Nou!quote:Op donderdag 23 augustus 2007 02:05 schreef NoBody122 het volgende:
[..]
Rijbewijs afnemen en nooit meer teruggeven.. Levensgevaarlijk
of hebben ze eitjes gelegd onder je oogledenquote:Op donderdag 23 augustus 2007 09:30 schreef DreamAway het volgende:
[..]
nee, dan hebben ze zich voortgeplant en komen ze met zn tienen terug![]()
Dat blijkt niet bepaald uit je 1e post hierquote:Op donderdag 23 augustus 2007 11:51 schreef Greys het volgende:
[..]
Nou!![]()
Ik reed de auto de berm in en niet de andere rijbaan op he, zoveel inzicht had ik nou ook nog wel op dat moment. En er zat niemand achter me. Ik zet niet mijn leven - of dat van anderen - op het spel voor een spin hoor.
Inmiddels zijn we 16 jaar verder na het spinnenincident, zonder ongelukken of schade. Dus oordeel niet te snel, valt allemaal reuze mee
Overigens verbazingwekkend hoe snel spinnen weer die draden 'aanvullen' als je het kapot gelopen hebt. Degene die 's ochtends als eerste de voordeur uit komt, loopt door van die vieze draden heen waar spinnen in hangen. Echter, doe je dat een uur later weer, hangen ze rustig weer op dezelfde plek over het pad heen
quote:[..]haast echt in de prak gereden[..]
quote:Op vrijdag 24 augustus 2007 00:49 schreef zhe-devilll het volgende:
...die spin was echt wel 15 cm groot..
echt waar!quote:
Oh was dat hetquote:Op donderdag 23 augustus 2007 17:54 schreef Greys het volgende:
Je weet toch... vrouwen overdrijven graag een beetje!![]()
![]()
quote:Op dinsdag 21 augustus 2007 22:19 schreef Schanulleke het volgende:
Laatst in Frankrijk een Grote Wolfsspin gekiekt
1
[afbeelding]
2
[afbeelding]
Idd, die ogen !quote:Op woensdag 22 augustus 2007 01:21 schreef OldJeller het volgende:
Ik vind dat hij wel lieve ogen heeft. Hij ziet er daardoor echt uit als een ongevaarlijke newbie.
Ik zie je reactie nu pasquote:Op woensdag 22 augustus 2007 22:37 schreef Greys het volgende:
TheSorrow, ook al eens een dergelijk spinnenmoment in je auto meegemaakt dan?
CHERRY WAT DOE JEquote:Op donderdag 23 augustus 2007 12:31 schreef CherryLips het volgende:
[..]
of hebben ze eitjes gelegd onder je oogleden.
Mja, daar vind ik ze nou nooitquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 10:21 schreef L.Denninger het volgende:
in de magnetron ermee !
die harige poten ook he... bahquote:Op vrijdag 31 augustus 2007 00:04 schreef gday het volgende:
Deze rakker heb ik vorige zomer gevangen.Je kunt hem lekker in z'n ogen kijken!
[[url=http://static.flickr.com/121/260553505_cb7c8e6a1d.jpg]afbeelding][/url]
Brrr, zo 1 had ik er van de week ook in m'n slaapkamer tegen de muur op ongeveer een halve meter van m'n hoofd. En ik ben echt bang voor spinnen. Het was al laat en kon dus niemand vragen om 'm weg te halen voor me. Na een half uur shaken heb ik hem opgezogen met de stofzuiger (ril). En daarna durfde ik dus niet meer in m'n bed te slapen. Ben maar bij m'n zoontje in bed gekropen.quote:Op vrijdag 31 augustus 2007 00:04 schreef gday het volgende:
Deze rakker heb ik vorige zomer gevangen.Je kunt hem lekker in z'n ogen kijken!
[[url=http://static.flickr.com/121/260553505_cb7c8e6a1d.jpg]afbeelding][/url]
Trilspinnen zijn dat.quote:Op woensdag 22 augustus 2007 20:41 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Ik weet welke je bedoelt, die bewegen vrijwel niet. Geen idee hoe ze heten tho.
Hooiwagen lijkt er op met keilange poten alleen heeft de hooiwagen een klein rond lichaam en die anderen wat langwerpig.
Zit ie er nog in?quote:Op zaterdag 1 september 2007 00:00 schreef Jambo het volgende:
[..]
Brrr, zo 1 had ik er van de week ook in m'n slaapkamer tegen de muur op ongeveer een halve meter van m'n hoofd. En ik ben echt bang voor spinnen. Het was al laat en kon dus niemand vragen om 'm weg te halen voor me. Na een half uur shaken heb ik hem opgezogen met de stofzuiger (ril). En daarna durfde ik dus niet meer in m'n bed te slapen. Ben maar bij m'n zoontje in bed gekropen.![]()
Wow wicked, dat kluwen babyspinnetjes links.quote:Op zaterdag 1 september 2007 00:24 schreef DJKoster het volgende:
[afbeelding]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Gerande_oeverspin
(Een van) de grootste van Nederland
![]()
Ik wou het net vragen!quote:
Ik ga nooit meer naar het water.quote:Op zaterdag 1 september 2007 00:24 schreef DJKoster het volgende:
[afbeelding]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Gerande_oeverspin
(Een van) de grootste van Nederland
![]()
Idd. Ik heb er nu 1 in het hoekje boven mn bureau achter mn tv. Zat er al een paar weken, en ik had ook nog een andere spin in mn kamer. Die andere spin is nu dus dood, opgegeten door m'n trilspinquote:
Pics or it didn't happen.quote:Op zondag 2 september 2007 15:20 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Idd. Ik heb er nu 1 in het hoekje boven mn bureau achter mn tv. Zat er al een paar weken, en ik had ook nog een andere spin in mn kamer. Die andere spin is nu dus dood, opgegeten door m'n trilspin
Die trilspin had vorige week opeens etjes in zn bek, en eergister zijn ze uitgekomen
Heb nu dus allemaal kleine trilspinnetjes achter mn tv
En ze worden met de dag groter
dat beest heeft een snor van ogenquote:Op dinsdag 21 augustus 2007 22:19 schreef Schanulleke het volgende:
Laatst in Frankrijk een Grote Wolfsspin gekiekt
2
[afbeelding]
mijn oplossing:quote:Op zondag 2 september 2007 17:45 schreef DeHovenier het volgende:
Net ff gemaakt:
[afbeelding]
[afbeelding]
Ik denk dat CherryLips volledig terecht deze smiley wilde gebruiken:quote:Op zondag 2 september 2007 17:45 schreef DeHovenier het volgende:
Net ff gemaakt:
[afbeelding]
[afbeelding]
daar moest ik idd ook gelijk aan denkenquote:Op zondag 2 september 2007 18:52 schreef P8 het volgende:
[..]
mijn oplossing:
[afbeelding]
+
[afbeelding]
eerder deze:quote:Op zondag 2 september 2007 19:56 schreef gday het volgende:
[..]
Ik denk dat CherryLips volledig terecht deze smiley wilde gebruiken:
Ik hoop van wel. Ik ben hem in ieder geval niet meer tegen gekomen. Al speur ik nog wel iedere keer de gang af waar de stofzuiger staat.quote:
Ik ben altijd zo bang dat ze ons dat alleen maar wijs maken, zodat we er niet over doorzeuren en bang blijvenquote:Op zondag 2 september 2007 23:06 schreef Jambo het volgende:
[..]
Ik hoop van wel. Ik ben hem in ieder geval niet meer tegen gekomen. Al speur ik nog wel iedere keer de gang af waar de stofzuiger staat.
Lijkt mij dat ie wel dood is, toch? Dat heb ik tenminste weleens gehoord. Dat door de kracht van het zuigen z'n pootjes er al af zijn voor ie in de zak terecht komt.
Wat een achterdochtquote:Op maandag 3 september 2007 10:03 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik ben altijd zo bang dat ze ons dat alleen maar wijs maken, zodat we er niet over doorzeuren en bang blijven
Jahaaaaaaa, achterdocht ja! Ik moet wel, met een man die altijd roept 'Nee, die spin gáát niet lopen, die blijft daar zitten'... om vervolgens 5 minuten later de spin vrolijk op een andere plek te zien zitten! Ik geloof niets meer, wat spinnen betreft!quote:Op maandag 3 september 2007 10:34 schreef senesta het volgende:
[..]
Wat een achterdocht![]()
Had iemand al verteld dat spinnen meestal met z'n tweeen zijn?![]()
Dat vertelde de vriendin van m'n ex ook al. M'n ex kon ook gelijk mee om de slaapkamer af te speuren naar een evt. 2e spin.quote:Op maandag 3 september 2007 10:34 schreef senesta het volgende:
[..]
Wat een achterdocht![]()
Had iemand al verteld dat spinnen meestal met z'n tweeen zijn?![]()
Dat denk jij...quote:Op donderdag 23 augustus 2007 13:12 schreef ivetje het volgende:
Na het lezen (en zien) van deze verhaaltjes en pics ben ik weer blij dat ik in een flat woonDe enige spinnen hier hangen bij de voordeur, en die mag vriendlief eens in de zoveel tijd weghalen met de ragebol
Verder nog nooit een spin hier in huis gezien...5 hoog is dan ook wel erg ver klimmen
quote:Op zondag 2 september 2007 17:51 schreef CherryLips het volgende:
er is geen smiley die mijn gemoedstoestand nu adequaat kan uitdrukken.
Idd. Ik heb dat jaren geleden ook eens gehoord. En tot nu toe is het elk jaar bij mij dat geval geweest.quote:Op maandag 3 september 2007 14:02 schreef Harajuku. het volgende:
Ik hoorde dat ook altijd over huispinnen.
Deze?quote:Op maandag 3 september 2007 15:16 schreef annelies80 het volgende:
![]()
[..]
Idd. Ik heb dat jaren geleden ook eens gehoord. En tot nu toe is het elk jaar bij mij dat geval geweest.
Eerst komt het mannetje meestal tevoorschijn, die zijn wat kleiner van formaat, dus dan schrik ik wel maar nog niet TE erg en die kan ik zelf nog wel killen. Maar de volgende dag of dag er na komt het vrouwtje, die komt omdat het mannetje niet terug gekomen is (met eten denk ik)... dus da vrouwke komt dan... en dan gil, stamp, ren, jank en bel ik.
2 jaar terug zijn mijn zus, schoonzusje en een vriendin om half 3 in de nacht langsgekomen om het beest te zoeken bij me. Zo bang ben ik voor die klote beesten.
En sinds 3 dagen zit er nu een zwarte grote spin op het raamkozijn buiten... dik, groot zwart... met een rood ruggetje. Dat is volgens mij die spin die kennuh bijten... dus die moet een vriendin van mij vanavond maar eens weg halen.
Ik ben de laatste weken wel steeds op mijn hoede voor zulke beesten... want ze komen meer naar binnen zodra het kouder wordt buiten.![]()
Uhm ja, ik denk het wel, hij lijkt er sprekend op.quote:
Een uiterst dodelijke spin. De zwarte weduwe.quote:Op maandag 3 september 2007 15:51 schreef annelies80 het volgende:
[..]
Uhm ja, ik denk het wel, hij lijkt er sprekend op.
Wasda dan?
quote:Op zondag 2 september 2007 17:45 schreef DeHovenier het volgende:
Net ff gemaakt:
[afbeelding]
[afbeelding]
Dan vraag ik me af waarom ik nu lees dat ze juist steeds vaker in Nederland te vinden zijn.quote:Op maandag 3 september 2007 15:54 schreef Casparovvv het volgende:
[..]
Een uiterst dodelijke spin. De zwarte weduwe.
Gelukkig kan deze spin niet overleven in ons klimaat
Mwah, dodelijk....quote:Op maandag 3 september 2007 15:54 schreef Casparovvv het volgende:
[..]
Een uiterst dodelijke spin. De zwarte weduwe.
Gelukkig kan deze spin niet overleven in ons klimaat
quote:Voor de mens heeft de beet van de zwarte weduwe de kracht van een speldenprik.
De verschijnselen zijn:
* maagkrampen
* aangezichtspijn, waardoor praten moeilijk wordt
* verstarring
* verlammingsverschijnselen
De gevolgen van de beet zijn erg pijnlijk. De verschijnselen worden wel eens aangezien voor een acute blindedarmontsteking. Als gevolg van de verstarring kan hij of zij niet vertellen wat er is gebeurd, waardoor menig slachtoffer daardoor onterecht naar de operatiekamer wordt gebracht. En geopereerd...! Het spreekt vanzelf dat de kleine hoeveelheid gif bij een volwassene minder ernstige gevolgen heeft dan bij een kind. Bij 1 procent van de menselijke slachtoffers is de onbehandelde beet fataal.
Behandeling
Een injectie met tegengif is de enige manier om de pijn van de spinnenbeet draaglijk te maken. In het laboratorium wordt de spin ‘gemolken’ (gifprikkeling). Het tegengif werkt binnen twintig minuten. Wie zich niet laat behandelen, heeft zo'n vijf dagen veel last van de verschijnselen. Volledig herstel kan weken duren. De meest giftige spin is nog altijd de Braziliaanse zwerfspin (Phoneutria fera).
Weinig kans dat je dood gaatquote:De spin is niet agressief en mensen worden meestal gebeten omdat ze de spin onbedoeld in het nauw brengen, bijvoorbeeld door op een toiletbril te gaan zitten waar de spin haar web heeft gesponnen. De beet wordt aanvankelijk nauwelijks gevoeld maar gaat na enige minuten hevig pijn doen en kan dan gepaard gaan met andere ziekteverschijnselen. Een fatale afloop is wel beschreven hoewel dit geenszins zo vaak voorkomt als in sensatiebeluste media wordt gesteld.
In de hele VS zijn tussen 1950 en 1959 (voor de ontwikkeling van een antiserum) bijvoorbeeld slechts 63 fatale gevallen gemeld. Bij toediening van antiserum in ernstige gevallen trad in een ziekenhuisserie van meer dan 2000 beten geen enkele fatale afloop op.
In een Australisch onderzoek naar 63 gevallen waarbij de roodrugspin (nauw verwant aan de zwarte weduwe) gevangen was en dus eenduidig kon worden geïdentificeerd1 trad pijn op in alle gevallen; hevige pijn bij 61% van de gevallen en pijn die meer dan 24 uur aanhield in 66% van de gevallen.
In 35% van de gevallen traden systematische verschijnselen op (algemeen onwelzijn, zweten, verlammingsverschijnselen in tegenstelling tot plaatselijke verschijnselen). De pijn duurde gemiddeld 48 uur (maximaal 96 uur). Slechts 6 patiënten hoefden met antigif te worden behandeld. Bij beten van de verwante L. Hasselti was er meer kans op systemische verschijnselen dan bij L. mactans. Er waren geen gevallen met fatale afloop.
Volgens mij miste 'ie één of meerdere poten en was zijn lijf gedeeltelijk geplet door de bananen ofzo.quote:Op maandag 3 september 2007 16:15 schreef Greys het volgende:
En je weet zeker dat ie geen middagdutje aan het doen was, ipv dood was?![]()
maar net welke kant je aan zit te starenquote:Op maandag 3 september 2007 17:08 schreef Greys het volgende:
* Greys krijgt ineens visioenen van Vriendje Puckzzz die in zijn brood hapt en.....
ARGHHHHHHHHH!
(Wat is by the way zijn tinus? Is dat zijn spinnenbips of zijn spinnenwaffel?)
welk fototoestel heb je hier gebruikt?quote:Op dinsdag 21 augustus 2007 22:19 schreef Schanulleke het volgende:
Laatst in Frankrijk een Grote Wolfsspin gekiekt
1
[afbeelding]
2
[afbeelding]
Da's een Tegenaria gigantea, de grootste van de wolfspinnen (a.k.a. huisspin, renspin of jachtspin) familie.quote:
Ik gebruik een digitale spiegelreflex, de D70 van Nikon. Hier zat er een 90 mm F/2.8 Tamron macro objectief op.quote:Op maandag 3 september 2007 18:32 schreef weasel85 het volgende:
[..]
welk fototoestel heb je hier gebruikt?![]()
vroeger werd mij altijd gerustellend verteld dat dat soort beesten alleen heeeel ver van Nederland voorkomtquote:Op maandag 3 september 2007 21:59 schreef Mind_Fuck het volgende:
[..]
Da's een Tegenaria gigantea, de grootste van de wolfspinnen (a.k.a. huisspin, renspin of jachtspin) familie.
Ze komen ook hier in NL voor, ik heb zo'n dier een keer mogen aanschouwen bij mijn ouders.
De spin liep de achtergevel, van het huis, af.
Ik zag 'em al lopen voordat 'ie op de metalen bak, van het rolluik, viel.
Dit maakte een geluid alsof er iets ter grote van een muis er op gevallen was... toen het tikken van de pootjes op het metaal.
Daarna zag iedereen de spin, de meesten waren zwaar geshockeerd... deze was echt beduidend groter dan alles wat we voorheen gezien hebben.
Wsl. was het ook een vrouwtje, die schijnen groter te worden.
Met de poten erbij was ze met gemak zo groot als mijn hand... en ik heb grote handen...
had er in onze oude woning in Amsterdam West ook ooit eentje, bizar groot, en razendsnel (dacht eerst dat het een muis was toen ik hem zag rennen)quote:Op maandag 3 september 2007 21:59 schreef Mind_Fuck het volgende:
[..]
Da's een Tegenaria gigantea, de grootste van de wolfspinnen (a.k.a. huisspin, renspin of jachtspin) familie.
Ze komen ook hier in NL voor, ik heb zo'n dier een keer mogen aanschouwen bij mijn ouders.
De spin liep de achtergevel, van het huis, af.
Ik zag 'em al lopen voordat 'ie op de metalen bak, van het rolluik, viel.
Dit maakte een geluid alsof er iets ter grote van een muis er op gevallen was... toen het tikken van de pootjes op het metaal.
Daarna zag iedereen de spin, de meesten waren zwaar geshockeerd... deze was echt beduidend groter dan alles wat we voorheen gezien hebben.
Wsl. was het ook een vrouwtje, die schijnen groter te worden.
Met de poten erbij was ze met gemak zo groot als mijn hand... en ik heb grote handen...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |