Het laatste wat ik gelezen heb is dat ze voorlopig nog niet met de encyclopedie gaat beginnen. Die twee projecten zullen iets (totaal) anders zijn.quote:Op maandag 30 juli 2007 20:24 schreef Houtspeer het volgende:
Ze is toch net begonnen aan 2 nieuwe projecten? 1 voor kinderen en1 voor volwassenen.
Maar dit klopt toch niet echt met wat ze zegt over Harry en Ron die het hele ministerie hervormen?quote:J.K. Rowling: Ron joined George at Weasleys' Wizarding Wheezes, which became an enormous money-spinner..
Of zou dat pas later zijn?quote:As for his occupation, Harry, along with Ron, is working at the Auror Department at the Ministry of Magic. After all these years, Harry is now the department head.
"Harry and Ron utterly revolutionized the Auror Department," Rowling said. "They are now the experts. It doesn't matter how old they are or what else they've done."
Ik denk dat het werken bij die shop valt onder:quote:Op maandag 30 juli 2007 22:28 schreef AltTab het volgende:
[..]
Maar dit klopt toch niet echt met wat ze zegt over Harry en Ron die het hele ministerie hervormen?
[..]
Of zou dat pas later zijn?
Maar vaag is het welquote:It doesn't matter how old they are or what else they've done
Ze zegt ook dat Harry eerst zijn NEWTs nog gaat halen.... het lijkt me dus logisch dat terwijl Harry dit nog doet, Ron intussen iets anders doet.quote:Op maandag 30 juli 2007 22:28 schreef AltTab het volgende:
[..]
Maar dit klopt toch niet echt met wat ze zegt over Harry en Ron die het hele ministerie hervormen?
[..]
Of zou dat pas later zijn?
Ja wat had je dan gewild, dat Voldemort Snape vertelt dat hij dood moet maar dat dat wel tot morgen kan wachten?quote:Op maandag 30 juli 2007 23:07 schreef Angelic_Rose het volgende:
Dankzij een spoiler van iemand wist ik al dat Snape ging overlijden, maar ik vond dat stuk erg slap.. Voldemort zegt dat Snape dood moet.. en hup Snape is dood..
He? Je had geen Hollows gehoeven?? Maar dan klopt de hele Harry Potter serie niet meer?? Ik snap je punt niet echt...quote:Verder vond ik het middenstuk in die tent net als bijna iedereen erg saai en de verhaallijn rondom de Deathly Hollows en Horcruxes zorgde ervoor dat ik lichtelijk in de war raakte op een gegeven moment..
Die Deathly Hollows hadden van mij dus niet gehoeven, ik had liever gezien dat het hele boek meer was gefocust op de gevaarlijke zoektocht naar de Horcruxes..
Dat werd wel beschreven, maar het ging allemaal net te snel, een beetje tussen neus en lippen door..
Het waren gewoon teveel verhaallijnen etc..
Tja, dat de dood van Snape niet echt groots en heldhaftig is tot daar aan toe (vind ik zelfs een logische keuze) maar iets meer verzet van zijn kant had wel gemogen. Snape laat zich zo omleggen zonder ook maar een poging te doen zichzelf te verdedigen...quote:Op dinsdag 31 juli 2007 00:56 schreef eQuaL het volgende:
Ja wat had je dan gewild, dat Voldemort Snape vertelt dat hij dood moet maar dat dat wel tot morgen kan wachten?
Mijn vragen zijn niet voorbij gekomen....quote:Op maandag 30 juli 2007 16:31 schreef alwaysthebest het volgende:
Afgelopen.![]()
Leuke antwoorden, veel opgehelderd.
Hier nog terug te lezen, mocht je het gemist hebben.
quote:Op maandag 30 juli 2007 23:07 schreef Angelic_Rose het volgende:
de verhaallijn rondom de Deathly Hollows en Horcruxes zorgde ervoor dat ik lichtelijk in de war raakte op een gegeven moment.
quote:Op maandag 30 juli 2007 23:07 schreef Angelic_Rose het volgende:
Zo ik heb hem ook uit hoor..
Heb me door de laatste 2 hoofdstukken heen moeten worstelen (en dan tel ik die vreselijke epiloog op het einde niet mee) omdat ik zo ontzettend hard moest janken en niet meer kon stoppen..![]()
Ik vond het boek een erg sterke start hebben, echt Rowlings stijl.. De 7 Harry Potters etc..
En alhoewel ik de dood van Hedwig en Mad-Eye niet zag aankomen zorde het er wel voor dat ik ging beseffen dat het niet bij die 2 ging blijven..
Dankzij een spoiler van iemand wist ik al dat Snape ging overlijden, maar ik vond dat stuk erg slap.. Voldemort zegt dat Snape dood moet.. en hup Snape is dood..
Verder vond ik het middenstuk in die tent net als bijna iedereen erg saai en de verhaallijn rondom de Deathly Hollows en Horcruxes zorgde ervoor dat ik lichtelijk in de war raakte op een gegeven moment..
Die Deathly Hollows hadden van mij dus niet gehoeven, ik had liever gezien dat het hele boek meer was gefocust op de gevaarlijke zoektocht naar de Horcruxes..
Dat werd wel beschreven, maar het ging allemaal net te snel, een beetje tussen neus en lippen door..
Het waren gewoon teveel verhaallijnen etc..
Maar goed, natuurlijk zaten er ook geweldige stukken in zoals Fred en George en de humor tussen die 2, als Harry en Hermelien bij de begraafplaats zijn van Harry's ouders, het eindgevecht vind ik super en het allermooiste: het hoofdstuk waarin Harry teruggaat in Snape zijn verleden en je er eindelijk achter komt hoe het nou werkelijk zit..
Prachtig mooi vond ik dat gedeelte..
Ik vind dit zeker niet Rowlings beste boek, teveel vragen bleven onbeantwoord en het laatste stuk over die 19 jaar later ga ik uit mijn boek scheuren..![]()
De mijne ook niet.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 08:37 schreef Koningin het volgende:
[..]
Mijn vragen zijn niet voorbij gekomen....![]()
Ik ben het wel met je eens hoor. Het kampeergedeelte iig. En Snape had misschien wel een waardiger afscheid verdient, maar ik zie ook niet hoe hij een episch gevecht met voldie aan zou moeten gaan. Verder had ik het boek op een hoop manieren graag anders gezien. De hallows hadden wat mij betreft ook niet gehoeven. De elder wand was genoeg geweest. Maar nogmaals, ik heb me absoluut niet verveelt met het boek.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 13:18 schreef Angelic_Rose het volgende:
Tja ieder zijn eigen mening toch..
Ik heb meerdere meningen zoals die van mij voorbij zien komen en dan reageren jullie ook niet zo triest dus doe ff normaal..
Dat ik lichtelijk in de war raakte kwam omdat ik niet verwacht had dat het boek zo zou gaan.. Maar goed dat leg ik ook uit, zo jammer dat dat niet goed gelezen wordt..
En Harry Potter een kinderboek? Nou sorry hoor, misschien dat die eerste 2/3 boeken nog zo gezien worden maar vooral die laatste 3 vind ik daar niet voor in aanmerking komen..
Wat een fucking onzin allemaal..
Harry Potter is begonnen als een kinderboek maar naarmate Harry etc ouder werden is de hele toon van de boeken veranderd..
Jullie zitten hier zeker alleen maar om andere meningen af te lopen zeiken? Ja niet iedereen denkt nou eenmaal hetzelfde he, lastig te begrijpen zeker..![]()
quote:Op dinsdag 31 juli 2007 14:15 schreef poon het volgende:
[..]
Ik ben het wel met je eens hoor. Het kampeergedeelte iig. En Snape had misschien wel een waardiger afscheid verdient, maar ik zie ook niet hoe hij een episch gevecht met voldie aan zou moeten gaan. Verder had ik het boek op een hoop manieren graag anders gezien. De hallows hadden wat mij betreft ook niet gehoeven. De elder wand was genoeg geweest. Maar nogmaals, ik heb me absoluut niet verveelt met het boek.
Hoe gaaf zou het wel niet zijn geweest als zijn laatste woorden waren:quote:Op dinsdag 31 juli 2007 14:15 schreef poon het volgende:
[..]
En Snape had misschien wel een waardiger afscheid verdient,
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
[ Bericht 2% gewijzigd door Patch op 31-07-2007 14:59:55 ]* Gewonnen FOK-Awards: Hunk (4x) * McDreamy * Brad Pitt * Wentworth Miller * Ewan McGregor * Walt Disney (3x) * Criterion (2x) * Nemo * Hitchcock * David Hasselhof * Academy *
Het was de slang.... en zoals ik eerder al aangaf verzette hij zich niet eens. En zich zo gemakkelijk te grazen laten nemen is niets voor Snape.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 14:56 schreef Houtspeer het volgende:
Het is wel Voldemort die hem doodde, wat hadden jullie verwacht? Dat Snape een spectaculair gevecht levert tegen Voldemort? Zelfs Dumbledore lukte het niet om hem te verslaan in de ministerie.
quote:Op dinsdag 31 juli 2007 14:54 schreef Patch het volgende:
[..]
Hoe gaaf zou het wel niet zijn geweest als zijn laatste woorden waren:Kijk, ik vond die referenties naar LOTR en Narnia leuk, mooi dat de halve britse, noorse en klassieke mythologie erbij gesleept wordt inclusief koning Arthur, heb bij de beschrijving van de Muggle Prime Minister me afgevraagd of dat John Major dan wel Tony Blair was en de WOII referenties waren te duidelijk maar kon ik hebben, maar ik ben erg blij dat ze Star Wars met rust heeft gelaten.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ben tot veel bereid, maar dan had ik het verhaal ook niet meer geloofd hoor.
Dat doet me aan iets denken wat ik een keer ergens gelezen heb. Gaan wizards/witches dood aan een pistoolschot in het hoofd? Lijkt mij van wel. En zo ja, wie zou er dan een oorlog winnen tussen wizzards en muggles.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 15:00 schreef Koningin het volgende:
Hoe zou een gewone wizard Voldemort eigenlijk kunnen vermoorden?
Alleen met Avada Kedavra? Dat moet je dus wel kunnen!
De wizards lijkt me. als je met een zwiep van een toverstok een gebouw kan laten neerpletteren, ben je als Muggle gauw het haasje...quote:Op dinsdag 31 juli 2007 15:11 schreef poon het volgende:
[..]
Dat doet me aan iets denken wat ik een keer ergens gelezen heb. Gaan wizards/witches dood aan een pistoolschot in het hoofd? Lijkt mij van wel. En zo ja, wie zou er dan een oorlog winnen tussen wizzards en muggles.
Een magisch beschermings'shield' en de Muggles kunnen niks meer.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 15:11 schreef poon het volgende:
[..]
Dat doet me aan iets denken wat ik een keer ergens gelezen heb. Gaan wizards/witches dood aan een pistoolschot in het hoofd? Lijkt mij van wel. En zo ja, wie zou er dan een oorlog winnen tussen wizzards en muggles.
In HBP zou het John Major moeten zijn.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 15:07 schreef thijsdetweede het volgende:
Muggle Prime Minister me afgevraagd of dat John Major dan wel Tony Blair was
quote:Op dinsdag 31 juli 2007 14:54 schreef Patch het volgende:
[..]
Hoe gaaf zou het wel niet zijn geweest als zijn laatste woorden waren:Niet zo heel gaaf want dat zou niet erg verklaren waarom iedereen steeds zei dat Harry zo op James leekSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Maar ik vraag me af hoe vaak hij heeft gedacht "Harry had mijn zoon moeten zijn"."Pain is my friend. I can trust pain. I can trust pain to make my life utterly miserable."
"My brain is too smart for me."
"We don't need no education." "Yes you do, you just used a double negative."
toen ik het las was het toch echt Blair in m´n hoofd/gedachtenquote:Op dinsdag 31 juli 2007 16:00 schreef alwaysthebest het volgende:
In HBP zou het John Major moeten zijn.
Omdat in DH de geboorte- en sterfdata van James en Lily staan En aangezien Harry 1 jaar was toen zij stierven, mag duidelijk zijn wanneer Harry geboren is en dus wanneer de boeken zich afspelen.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 17:20 schreef Sloggi het volgende:
Hoe weten jullie dat HBP in dat jaar speelt?
Als het toch niet uitmaakt, kun je net zo goed aanhouden zoals het was toen je begon met schrijven, lijkt me. Uit ervaring weet ik dat tijdlijnen aanpassen je hele plot in de war kunnen gooien.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 17:26 schreef Sloggi het volgende:
Aha, ok. Wel raar eigenlijk; het eerste boek kwam uit in '97 (?), terwijl het zich afspeelde in 1990 ofzo. Het feit dat het verhaal 7 jaar eerder speelt heeft verder ook totaal geen functie in de boeken geloof ik. Ik vraag me af waarom ze dit zo gedaan heeft.
De Harry Potter Lexicon is wat dat betreft misschien nog beter, daar kan niet iedereen zomaar alles aanpassen en is behoorlijk volledig (afgezien van DH, informatie daaruit zijn ze nog aan het bijwerken ).quote:Op dinsdag 31 juli 2007 17:27 schreef thijsdetweede het volgende:
En nog wat hintjes her en der. Zo staat er in the Chamber dat Nearly Headless Nick overleed in 1492, en het was zijn 500ste deathday party.
Ik verzin het niet zelf, voor dit soort extreem nutteloze feitenkennis hebben we wikipedia.
http://en.wikipedia.org/w(...)Harry_Potter_stories
Daar woont Ali G. toch ?quote:Op dinsdag 31 juli 2007 18:22 schreef thijsdetweede het volgende:
Staines
Het voordeel van een serie een paar jaar terug in de tijd plaatsen is dat je niet door de actualiteit kan worden ingehaald. Technische of (geo)politieke ontwikkelingen zijn allemaal bekend en je bent niet hopeloos verouderd op het moment van uitkomen. Een van de boeken van Dan Brown is bijvoorbeeld zo achterhaald dat het bijna onleesbaar is geworden. Had Rowling de boeken nu geplaatst dan had ze op een gegeven moment de aanslagen in Londen erin moeten verwerken om de schijn van een parallelwereld op te houden of moeten besluiten om die geheel te negeren. Ook zit je met dingen als mobiele telefoons, computers, internet enz enz enz die ze nu heel makkelijk kon negeren.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 17:26 schreef Sloggi het volgende:
Aha, ok. Wel raar eigenlijk; het eerste boek kwam uit in '97 (?), terwijl het zich afspeelde in 1990 ofzo. Het feit dat het verhaal 7 jaar eerder speelt heeft verder ook totaal geen functie in de boeken geloof ik. Ik vraag me af waarom ze dit zo gedaan heeft.
Niet alleen dat hoor, je ziet het namelijk bij een heleboel boeken. Het ergst zijn de boeken (zoals die ene van Dan Brown bijv.) waar er hoog wordt opgegeven van speciale topcapaciteiten van computers die een jaar of twee later zo achterhaald zijn dat je ze niet eens meer aan de derde wereld wil doneren.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 19:33 schreef Sloggi het volgende:
Zit wel wat in, ja. Tovenaars functioneren toch het beste in een zo ouderwets mogelijke wereld.
Hebben ze sowieso wel stroom? Op die school is het ook niet echt noodzakelijk aangezien alles via magie geregeld kan worden en de leerlingen vaak praktisch bezig zijn.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:10 schreef Sloggi het volgende:
Rowling omzeilt dat probleem sowieso heel handig door Hogwarth's neer te zetten als een ouderwets school: geen liften, centrale verwarming (?), zelfs geen vaste telefoons voor zover bekend, geen enkele computer terwijl die dingen in '97 toch al regelmatig te vinden waren in scholen.
Wie heeft een computer nodig als er ganzenveren zijn die uit zichzelf schrijven?quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:10 schreef Sloggi het volgende:
Rowling omzeilt dat probleem sowieso heel handig door Hogwarth's neer te zetten als een ouderwets school: geen liften, centrale verwarming (?), zelfs geen vaste telefoons voor zover bekend, geen enkele computer terwijl die dingen in '97 toch al regelmatig te vinden waren in scholen.
Je hebt ze zelfs mét spellcorrectorquote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:16 schreef wonderer het volgende:
[..]
Wie heeft een computer nodig als er ganzenveren zijn die uit zichzelf schrijven?
denk het niet....quote:
Oblividinges.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:21 schreef Patch het volgende:
[..]
denk het niet....
Dan zou er ook een wizard-electriciteitsbedrijf moeten zijn...
Een muggle-electriciteits-bedrijf zou de cover-up bekendmaken toch?
Die dingen passen ook echt bij Hogwartsquote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:10 schreef Sloggi het volgende:
Rowling omzeilt dat probleem sowieso heel handig door Hogwarth's neer te zetten als een ouderwets school: geen liften, centrale verwarming (?), zelfs geen vaste telefoons voor zover bekend, geen enkele computer terwijl die dingen in '97 toch al regelmatig te vinden waren in scholen.
Of douches? Het enige bad dat er bestaat is die uit GoF met al die kleuren stralen enzo. En dat is alleen voor Headpersons en Prefects.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:11 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Hebben ze sowieso wel stroom? Op die school is het ook niet echt noodzakelijk aangezien alles via magie geregeld kan worden en de leerlingen vaak praktisch bezig zijn.
Er zullen best gewone douches zijn bij de slaapkamers. Die zullen wel magisch werken.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:26 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Of douches? Het enige bad dat er bestaat is die uit GoF met al die kleuren stralen enzo. En dat is alleen voor Headpersons en Prefects.
Google was toch wel handig geweest toen ze aan het zoeken waren naar Flamel.quote:
quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:34 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Google was toch wel handig geweest toen ze aan het zoeken waren naar Flamel.
Stel je voor, dat er om de twee pagina's een kort plasmoment in het boek zit, en om de 5 pagina's een gote boodschap-scènequote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:34 schreef thijsdetweede het volgende:
wc's komen ook alleen maar voor als ze niet gebruikt worden waar ze voor zijn uitgevonden.
Nu niet, maar als Rowling het vanaf het begin zo had geschreven, was niemand er over gevallen, lijkt me.quote:
Hermione liet de badjas van haar schouders glijden en stapte in een stoomwolk onder de hete douche. Met een zucht van ontspanning liet ze het water door haar haar en over haar gezicht stromen. Met gesloten ogen grabbelde ze naar de zeep. Per ongeluk stoot ze de zeep uit het bakje en deze glibbert onder de muur de andere douche in waar Ginny net bezig was haar benen te scheren.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:39 schreef alwaysthebest het volgende:
Harry in een groot gevecht met Voldemort: 'Kut, ik moet pissen man! Time Out!!! Harry rent naar de wc's. Shit, niet die met Moaning Myrtle! Harry rent met beide handen om zijn zaakje naar de volgende wc. Eindelijk kan hij opgelucht ademhalen...
Voorbereiding op z'n muggle disguise, zoiets als Superman.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:47 schreef wonderer het volgende:
Wat ik me wel afvraag is waarom hij al die tijd met een bril loopt. Als botten teruggegroeid kunnen worden, dan is bijziendheid toch ook wel te verhelpen?
Laat maar, ik kan me er íets bij voorstellen.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:47 schreef wonderer het volgende:
Voor douchescenes verwijs ik trouwens even naar de talloze fanfics
links !quote:Op dinsdag 31 juli 2007 20:47 schreef wonderer het volgende:
Voor douchescenes verwijs ik trouwens even naar de talloze fanfics
Ik moet waarschijnlijk net zoveel googlen als jij, ik lees dat soort spul nietquote:
Beyond the veil is een Engelse term voor doodgaan, het aardse verlaten, etc. Het stamt (zoals zoveel) uit de Bijbel.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 21:11 schreef MeneerTim het volgende:
Maar goed, ik heb dus niets gemist wat het gordijn verklaard waarachter Sirius is verdwenen?
Wat doe je dan hier als je toch het meeste niet begrijptquote:Op dinsdag 31 juli 2007 21:36 schreef Sloggi het volgende:
Nee, niet gelezen. Ik heb geen zin om de m.i. vreselijk kinderachtige eerste boeken te lezen, die je gelezen moet hebben om de latere delen te kunnen waarderen.
Daarom kan je ook beter de boeken lezen dan de films kijken, in de films mis je telkens net een klein beetje waardoor het verhaal een stuk beter wordt.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 21:41 schreef Sloggi het volgende:
Gewoon, meelezen. Ik heb de films wel gezien. Ook niet echt van onder de indruk eigenlijk.
Shakespeare ook, what's your point?quote:Op dinsdag 31 juli 2007 21:42 schreef Sloggi het volgende:
Rowling is dan ook gewoon een ordinaire dief:
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Start?Section=BOOK&BOL_OWNER_ID=666781634
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Start?Section=BOOK&BOL_OWNER_ID=666781633
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |