dat is bullshit natuurlijk...quote:Op zaterdag 1 december 2007 13:18 schreef thabit het volgende:
[..]
Dat is volgens mij alleen als je experimenteel onderzoek doet. Maar ja, waarom zou je dat willen doen? Je kunt beter iets theoretisch doen, daar leer je tenminste ook nog eens wat van.
Als ik jouw berichtjes lees begrijp ik nooit of er ironie in zit. (hetgeen ik wel hoop overigens). Gebruik nou eens smileys of zo!quote:Op zaterdag 1 december 2007 13:18 schreef thabit het volgende:
[..]
Dat is volgens mij alleen als je experimenteel onderzoek doet. Maar ja, waarom zou je dat willen doen? Je kunt beter iets theoretisch doen, daar leer je tenminste ook nog eens wat van.
Maar jij deed medisch onderzoek toch? In die sector hoef je sowieso geen normale werktijden te verwachten. Bij mij is het totnutoe nog heel rustig, ik denk niet dat ik al een week veertig uur heb gedraaid exclusief pauzesquote:Op zaterdag 1 december 2007 13:13 schreef Re het volgende:
ik had het hier over mijzelf maar wist ook van anderen dat die toch aardig wat uurtjes in een week konden proppen. Sommige van mijn experimenten duurde van 08 uur tot 20 uur en als je er dan 5 hebt in een week moet je ook nog je andere werkzaamheden invullen
quote:Op zaterdag 1 december 2007 13:18 schreef thabit het volgende:
[..]
Dat is volgens mij alleen als je experimenteel onderzoek doet. Maar ja, waarom zou je dat willen doen? Je kunt beter iets theoretisch doen, daar leer je tenminste ook nog eens wat van.
.
Hoezo ieks? Da's het mooiste van promoverenquote:Op dinsdag 4 december 2007 10:55 schreef Quoi het volgende:
Zat hier netjes om 9uur trouwens, en was de eerste van de afdeling.......ieks.
Hier is het vanaf de eerste dag een en al hectiek. We zijn in september begonnen en in november was de eerste data-afname al gepland voor een instrument dat nog ontwikkeld moest worden. We moesten zelfs nog alle scholen werven.quote:Op zondag 2 december 2007 12:08 schreef speknek het volgende:
[..]
Maar jij deed medisch onderzoek toch? In die sector hoef je sowieso geen normale werktijden te verwachten. Bij mij is het totnutoe nog heel rustig, ik denk niet dat ik al een week veertig uur heb gedraaid exclusief pauzes.
Die moeite neem ik al niet eens meer. Ik werk het liefst 's middags en 's avonds.quote:Op dinsdag 4 december 2007 11:06 schreef speknek het volgende:
[..]
Hoezo ieks? Da's het mooiste van promoveren. Okay, het nadeel is dat je op een gegeven moment moeite moet doen om er voor tien uur te zijn, maar toch.
Heerlijk! Maar ik ken mezelf en een beetje opgelegde discipline heb ik wel nodig.....quote:Op dinsdag 4 december 2007 11:09 schreef thabit het volgende:
[..]
Die moeite neem ik al niet eens meer. Ik werk het liefst 's middags en 's avonds.
Ik ben zo moe dat ik elke werkdag voor 10 uur 's avonds op bed lig...quote:Op dinsdag 4 december 2007 11:09 schreef thabit het volgende:
[..]
Die moeite neem ik al niet eens meer. Ik werk het liefst 's middags en 's avonds.
yup, werken met humaan materiaal dan ben je wel afhankelijk van operaties en donoren die op de vreemdste tijden overlijden...quote:Op zondag 2 december 2007 12:08 schreef speknek het volgende:
[..]
Maar jij deed medisch onderzoek toch? In die sector hoef je sowieso geen normale werktijden te verwachten. Bij mij is het totnutoe nog heel rustig, ik denk niet dat ik al een week veertig uur heb gedraaid exclusief pauzes.
Ha, daar heb ik wat aan. Dankjewel!! Ja ik zit bv te denken om iets te zoeken bij t FC Donders of Max Planck in Nijmegen, zeker omdat ik nu bij het Max Planck in Leipzig stage loop. Ik zal daar eens gaan kijken! Ik hoop dat mijn brede achtergrond helpt ipv cijfers...quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:05 schreef mousemicky het volgende:
Hier een ervaringsdeskundige op het gebied van taalwetenschap:
Bij TW zijn er meestal meerdere (lees: een stuk of 10) gegadigden voor één plek. Met mooie cijfers voor je vakken en een hoge waardering voor je scriptie heb je dus zeker een pluspunt. ik moest iig bij alle sollicitaties een cijferlijst mee inleveren, waar ook aan gerefereerd werd. Motivatie en kennis van zaken is echter ook erg belangrijk. Investeer dus in je sollicitatiebrief en lees je in in het onderzoeksonderwerp! Vraag eventueel een uitgebreidere projectomschrijving op, en grijp dan ook je kans om je alsvast voor te stellen aan de toekomstige begeleider en een goede indruk te maken.
Verder: je kunt inderdaad reageren op vacatures (sites van universiteiten/ onderzoeksinstituten/academictransfer, staat nu een mooie op de site van de RU bij het FcDonders centrum if you're interested) of soms is er een uitnodiging zelf een voorstel te schrijven (op diezelfde sites). Dit komt echter veel minder voor, en kost je ook enorm veel tijd. Je moet natuurlijk een goed idee hebben en begeleiders/promotoren zien te vinden die je willen steunen.
In ieder geval succes!
Ja dat helpt wel, ook als je bijvoorbeeld meerdere onderzoeksrichtingen hebt gedaan. Alles draait natuurlijk om wetenschappelijke vermogens, en de meeste aio's komen zo van de opleiding af, dus daar differentieer je je al snel als je iets anders gedaan hebt. Maar dan moet het dus wel wetenschappelijk gericht zijn. Mijn resultaten waren niet om over naar huis te schrijven, maar ik deed m'n afstuderen gewoon heel goed, en daarnaast zat m'n afstudeerbegeleidster in de sollicitatiecommissie. Dat soort dingen zijn altijd wel belangrijk. Het Universitaire wereld is een echt netwerk wereldje, dus als je contacten hebt bij andere wetenschappelijke instanties in het buitenland, onderscheid je je aardig positief.quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:13 schreef xienix84 het volgende:
Ik zal daar eens gaan kijken! Ik hoop dat mijn brede achtergrond helpt ipv cijfers...
Heb jij nou ook wat gehad aan je tijd in Japan? Of was je toen al begonnen met je AiO? Bedankt voor de reacties in ieder geval en netwerken lukt aardigquote:Op dinsdag 4 december 2007 15:40 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja dat helpt wel, ook als je bijvoorbeeld meerdere onderzoeksrichtingen hebt gedaan. Alles draait natuurlijk om wetenschappelijke vermogens, en de meeste aio's komen zo van de opleiding af, dus daar differentieer je je al snel als je iets anders gedaan hebt. Maar dan moet het dus wel wetenschappelijk gericht zijn. Mijn resultaten waren niet om over naar huis te schrijven, maar ik deed m'n afstuderen gewoon heel goed, en daarnaast zat m'n afstudeerbegeleidster in de sollicitatiecommissie. Dat soort dingen zijn altijd wel belangrijk. Het Universitaire wereld is een echt netwerk wereldje, dus als je contacten hebt bij andere wetenschappelijke instanties in het buitenland, onderscheid je je aardig positief.
Ehm, nee, het zat toen zelfs in de weg, omdat ze me eerder wilden laten beginnen, maar ik dus naar Japan ging. Aanvankelijk was ik het ook niet geworden, maar een andere jongen uit Pakistan die nog een post-master op mijn onderwerp had gedaan. Helaas kwam zijn visum niet rond (bedankt Verdonk!), en kon ik toen ik terugkwam uit Japan toch zo weer aan de slag. Maar als ik daarna zou solliciteren, zou ik het zeker prominent in m'n brief hebben gezet.quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:43 schreef xienix84 het volgende:
Heb jij nou ook wat gehad aan je tijd in Japan? Of was je toen al begonnen met je AiO? Bedankt voor de reacties in ieder geval en netwerken lukt aardig
Yep, en of je bij je eigen universiteit solliciteert, of bij een ander.quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:52 schreef thabit het volgende:
Wat belangrijk is hangt ook van je vakgebied af denk ik.
Lage cijfers is toch ook geen probleem bij wiskunde? Als je maar cijfers haaltquote:Op dinsdag 4 december 2007 15:52 schreef thabit het volgende:
Wat belangrijk is hangt ook van je vakgebied af denk ik.
Ik heb m'n aio-plek aangeboden gekregen, wat sowieso de makkelijkste manier is om aan een baan te komen. Ik heb niet in het buitenland gestudeerd en heel weinig extracurriculaire activiteiten gedaan. Wel altijd hoge cijfers gehaald en een goed afstudeeronderzoek geleverd.
Het is opvallend dat veel mensen op hun eigen universiteit blijven. Ik kon er niet meer tegen om in Utrecht te blijven rondlopen dus een aanbod om daar te gaan promoveren heb ik ook vriendelijk afgeslagen.quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:54 schreef speknek het volgende:
[..]
Yep, en of je bij je eigen universiteit solliciteert, of bij een ander.
Is dit té flauwquote:Op dinsdag 4 december 2007 15:58 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Lage cijfers is toch ook geen probleem bij wiskunde? Als je maar cijfers haalt
Ja precies! Dat heb ik nou ook. Ik heb een eventuele plek in Utrecht, en dat zou ook moeten lukken maar ik wil ook wel andere plekken zien. Ik ben er nog nieteens helemaal uit of ik wil in Nederland wil blijven. Maar goed, qua netwerken zal ik binnenkort eens rond gaan kijken of die nog wat wetenquote:Op dinsdag 4 december 2007 15:59 schreef thabit het volgende:
[..]
Het is opvallend dat veel mensen op hun eigen universiteit blijven. Ik kon er niet meer tegen om in Utrecht te blijven rondlopen dus een aanbod om daar te gaan promoveren heb ik ook vriendelijk afgeslagen.. Gelukkig had ik wat contacten met mensen in Leiden en zo ben ik daar terechtgekomen. Netwerken is dus wederom het sleutelwoord.
.
Als in, eigen universiteit heb je meer kans?quote:Op dinsdag 4 december 2007 15:54 schreef speknek het volgende:
[..]
Yep, en of je bij je eigen universiteit solliciteert, of bij een ander.
ben van de RUL naar Erasmus gegaanquote:Op dinsdag 4 december 2007 15:59 schreef thabit het volgende:
[..]
Het is opvallend dat veel mensen op hun eigen universiteit blijven. Ik kon er niet meer tegen om in Utrecht te blijven rondlopen dus een aanbod om daar te gaan promoveren heb ik ook vriendelijk afgeslagen.. Gelukkig had ik wat contacten met mensen in Leiden en zo ben ik daar terechtgekomen. Netwerken is dus wederom het sleutelwoord.
.
Dat is sowieso een goede tip, want het gaat er niet alleen om dat zij een goede werknemer krijgen maar ook dat jij 4 jaar lang een prettige werkgever hebt. (Het is voor mij een belangrijke reden geweest om een potentiėle plaats af te slaan.)quote:Op dinsdag 4 december 2007 17:13 schreef Re het volgende:
Dus ook iets om rekening mee te houden is hoe stabiel is de department en doe vooral achtergrond onderzoek of ze al een interne kandidaat hebben...
Ja dat is het ook wel, ik weet wel plekken waar ik evt een goeie kandidaat zou kunnen zijn, maar ik vind die groep niet zo boeiend plus zou ik niet 4 jaar aan dat onderwerp willen werken.quote:Op dinsdag 4 december 2007 17:21 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is sowieso een goede tip, want het gaat er niet alleen om dat zij een goede werknemer krijgen maar ook dat jij 4 jaar lang een prettige werkgever hebt. (Het is voor mij een belangrijke reden geweest om een potentiėle plaats af te slaan.)
ik had een grafhekel aan mijn begeleidster, maar die was dan ook meer bezig om d'r zelf omhoog te werken. Probleem was dat ze wel slimmer was dan dat ik wasquote:Op woensdag 12 december 2007 23:31 schreef SpaRood het volgende:
Vraagje aan collega promovendi: hoe is jullie relatie met je begeleider? Ik krijg vaak te horen dat je je begeleider je beste vriend moet maken. Ik vrees dat ik niet echt een soepele relatie heb met mijn begeleider. Ik krijg ook nooit feedback...
Jij bent nu wel gepromoveerd? Ik weet niet hoe ik mijn relatie met mijn begeleider kan verbeteren. Ik ben open en heb geen geheimen ofzo...en ik probeer hem zo weinig mogelijk lastig te vallen met vragen enzo...ik heb ook geen vaste tijdslot met hem om dingen te bespreken...ik doe het voor mezelf, maar ik merk dat hij zijn andere promovendi anders behandelt..quote:Op donderdag 13 december 2007 00:06 schreef Re het volgende:
[..]
ik had een grafhekel aan mijn begeleidster, maar die was dan ook meer bezig om d'r zelf omhoog te werken. Probleem was dat ze wel slimmer was dan dat ik was
Ja is alweer tijdje geleden (6 jaar). Ga naar je professor voor vragen etc. hij/zij zal je heus wel helpen al is het maar om verplicht een (twee)wekelijkse meeting te hebben met je begeleider, je professor en jezelf.quote:Op donderdag 13 december 2007 00:15 schreef SpaRood het volgende:
[..]
Jij bent nu wel gepromoveerd? Ik weet niet hoe ik mijn relatie met mijn begeleider kan verbeteren. Ik ben open en heb geen geheimen ofzo...en ik probeer hem zo weinig mogelijk lastig te vallen met vragen enzo...ik heb ook geen vaste tijdslot met hem om dingen te bespreken...ik doe het voor mezelf, maar ik merk dat hij zijn andere promovendi anders behandelt..
Tja, zo zit die relatie kennelijk dus niet in elkaar dat dat lukt....quote:Op donderdag 13 december 2007 00:17 schreef Re het volgende:
[..]
Ja is alweer tijdje geleden (6 jaar). Ga naar je professor voor vragen etc. hij/zij zal je heus wel helpen al is het maar om verplicht een (twee)wekelijkse meeting te hebben met je begeleider, je professor en jezelf.
Precies, werken kan altijd nog.quote:Op maandag 28 januari 2008 14:25 schreef ColdFeet het volgende:
Zo, een bescheiden schopje
Ik heb, na veel wikken en wegen (vooral vanwege de vele praktische nadelen), twee weken geleden toch besloten om te gaan promoveren en daarmee een leuke baan bij een goed bureau afgeslagen. Er was zakelijk gezien meer te zeggen voor die baan, maar het bleef kriebelen...
Per 1 mei begin ik met een vierjarig onderzoek aan de KU Leuven.
quote:
Zo te horen heb jij geen idee wat een promotie inhoudt... Maar goed dat je HBO-er bent dan, kom je iig ook niet in aanmerking...quote:Op maandag 28 januari 2008 16:03 schreef Oksel het volgende:
Bij ons is 75% van het personeel gepromoveerd.. ik ben de enige HBO'er binnen het bedrijf (20 man). Ik vind promoveren meer een knutselstage. Lekker gesubsidieerd een onderzoek doen, beetje knutselen, etc. etc. Tenminste, als ik kijk naar de promovendi bij mij op mijn werk.. waar die op gepromoveerd zijn.. hm.
Knutselen is goed...straks heb je een goede uitvinding en dan stroomt het geld met bakken naar binnen.quote:Op maandag 28 januari 2008 16:03 schreef Oksel het volgende:
Bij ons is 75% van het personeel gepromoveerd.. ik ben de enige HBO'er binnen het bedrijf (20 man). Ik vind promoveren meer een knutselstage. Lekker gesubsidieerd een onderzoek doen, beetje knutselen, etc. etc. Tenminste, als ik kijk naar de promovendi bij mij op mijn werk.. waar die op gepromoveerd zijn.. hm.
Over het algemeen is het niveau in NL anders zeker niet slecht. Maar ik heb ook wel eens het idee, als er weer eens een bericht in de media verschijnt over een promovendus psychologie oid die een statistisch onderzoekje gedaan heeft en daar wat voor de hand liggende conclusies aan verbonden, dat het niet allemaal even intellectueel uitdagend is ja... Wat is zoal het vakgebied van de mensen in jouw bedrijf?quote:Op maandag 28 januari 2008 16:03 schreef Oksel het volgende:
Bij ons is 75% van het personeel gepromoveerd.. ik ben de enige HBO'er binnen het bedrijf (20 man). Ik vind promoveren meer een knutselstage. Lekker gesubsidieerd een onderzoek doen, beetje knutselen, etc. etc. Tenminste, als ik kijk naar de promovendi bij mij op mijn werk.. waar die op gepromoveerd zijn.. hm.
Om tot zo'n conclusie te komen moet je heel wat werk verrichten...het opzetten van een goed gecontrolleerd experiment is zeker wel uitdagend.quote:Op maandag 28 januari 2008 19:40 schreef keesjeislief het volgende:
[..]
Over het algemeen is het niveau in NL anders zeker niet slecht. Maar ik heb ook wel eens het idee, als er weer eens een bericht in de media verschijnt over een promovendus psychologie oid die een statistisch onderzoekje gedaan heeft en daar wat voor de hand liggende conclusies aan verbonden, dat het niet allemaal even intellectueel uitdagend is ja... Wat is zoal het vakgebied van de mensen in jouw bedrijf?
Goh, in Belgie nog wel. Ik heb een blauwe maandag samengewerkt met een promovendus daar en wat me opviel is dat het er daar nogal hierarchisch aan toe gaat. Dat was ook in Leuven trouwens, geinig stadje en prachtige campus hebben ze daar.quote:Op maandag 28 januari 2008 14:25 schreef ColdFeet het volgende:
Zo, een bescheiden schopje
Ik heb, na veel wikken en wegen (vooral vanwege de vele praktische nadelen), twee weken geleden toch besloten om te gaan promoveren en daarmee een leuke baan bij een goed bureau afgeslagen. Er was zakelijk gezien meer te zeggen voor die baan, maar het bleef kriebelen...
Per 1 mei begin ik met een vierjarig onderzoek aan de KU Leuven.
Het is inderdaad in het algemeen vrij formeel, werd mij ook verteld. Maar ik haak in bij een kleine, vrij specifieke vakgroep, en dat is volgens mij echt wel een gezellige club. Leuke prof in ieder geval. Maar niet zo joviaal als mijn Nederlandse prof, nee.quote:Op maandag 28 januari 2008 21:01 schreef Shivo het volgende:
[..]
Goh, in Belgie nog wel. Ik heb een blauwe maandag samengewerkt met een promovendus daar en wat me opviel is dat het er daar nogal hierarchisch aan toe gaat. Dat was ook in Leuven trouwens, geinig stadje en prachtige campus hebben ze daar.
Overigens zou ik promoveren afraden aan iedereen die van plan is het bedrijfsleven in te gaan... dwz, voor niet-(bio)medici.
Ik geloof best dat je een baan kunt krijgen na je promotie, ook met technische studies. Maar voor je carriere in het algemeen is het niet per se een pluspunt en in veel gevallen loop je feitelijk een paar jaar achter.quote:Op maandag 28 januari 2008 21:26 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Het is inderdaad in het algemeen vrij formeel, werd mij ook verteld. Maar ik haak in bij een kleine, vrij specifieke vakgroep, en dat is volgens mij echt wel een gezellige club. Leuke prof in ieder geval. Maar niet zo joviaal als mijn Nederlandse prof, nee.
Ik verbaas me over je laatste opmerking! Als het gaat om mijn vakgebied, is daar juist bij gespecialiseerde bureaus ontzettend veel belangstelling voor gepromoveerden. En ik weet dat bijvoorbeeld Shell ontzettend zit te werven onder de bijna-Dr's bij technische natuurkunde. Om maar eens een paar voorbeelden te noemen.
Misschien praktisch uitdagend, dat zal zeker wel, maar er is op intellectueel niveau niets origineels aan het doen van bijv. een psychologisch experiment.quote:Op maandag 28 januari 2008 20:11 schreef SpaRood het volgende:
[..]
Om tot zo'n conclusie te komen moet je heel wat werk verrichten...het opzetten van een goed gecontrolleerd experiment is zeker wel uitdagend.
Ik zou jou afraden zulke 'adviezen' te geven als je blijkbaar niet voldoende op de hoogte bent. In bijv. de technische financiėle industrie zit men te springen om mensen met een PhD in een quantitative finance-achtige richting.quote:Op maandag 28 januari 2008 21:01 schreef Shivo het volgende:
[..]
Overigens zou ik promoveren afraden aan iedereen die van plan is het bedrijfsleven in te gaan... dwz, voor niet-(bio)medici.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |