Zo, fliereflaaie, vrouwencategorietje draaien:
Nummer 3; De miskende vrouw.Scoort qua irritatiefactor zo mogelijk NOG hoger dan de verwende vrouw.
Deze bezit namelijk WEL hersencellen, echter doet ze de daarbij behorende voordelen volledig teniet door het aantal ervan schromelijk te overschatten. De
reeds eerder beschreven Viva psychologe is bijvoorbeeld een type vrouw wat perfect in dit hokje zou passen.
Heeft leuk met de lessen meegehuppeld op de HAVO en is vervolgens een HBO opleiding gaan volgen.
Eventueel probeert ze nog even de Universiteit uit, want het zou immers zonde zijn "om haar mogelijkheden niet optimaal te benutten."
Middelmatig tot "leuk" uiterlijk; veelal een schattig maar niet opvallend gezichtje, enigszins inzakkende C65 borstjes, stalpoten en in vrijwel alle gevallen staartdragend.
Waarbij de staart overigens voornamelijk gedragen wordt om zich qua intelligentie te onderscheiden van het in hun ogen hoerigere losse gedragen haar.
De staart gaat er dan ook pas uit bij de avondjes stappen; want er moet natuurlijk ook ruimte zijn om af en toe een avondje "lekker gek te doen en uit de band te springen."
Herkenbaar aan:- Wilde oorspronkelijk iets doen "voor de mensheid." Denk daarbij aan waterputjes of scholen bouwen in een @random hongerbuikjesland, maar besluit vervolgens toch maar gewoon in Nederland te blijven.
Want tja, echt carriere maken in zo'n land is niet echt een mogelijkheid ofzo en ze kan in Nederland natuurlijk ook heel veel voor de mensheid betekenen.
Kenmerkend is dan ook een vrijwel grenzeloze ambitie die vervolgens teniet gedaan wordt na een avondje daadwerkelijk nadenken over de mogelijkheden.
Veelal zal ze dus een totaal nietszeggende studie gaan volgen waarbij het belangrijker is dat het interessant en "intelligent" KLINKT, dan dat inhoudelijk daadwerkelijk toekomst heeft.
Denk daarbij aan zo`n, even debiel als kansloze studie als Chinese letterkunde ofzo
![]()
.
Favoriete uitspraken:- Je ZEGT wel dat je me begrijpt, maar je DOET het niet daadwerkelijk.
- Je zult het NOOIT begrijpen
- Ik heb even tijd/ruimte voor mezelf nodig.
- Hóe kun je DAT nu interessant/leuk vinden? (vooral bij het kijken van voetbal, darten, kaarten, bier drinken met je vrienden)
Voordelen:- Op een acceptabel niveau gesprekken voeren
- Houdt af en toe haar kop wanneer ze een boek leest. Uiteraard een boek dat interessant klinkt of een boek van een op dat moment populaire schrijver volgens een @random mantelpakvrouwtje uit de Beau Monde ofzo.
Nadelen:- Je kunt lullen als Brugman, maar ook hier ben je wat betreft discussies kansloos.
Laten we als voorbeeld eens een standaarddiscussietje nemen; Jij wilt een weekend de beest uithangen met vrienden...
Per definitie zal ze er standaard termen ingooien als "Je kunt je niet voldoende in mij verplaatsen", "Bekijk het ook eens van mijn kant", "Je laat je leiden door de verkeerde emoties" of het aloude "Je zult me nooit begrijpen, boehoe."
Kom je met goede en valide argumenten waardoor ze, ondanks bovenstaande dooddoeners, volledig vastgeluld wordt, dan zal ze zich vastgezet voelen en heeft ze, de reeds eerder genoemde, ruimte/tijd voor zichzelf nodig.
Let op! Ook al geef je haar 4 maanden de tijd en geef je haar een oceaan aan ruimte, probeer na die voorgestelde afkoelperiode in GEEN geval de discussie te vervolgen of af te maken!
Dan heeft ze namelijk al weer een nieuwe dooddoener klaarstaan!
Komt ie: "Je wílt het helemaal niet begrijpen, je wilt alleen maar de confrontatie opzoeken!"
Waarna ze hoofdschuddend wegloopt en uiteraard weer tijd en ruimte nodig heeft...
Resultaat?
2 opties:
- Ga je dat weekend WEL weg met je vrienden (heeft zij direct weer ruimte voor zichzelf
![]()
. ) dan ben je het komende half jaar echt grof de lul.
Waarom heb je dat in godsnaam niet eerst even met haar overlegd?!?Wtf, dat heb je toch meerdere keren geprobeerd?
Zij: "Maar hadden we dat overleg dan al bevredigend afgesloten?!!!"
Hij: "Jij liep de hele tijd weg omdat je ruimte en tijd nodig had!"
En de mensen die zich ooit in een dergelijke situatie bevonden hebben weten al hoe dit af zal lopen...
Inderdaad, "Je houdt gewoon totaal geen rekening met me en doet toch alleen wat je zelf wilt zonder ook maar een klein beetje rekening te houden met mij" waarna er weer een tijd/ruimte momentje nodig is.
Leuk detail: Als ze zelf een weekend met vriendinnen weg wil ziet ze totaal niet in waarom daar in godsnaam overleg bij hoort. Gun je haar haar ruimte niet? Mag ze dan niets voor zichzelf doen? etc. etc.
Kort samengevat: Een chronische zeikbeer.
Kledingstijl:In haar "studententijd" veelal een nonchalant, danwel alternatief, want het maakt haar immers niet uit hoe men over haar denkt "als ze maar tevreden is met zichZELF"
![]()
.
Nou ja, dat is zoals de meeste van haar ideeën en idealen slechts tijdelijk, want het slaat TO-TAAL om wanneer ze eenmaal afgestudeerd is.
Dan zal ze ineens dagelijks in maatpak rondlopen.
En nog erger; als bonus zal ze ook een kek, zwart brilletje met strak montuur dragen, ongeacht haar oogsterkte uiteraard, want er kan natuurlijk ook gewoon glas in.
En heeft ze ECHT het gevoel dat ze nog moet bewijzen hoe intelligent ze is, dan maakt ze het af met zo'n lullig klein kutstropdasje
![]()
.
Toekomstperspectief:Qua carrieremogelijkheden enigszins aanwezig dankzij haar de aanwezige hersencellen en zelfoverschatting waarmee ze in eerste instantie indruk zal maken.
De eerste jaren zal ze zich ook nog wel redden, voornamelijk door alle ook maar enigszins intelligent klinende termen over te nemen en er ongeacht het daadwerkelijke gespreksonderwerp zovaak mogelijk in te gooien. Daarbij valt te denken aan termen als: "Zelfreflectie", "Didactisch verantwoord" en "core-business."
Het nadeel van haar zelfoverschatting is echter dat ze zich qua beroepskeuze niet zozeer daadwerkelijk zal laten leiden door haar kennisgebied en haar direct collega's bij een eventuele samenwerking zullen ontdekken dat het slechts lucht is wat ze verkondigd.
Gevolg: Haar collega's proberen hun gelach tevergeefs te onderdrukken als ze er weer eens een niet ter zake doende "core-business" uitgooit, zullen vervolgens zo min mogelijk met haar samen willen werken en haar uiteindelijk uitkotsen.
Vervolgens valt mevrouw van haar eigenhandig gecreeerde voetstuk, tracht ze de eer nog te redden met een "Ze begrijpen me gewoon niet"-je, maar zal ze uiteindelijk overspannen thuis komen te zitten waarbij ze zichzelf tijdens het eten van weer een trog Ben & Jerry's moed inpraat door te stellen dat ze zich simpelweg op een te hoog, uniek niveau bevindt.
[ Bericht 0% gewijzigd door kastanova op 25-06-2007 21:44:33 ]