Rechtsbijstandverzekeringen die arbeidszaken innemen, hebben ook mensen in dienst die gespecialiseerd zijn in arbeidsrecht lijkt me. De inhoud van dat rechtsgebied gaat dieper dan menigeen bij stil staat.quote:Op zaterdag 7 juli 2007 09:00 schreef Giantbiker_73 het volgende:
[..]
Duidelijk. Daar ben ik goed mee geholpen.
Ik heb ook geen zin om handjeklap met hun te doen over onstlagvoorwaarden. Ik heb vrijdagmiddag gezegd dat ze een tegenvoorstel kunnen doen; maar dat willen ze dus niet doen. De dame van de rechtsbijstand heeft geen notie van wat er in bedrijven gebeurt (volgens de werkgever dan) en daar wil men niet mee praten.
Kijk, nu komt de echt juridische aap uit de mouw.quote:Op zaterdag 7 juli 2007 11:04 schreef Giantbiker_73 het volgende:
[..]
Nee, dat werd er niet bijgezegd. Maar dat is ook niet de strekking van dat verslag.
Wat in dat verslag staat is dat ik mijn werk niet goed heb gedaan (later bezwaar op gemaakt: wegens tijdgebrek) en dat ik in juni kon proberen een andere baan te vinden. Het verslag is ook geen weergave van feiten, maar de mening van de werkgever.
Als Juni om was en ik had nog niks anders, zou er gekeken worden hoe het contract ontbonden kon worden. Dat is nu dus, eerst ben ik nog (mondeling, geen getuigen) uitgemaakt voor alles wat lelijk en vuil was. Daarna kwam het besluit een voorstel te doen, ook werd er en passant een andere functie tegen hetzelfde salaris binnen het bedrijf aangeboden (maar daar zaten wat erg scherpe kantjes aan). De andere functie heb ik geweigerd (allemaal mondeling, aanbod en weigering) en toen moest ik een voorstel doen. Dat is nu dus geweigerd.
Ja,dat lijkt me ook. Begin Juni is er pats-boem vastgesteld dat ik niet voldoe, zonder dat ooit eerder gehoord te hebben. Er waren wel een of twee gesprekken in de trant "je moet zus en zo", maar niks op papier alweer en alleen maar over het feit dat ik niet goed genoeg ben en geen handreikingen of andere hulp. In dat gesprek werd ik dus zomaar ineens voor een voldongen feit gesteld: je voldoet niet en moet weg. Zonder kans op herstel of andere functie dus en ook zonder goede waarschuwing vooraf (ja, 2 dagen ervoor was er nog gesproken over een ander traject en dat heb ik niet snel genoeg uitgewerkt). Donderdag werd er gesproken over een verbetering in de afdeling, ik zou daar een plan van opstellen maar was helaas vrijdag ziek. Maandag ging dus dit verhaal spelen. Men was van mening dat ik best in het weekend de aantekeningen had kunnen komen halen (ik heb geen sleutel van het bedrijf, maar had volgens hun een collega kunnen bellen). Dat heb ik verzuimd en dus functioneerde ik niet en moest weg. Ik ben toen direct van een aantal hoofdtaken ontslagen (die ik wegens tijdgebrek toch al niet goed uitvoerde) en 2 kerntaken zijn overgebleven waar ik 80% van mijn tijd aan kwijt ben.quote:Op zaterdag 7 juli 2007 13:48 schreef Captain_Redbeard het volgende:
[..]
Kijk, nu komt de echt juridische aap uit de mouw.
Een werkgever heeft het recht om met een onvoldoende presterende werknemer een traject ter verbetering op te zetten. Wanneer een werknemer aantoonbaar niet slaagt in dit traject, kunnen de verzamelde gegevens na verloop van tijd ingezet worden in een ontslagprocedure via het CWI. Wat er nu ligt, lijkt me hiervoor nog niet voldoende.
Hij heeft alleen getekend voor ontvangst, niet voor akkoord. Dat recht heb je als werknemer.quote:Op zaterdag 7 juli 2007 13:48 schreef Captain_Redbeard het volgende:
Dat je het verslag van het functioneringsgesprek getekend hebt is niet slim.
Maak je geen zorgen! Als jouw werkgever naar het kantongerecht stapt (maar volgens mij is het voornamelijk bluf en wil hij jou bang maken), kan hem dat nog duur te komen staan (los van de juridische kosten waar hij mee te maken krijgt). Hij wil van een werknemer af die hij direct voor onbepaalde tijd in dienst heeft genomen en zonder aantoonbaar dossier van slecht functioneren binnen een paar maanden weer wil ontslaan. Hij zal zich hiervoor moeten verantwoorden.quote:Op zaterdag 7 juli 2007 16:29 schreef Giantbiker_73 het volgende:
De werkelijke reden waarom de werkgever niet op mijn voorstel wil ingaan is dat hij nogal gierig is voor anderen (voor zichzelf niet overigens). Hij wil dus geen maandje salaris megeven, dat is het hele eieren eten.
Maar de hamvraag: als het niet lukt met een schikking, dan gaan we naar de rechter, right? En wat KAN ik dan verliezen?
Kijk, ik kan nu netjes afscheid nemen, zonder centen, met WW. Als ik er bij de rechter afkom zonder centen, zonder WW, dan begin ik daar dus niet aan, dan maar geen vergoeding.
Met andere woorden: hoe groot is het risico dat ik me in mijn eigen vingers snij en straks zonder WW thuiszit?
Tenzij hij getekend heeft onder: VOOR AKKOORDquote:Op zaterdag 7 juli 2007 17:17 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Hij heeft alleen getekend voor ontvangst, niet voor akkoord. Dat recht heb je als werknemer.
Dankjewel. Het feit dat ik een aangeboden baan afwijs, is dat nog een punt in mijn nadeel?quote:
Gelukkig niet, boven mijn handtekening staat GEZIEN EN ONTVANGEN:quote:Op zaterdag 7 juli 2007 22:57 schreef henkway het volgende:
[..]
Tenzij hij getekend heeft onder: VOOR AKKOORD
...................................................................................
quote:Op zaterdag 7 juli 2007 21:56 schreef Mimi80 het volgende:
Hij kan je natuurlijk wegsturen/schorsen. Indien hij dit niet schriftelijk bevestigd, dan is het verstandag dat jij dit doet. Bevestig hem schriftelijk dat je door hem bent weggestuurd, maar dat je desondanks beschikbaar blijft om te werken. is er rechtens geen sprake van een schorsing en verschijn je de volgende dag weer (alsof je neus bloedt) op je werk.
Netjes, een TS die een bedankje achterlaatquote:Op zondag 8 juli 2007 00:16 schreef Giantbiker_73 het volgende:
[..]
Dankjewel. Het feit dat ik een aangeboden baan afwijs, is dat nog een punt in mijn nadeel?
Ik sta gewoon versteld van de hoeveelheid kennis van zaken die hier aanwezig is, echt super![]()
Is dat ervaring of houdt iedereen zich beroeps/studiematig ermee bezig? Maar ik ben er goed me geholpen, iedereen enorm bedankt voor de bijdragen totnutoe.
Hahaha: Bedankt voor het bedanken, zou ik dan zeggenquote:Op zondag 8 juli 2007 10:01 schreef Captain_Redbeard het volgende:
[..]
Netjes, een TS die een bedankje achterlaat [afbeelding]
De manager had een goed werkende afdeling om zeep geholpen. En ik zei daar wat van. En toen gooiden ze het op "herinrichten van de afdeling". Kwam er eigenlijk op neer dat ze iedereen met commentaar eruit gooiden. Maar aangezien er geen reden was om mijn contract te ontbinden stond ik redelijk sterkquote:Op zondag 8 juli 2007 15:22 schreef Giantbiker_73 het volgende:
Wat was bij jou de reden waarom je werkgever je weg wilde hebben?
Hoe beoordeel jij de kwaliteit van de gegeven antwoorden? Jij hebt toch geen kennis van arbeidsrecht? of wel?quote:Op zondag 8 juli 2007 10:23 schreef Giantbiker_73 het volgende:
[..]
Hahaha: Bedankt voor het bedanken, zou ik dan zeggenMaar ik stond echt paf van de snelheid en kwaliteit van de antwoorden die ik kreeg. SUPER
![]()
Inderdaad, als ik kennis had van arbeidsrecht, dan stelde ik hier geen vragen. Maar van een ervaringsdeskundige kreeg ik min of meer dezelfde antwoorden.quote:Op maandag 9 juli 2007 17:13 schreef Argento het volgende:
[..]
Hoe beoordeel jij de kwaliteit van de gegeven antwoorden? Jij hebt toch geen kennis van arbeidsrecht? of wel?
PS 100% van de vragen die je hier neerlegt, kun je beter aan de jurist stellen die jouw zaak bij de RB-verzekeraar behartigt. Daar is ze voor.
ahaquote:Op maandag 9 juli 2007 17:17 schreef Giantbiker_73 het volgende:
[..]
Inderdaad, als ik kennis had van arbeidsrecht, dan stelde ik hier geen vragen. Maar van een ervaringsdeskundige kreeg ik min of meer dezelfde antwoorden.
En de RB vertelde me vandaag hetzelfde. De antwoorden hier zijn dus correct.
De reden waarom ik het hier gevraadg heb is dat de RB maar tot 17:00 bereikbaar is en dan pas weer op maandag. Om een beetje "peace of mind" te krijgen stel ik hier dus vragen.
Wazige tent.quote:Op maandag 9 juli 2007 16:36 schreef Giantbiker_73 het volgende:
Net terug van het werk, alles normaal verlopen. Ik heb dus van niemand ook maar iets gehoord, net alsof er niets aan de hand is. Afwachten maar weer, gaat nog leuk worden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |