Schaarste creeren bij bijvoorbeeld Lowlands doe je pas als je van de 55.000 kaarten de helft gaat opkopen. En niet door een gezamelijke 1000? of 2000? Lijkt mij al behoorlijk veel. Om hoeveel kaarten gaat het eigenlijk?quote:Op maandag 13 augustus 2007 21:23 schreef Schnabbeltje het volgende:Zij zorgen express voor de schaarste en drijven hierdoor de prijs op. Want als dergelijke praktijken niet zijn, dan was de verkoopprijs niet extreem hoog geweest. Op is namelijk écht op.
Het verschil zit hem in dat jij een kaartje hebt, en verhinderd bent en dit vervolgens laat bieden. Dat is anders dan wanneer je 1.000 kaartjes inkoopt voor 100 euro p/s en deze voor een vaste prijs van 400 euro doorverkoopt. Dat heeft niks met marktwerking te maken. Maar schaarste creeren.quote:Op maandag 13 augustus 2007 22:20 schreef nr.126 het volgende:
[..]
Schaarste creeren bij bijvoorbeeld Lowlands doe je pas als je van de 55.000 kaarten de helft gaat opkopen. En niet door een gezamelijke 1000? of 2000? Lijkt mij al behoorlijk veel. Om hoeveel kaarten gaat het eigenlijk?
Was het anders nu niet uitverkocht geweest? Als ik op een stadionconcert 500 kaarten zie staan op een veilingsite gaat het altijd nog maar om slechts 1 procent.
Als ik een kaartje over zou hebben om wat voor reden dan ook, en ik zeg op Marktplaats 'bieden maar'
En die teller loopt op naar bijvoorbeeld 250 euro, ben ik dan een hufter als ik hem daarvoor zou verkopen? Als men mij dat aanbiedt?
Zoals ik eerder zei, het gaat er niet om wat de handelaar koopt, maar om wat de handelaar verkoopt.quote:Op maandag 13 augustus 2007 22:30 schreef nipeng het volgende:
Als een handelaar 1% koopt van een concert waar al schaarste zou ontstaan dan is dat toch aanzienlijk lijkt mij.
Als er maar vraag is dan aanbod snap ik niet dat de organiserende partij er niet meer geld voor vraagt.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 08:43 schreef Schnabbeltje het volgende:
[..]
Zoals ik eerder zei, het gaat er niet om wat de handelaar koopt, maar om wat de handelaar verkoopt.
quote:Op maandag 13 augustus 2007 18:11 schreef nipeng het volgende:
Ik wil geen geld verdienen op deze manier.
Nee, dat is gewoon een kwestie van hoe je jezelf opstelt tegen andere mensen. Je lijdt er zelf toch geen verlies van? En je maakt die andert er alleen maar blij mee dat ie niet zo'n idioot bedrag hoeft te betalen voor een kaartje.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 00:43 schreef djdano het volgende:
Dus heb je 100 euro aan een wildvreemde "gegeven". Dat vind ik raar.
De marktprijs voor jouw kaartje is op dat moment 250 euro. Onder de marktprijs verkopen omdat jij er dit voor betaald hebt is nogal raar en logisch dat de koper daar blij van word. Als ik een product koop onder de marktwaarde ben ik ook blij.
Een goed gevoel daardoor krijgen doe je natuurlijk zelf en is nogal hypocriet. Als je dan toch voor het goede gevoel gaat verkoop dan het kaartje voor de marktprijs en geef het extra geld aan een goed doel. Die kunnen dit vast beter gebruiken dan de persoon die nu 100 euro heeft bespaard.
Zo zie ik het ook.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 20:05 schreef n0r het volgende:
[..]
Nee, dat is gewoon een kwestie van hoe je jezelf opstelt tegen andere mensen. Je lijdt er zelf toch geen verlies van? En je maakt die andert er alleen maar blij mee dat ie niet zo'n idioot bedrag hoeft te betalen voor een kaartje.
Ik ga er verder niet veel woorden aan vuilmaken, die laffe zwarthandelaren blijft je toch houden.
Dus van jou mogen monopolisten ook hun gang gaan? Prijsafspraken mogen van jou dus ook gewoon gemaakt worden? Dat de consument uiteindelijk meer moet betalen, ach wat maakt het uit, zolang er maar vraag is. Enig idee wat er met de markt gebeurd als je deze gedachten hanteert? De inflatie stijgt een ongekend niveau, mensen betalen ipv 1 euro voor een zak brood opeens 100 euro. Als je spaargeld wordt niks meer waard. Lonen zullen ongetwijfeld minder snel gaan stijgen dan de inflatie. Koopkracht zal fors afnemen, de rest is gewoon klote.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:55 schreef beerten het volgende:
[..]
Als er maar vraag is dan aanbod snap ik niet dat de organiserende partij er niet meer geld voor vraagt.
Ten eerste: artiesten stellen limieten aan de verkoopprijs, omdat ze hun fans tof vindenquote:Op dinsdag 14 augustus 2007 19:55 schreef beerten het volgende:
[..]
Als er maar vraag is dan aanbod snap ik niet dat de organiserende partij er niet meer geld voor vraagt.
In welke eeuw leef jij?quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:35 schreef Sack_Blabbath het volgende:
Ten eerste: artiesten stellen limieten aan de verkoopprijs, omdat ze hun fans tof vinden
Ja, dat doen de meeste artiesten nog ja. Of hun boekingskantoor.quote:
Gekopieerde kaartjes verkopen is net zo illegaal als het verkopen van gekopieerde cd's.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:48 schreef Schnabbeltje het volgende:
Hmmm, nu ik er aan denk, in hoeverre is er spraken van stelen? Een aantal jaren geleden werden veel illegale cd'tjes verkocht. Je download muziek van internet, brand dit op een CD en verkoopt dit door. We weten allemaal dat dit illegaal is. Maar waarom is het kopen van een kaartje, en deze door te verkopen voor een velen malen hogere prijs dan wel legaal? Ok, je betaalt wel een bedragje, maar vergeleken met de winst is het velen malen hoger. Wat maakt het één wel legaal en het ander niet?
Nog wel illegaler denk ik. Valse kaartjes verkopen is gewoon oplichting natuurlijk, en met een gecopieerde cd hoeft dat niet zo te zijn (als je erbij vertelt dat ie gecopieerd is)quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 21:51 schreef Sack_Blabbath het volgende:
Gekopieerde kaartjes verkopen is net zo illegaal als het verkopen van gekopieerde cd's.
Ligt eraan: als je je kaartje in zwart-wit op een a4-kopieert en erbij zegt dat ie gekopieerd is dan zal dat ongeveer hetzelfde zijn. En je hebt natuurlijk ook professionele namaakcd's, weet de Free Record Shop alles van.quote:Op dinsdag 14 augustus 2007 22:05 schreef sungaMsunitraM het volgende:
[..]
Nog wel illegaler denk ik. Valse kaartjes verkopen is gewoon oplichting natuurlijk, en met een gecopieerde cd hoeft dat niet zo te zijn (als je erbij vertelt dat ie gecopieerd is)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |