abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_49899311
quote:
Op maandag 28 mei 2007 15:41 schreef intoxicated het volgende:
Sunday's zonnebank
Support please. Een 'ervaringsdeskundige' doos denkt het beter te weten
Alsjeblieft.
pi_49899382
Duck! We zijn het gewoon een keer eens!
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
pi_49899496
quote:
Op dinsdag 29 mei 2007 19:16 schreef intoxicated het volgende:
Duck! We zijn het gewoon een keer eens!
't Kan verkeren dichtte onze vrind Brederoo al.
  woensdag 30 mei 2007 @ 13:50:54 #104
180787 Naoual17
The Others....
pi_49925822
quote:
Op maandag 28 mei 2007 16:42 schreef Kang-He het volgende:
Is there a pathologist in the room?

[afbeelding]
[..]

(p. 219 uit Robbins voor de liefhebbers)

Ik kan nergens duidelijk vinden hoe het komt dat die CD8+ T-cel wel op gang komt bij de directe pathway en niet bij de indirecte pathway. Mijn eigen redenering gaat langs de volgende lijn:

CD8+ T-cellen herkennen alleen MHC-I moleculen, normaliter worden ze in het eigen lichaam dus ook niet direct op gang gebracht door APC's (dendritische cellen o.a.) omdat die MHC-II moleculen tot expressie brengen.

Het vreemde vind ik dan dus ook dat er op die dendritische cellen van de graft wél HLA I moleculen zitten. In de tekst staat er nog bij: "It is believed that dendritic cells carried in the donor organs are the most important immunogens because they not only richly express class I and II HLA molecules but are also endowed with costimulary molecules."

Dus ik weer nadenken, op alle cellen met een kern zitten in principe HLA I moleculen. Is het dan zo dat de T-selectie al zo plaatsvindt dat CD8+ T-cellen de eigen HLA I moleculen op APC's niet herkennen? En dan de HLA I moleculen op een donor APC wel?

Ik vind dit aspect nogal vaag, iemand die het wel begrijpt?
Leuk leuk immunologie
Tis idd zo dat HLA 1 op de cel tot expressie komt. Maar zoals je vast wel weet vindt er in de thymus T-cel selectie plaats. Dat betekent dat de immature T-cellen worden geselecteerd op binding aan de receptoren van de dendritische cel. Ze worden op deze manier TOLERANT voor de HLA 1 moleculen op lichaamseigen APC's. Anders krijg je autoimmuniteit.
Natuurlijk kennen de lichaamseigen T-cellen niet de HLA van de donor(weinig tolerant). Daarom wordt geprobeerd dit zoveel mogelijk te matchen, anders krijg je Host vs Graft disease. Met medicatie wordt deze reactie zoveel mogelijk onderdrukt.
Ik zal eens kijken of ik een geschikt plaatje kan vinden...
  woensdag 30 mei 2007 @ 13:59:55 #105
180787 Naoual17
The Others....
pi_49926192
Hier is een goed plaatje!

[afbeelding]
  woensdag 30 mei 2007 @ 19:27:17 #106
180787 Naoual17
The Others....
pi_49937774
Ik heb nog iets te melden vandaag, want t komt steeds vaker in mn hoofd om een PDAphone te kopen.
Vooral met je coschappen kan t erg handig zijn .
Alleen zie ik door de bomen het bos niet meer, als je al die smartphone sites afgaat

Ik vroeg me af of er hier studenten zijn die toevallig een PDA+phone hebben?
Of dat je denkt van nee ik ga verder op de alternatieve tour met een jas vol pockets, want die PDA's zuigen
pi_49937865
Mooi, maar sommigen ook niet
Ik heb liever een stylish los mobieltje voor als ik ergens heenga ofzo, loop ik niet met die hele PDA te sjouwen. Vandaar dat ik een losse iPaq en mobiel heb

Overigens wel erg handig die dingen, maar ik gebruik em eigenlijk nauwelijks, alleen om mn rooster te checken enz
  woensdag 30 mei 2007 @ 19:34:46 #108
180787 Naoual17
The Others....
pi_49938135
Ok dan is t idd vrij nutteloos
pi_49938582
Ik moet er wel bijzeggen dat ik geen co ben, dus misschien gebruik je em dan wel meer
  woensdag 30 mei 2007 @ 19:51:23 #110
180787 Naoual17
The Others....
pi_49938806
Aha ok. Tja ik ook nog niet. Maar t zit er toch aan te komen, dus vandaar dat ik benieuwd ben.
Maar als je het niet voor co gebruikt, dan hoef je er idd niet zoveel mee
Je hebt namelijk speciale geneeskunde software voor die PDA's, wat (als het goed is) de pocketboekjes kan vervangen .
  woensdag 30 mei 2007 @ 20:19:29 #111
20330 knuppelhout
ouwe dibbes
pi_49940037
quote:
Op woensdag 30 mei 2007 19:27 schreef Naoual17 het volgende:
Ik heb nog iets te melden vandaag, want t komt steeds vaker in mn hoofd om een PDAphone te kopen.
Vooral met je coschappen kan t erg handig zijn .
Alleen zie ik door de bomen het bos niet meer, als je al die smartphone sites afgaat

Ik vroeg me af of er hier studenten zijn die toevallig een PDA+phone hebben?
Of dat je denkt van nee ik ga verder op de alternatieve tour met een jas vol pockets, want die PDA's zuigen
ik heb zelf een losse pda naast mn w810i: een ipaq 4700, de meest uitgebreide en snelle pda die er is. Handig voor vanalles: van tomtom tot allerlei skyscape progjes (harrisson etc).
Voorheen een palm pda gehad die een stuk vlotter werkte maar minder windows-achtig. ertussenin nog een dell pockterPC maar die was te traag voor mij.
Ik gebruik het ding echt dagelijks, voornamelijk voor het opzoeken van medicatie: dosering, interacties, bijwerkingen. Soms bij een rustig moment zonder PC in de buurt kan je makkelijk wat algemene info doorlezen over het coschap waar je mee bezig bent. En een paar keer heb ik er met een examen wat aan gehad. Om na een examenpatient nog heel eventjes je DD uit te breiden.
Ik heb ook lang getwijfeld over een PDA+GSM, maar buiten je coschappen heb je GEEN witte jas aan en dan loop je met een koelkast rond. En hoewel een bobbel in je broek fantastisch is, niet als je bij opa en oma op bezoek gaat

Er is een model dat ik WEL zou willen: de qtek s200. prachtig ding, wat kleiner en met gsm en wlan.
Let er wel op dat je een PDA met gsm mogelijkheden neemt, en niet een smartphone (althans voor mij).

succes!
voor die espresso van jou kom ik van de maan naar je toelopen!
pi_49942464
n. olifactorius, n. opticus, n. oculomotorius, n. trochlearis, tractus corticospinalis lateralis, tractus vestibulospinalis, m. biceps brachii, m. gastronemicus, ...

pi_49942509
quote:
Op woensdag 30 mei 2007 21:12 schreef Nuna het volgende:
n. olifactorius, n. opticus, n. oculomotorius, n. trochlearis, tractus corticospinalis lateralis, tractus vestibulospinalis, m. biceps brachii, m. gastronemicus, ...

Is dat een "welke hoort niet in dit rijtje thuis" vraag?
pi_49942553
Nee, ik zie het tentamen van vrijdag niet meer zo zitten
pi_49942691
wtf hebben die 2 spieren met het zenuwstelsel te maken dan. Beetje raar dat ze dat soort dingen bij jullie in 1 tentamen combineren...
pi_49942853
Het heet Beweging & Sturing. Dus we moeten ook alle zenuwen weten die die spieren dan weer innerveren, hoe het ruggenmerg eruit ziet, hoe reflexen werken, afdalende en opstijgende banen van en naar je hersenen, enz.
pi_49944366
Bah, hebben wij in het 2e jaar ook gehad, een van de meest irritante blokken in het curriculum
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
pi_49947715
Vraagje aan jullie geneeskundestudenten..

Ook al duurt het nog een tijdje voor mij maar toch wel belangrijk om een keertje te weten (:')).. Ik studeer nu op dit moment HBO-V en wil later wel wat meer dan alleen verpleegkundige niveau 5 op de specialisaties na natuurlijk

Ik weet dat ik na de volledige opleiding en met het papiertje in mijn hand kan solliciteren bij nu nog alleen universiteit van Groningen en Leiden (hopelijk over 3 jaar meer )

Zitten hier überhaupt geneeskunde studenten die via zij-instroom gekomen zijn?
Zo ja, is geneeskunde je tegengevallen of meegevallen qua hoe moeilijk het is dan?
Zo nee, iemand ervaringen gehoord van zij-instroom studenten?
pi_49947768
Zij-instroom is in Leiden alweer afgeschaft
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
  donderdag 31 mei 2007 @ 00:30:21 #120
42940 Kang-He
Sklansky $$$ Millionaire
pi_49950892
quote:
Op woensdag 30 mei 2007 22:59 schreef Fentoozler het volgende:
Vraagje aan jullie geneeskundestudenten..
Ik heb verder geen antwoorden op je vragen, maar wellicht is het iets om gedurende je HBO opleiding eens wat VWO certificaten te gaan halen? Krijg je een indicatie van het vereiste denkniveau en kan je eventueel gewoon mee loten als je alles hebt.
pi_49953994
In Nijmegen is er ook iets van een zij-instroom, maar dat was dacht ik alleen voor BMW studenten die hun bachelor al hebben.

Verder ben ik het eens met Kang-He .
  donderdag 31 mei 2007 @ 09:09:07 #122
1239 Singa
Fear me!
pi_49954778
Hoe word je eigenlijk beoordeeld tijdens je co-schappen? En hoe zwaar is dat?
pi_49961259
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 09:09 schreef Singa het volgende:
Hoe word je eigenlijk beoordeeld tijdens je co-schappen? En hoe zwaar is dat?
Je wordt beoordeeld op een aantal punten. Je moet dan denken aan hoe je overkomt: je inzet en het tonen van interesse. Daarnaast is kennis natuurlijk een belangrijk punt. Ook wordt er gekeken naar hoe je omgang is met artsen, verpleging, patienten en familie. Op de VU bestaat je co-schap beoordeling meestal uit 2 onderdelen: het co-schap zelf (bovengenoemde punten) en het mondelinge eindexamen. Van wat ik weet van "Medisch Centrum" doet het Erasmus daar ook aan. Het gemiddelde cijfer is dan je eindcijfer.
Daarnaast is natuurlijk je referaat e.d. ook belangrijk.

Stiekem is het zo dat je, je wel echt als een randdebiel moet gedragen wil je een onvoldoende krijgen
pi_49971406
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 00:30 schreef Kang-He het volgende:

[..]

Ik heb verder geen antwoorden op je vragen, maar wellicht is het iets om gedurende je HBO opleiding eens wat VWO certificaten te gaan halen? Krijg je een indicatie van het vereiste denkniveau en kan je eventueel gewoon mee loten als je alles hebt.
En als je wordt uitgeloot dan kan je altijd nog BMW doen, is ook veel leuker
  donderdag 31 mei 2007 @ 18:33:54 #125
85514 ralfie
!Yvan eht nioj
pi_49973137
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 09:09 schreef Singa het volgende:
Hoe word je eigenlijk beoordeeld tijdens je co-schappen? En hoe zwaar is dat?
Je wordt vaak beoordeeld door mensen die je het hele coschap amper gezien hebben, en soms nog niet eens informeren bij de mensen die je wel een tijd hebben meegemaakt. Ik hoor van veel mensen dat ze beoordeeld zijn op een enkele patient/status, kennistoets of at random (wordt dan altijd een 7)

Of misschien kom ik wel in de verkeerde ziekenhuizen
  donderdag 31 mei 2007 @ 19:04:31 #126
42940 Kang-He
Sklansky $$$ Millionaire
pi_49974149
En hoe zwaar weegt iets als onderzoek te hebben gedaan nou mee? Heb je een streepje voor op iemand anders als je solliciteert voor een opleidingsplek als je een publicatie (afh. van het type publicatie uiteraard) hebt?
pi_49974415
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:04 schreef Kang-He het volgende:
En hoe zwaar weegt iets als onderzoek te hebben gedaan nou mee? Heb je een streepje voor op iemand anders als je solliciteert voor een opleidingsplek als je een publicatie (afh. van het type publicatie uiteraard) hebt?
Uhm niet zoveel denk ik. Omdat je bij de eerste sollicitatie (als pas afgestudeerde) altijd concurrentie hebt van gepromoveerden en mensen die minstens 1 jaar als AGNIO hebben gewerkt. Deze hebben gewoon meer kans.
Als je zoiets op je C.V. zet zegt het natuurlijk wel iets over je interesse voor wetenschappelijk onderzoek.
pi_49974480
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:04 schreef Kang-He het volgende:
En hoe zwaar weegt iets als onderzoek te hebben gedaan nou mee? Heb je een streepje voor op iemand anders als je solliciteert voor een opleidingsplek als je een publicatie (afh. van het type publicatie uiteraard) hebt?
Een enkel studentenonderzoekje levert je niet zoveel op, omdat er ook genoeg sollicitanten zijn die al een paar jaar onderzoekservaring hebben en soms al Dr. zijn. Maar het is beter dan niets en van wat ik ervan gehoord heb wint het het toch wel van een stapel commissietjes op je CV zitten
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
pi_49974488
Grr DDM, doe es niet voorzeggen ja!
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
  donderdag 31 mei 2007 @ 19:14:48 #130
42940 Kang-He
Sklansky $$$ Millionaire
pi_49974501
Ik dacht dat het vroeger zo was dat je als AIO ook tegelijkertijd met je opleiding (promotie)onderzoek kon doen, dat is tegenwoordig dus niet meer zo?
pi_49974627
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:04 schreef Kang-He het volgende:
En hoe zwaar weegt iets als onderzoek te hebben gedaan nou mee? Heb je een streepje voor op iemand anders als je solliciteert voor een opleidingsplek als je een publicatie (afh. van het type publicatie uiteraard) hebt?
ligt er ook helemaal aan welke spec je wil. kan handig zijn om onderzoek te doen, liefst natuurlijk op de afdeling waar de opleiding ook is
voor die espresso van jou kom ik van de maan naar je toelopen!
pi_49975241
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:14 schreef Kang-He het volgende:
Ik dacht dat het vroeger zo was dat je als AIO ook tegelijkertijd met je opleiding (promotie)onderzoek kon doen, dat is tegenwoordig dus niet meer zo?
Je kan tijdens je opleiding en je promotieonderzoek combineren.

Maar ik snap echt niet wat al die mensen in onderzoek zien, als je dat zo interessant vind was je toch BW gaan doen ofzo
pi_49976282
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:14 schreef intoxicated het volgende:
Grr DDM, doe es niet voorzeggen ja!
Typcursus nemen. Ergo leer sneller typen
pi_49976326
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:36 schreef Repeat het volgende:

[..]

Je kan tijdens je opleiding en je promotieonderzoek combineren.

Maar ik snap echt niet wat al die mensen in onderzoek zien, als je dat zo interessant vind was je toch BW gaan doen ofzo
daar moet dan wel budget voor zijn. onderzoek is op zich niet zo vervelend maar ik zou t niet voor altijd willen blijven doen
voor die espresso van jou kom ik van de maan naar je toelopen!
pi_49976373
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:14 schreef Kang-He het volgende:
Ik dacht dat het vroeger zo was dat je als AIO ook tegelijkertijd met je opleiding (promotie)onderzoek kon doen, dat is tegenwoordig dus niet meer zo?
Het is heden:

In opleiding met je Drs. titel en altijd Drs. blijven
In opleiding na promotie
Promotie na opleiding
Promotie en opleiding in één (ben daar de naam even van kwijt). Maar dan begin je een jaar met onderzoek dan een jaar kliniek enz.) Maar dit is niet altijd mogelijk. Komt niet zo vaak voor.
pi_49977071
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 20:08 schreef DDM het volgende:

[..]

Het is heden:

In opleiding met je Drs. titel en altijd Drs. blijven
Wat is hier mis mee?
Ik snap het echt niet. In Nederland lijkt het wel alsof je tegenwoordig eerder uitzondering bent als je niet promoveert ofzo
  donderdag 31 mei 2007 @ 22:35:39 #137
1239 Singa
Fear me!
pi_49982030
Doctorandus betekent natuurlijk 'doctor in wording', dus opzich is doctor worden de enige logische volgende stap... Drs. klinkt eigenlijk ook wel een beetje slapjes moet ik zeggen ... ik ga straks de engelse/latijnse titel wel voeren: M.D., klinkt een stuk beter...

Maar serieus er zijn echt veel meer mensen die niet promoveren na hun studie dan wel.
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:14 schreef Kang-He het volgende:
Ik dacht dat het vroeger zo was dat je als AIO ook tegelijkertijd met je opleiding (promotie)onderzoek kon doen, dat is tegenwoordig dus niet meer zo?
Ik zie soms nog wel eens AIO- of OIO-plekken voor artsen, maar dat verwachten ze denk ik wel dat je 4 jaar full time onderzoek gaat doen.
pi_49982118
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 22:35 schreef Singa het volgende:
Doctorandus betekent natuurlijk 'doctor in wording', dus opzich is doctor worden de enige logische volgende stap... Drs. klinkt eigenlijk ook wel een beetje slapjes moet ik zeggen ... ik ga straks de engelse/latijnse titel wel voeren: M.D., klinkt een stuk beter...

Maar serieus er zijn echt veel meer mensen die niet promoveren na hun studie dan wel.
Bij de meeste studies doet idd bijna niemand het. Maar bij geneeskunde lijkt het wel alsof je moet promoveren om ooit een baan te vinden. Bizar imo.
pi_49982609
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 20:30 schreef Repeat het volgende:

[..]

Wat is hier mis mee?
Ik snap het echt niet. In Nederland lijkt het wel alsof je tegenwoordig eerder uitzondering bent als je niet promoveert ofzo
Helemaal niets. Ik wist dat jij zou reageren om die emoticon. Ik begin jou echt goed te kennen
pi_49982687
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 22:49 schreef DDM het volgende:

[..]

Helemaal niets. Ik wist dat jij zou reageren om die emoticon. Ik begin jou echt goed te kennen
pi_49983014
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 22:51 schreef Repeat het volgende:

[..]


Maar ik ben het met je eens. Het gekke is alleen dat als je de (semi) maatschappen bekijkt (bijvoorbeeld op een receptpapier) er altijd maar maar 1 of 2 dokters zijn die niet gepromoveerd zijn. Terwijl het grote deel toch echt niet gepromoveerd is.
pi_49983533
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 20:08 schreef DDM het volgende:
In opleiding met je Drs. titel en altijd Drs. blijven
Als ik met mijn decadente loonstrookje in de hand vanuit mijn BMW met 174 km/u (niet sneller want dat kost je na correctie je Führerschein!) op de linkerbaan naar het overige gepeupel kijk dan kan het mij aan mijn reet roesten welke 2 resp. 3 letters er voor mijn naam staan.
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
pi_49997204
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 23:12 schreef intoxicated het volgende:

[..]

Als ik met mijn decadente loonstrookje in de hand vanuit mijn BMW met 174 km/u (niet sneller want dat kost je na correctie je Führerschein!) op de linkerbaan naar het overige gepeupel kijk dan kan het mij aan mijn reet roesten welke 2 resp. 3 letters er voor mijn naam staan.
En ik dacht dat ík arrogant was
  vrijdag 1 juni 2007 @ 12:43:01 #144
1239 Singa
Fear me!
pi_49997274
Wij hebben toch ook het recht om arrogant te zijn, wij beslissen immers over leven en dood van de patient.
pi_50000468
quote:
Op vrijdag 1 juni 2007 12:43 schreef Singa het volgende:
Wij hebben toch ook het recht om arrogant te zijn, wij beslissen immers over leven en dood van de patient.
Dat beslist god toch?
pi_50000760
Ik had daarnet een sollicitatiegesprek voor een vakantie baantje in een seniorentehuis, op het sollicitatieformulier kon je aangeven "facilitair of verplegend", ik had verplegend aangekruist maar er dik onder gezet "Het maakt me niet uit maar ik ga volgend jaar waarschijnlijk geneeskunde doen dus misschien handig om ervaring op te doen?".

Kom ik daar, gaat driekwart van het gesprek over geneeskunde en de zorgstage die je in het eerste jaar krijgt (in leiden in elk geval) blaaat blaaat blaat, i.p.v. of ik nou dat baantje krijg of niet, ik was alleen maar op zoek naar wat vakantiewerk
pi_50000836
Je had het vast al een keer verteld, maar waar wou je ook alweer GNK gaan doen?
"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
pi_50001192
quote:
Op vrijdag 1 juni 2007 14:27 schreef intoxicated het volgende:
Je had het vast al een keer verteld, maar waar wou je ook alweer GNK gaan doen?
AMC
pi_50001515
Oke, ik zal duimen dat de IBG in al zijn wijsheid deze fout corrigeert en je netjes in Leiden inloot

"Anyone who does not agree with me is mentally sick, and should be shot I'm afraid to say."
  vrijdag 1 juni 2007 @ 16:41:55 #150
119987 Bhai
Quidquid discis, tibi discis!
pi_50005479
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 19:36 schreef Repeat het volgende:

[..]

Je kan tijdens je opleiding en je promotieonderzoek combineren.

Maar ik snap echt niet wat al die mensen in onderzoek zien, als je dat zo interessant vind was je toch BW gaan doen ofzo
Onderzoek doen is zowat het enige wat de studie wetenschappelijk maakt (zeggen ze). Zonder onderzoek zou het dus een HBO-opleiding zijn (aldus de uitgelote kansloze nerds, of de HBO-ers )
quote:
Op donderdag 31 mei 2007 22:59 schreef DDM het volgende:

[..]


Maar ik ben het met je eens. Het gekke is alleen dat als je de (semi) maatschappen bekijkt (bijvoorbeeld op een receptpapier) er altijd maar maar 1 of 2 dokters zijn die niet gepromoveerd zijn. Terwijl het grote deel toch echt niet gepromoveerd is.
Weet je hoeveel artsen Dr. voor hun naam zetten terwijl ze dat niet zijn? Mijn huisartsen doen dat bijv. ook. Dr. staat dan voor dokter voor hen...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')