Het is per definitie onmogelijk om te bewijzen dat iets niet bestaat.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:17 schreef Double-Helix het volgende:
En even aan de andere kant btw,zouden gelovige niet meer geloven als het ultieme bewijs komt dat god niet bestaat?
Is dat zo?quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:19 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Het is per definitie onmogelijk om te bewijzen dat iets niet bestaat.
De hemel staat duidelijk beschreven in de bijbel en het alternatief ook en dat de bijbel in dat geval waar is heeft Viking84 in de OP al gesteld. De beslissing hoeft dus niet moeilijk te zijn. (maar dat is hij uiteraard welquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:11 schreef athene het volgende:
Maar als God bestaat en hij is slecht: wat is dan het voordeel van zijn (of haar) leer aanhangen? Als hij slecht is en je gehoorzaamt dan is de hemel vast niet veel soeps: de hel is misschien wel beter.
Als hij wel oke is dan zal ik zijn leer aanhangen, maar welk geloof zou dan waar moeten zijn?
Wat zou jij doen Viking?
Dan heeft 'ie nog wel heel wat uit te leggen en een god die zo almachtig is dat hij voor mij kan goedpraten wat hij heeft aangericht is mijn aanbidding wel waard jaquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:14 schreef JediMasterLucia het volgende:
[..]
Ik denk dat als God zich duidelijk zal laten zien, dat je ook van alles aan Hem kan vragen.
Naar mijn weten houd God van iedereen en ziet Hij het liefst niemand naar de hel gaan.
Je geeft zelf al het antwoord. Al doorzoek je elke hoek van het universum, dan nog zou hij in een andere dimensie kunne bestaan. Sowieso, hij is almachtig, dus hij kan zich dan natuurlijk onttrekken aan onze waarneming.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:21 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Is dat zo?
Stel je voor dat er een dag komt dat we alle uithoeken van het universum zorgvuldig verkend hebben en geen god gevonden hebben.
Dan is het zo dat God óf niet bestaat óf in een andere werkelijkheid bestaat (bijv als fijnstoffelijk lichaam). Ik denk dat gelovigen niet zouden ophouden met geloven, nee. De hemel bestaat voor hen, maar die kun je pas zien als je dood bent.
Daar heb je een goed punt, misschien moet ik mijn eerdere stelling even heroverwegen.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:23 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Dan heeft 'ie nog wel heel wat uit te leggen en een god die zo almachtig is dat hij voor mij kan goedpraten wat hij heeft aangericht is mijn aanbidding wel waard ja.
Dan zou je dus ook met Hem moeten kunnen communiceren, wat ik nu iig niet kan. Op het moment dat het bewezen zou zijn zou het dan ineens wel kunnen? Maar goed, okee, we gaan ervan uit dat Hij bestaat.quote:Op donderdag 31 mei 2007 18:41 schreef Viking84 het volgende:
Stel je voor dat zich vandaag of morgen onweerlegbaar bewijs aandient voor het bestaan van God (hiermee bedoel ik: Jahweh of Allah). Met andere woorden: iedereen zou zeker weten dat hij bestaat, dus de vraag of God bestaat doet niet meer ter zake.
Hoezo? Dat is nu toch ook niet zo? Het geloof in Hem is niet 't enige dat telt. Hij oordeelt over je en als je je netjes hebt gedragen kom je heus niet in de hel, lijkt me.quote:Hij bestaat, de bijbel is zijn woord en iedereen die niets van hem wil weten gaat naar de hel
Alle leuke mensen gaan immers met je mee. En alles went.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:25 schreef Alicey het volgende:
Het is een beetje een dilemma natuurlijk. God heeft een boel dingen gedaan waar ik niet mee geassocieerd wil worden. Aan de andere kant is een eeuwigheid best lang als je moet branden.
Er staat in de bijbel duidelijk beschreven dat de enige weg tot God is door hem aan te nemen als je verlosser. Goede mensen gaan niet naar de hemel als ze niet geloven als je de bijbel moet geloven.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:25 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dan zou je dus ook met Hem moeten kunnen communiceren, wat ik nu iig niet kan. Op het moment dat het bewezen zou zijn zou het dan ineens wel kunnen? Maar goed, okee, we gaan ervan uit dat Hij bestaat.
[..]
Hoezo? Dat is nu toch ook niet zo? Het geloof in Hem is niet 't enige dat telt. Hij oordeelt over je en als je je netjes hebt gedragen kom je heus niet in de hel, lijkt me.Dit in tegenstelling bijvoorbeeld tot die ene gast die een abortusdokter heeft vermoord.
Anyway, het lijkt me helemaal niks als Hij echt zou bestaan. Zou me vreselijk bekeken voelen door die gluurder vanuit de hemel.
ik denk dat het nogal saai is in de hemel. De hele dag zingen voor Godquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:27 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Alle leuke mensen gaan immers met je mee. En alles went.
De rukkerquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:25 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dan zou je dus ook met Hem moeten kunnen communiceren, wat ik nu iig niet kan. Op het moment dat het bewezen zou zijn zou het dan ineens wel kunnen? Maar goed, okee, we gaan ervan uit dat Hij bestaat.
[..]
Hoezo? Dat is nu toch ook niet zo? Het geloof in Hem is niet 't enige dat telt. Hij oordeelt over je en als je je netjes hebt gedragen kom je heus niet in de hel, lijkt me.Dit in tegenstelling bijvoorbeeld tot die ene gast die een abortusdokter heeft vermoord.
Anyway, het lijkt me helemaal niks als Hij echt zou bestaan. Zou me vreselijk bekeken voelen door die gluurder vanuit de hemel.
In de hel komen alle toffe mensenquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:29 schreef Viking84 het volgende:
[..]
ik denk dat het nogal saai is in de hemel. De hele dag zingen voor God.
Hahahahaquote:
Een hoop kwaad wat nu in deze wereld gebeurd is doordat mensen dat elkaar aandoen. dus dat is niet de schuld van God.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:23 schreef Viking84 het volgende:
Dan heeft 'ie nog wel heel wat uit te leggen en een god die zo almachtig is dat hij voor mij kan goedpraten wat hij heeft aangericht is mijn aanbidding wel waard ja.
met zijn mondquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:30 schreef Megumi het volgende:
[..]
HahahahaEn allah mag de kwakjes opruimen.
![]()
ik heb het niet over wat mensen elkaar aan doen. Ik heb het over wat god de mensen gebood elkaar aan te doen en wat god de mensen zélf heeft aangedaan (lees de torah). En kom niet met poeppraat van: "God deed dat omdat de mens niet naar hem wilde luisteren, dus de mens heeft over zichzelf afgeroepen"quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:30 schreef JediMasterLucia het volgende:
[..]
Een hoop kwaad wat nu in deze wereld gebeurd is doordat mensen dat elkaar aandoen. dus dat is niet de schuld van God.
Denk wel als God duidelijk aanwezig is dat de meeste mensen het wel laten om een ander wat aan te doen.
D'r zal wel weinig geneukt worden denk ik ja.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:29 schreef Viking84 het volgende:
[..]
ik denk dat het nogal saai is in de hemel. De hele dag zingen voor God.
maar dat is in de hemel ook niet meer nodig, want neuken is primair bedoeld voor de voortplantingquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:36 schreef Isegrim het volgende:
[..]
D'r zal wel weinig geneukt worden denk ik ja.
Oh, dat had ik even gemist.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:37 schreef Viking84 het volgende:
[..]
maar dat is in de hemel ook niet meer nodig, want neuken is primair bedoeld voor de voortplanting.
Dan maar geen hemel meer voor mijquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:37 schreef Viking84 het volgende:
[..]
maar dat is in de hemel ook niet meer nodig, want neuken is primair bedoeld voor de voortplanting.
De hel valt alleszins mee overigens hoor, maak je niet te druk.quote:Op donderdag 31 mei 2007 19:25 schreef Alicey het volgende:
Het is een beetje een dilemma natuurlijk. God heeft een boel dingen gedaan waar ik niet mee geassocieerd wil worden. Aan de andere kant is een eeuwigheid best lang als je moet branden.
Dat God volken heeft laten uitmoorden (oude testament) zijn dingen die ik zelf ook niet begrijpquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:32 schreef Viking84 het volgende:
ik heb het niet over wat mensen elkaar aan doen. Ik heb het over wat god de mensen gebood elkaar aan te doen en wat god de mensen zélf heeft aangedaan (lees de torah). En kom niet met poeppraat van: "God deed dat omdat de mens niet naar hem wilde luisteren, dus de mens heeft over zichzelf afgeroepen".
wat jij zegt komt me bekend voorquote:Op donderdag 31 mei 2007 19:40 schreef MinderMutsig het volgende:
[..]
De hel valt alleszins mee overigens hoor, maak je niet te druk.
Het is er niet donker zoals Jezus verteld, dat kan niet met al dat vuur. Je kunt er nog wenen dus je traanbuisjes doen het nog, zo heet kan het dus niet zijn. Je schijnt er met Abraham te kunnen praten dus zo ver ligt het niet van de hemel af en misschien nog belangrijker, je tong die in vlam gezet zal worden in de hel doet blijkbaar niet zo zeer dat je niet meer kunt praten.
Het alternatief is in een stad met gouden straten in het verblindende licht van God zwemelen op schoot bij God die aan zijn eigen rechterhand zit. Daarbij mag je dan ook nog constant een witte steen meedragen waarop je nieuwe naam staat die niemand weet behalve jij.
Met miljarden mensen op schoot bij een vent of in de hel bij kampvuur gezellige conversaties houden met andere goddelozen. You pick.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |