als je ouders geen bedrijf hebben ga je gewoon in de buurt kijken.quote:Op zaterdag 23 juni 2007 11:34 schreef moussie het volgende:
[..]
ik begrijp uit je post even later dat je ouders een bedrijf hadden en dat je daar werkte ?
maar hoe zit dat met kinderen wiens ouders geen bedrijf hebben, wiens ouders geen geld hebben om te geven op verjaardagen of om een extra premie te geven per gewerkte dag .. ?
die mogen vanaf hun 13de tot hun 15de maar maximaal 12 uur per week werken, met de extra beperking dat het dicht bij huis moet zijn .. met wat mazzel lukt het je om 1 van de 3 of 4 folderrondjes te pakken te krijgen, dan verdien je pakweg ¤ 40 per maand, dus als je werkelijk alles spaart wat je verdient heb je op je 15de eindelijk genoeg bij elkaar om een enigszins redelijke PC te kopen ..
maar je hebt die PC dus al nodig vanaf het moment dat je in de brugklas komt, dus op je 12de .. hoe los je dat op ?
anyway, wij hebben er hier in Nederland werkelijk alles gedaan om te voorkomen dat jonge kinderen meer kunnen verdienen dan een zakcentje, we hebben kinderarbeid aan hele strakke banden gelegd, en mi terecht, zulke jonge kinderen horen niet te werken, en al helemaal niet voor een PC die zij wel moeten hebben gezien het materiaal dat zij van school krijgen .. op hun 12de !!
[..]
idd, maar ja, wat doet dit af aan het verhaal dat ook diegenen die het wel halen verderop op de ladder stelselmatig worden overgeslagen ?
Alle respect voor iemand die zich in moeilijke omstandigheden weet te redden.quote:Op zondag 24 juni 2007 01:02 schreef JaZekerZ het volgende:
Een kind van een minima die schoolgaand is en een PC nodig heeft om de reguliere opleiding tot een goed einde te brengen, kan PRIMA gaan werken voor deze PC en is op geen enkele manier te vergelijken met een Jostiband. Sterker nog, ik vind het nogal respectloos om dat te doen.
Niet zo ongeloofelijk dom lullen dus!
Vet van mij. Dat je alles zelf doet, is lofwaardig. Dat je dan meteen denkt dat anderen dat ook wel zullen kunnen, is betreurenswaardig.quote:En ik blijf zeggen: ik heb het ook allemaal zelf moeten en kunnen doen. Een ander kan dat ook. niet_links heeft gewoon gelijk: het is een kwestie van mentaliteit en helemaal niets anders dan dat.
verwend .. ikke ?quote:Op zondag 24 juni 2007 00:37 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Goh, je kent mijn situatie niet en toch kun je maar één ding bedenken? Ik zou niet weten hoe ik 'verwend' anders/beter zou kunnen omschrijven..
pff, nog een keer .. vroeger is vroeger .. vroeger kon je idd makkelijker werker als je jonger was dan 15, en vroeger had je ook nog geen PC nodig als brugpieperquote:Op zondag 24 juni 2007 01:27 schreef Bresser het volgende:
[..]
als je ouders geen bedrijf hebben ga je gewoon in de buurt kijken.
ik werkte vroeger als bijbaantje in tuinkassen. beetje met 40 graden celcius slepen met planten waarbij je na een dag keihard werken met 30 a 40 gulden naar huis kon (afhankelijk van leeftijd).
later natuurlijk betere bijbaantjes gekregen maar sinds mijn 13/14 had ik echt wel vaste bijbaantjes.
daarvoor auto's wassen of andere karweitjes voor een gulden of zo.
mijn ouders hebben btw ook bedrijven maar vroeger tot een paar jaar geleden kon ik alles echt zelf betalen. leren werken voor je geld.
nu ik weet wat dat is zijn ze iets coulanter.
trouwens ik type dit op mijn lappie die ik zelf heb betaald, net als al mijn andere pc meuk.
leren werken doe je jong, eerst speels en dan steed serieuzer, arme ouders hebben kan ook een zegen zijn.
als je arm opgroeit heb je motivatie en weet je dat je hard moet werken/studeren om iets te bereiken.
dat doen we ook al voor schoolboeken en daar hoor ik je niet zeiken over "zelf verdienen" en "arbeidsethos", hoe zit dat dan, want dat is in principe precies hetzelfde ?quote:Op zaterdag 23 juni 2007 19:05 schreef niet_links het volgende:
[..]
Mijn ouders hadden geen bedrijf maar gaven me gewoon een extra zakcentje als ik werkte. Ach als je 12 uur mag werken kan je best een euro of 30 per week verdienen hoor. Dat zou betekenen dat je na een half jaar beste een computer kan kopen. Maar goed sparen en werken voor je geld zegt jou vrij weinig dat weet ik.
In principe heb je dus gelijk over kinderen van 12 jaar maar 13 en 14 kunnen al weer wat meer en 15 en 16 al een stuk meer. Maar goed geld afpakken van andere en het herverdelen gaat veel makkelijker en je geeft gelijk de kinderen een goede arbeidsethos mee.
die mensen krijgen dan ook niets .. hun kinderen, die nog niet mogen werken krijgen iets !!quote:Op zaterdag 23 juni 2007 17:10 schreef MevrouwHopjes83 het volgende:
[..]
Zullen er vast een paar tussen zitten ja en voor die mensen vind ik ook dat er voorzieningen moeten zijn daarvoor wil ik best een beetje van mijn loon inleveren maar het grootste deel heeft gewoon geen ZIN om te werken en die mensen verdienen niks te krijgen, wat voegen zij toe aan deze maatschappij?
quote:Op zondag 24 juni 2007 09:36 schreef moussie het volgende:
[..]
die mensen krijgen dan ook niets .. hun kinderen, die nog niet mogen werken krijgen iets !!
Of erger nog, 50-plussers die de hele dag zitten te "hyven".quote:Op zondag 24 juni 2007 09:47 schreef Loedertje het volgende:
[..]
In de praktijk zitten de ouders achter de pc, die vervelen zich suf..of slaan oudere broers/zussen de brugpiepers achter de pc vandaan omdat ze móeten msn-en
Ja, je gaat er vanuit dat het bijna niet slechter kan dan jouw specifieke situatie. En hoewel het zeker ernstig is, bestaan er wel evident slechtere omstandigheden..in Nederland ook. Dat onderken je niet eensquote:Op zondag 24 juni 2007 09:23 schreef moussie het volgende:
[..]
verwend .. ikke ?
zo direct ga je nog zeggen dat ik blij moet zijn dat ik kanker heb gehad .. hip hoi, wat een geluk heb ik gehad ?
Ah, je kaart het prima aan. Mijn opmerking is inderdaad kort door de bocht. Doch vind ik een PC met internet schenken, terwijl ik (en anderen met mij) diverse andere manieren aandragen, nog veel korter door de bocht. Zeker met inachtneming dat de mensen zonder de benodigde mentaliteit het ook met een kado-pc het niet zullen redden; dit zal immers niet het enige struikelblok vormen.quote:Op zondag 24 juni 2007 02:51 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Alle respect voor iemand die zich in moeilijke omstandigheden weet te redden.
Maar jouw opmerkimg was:
[..]
Vet van mij. Dat je alles zelf doet, is lofwaardig. Dat je dan meteen denkt dat anderen dat ook wel zullen kunnen, is betreurenswaardig.
Zoals een van mijn broertjes zei (de meest actieve!): "We hebben onszelf niet gemaakt!" Ook onze mentaliteit niet. Diverse verhalen hier op dit onderwerp wijzen er op, dat de mentaliteit voortkomt uit de opvoeding. Ik geloof dat niet zomaar, want ik ben een bewijs van het tegendeel. Maar de schrijvers geloven er wel in.
Maar juist dan zou een project om kinderen op te voeden heilzaam werken. Via de computer komen ze in contact met een andere wereld.
PS: Is het eigenlijk niet erg links om te geloven in een maakbare samenelving: als je maar de goede opvoeding krijgt, kom je wel goed terecht.
Ongeacht politieke kleur, waar ik mij verder niet aan stoor in mijn oordeel, is het uiteraard ontegenzeggelijk waar dat een goede opvoeding beter is dan een slechte. Anders hadden we het geen goede opvoeding genoemd. Maar ik ben het met je eens; een samenleving is niet maakbaar. Neemt niet weg dat een goede opvoeding geen kwaad kan en altijd nastrevenswaardig is boven een slechtere opvoedingquote:PS: Is het eigenlijk niet erg links om te geloven in een maakbare samenelving: als je maar de goede opvoeding krijgt, kom je wel goed terecht.
Ik ben laatst ook maar eens gaan kijken en verbaas mij er écht over hoeveel collega´s en ex-collega''s een HYVE pagina hebbenquote:Op zondag 24 juni 2007 09:49 schreef hermandeperman het volgende:
[..]
Of erger nog, 50-plussers die de hele dag zitten te "hyven".
uiteraard bestaan er slechtere omstandigheden .. maar zolang jij lichamelijk en psychisch gezond bent is er niets dat je tegenhoud om iets aan de situatie te doen .. toch .. ?quote:Op zondag 24 juni 2007 09:49 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Ja, je gaat er vanuit dat het bijna niet slechter kan dan jouw specifieke situatie. En hoewel het zeker ernstig is, bestaan er wel evident slechtere omstandigheden..in Nederland ook. Dat onderken je niet eens
Ja, klopt.quote:Op zondag 24 juni 2007 10:15 schreef moussie het volgende:
[..]
uiteraard bestaan er slechtere omstandigheden .. maar zolang jij lichamelijk en psychisch gezond bent is er niets dat je tegenhoud om iets aan de situatie te doen .. toch .. ?
dat verwacht je toch ook van kinderen van 12 die nog niet eens mogen werken, dat ze het zelf doen ?
ze hebben die PC nodig vanaf hun 12de maar kunnen pas op hun 13de beginnen met werken .. en in het gunstigste geval, dus idd 12 uur per week kunnen werken en de volle 4 weken á 35 uur in de vakantie, duurt het nog 1 jaar voor je ¤ 600 bij elkaar hebt voor een redelijk systeem ..quote:Op zondag 24 juni 2007 10:32 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Ja, klopt.
En je kunt het heel zwart wit blijven brengen, maar na 50+ posts moet het je toch duidelijk geworden zijn wat ik bedoel: dat ze gerust moeite mogen doen voor die PC. Al is het maar in de rij staan of zichzelf verplaatsen naar een andere lokatie en die middag niet te buiten spelen, als offer voor de eigen toekomst. Lijkt me uitstekend voor de vorming van deze kinderen, waar je het eerder over had.
Prima hoor. Jij blijft ze tegen wil en dank dit concept maar bij brengen. Ik kan het je niet kwalijk nemen. Ignorance is a bliss.quote:Op zondag 24 juni 2007 10:58 schreef moussie het volgende:
[..]
ze hebben die PC nodig vanaf hun 12de maar kunnen pas op hun 13de beginnen met werken .. en in het gunstigste geval, dus idd 12 uur per week kunnen werken en de volle 4 weken á 35 uur in de vakantie, duurt het nog 1 jaar voor je ¤ 600 bij elkaar hebt voor een redelijk systeem ..
(tenzij je zoals niet_links ouders hebt die je nog wat extra toe kunnen stoppen ter stimulans)
dat houd dus in dat zo'n kind de eerste 2 jaar die broodnodige PC moet missen, in de periode dus waarin gekeken word of je wel in de goede richting bent ingedeeld etc .. erg lullig als je die periode door moet met een hand gebonden op de rug
en btw .. het gaat niet over "die middag", het gaat over iedere dag .. en je hebt het hier over pubers, kinderen in de groei .. je verwacht van een 12-jarige de inzet die een 16-jarige net begint te leren ..
dat is ongeveer hetzelfde als van een peuter verwachten dat die binnen de lijntjes kleurt
diegene die hier ignorant is ben jij .. even afgezien van het feit dat een 12-jarige nog niet mag werken, wat je pertinent blijft negeren, ga je geheel voorbij aan het feit dat kinderen van die leeftijd de geestelijke rijpheid nog niet hebben voor hetgeen jij voorstelt .. het inzicht in oorzaak-gevolg is er nog niet, de hersendelen die dat bij elkaar optellen moeten nog groeienquote:Op zondag 24 juni 2007 11:11 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Prima hoor. Jij blijft ze tegen wil en dank dit concept maar bij brengen. Ik kan het je niet kwalijk nemen. Ignorance is a bliss.
Er staan toch PC's op school. Sowieso ken ik nog mensen die de TU zonder PC doen. Het zijn er nog maar een paar, maar het kan dus wel. Alleen zul je wat beter moeten plannen.quote:
quote:Op zondag 24 juni 2007 11:41 schreef moussie het volgende:
[..]
diegene die hier ignorant is ben jij .. even afgezien van het feit dat een 12-jarige nog niet mag werken, wat je pertinent blijft negeren, ga je geheel voorbij aan het feit dat kinderen van die leeftijd de geestelijke rijpheid nog niet hebben voor hetgeen jij voorstelt .. het inzicht in oorzaak-gevolg is er nog niet, de hersendelen die dat bij elkaar optellen moeten nog groeien
http://www.jellejolles.nl(...)al_public/index.html
lees het eens zou ik zo zeggen, misschien kom je tot inzicht
In de praktijk?quote:Op zondag 24 juni 2007 09:47 schreef Loedertje het volgende:
[..]
In de praktijk zitten de ouders achter de pc, die vervelen zich suf..of slaan oudere broers/zussen de brugpiepers achter de pc vandaan omdat ze móeten msn-en
Dit vond ik in de discussie over die flat in Wageningen, die in de fik heeft gestaan. Opmerkingen van een slactoffer:quote:Op zondag 24 juni 2007 10:32 schreef JaZekerZ het volgende:
[..]
Ja, klopt.
En je kunt het heel zwart wit blijven brengen, maar na 50+ posts moet het je toch duidelijk geworden zijn wat ik bedoel: dat ze gerust moeite mogen doen voor die PC. Al is het maar in de rij staan of zichzelf verplaatsen naar een andere lokatie en die middag niet te buiten spelen, als offer voor de eigen toekomst. Lijkt me uitstekend voor de vorming van deze kinderen, waar je het eerder over had.
Opmerkingen van een goed opgeleide student (die protesteert als hij voor geitewollen sok uitgemaakt wordt (dus met de juiste mentaliteit!)) in een stad vol met wetenschappelijke bibliotheken en zelfs een goede bibliotheek tegenover zijn flat!quote:Op zaterdag 23 juni 2007 23:44 schreef Ouzooo het volgende:
Morgen onder begeleiding tussen 0900 en 1500 spullen uit je kamer halen, daarna inchecken in noodopvang. Maandag presentatie, vrijdag inleveren verslag en tentamen, dus voor mij valt het opzich nog wel mee. Minstens 10 dagen niet naar binnen kunnen is geen feest though.
Het enige echt vervelende vind ik geen toegang hebben tot m'n eigen PC, en dus geen toegang tot het netwerk. Kan wel in de bieb gaan zitten, maar daar zijn die pc's zo ontzettend traag, en moet je ook op tijd weg, argh.
Gewoon werken voor die PC net als ieder ander.quote:Op zondag 24 juni 2007 00:35 schreef moussie het volgende:
[..]
zoiets noem je dan investeren in de toekomst en zoals gewoonlijk is de uitkomst niet zeker .. maar chances are dat zonder PC een groter gedeelte van deze kinderen op een later tijdstip op een verkeerd traject terecht komt dat de samenleving nog meer geld gaat kosten dan dit
Hangt af van welke school ...ouders betalen een bijdrage ...quote:je ouders hebben je opleiding zelf betaald, die heb je niet in de schoot geworpen gekregen van de samenleving ?
Allereerts praten we over Assen niet over Amsterdam, enquote:goh, en wat nou als die machinist een van die jongens is die een jaartje of wat geleden van de gemeente Amsterdam een computer kreeg, wat nou als die computer nou net dat duwtje in de rug was, de stimulans om verder te kijken dan je straat lang is ?
de kinderen van de wat beter gesitueerde ouders werken voor hun PC ?quote:Op maandag 25 juni 2007 11:02 schreef desiredbard het volgende:
Gewoon werken voor die PC net als ieder ander.
en die bijdrage heet dan niet voor niets "vrijwillig" en is er voor de extra's die buiten het lespakket vallen, zoals sinterklaas, kleine excursies edquote:Hangt af van welke school ...ouders betalen een bijdrage ...
zoals gezegd, Assen is niet de eerste stad waar dit gebeurt, eerder een van de laatstenquote:Allereerts praten we over Assen niet over Amsterdam
aah, maar de minimumloner, die dus niet per definitie werkloos is, mag wel meebetalen aan het opknappen van musea, het plaatsen van kunst langs de weg, of rotondes erop die even later vervangen moeten worden omdat ze verkeerd berekent zijn, en aan een keur van subsidies voor projecten waar die dankzij zijn kleine geldbuidel nooit zal kunnen komen ?quote:Ik ben het gweoon zat dat de gemiddelde man moet schokken voor snoepreiosjes , PC's en zogenaamd allerlei andere horizonverbreding van zogenaamde kansarmen.
ben je nou echt zo dom of doe je alleen maar alsof ?quote:Laat die jochies maar een krantewijkje nemen en voor een pc sparen mochten ze er een nodig hebben...
en die zijn, door het gebrek aan personeel waarvoor het geld ontbreekt, maar heel beperkt toegankelijkquote:
en die jongen op de TU is hoe oud ? minstens 18 neem ik aan ?quote:Sowieso ken ik nog mensen die de TU zonder PC doen. Het zijn er nog maar een paar, maar het kan dus wel. Alleen zul je wat beter moeten plannen.
Dit heeft geen flikker te maken met capaciteiten. Dit heeft te maken met het feit dat een PC met internet geen eerste levensbehoefte is.quote:Op maandag 25 juni 2007 12:25 schreef moussie het volgende:en die jongen op de TU is hoe oud ? minstens 18 neem ik aan ?
dus jij verwacht dat een 12-jarige over dezelfde capaciteiten beschikt als een 18-jarige .. kinderen in de groei , moeten nog leren en zo, dat zegt je allemaal niets, 6 jaar verschil stelt niets voor ?
waarom slaan we de basisschool dan niet over en sturen de 6-jarigen meteen naar het voortgezet onderwijs, als dat zo makkelijk kan, 6 jaar leerproces overslaan ?
Vaak wel... zo leer je je kinderen de waarde van geldquote:Op maandag 25 juni 2007 12:18 schreef moussie het volgende:
[..]
de kinderen van de wat beter gesitueerde ouders werken voor hun PC ?
Dat zijn extra kosten...waar sowieso ook la potjes zijn voor de "minder gefortuneerden"quote:en die bijdrage heet dan niet voor niets "vrijwillig" en is er voor de extra's die buiten het lespakket vallen, zoals sinterklaas, kleine excursies ed
Hangt er vanaf wat je belangrijker vind... de kroeg of het museum.quote:zoals gezegd, Assen is niet de eerste stad waar dit gebeurt, eerder een van de laatsten
aah, maar de minimumloner, die dus niet per definitie werkloos is, mag wel meebetalen aan het opknappen van musea, het plaatsen van kunst langs de weg, of rotondes erop die even later vervangen moeten worden omdat ze verkeerd berekent zijn, en aan een keur van subsidies voor projecten waar die dankzij zijn kleine geldbuidel nooit zal kunnen komen ?
Och de leeftijd is aangepast mischien, ik werkte wel bij vanaf mijn twaalfde ...maar dan nogquote:ben je nou echt zo dom of doe je alleen maar alsof ?
een kind van 12 mag nog niet werken cq die kan zijn eigen PC die die dan al nodig heeft niet bij elkaar werken !!
quote:Op maandag 25 juni 2007 12:43 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Dit heeft geen flikker te maken met capaciteiten. Dit heeft te maken met het feit dat een PC met internet geen eerste levensbehoefte is.
ik weet niet hoe dat bij de TU zit, maar ik neem toch aan dat je ook daar aardig wat dingen op de PC moet gaan doenquote:Op maandag 25 juni 2007 12:43 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Dit heeft geen flikker te maken met capaciteiten. Dit heeft te maken met het feit dat een PC met internet geen eerste levensbehoefte is.
http://campus.tudelft.nl/live/pagina.jsp?id=a5c89662-0f85-4ec1-96a6-f3e4fb43cae8&lang=nlquote:Overwegende, dat het gebruik van de computer-, print- en netwerkvoorzieningen voor werknemers en bezoekers onontbeerlijk is voor een goede functievervulling,
http://campus.tudelft.nl/live/pagina.jsp?id=466aac88-4c0b-49ad-b0e8-c3b4eb300861&lang=nlquote:ICT op de TU Delft
Het onderwijs is in de afgelopen jaren fundamenteel veranderd door de steeds belangrijkere rol van Informatie en Communicatietechnologie. De collegezaal wordt steeds vaker gecombineerd met een digitale leeromgeving. Bij de TU Delft wordt ICT optimaal ingezet om de kwaliteit van onderwijs aan studenten te verhogen. Een uitstekend voorbeeld hiervan is Blackboard waarmee vrijwel alle opleidingen van de TU Delft werken.
Wat is Blackboard?
Blackboard is een digitale leeromgeving (DLO); een soort website waar docenten per cursus studiemateriaal en opdrachten kunnen aanbieden. Studenten en docenten kunnen onderling online met elkaar communiceren en ook het inleveren van uitgewerkte opdrachten en maken van zelftoetsen kan online plaatsvinden.
Wat biedt Blackboard?
* Informatie over het vak: zoals rooster, literatuur, mededelingen en informatie over de docent;
* Studietaken: opdrachten en zelftoetsen;
* Communicatie en samenwerking: e-mail, duscussielijst, groepswerk, chatten;
* Verwijzing naar informatiebronnen: links naar internetsites, aanbevolen literatuur;
* Studiemateriaal: studieteksten, sheets, oefententamens.
Hoe maak je gebruik van Blackboard?
Om gebruik te maken van DLO en andere facultaire voorzieningen heb je toegang tot het netwerk van de TU Delft (DuneT) nodig. Iedere student aan de TU Delft krijgt bij inschrijving een gratis inbel-account waarmee je kunt inloggen op DuneT.
De TU Delft beschikt op zowel de faculteiten als in de centrale bibliotheek over een groot aantal computerwerkplekken.
Niet het onderwerp verdraaien...we hadden het over scholieren niet studenten..... een student kan bijwerken heeft fnanciering om een pc te kopenquote:Op maandag 25 juni 2007 13:15 schreef moussie het volgende:
[..]
ik weet niet hoe dat bij de TU zit, maar ik neem toch aan dat je ook daar aardig wat dingen op de PC moet gaan doen
ik begon anders niet met die vergelijking hoor maar die wijsneus waarop ik reageerde, die wou de 18+er op de TU vergelijken met de brugpieperquote:Op maandag 25 juni 2007 13:18 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Niet het onderwerp verdraaien...we hadden het over scholieren niet studenten..... een student kan bijwerken heeft fnanciering om een pc te kopen
En op de Lagere/middelbare school heb je geen pc thuis nodig
Jammer dat je heel de discussie verdraait. Het gaat er niet om of een PC noodzakelijk is maar of het noodzakelijk is dat de overheid de minima daar van gaat voorzien.quote:Op maandag 25 juni 2007 13:29 schreef moussie het volgende:
voor de rest, jij hebt kinderen in het voortgezet onderwijs, jij weet wat ze allemaal meekrijgen aan cd-roms en opdrachten, online mededelingen ivm ziekte en veranderende lesroosters etc etc ?
zo niet, stfu over dingen waar je geen verstand van hebt .. het onderwijs is verandert sinds die tijd dat jij erop hebt gezeten, een PC is tegenwoordig wel noodzakelijk ..
quote:Op maandag 25 juni 2007 13:29 schreef moussie het volgende:
[..]
ik begon anders niet met die vergelijking hoor maar die wijsneus waarop ik reageerde, die wou de 18+er op de TU vergelijken met de brugpieper
voor de rest, jij hebt kinderen in het voortgezet onderwijs, jij weet wat ze allemaal meekrijgen aan cd-roms en opdrachten, online mededelingen ivm ziekte en veranderende lesroosters etc etc ?
zo niet, stfu over dingen waar je geen verstand van hebt .. het onderwijs is verandert sinds die tijd dat jij erop hebt gezeten, een PC is tegenwoordig wel noodzakelijk ..
volgens mij word er een post eerder nog beweerd, voor de zoveelste keer in dit topic, dat een PC niet noodzakelijk is in het voortgezet onderwijs .. dus ik verdraai helemaal niets ..quote:Op maandag 25 juni 2007 13:34 schreef FJD het volgende:
[..]
Jammer dat je heel de discussie verdraait. Het gaat er niet om of een PC noodzakelijk is maar of het noodzakelijk is dat de overheid de minima daar van gaat voorzien.
zoals ik eerder al zei, dat is makkelijk praten voor iemand met ervaring, een n00b daarentegen word toch snel opgelicht op marktplaats ed ..quote:Daaraan durf ik te twijfelen. Ten eerste omdat het weer een belachelijk duur project gaat worden, ten tweede omdat je met een beetje zoeken al een PC kunt vinden voor een paar tientjes en ten derde omdat ik me bijna niet kan voorstellen dat minima niemand in de hele familie hebben die eens een keer een PCtje over heeft. Waarbij uiteraard vooral het tweede punt van belang is, zo duur is een PC helemaal niet meer. Als je eenmalig 55,- niet kunt missen of op kunt sparen dan vraag ik me af hoe je uberhaupt een kind naar school kan laten gaan.
Prima maar dan voor iedereen,quote:Op maandag 25 juni 2007 14:09 schreef moussie het volgende:
[..]
volgens mij word er een post eerder nog beweerd, voor de zoveelste keer in dit topic, dat een PC niet noodzakelijk is in het voortgezet onderwijs .. dus ik verdraai helemaal niets ..
en ja, de vraag is idd of wij inmiddels modern genoeg zijn om niet alleen de schoolboeken en het lesgeld gemeenschappelijk te betalen maar ook de PC's .. sinds wanneer is het ook alweer dat er geen lesgeld meer betaald hoeft te worden in het voortgezet onderwijs, hoeveel jaren hebben wij daarover gedaan ?
Oh ja je wilt natuurlijk ook flightsimulator kunnen draaien op die bak...dat heeft echt met scholing te makenquote:zoals ik eerder al zei, dat is makkelijk praten voor iemand met ervaring, een n00b daarentegen word toch snel opgelicht op marktplaats ed ..
Neem een bijbaantje ...quote:en ja, ¤ 55 is veel geld, daar moet ik een week van eten, dus ik kan het me niet veroorloven om zoveel uit te geven aan iets dat na 2 weken de geest geeft .. en wat nu ?
De PC is een veelzijdig apparaat. Het gemeenschappelijk betalen van een PC is dan ook niet nodig. Een school zou bv. wel met een groot bedrijf (een Alternate bv.) een mooie deal kunnen maken. Dat Alternate bv. oude PCs voor weinig levert en dat school die vervolgens met nog een stukje extra korting weer door verkoopt. Op die manier kun je ook voor weinig geld nog een fatsoenlijke PC hebben maar goed zoals ik al met dat MP voorbeeld zei. Voor een euro of 50 is het prima mogelijk om een PC te kopen.quote:Op maandag 25 juni 2007 14:09 schreef moussie het volgende:
en ja, de vraag is idd of wij inmiddels modern genoeg zijn om niet alleen de schoolboeken en het lesgeld gemeenschappelijk te betalen maar ook de PC's .. sinds wanneer is het ook alweer dat er geen lesgeld meer betaald hoeft te worden in het voortgezet onderwijs, hoeveel jaren hebben wij daarover gedaan ?
Ja want MP is een broedplaats van criminaliteit en zonder stevige begeleiding kom je daar nooit zonder kleerscheuren vandaan. Gebruik gewoon common sense en er is niets aan de hand.quote:zoals ik eerder al zei, dat is makkelijk praten voor iemand met ervaring, een n00b daarentegen word toch snel opgelicht op marktplaats ed ..
Het eerste is dus 10 weken lang 5,- per week sparen. Als je dat niet kunt missen dan snap ik niet hoe je het uberhaupt voor elkaar krijgt om een kind naar school te brengen. Los daarvan vind ik het dan ook onbegrijpelijk hoe iemand vanuit die situatie een kind op wil voeden. Er zijn natuurlijk altijd mensen die door overmacht in een minima situatie komen maar er zullen ook genoeg minima rondlopen die bij de geboorte van hun kind ook al geen geld over hielden. Ach ja, dat is dan weer een andere discussie.quote:en ja, ¤ 55 is veel geld, daar moet ik een week van eten, dus ik kan het me niet veroorloven om zoveel uit te geven aan iets dat na 2 weken de geest geeft .. en wat nu ?
dat zijn ze niet .. niet iedere gemeente heeft een bieb en als die er is staan er in de verste verte niet genoeg PC's .. en de school is 's avonds gewoon gesloten en overdag beperkt beschikbaar ..quote:Op maandag 25 juni 2007 14:09 schreef desiredbard het volgende:
[..]
![]()
Die dingen zijn toegankelijk op school via een school pc
Of een bibliotheek
het is anders niet de school die bepaald dat er zoveel lesmateriaal digitaal worden aangereikt, dat is de algemene maatschappelijke ontwikkeling, wij, met z'n allen, doen steeds meer digitaal, dus zo gek is het niet dat de overheid het beleid daarop afstemtquote:En als een school zijn leerlkingen zo graag leerlingen online laat werken dan zorgt de school voor pc access voor IEDERE leerling, niet de gemeente voor een bepaalde doelgroep
Niks mis met je beurt afwachten ...dat moet iedereen in de bieb .....quote:Op maandag 25 juni 2007 14:47 schreef moussie het volgende:
[..]
dat zijn ze niet .. niet iedere gemeente heeft een bieb en als die er is staan er in de verste verte niet genoeg PC's .. en de school is 's avonds gewoon gesloten en overdag beperkt beschikbaar ..
zoals ik eerder al zei, ik heb me destijds in de schulden gestoken voor een PC, en toen die kapot ging, oa dankzij mij gebrek aan ervaring (wist ik veel dat je dat ding geregeld moet stofzuigen tegen de stof cq verhitting), heeft mijn oudste zoon het toen bijna 3 maanden moeten doen zonder PC thuis, dus of op school, in de bieb of bij vrienden .. die jongen is dyslectisch dus heeft gewoon meer tijd nodig om iets te lezen, en dat lukte dus niet in de beperkte tijd die je krijgt .. en probeer een 14-jarige hormonenbom maar aan het verstand te krijgen dat je dan een tweede keer in de rij moet gaan staan in de bieb, niet 1 dag maar 5 dagen in de week .. je zag zijn cijfers dan ook kelderen ..
Dat hangt toch echt van je school af.... en nogmaals dan zorgt de overheid maar voor een PC voor iedereen.....quote:het is anders niet de school die bepaald dat er zoveel lesmateriaal digitaal worden aangereikt, dat is de algemene maatschappelijke ontwikkeling, wij, met z'n allen, doen steeds meer digitaal, dus zo gek is het niet dat de overheid het beleid daarop afstemt
zover ik weet gebeurt dat ook al op een aantal scholen en is er ook een algemene ontwikkeling om bedrijven meer te betrekken bij de laatste schooljaren van het voortgezet onderwijs om een betere aansluiting te krijgen ..quote:Op maandag 25 juni 2007 14:20 schreef FJD het volgende:
[..]
De PC is een veelzijdig apparaat. Het gemeenschappelijk betalen van een PC is dan ook niet nodig. Een school zou bv. wel met een groot bedrijf (een Alternate bv.) een mooie deal kunnen maken. Dat Alternate bv. oude PCs voor weinig levert en dat school die vervolgens met nog een stukje extra korting weer door verkoopt. Op die manier kun je ook voor weinig geld nog een fatsoenlijke PC hebben maar goed zoals ik al met dat MP voorbeeld zei. Voor een euro of 50 is het prima mogelijk om een PC te kopen.
op marktplaats kan je geluk hebben en pech hebben .. en laat ik nou iemand kennen die idd zijn eerste PC van marktplaats heeft afgehaald en dat ding ging na 2 weken kapot .. en ja, die had iemand meegenomen met "verstand" (not me)quote:Ja want MP is een broedplaats van criminaliteit en zonder stevige begeleiding kom je daar nooit zonder kleerscheuren vandaan. Gebruik gewoon common sense en er is niets aan de hand.
het gaat niet om het sparen op zich maar om het feit dat je zit te gokken, ¤ 55 is een hoop geld voor iemand op het minimum, en om dat dan uit te geven aan iets dat na 2 weken de geest geeft .. je begrijpt dat dat niet leuk is ?quote:Het eerste is dus 10 weken lang 5,- per week sparen. Als je dat niet kunt missen dan snap ik niet hoe je het uberhaupt voor elkaar krijgt om een kind naar school te brengen. Los daarvan vind ik het dan ook onbegrijpelijk hoe iemand vanuit die situatie een kind op wil voeden. Er zijn natuurlijk altijd mensen die door overmacht in een minima situatie komen maar er zullen ook genoeg minima rondlopen die bij de geboorte van hun kind ook al geen geld over hielden. Ach ja, dat is dan weer een andere discussie.
het is voor mij ook enorm veel geld .. jij geeft het waarschijnlijk uit bij een avondje stappen, maar voor mij is het 1 week etenquote:Sowieso is het vreemd dat je eerst aangeeft dat een PC enorm belangrijk is voor kinderen op de middelbare school omdat ze anders een grote achterstand op zouden kunnen lopen ten opzichte van de leerlingen die wel een PC hebben maar vervolgens vindt je een bedrag van 50,- enorm veel geld voor deze ontzettend belangrijke investering.
heb het toch echt zien gebeuren .. en tja, als je voldoende centjes hebt is dat pech hebben, maar als je op van alles zit te besparen om die centjes op te kunnen hoesten is het een kleine rampquote:Ten tweede ga je er al vanuit dat het na 2 weken de geest gaat geven wat natuurlijk nergens op slaat. De gemiddelde PC heeft een technische levensduur van een jaar of 15 tot 20 en waarschijnlijk nog wel veel meer. Natuurlijk kun je altijd een keer pech hebben maar doe niet alsof een PC van 50,- na een week altijd kapot gaat. Het gaat nml. altijd om P3 (of vergelijkbare) systeempjes en daar is niets mis mee behalve dat ze wat ouder zijn idd
ik heb eerlijk gezegd geen idee of de ouders van deze kinderen er iets aan kunnen doen .. wat ik wel weet is dat de kinderen voor wie deze PC's bestemd zijn er niets aan kunnen doenquote:Het is zo makkelijk om direct maar naar de overheid te wijzen en te doen alsof je er zelf echt helemaal niets aan kan doen. Die gevallen zijn er natuurlijk ook maar je doet nu alsof al die 200 minima er helemaal niets aan kunnen doen dat ze in die situatie zitten en er ook helemaal niets aan kunnen doen dat ze geen 50,- kunnen missen.
Het is inderdaad altijd mogelijk, het blijven immers PCs van een jaar of 10 oud. Over het algemeen is er echter weinig tot niets mee aan de hand. Dat maakt het niet minder erg natuurlijk maar het risico ervan is niet zo heel groot.quote:Op maandag 25 juni 2007 15:23 schreef moussie het volgende:
op marktplaats kan je geluk hebben en pech hebben .. en laat ik nou iemand kennen die idd zijn eerste PC van marktplaats heeft afgehaald en dat ding ging na 2 weken kapot .. en ja, die had iemand meegenomen met "verstand" (not me)
Dat kan ik wel begrijpen maar dan zou je ook door kunnen sparen tot 130,- en een volledige P4 met garantie kopen zoals hier is te zien. Het is dus lang niet nodig om PCs van een euro of 400 te leveren maar dat is wel wat de gemeente gaat doen vrees ik en dat is dan toch echt niets meer dan luxe.quote:het gaat niet om het sparen op zich maar om het feit dat je zit te gokken, ¤ 55 is een hoop geld voor iemand op het minimum, en om dat dan uit te geven aan iets dat na 2 weken de geest geeft .. je begrijpt dat dat niet leuk is ?
Mag ik zo brutaal zijn om te vragen wat je verstaat onder een goede grafische kaart en of deze AGP of PCI-E is? Ik kan eens kijken of ik nog ergens iets in een doos heb liggen, PCs zijn toch een hobby van me en icm met m'n luiheid slingert er geregeld nog iets rondquote:zo spaar ik nu dan ook voor een goede grafische kaart voor op dat kastje wat mijn kids toen gekregen hebben, en ik ga toch echt geen tweedehandse kopen, ik spaar liever even langer voor de luxe van garantie ..
Het gaat me niet zozeer om het bedrag. Wat voor de een veel geld is, is voor de ander weinig geld, daar wil ik niet over oordelen. Het gaat mij er meer om dat je het brengt als een essentieel onderdeel van een schoolcarriere van je kind. Een schoolcarriere die ook bekostigd moet worden. Boeken, uitjes en ga zo maar door kosten je ook allemaal geld. Dan vraag ik me af waarom je daarvoor wel geld vrij kunt krijgen maar niet voor de extra kosten van de PC en waarom daar dan de overheid maar voor moet zorgen.quote:het is voor mij ook enorm veel geld .. jij geeft het waarschijnlijk uit bij een avondje stappen, maar voor mij is het 1 week eten
Maar je beloont de ouders vervolgens wel door ze een PC te geven. Investeer dan in het beschikbaar maken van een PC ruimte voor schoolgaande kinderen. Daar hebben alleen de kinderen profijt van en niet de ouders.quote:ik heb eerlijk gezegd geen idee of de ouders van deze kinderen er iets aan kunnen doen .. wat ik wel weet is dat de kinderen voor wie deze PC's bestemd zijn er niets aan kunnen doen
kinderen horen ook buiten te spelen en niet dagen achter elkaar wachtend op hun beurt in de bieb door te brengenquote:Op maandag 25 juni 2007 15:05 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Niks mis met je beurt afwachten ...dat moet iedereen in de bieb .....
stond het niet, anders had ik het wel gedaan .. want als er iemand hier in dit huis eerst de manuals uitpluist tot de laatste yota voor de stekker in het stopcontact gaat ben ik dat welquote:en RTFM zou ik zeggen , het staat in de gebruikshandleiding...
ja joh, vandaar dat ik dat ding, nu ik het wel weet, zo goed onderhoud, er geheugen bijprik, de grafische kaart ga upgraden etcquote:Als je die pc voor nop krijgt zal je dat ene hol intresseren...."oh ik krijg toch wel; een nieuwe"
Nu weet jij en je zoon de waarde van een PC
en wie zegt dat we daar niet naar toe werken .. iedere brugpieper ipv giga-stapels schoolboeken 1 PC en het meeste materiaal digitaal .. reken maar eens uit wat voor kostenbesparing dat wordt op de lange termijn ..quote:Dat hangt toch echt van je school af.... en nogmaals dan zorgt de overheid maar voor een PC voor iedereen.....
Er moet eens gestopt worden met "de minima" alles cadeau te doen
wat een rare vergelijking .. je bent en blijft overtuigd dat een PC een luxe-artikel is, alleen maar omdat die voor jou niet echt noodzakelijk is ?quote:Je zoon weet vast ook niet hoe een entrcoteje smaakt, het is wachten op de volgende projectgroep die met het idee komt een maal in de week zoiets te financieren..... Dit is niet zo persoonlijk bedoelt als het leest
dit word vervallen in herhalingen .. pff .. voor een laatste keer dan .. een 12-jarige mag niet werken maar heeft wel een PC nodig voor het werk dat die van school moet doenquote:Maar het is loon naar werken, ik was niet geweest waar ik nu ben zonder het werk van mijn ouders en mijn bijbaantjes. En ja om 4 uur je nest uit om een paar (destijds) gulden bij te verdienen heeft inderdaad enorme lidtekens achtergelaten op mijn tere kinderzieltje![]()
0,-quote:Op maandag 25 juni 2007 15:44 schreef moussie het volgende:
reken maar eens uit wat voor kostenbesparing dat wordt op de lange termijn ..
Schoolgaande kinderen hebben te leren.....quote:Op maandag 25 juni 2007 15:44 schreef moussie het volgende:
[..]
kinderen horen ook buiten te spelen en niet dagen achter elkaar wachtend op hun beurt in de bieb door te brengen
Heb je dat ding voor nop gehad ...of betaald?quote:stond het niet, anders had ik het wel gedaan .. want als er iemand hier in dit huis eerst de manuals uitpluist tot de laatste yota voor de stekker in het stopcontact gaat ben ik dat wel
ja joh, vandaar dat ik dat ding, nu ik het wel weet, zo goed onderhoud, er geheugen bijprik, de grafische kaart ga upgraden etc
Juist ja.....iedere brugpieperquote:en wie zegt dat we daar niet naar toe werken .. iedere brugpieper ipv giga-stapels schoolboeken 1 PC en het meeste materiaal digitaal .. reken maar eens uit wat voor kostenbesparing dat wordt op de lange termijn ..
Ik heb in omgevingen gewerkt waar die pc noodzaak was.....quote:wat een rare vergelijking .. je bent en blijft overtuigd dat een PC een luxe-artikel is, alleen maar omdat die voor jou niet echt noodzakelijk is ?
Een twaalf jarige heeft geen pc nodig voor schoolwerk.....quote:dit word vervallen in herhalingen .. pff .. voor een laatste keer dan .. een 12-jarige mag niet werken maar heeft wel een PC nodig voor het werk dat die van school moet doen
het is een risico dat je liever niet neemt als je zo weinig centjes hebtquote:Op maandag 25 juni 2007 15:37 schreef FJD het volgende:
[..]
Het is inderdaad altijd mogelijk, het blijven immers PCs van een jaar of 10 oud. Over het algemeen is er echter weinig tot niets mee aan de hand. Dat maakt het niet minder erg natuurlijk maar het risico ervan is niet zo heel groot.
deze week ¤ 119, komt nog de monitor, toetsenbord, muis en verzendkosten bijquote:Dat kan ik wel begrijpen maar dan zou je ook door kunnen sparen tot 130,- en een volledige P4 met garantie kopen zoals hier is te zien.
hehe, ik denk dat de gemeente ook denkt dat 200 n00bs op oude PC's uiteindelijk duurder zou kunnen uitpakken dan dat deze mensen het zelf moeten gaan uitzoeken met de garantiebepalingenquote:Het is dus lang niet nodig om PCs van een euro of 400 te leveren maar dat is wel wat de gemeente gaat doen vrees ik en dat is dan toch echt niets meer dan luxe.
iig iets beters dan de oude geforce (mx 4000, 128 mb) .. moet op dit bord dus dat beperkt de keuze nogal .. dus ik ben atm aan het twijfelen of ik niet eerst de mobo zou gaan doen en dan pas de kaart ..quote:Mag ik zo brutaal zijn om te vragen wat je verstaat onder een goede grafische kaart en of deze AGP of PCI-E is? Ik kan eens kijken of ik nog ergens iets in een doos heb liggen, PCs zijn toch een hobby van me en icm met m'n luiheid slingert er geregeld nog iets rond
dat is het nou juist, de rest kost ook al allemaal, en dan ook dat nog er bovenop .. en dan moet je maar een kind hebben dat ineens in de hoogte schiet, daardoor moeite krijgt met zijn evenwicht en om de haverklap thuis komt met gaten in broeken, schoenen of jassen .. breek me de b** niet openquote:Het gaat me niet zozeer om het bedrag. Wat voor de een veel geld is, is voor de ander weinig geld, daar wil ik niet over oordelen. Het gaat mij er meer om dat je het brengt als een essentieel onderdeel van een schoolcarriere van je kind. Een schoolcarriere die ook bekostigd moet worden. Boeken, uitjes en ga zo maar door kosten je ook allemaal geld. Dan vraag ik me af waarom je daarvoor wel geld vrij kunt krijgen maar niet voor de extra kosten van de PC en waarom daar dan de overheid maar voor moet zorgen.
mwah, dan kom je dus weer bij kosten voor ruimte, personeel etc plus dat je er idd beperkt word tot huiswerk cq hoe werk ik op de computer, secretaresse-werk zeg maar ..quote:Maar je beloont de ouders vervolgens wel door ze een PC te geven. Investeer dan in het beschikbaar maken van een PC ruimte voor schoolgaande kinderen. Daar hebben alleen de kinderen profijt van en niet de ouders.
CRT tje kun je tegenwoordig gratis krijgen...of moet het een lcdtje zijn?quote:Op maandag 25 juni 2007 17:26 schreef moussie het volgende:
[..]
het is een risico dat je liever niet neemt als je zo weinig centjes hebt
[..]
deze week ¤ 119, komt nog de monitor, toetsenbord, muis en verzendkosten bij![]()
Het ding was toch voor LES/SCHOOL toestanden?quote:iig iets beters dan de oude geforce (mx 4000, 128 mb)
Dat heeft ieder kind hoor, niet allen het jouwequote:dat is het nou juist, de rest kost ook al allemaal, en dan ook dat nog er bovenop .. en dan moet je maar een kind hebben dat ineens in de hoogte schiet, daardoor moeite krijgt met zijn evenwicht en om de haverklap thuis komt met gaten in broeken, schoenen of jassen .. breek me de b** niet open
PC niet noodzakelijk en zit dus niet inbegrepen....quote:bekijk het eens van een iets andere kant .. je minimuminkomen is berekend op basis van "noodzakelijke kosten van bestaan",
Voor lesmateriaal etc ....dus een oud pctje als dat boeken zou besparenquote:daarin zijn dit soort extra kosten voor kinderen dus niet meegenomen, voor je schoolgaande kinderen krijg je sinds jaar en dag inkomensafhankelijke tegemoetkoming in de studiekosten (voor de schoolboeken) ..
lcd'tje zou wel lekker zijn, zo ruim ben ik niet behuisd nl, dat heb je wel vaker met zo'n laag inkomenquote:Op maandag 25 juni 2007 18:06 schreef desiredbard het volgende:
[..]
CRT tje kun je tegenwoordig gratis krijgen...of moet het een lcdtje zijn?
en daarvoor word die dan ook gebruikt .. je wil zeggen dat ik niet mag upgraden of zo ?quote:Het ding was toch voor LES/SCHOOL toestanden?
Of is het stiekum toch voor spelletjes?
duh, maar voor de ouder met een laag inkomen is de impact daarvan iets harder .. niet waar .. ?quote:Dat heeft ieder kind hoor, niet allen het jouwe
mwah, het is eerder dat de regelgeving zoals gewoonlijk achter de feiten aanhuppelt .. binnenkort is het standaard en voor iedereen, dit is alleen maar een tussenfase op een weg die wij maar net hebben betreden .. maar ik snap wel dat jij wat aanpassingsmoeilijkheden hebt, je hebt geen kids en dan groei jij daarin niet echt meequote:PC niet noodzakelijk en zit dus niet inbegrepen....
gezien de ontwikkeling .. vooruit in tijd en technologie .. lijkt het me toch verstandiger om een wat modernere PC te geven .. die is dan goed genoeg voor de gehele schooltijd, kan verder met de tijd mee (upgrades weet je wel) en tegen die tijd dat die echt af is is onze scholier hopelijk een studentje en/of verdient de volgende PC zelf .. of de regelgeving is tegen die tijd dusdanig aangepast dat het de realiteit reflecteert ergo de PC zit net als de boeken bij de basisvergoedingenquote:Voor lesmateriaal etc ....dus een oud pctje als dat boeken zou besparen
Overal een excuus voorquote:Op maandag 25 juni 2007 19:29 schreef moussie het volgende:
[..]
lcd'tje zou wel lekker zijn, zo ruim ben ik niet behuisd nl, dat heb je wel vaker met zo'n laag inkomen![]()
Je mag van mij alles.....vooral betalen zoals de rest van ons doetquote:en daarvoor word die dan ook gebruikt .. je wil zeggen dat ik niet mag upgraden of zo ?
quote:duh, maar voor de ouder met een laag inkomen is de impact daarvan iets harder .. niet waar .. ?
zoals ik eerder al voor heb gerekend .. met kinderbijslag en toeslagen moeten wij het doen van nog geen ¤ 20 per dag voor voeding, kleding, verzorging en de rest die buiten de vaste lasten valt .. dat is sowieso al geen vetpot, iets opsparen met dat soort bedragen is dus anyway al geen makkie, en het is wel heel erg lullig als je je moeizaam bij elkaar gescharrelde bedragen ziet verdwijnen als sneeuw voor de zon omdat de ene broek na de andere en het ene paar gympen na het andere je budget voor de broodnodige PC (of upgrade ervan) opsouperen
Ach ik kan me voorstellen dat jij het beargumenteerd op die manier...gelijk heb jequote:gezien de ontwikkeling .. vooruit in tijd en technologie .. lijkt het me toch verstandiger om een wat modernere PC te geven .. die is dan goed genoeg voor de gehele schooltijd, kan verder met de tijd mee (upgrades weet je wel) en tegen die tijd dat die echt af is is onze scholier hopelijk een studentje en/of verdient de volgende PC zelf .. of de regelgeving is tegen die tijd dusdanig aangepast dat het de realiteit reflecteert ergo de PC zit net als de boeken bij de basisvergoedingen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |