http://www.nu.nl/news.jsp?n=1113269&c=34&rssquote:Bos: Gedaan wat kon aan salaris Hoogervorst
Uitgegeven: 13 juni 2007 22:19
Laatst gewijzigd: 13 juni 2007 23:13
DEN HAAG - Minister Wouter Bos (Financiën) heeft naar eigen zeggen "in redelijkheid gedaan wat kon" om het salaris van de nieuwe bestuursvoorzitter van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) te verlagen.
Hoewel het salaris met 270.000 euro beduidend hoger ligt dan dat van premier Jan Peter Balkenende (171.000), vindt Bos de beloning in dit geval acceptabel.
In een debat woensdagavond wees hij erop dat de nieuwe AFM-baas, oud-VVD-minister Hans Hoogervorst, in een vergelijkbare functie in het bedrijfsleven 120.000 euro meer zou kunnen verdienen.
Fatsoenlijk
Daarnaast was de selectieprocedure vrijwel afgerond toen Bos als minister aantrad en vond hij het "niet fatsoenlijk" om de benoeming blijvend te blokkeren totdat het salaris onder dat van Balkenende zou zijn gezakt.
In het coalitieakkoord van CDA, PvdA en ChristenUnie is afgesproken dat het salaris van de premier als maximum geldt in de publieke en semipublieke sector. Uitzonderingen zijn mogelijk als die goed verantwoord kunnen worden, aldus Bos.
Onbegrijpelijk
SP, GroenLinks en de Partij voor de Vrijheid vinden het onbegrijpelijk dat Bos bij de eerste benoeming onder zijn bewind een salaris toestaat boven de Balkenende-norm. Tot hun teleurstelling blijkt er niets meer te doen aan het salaris.
Volgens GroenLinks-Tweede Kamerlid Kees Vendrik is er te weinig gedaan om kandidaten voor de post te vinden die het wel voor 171.000 euro zouden willen doen.
Uitleg
Coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie accepteerden de uitleg van Bos, hoewel ook ChristenUnie-Kamerlid Ernst Cramer de beloning van Hoogervorst betitelde als "ver weg van de geest van het coalitieakkoord". De PvdA prees Bos dat de trend van steeds maar stijgende salarissen nu doorbroken is.
De PvdA-minister maakte duidelijk dat hij bij nieuwe benoemingen het salaris van de premier weer als norm wil hanteren. Het kabinet komt nog met voorstellen wanneer het precies gerechtvaardigd is om af te wijken van die norm.
Topbestuurders
Bos onderhandelt nog met De Nederlandsche Bank over de salarissen van de topbestuurders, omdat die gerelateerd zijn aan die bij de AFM.
Bos waarschuwde dat een soortgelijke verlaging voor een nieuwe DNB-baas moeilijk ligt omdat die er dan in totaal ongeveer 25 procent op achteruit zou gaan.
Het gaat toch om de wens van het kabinet (met name de PvdA) iets te doen aan de 'zelfverrijking' en de 'top inkomens'?quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:26 schreef DS4 het volgende:
Wat een gezeik. Alsof 270.000 euro een bizar hoog salaris is... Misschien moeten ze Balkenende er gewoon een ton bij geven.
God en wij thuis maar blij zijn met dat 2 x modaal.quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:26 schreef DS4 het volgende:
Wat een gezeik. Alsof 270.000 euro een bizar hoog salaris is... Misschien moeten ze Balkenende er gewoon een ton bij geven.
daarom moet Balkie niet zeiken en die hoge inkomens ver omlaag!! En dat geld kennen die bedrijven dan in hun klantenservice en product steken !!quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:51 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Iedere maand ¤ 22.500,- bruto. Ik vind het niet laag moet ik zeggen.
We weten dat modaal ongeveer ¤ 30.000,- bruto per JAAR is he?
Voor de goede orde: het kabinet is een geheel en niet Wouter Bos c.s. En zijn uitleg is duidelijk: het was in een te ver gevorderd stadium. Stel dat hij zijn poot stijf had gehouden was misschien een ander het geworden en had er een schadeclaim gelegen waardoor het allemaal nog meer geld had gekost. Dat is natuurlijk een beetje water naar de zee dragen.quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:33 schreef damian5700 het volgende:
Het gaat toch om de wens van het kabinet (met name de PvdA) iets te doen aan de 'zelfverrijking' en de 'top inkomens'?
Het gaat niet om vast te stellen of ¤ 270.000,- al dan niet riant te noemen valt.
Jouw probleem. Als je meer wil, harder werken. Dat moet jou toch aanspreken, nietwaar?quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:50 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
God en wij thuis maar blij zijn met dat 2 x modaal.
En vervolgens vertrekken de hoofdkantoren en de werkgelegenheid er achteraan. Meer mensen in de WW en bijstand en minder belastinginkomsten om het van te betalen.quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:53 schreef TJDoornbos het volgende:
daarom moet Balkie niet zeiken en die hoge inkomens ver omlaag!!
Maar kan na die 8 jaar bikkelen (quote:Op donderdag 14 juni 2007 11:00 schreef NLweltmeister het volgende:
FF een vergelijk, Bush verdiend $ 400000 per jaar, in Euro's dus bijna hetzelfde als de Hoogervorst.
Voor met name de coalitiepartner PvdA is dit een principekwestie. Het optreden van de vice-premier vind ik daarvan niet getuigen.quote:Op donderdag 14 juni 2007 10:57 schreef DS4 het volgende:
[..]
Voor de goede orde: het kabinet is een geheel en niet Wouter Bos c.s. En zijn uitleg is duidelijk: het was in een te ver gevorderd stadium. Stel dat hij zijn poot stijf had gehouden was misschien een ander het geworden en had er een schadeclaim gelegen waardoor het allemaal nog meer geld had gekost. Dat is natuurlijk een beetje water naar de zee dragen.
Bovendien hoort een betrouwbare overheid haar afspraken na te komen.
Wat mij vooral steekt is het gezeik in de Tweede Kamer over dit salaris. Even weer scoren, dan een plas en alles bleef zoals het was. Geregeld vraag ik mij af of de leden van de Tweede Kamer niet overbetaald worden gelet op capaciteiten en prestaties.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |