Hoeft van mij niet hoor, ik hoef niet zonodig van al die geloofjes alles te weten. Laat mensen lekker hun reiki doen, hun humanisme in de praktijk brengen, de bijbel of koran lezen enz. Ik doe mijn ding wel.quote:Op zondag 22 april 2007 15:13 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Debat of informatieverstrekking, het maakt niet uit hoe je het noemt.
Feit blijft dat veel nederlanders geen flauw benul hebben van wat de Islam inhoudt, zoals de welbekende 'islamcritici' in deze topic ook heel treffend tonen. Daarom is het wel wenselijk om deze mensen wat kennis bij te brengen.
Ik ook niet hoor. Echter gelovigen die hun eigen opvattingen aan anderen willen opleggen (zie o.a. de CU nu), daar heb ik grote problemen mee, en de praktijk leert nu eenmaal dat gelovigen die hun geloof serieus nemen dit altijd aan anderen willen opleggen (wat ook niet zo raar is als jij denkt de universele waarheid in pacht te hebben).quote:Op zondag 22 april 2007 14:30 schreef SCH het volgende:
[..]
Ik behoor inderdaad niet tot die mensen die anderen hun geloof willen afnemen.
Dat denken gelovigen inderdaad. Religie heeft echter objectief gezien niets te maken met een hogere macht, maar alles met puur menselijke ideeen/angsten.quote:Geloof heeft alles maar dan ook alles te maken met het geloof in een hogere macht.
Ik wil best erkennen dat gelovigen geloven dat hun geloof te maken heeft met een hogere macht, geen probleem mee hoor.quote:Als je dat al niet wilt erkennen dan is de discussie bij voorbaat zinloos. Ik geloof niet in een hogere macht maar voel geen enkele behoefte om het geloof van anderen daarin een schaamlap te noemen. Dat is zo decadent en verheven.
ik vond het wel geestig eik. jij ook?quote:
Het is anders enigsinds gelukt met het gristendom. Ik zie niet in waarom dat niet met de islam zou kunnen.quote:Op zondag 22 april 2007 15:25 schreef SCH het volgende:
Ik denk dat je je vergist, geloof kun je niet aanpakken. Maar wel de mensen die zich niet aan de wet houden. Dat gebeurt gelukkig en moet ook blijven gebeuren.
In het strafrecht heb ik wel vertrouwen, in de kracht van de samenleving niet. De massa is veels te simpel om kracht uit te oefenen, bovendien is het juist de domme massa die zich in het geloven stort.quote:Ik verbaas me altijd weer over het gebrek aan vertrouwen dat veel mensen hebben in de rechtsstaat en de kracht van onze samenleving. Die angst die er achter schuil gaat, herken ik totaal niet. Ik baal daar ook van, dat zoveel mensen zich op laten fukken en bang laten maken en je voor gek verklaren (zeker als je homo bent) dat je niet in je broek schijt. Dat is zo'n misvatting, vind ik.
Ja, op een ranzige manier.quote:Op zondag 22 april 2007 15:35 schreef zoalshetis het volgende:
ik vond het wel geestig eik. jij ook?
Sorry, maar dit is dus onzin. Ik neem mijn geloof best serieus. Ja, dat kan ook zonder elke zondag vooraan in de kerk te zitten. En ik vind dat niemand hoeft te zien hoe ik geloof. Ik hoef niet in het openbaar te bidden, ik hoef geen bepaalde kleding te dragen, kortom, en dit staat ook in de bijbel, te koop lopen met je geloof is gewoon hypocriet.quote:Op zondag 22 april 2007 15:32 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ik ook niet hoor. Echter gelovigen die hun eigen opvattingen aan anderen willen opleggen (zie o.a. de CU nu), daar heb ik grote problemen mee, en de praktijk leert nu eenmaal dat gelovigen die hun geloof serieus nemen dit altijd aan anderen willen opleggen (wat ook niet zo raar is als jij denkt de universele waarheid in pacht te hebben).
Ben ik met je eens, maar waarom zou jij je daar druk over maken. Als mensen vanwege dezelfde ideëen graag bij hetzelfde groepje willen horen en hier vieringen voor organiseren, met een voorganger, dan moeten ze dat toch zelf weten. Zolang ze jou maar niet verplichten hieraan mee te doen of hun verzonnen regeltjes op te volgen.quote:Dat denken gelovigen inderdaad. Religie heeft echter objectief gezien niets te maken met een hogere macht, maar alles met puur menselijke ideeen/angsten.
Ik zie die hogere macht meer als 'het lot', 'het zij zo', 'amen'.quote:Ik wil best erkennen dat gelovigen geloven dat hun geloof te maken heeft met een hogere macht, geen probleem mee hoor.
Het gaat ook niet om het opleggen van een bepaald geloof, maar het opleggen van de opvattingen van een bepaald geloof. In Nederland wordt er door vele wetten zoals de speciale Zondagswet de opvattingen van het gristendom opgelegd aan iedereen, ongeacht religie.quote:Op zondag 22 april 2007 17:11 schreef Gia het volgende:
Sorry, maar dit is dus onzin. Ik neem mijn geloof best serieus. Ja, dat kan ook zonder elke zondag vooraan in de kerk te zitten. En ik vind dat niemand hoeft te zien hoe ik geloof. Ik hoef niet in het openbaar te bidden, ik hoef geen bepaalde kleding te dragen, kortom, en dit staat ook in de bijbel, te koop lopen met je geloof is gewoon hypocriet.
En iemand een bepaald geloof opleggen, kan m.i. niet, want je kunt niet in zijn hersenpan kijken om te zien wat hij denkt.
quote:Ik vind dan ook dat specifieke geloofsregels NIET kunnen worden opgelegd aan mensen die een bepaald geloof helemaal niet aanhangen. Daarom ben ik ook voor afschaffing van christelijke feestdagen. Laat mensen maar zelf kiezen of ze wel of niet vrij willen hebben.
Ze wil helemaal geen debat, ze wil het volk haar linkse mening door de stront douwen en dat doen door het in de vorm van een "debat''te gieten.quote:Op zaterdag 21 april 2007 22:28 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Ik snap het niet zo goed.. ze wil met een debat Wilders de wind uit de zeilen nemen? Hoe werkt dat?
Waarom moet het volk die kennis door de strot geduwd worden, dat mensen geloven is een persoonlijke keuze waar je anderen niet mee moet lastigvallen.quote:Op zondag 22 april 2007 15:13 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
Debat of informatieverstrekking, het maakt niet uit hoe je het noemt.
Feit blijft dat veel nederlanders geen flauw benul hebben van wat de Islam inhoudt, zoals de welbekende 'islamcritici' in deze topic ook heel treffend tonen. Daarom is het wel wenselijk om deze mensen wat kennis bij te brengen.
Worden er ook stoomcursussen historische integriteit en biologie gegeven?quote:Feit blijft dat veel nederlanders geen flauw benul hebben van wat de Islam inhoudt, zoals de welbekende 'islamcritici' in deze topic ook heel treffend tonen. Daarom is het wel wenselijk om deze mensen wat kennis bij te brengen.
Welnee. Dan zou ze de chemtrails wel gebruiken. Waarom moeilijk doen als het makkelijk kan?quote:Op zondag 22 april 2007 17:28 schreef Pony-Lover het volgende:
[..]
Ze wil helemaal geen debat, ze wil het volk haar linkse mening door de stront douwen
Verwaarloosbaar zijn de honderden doden. ELKE dag weer en weer en weer..........quote:Op zondag 22 april 2007 12:55 schreef SCH het volgende:
[..]
Nee, bullocks. De islam is een verwaarloosbaar probleem als het al een probleem is.
Honderd procent mee eens. Links probeert het weer eventjes te verzwijgen. Dat werkt immers nog beter dan het al even verrotte 'met de mantel der liefde bedekken' - dat wordt pas gebruikt als 'doodzwijgen en verbergen' niet meer werkt.quote:Op zondag 22 april 2007 12:15 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
De problemen die eruit voort komen zijn wel degelijk belangrijk. Maar weer typisch links he. 'laten we het negeren, dan lijkt het alsof er geen probleem is'
quote:Op zondag 22 april 2007 12:21 schreef SCH het volgende:
[..]
Weet je. Is het niet beter dat jij bijvoorbeeld eens eerst correct Nederlands leert schrijven. Laat die moslims dan lekker bidden en dan zien we over een paar jaartjes wel weer. Al dat geschreeuw van alle kanten, levert geen zak op.
Ze is al met de islam. Ze wilt de islam vertegenwoordigen in het debat. Dat kun je natuurlijk niet aan een imam overlaten.quote:Op zondag 22 april 2007 20:47 schreef zoalshetis het volgende:
waarom wil die vogel trouwens een debat 'over' de islam en niet 'met' de islam?
eng wief.
Ik ben het helemaal met je eens, dit is ook de manier waarop godsdienst naar mijn mening ingevuld moet worden. Deze opvatting wordt echter niet door iedereen gedeeld, en zeker niet door de groep die het eigen geloof als de universele waarheid ziet, dat brengt nl met zich dat er heel weinig ruimte overblijft voor andere opinies (die zijn immers in strijd met de waarheid).quote:Op zondag 22 april 2007 17:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Sorry, maar dit is dus onzin. Ik neem mijn geloof best serieus. Ja, dat kan ook zonder elke zondag vooraan in de kerk te zitten. En ik vind dat niemand hoeft te zien hoe ik geloof. Ik hoef niet in het openbaar te bidden, ik hoef geen bepaalde kleding te dragen, kortom, en dit staat ook in de bijbel, te koop lopen met je geloof is gewoon hypocriet.
En iemand een bepaald geloof opleggen, kan m.i. niet, want je kunt niet in zijn hersenpan kijken om te zien wat hij denkt.
Ik vind dan ook dat specifieke geloofsregels NIET kunnen worden opgelegd aan mensen die een bepaald geloof helemaal niet aanhangen. Daarom ben ik ook voor afschaffing van christelijke feestdagen. Laat mensen maar zelf kiezen of ze wel of niet vrij willen hebben.
Precies. Ieder voor zich moet weten wat hij doet, zolang hij een ander daar maar niet mee lastig valt.quote:[..]
Ben ik met je eens, maar waarom zou jij je daar druk over maken. Als mensen vanwege dezelfde ideëen graag bij hetzelfde groepje willen horen en hier vieringen voor organiseren, met een voorganger, dan moeten ze dat toch zelf weten. Zolang ze jou maar niet verplichten hieraan mee te doen of hun verzonnen regeltjes op te volgen.
Een hogere macht impliceert dat er een doel is, zelf denk ik dat er geen enkel doel is, maar ieder zijn eigen idee hierover natuurlijk.quote:[..]
Ik zie die hogere macht meer als 'het lot', 'het zij zo', 'amen'.
Maar daarom begrijp ik eigenlijk niet wat die vogelaar met dit debat wil. Wat bedoelt ze met 'meer ruimte'?quote:Op zondag 22 april 2007 22:31 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens, dit is ook de manier waarop godsdienst naar mijn mening ingevuld moet worden. Deze opvatting wordt echter niet door iedereen gedeeld, en zeker niet door de groep die het eigen geloof als de universele waarheid ziet, dat brengt nl met zich dat er heel weinig ruimte overblijft voor andere opinies (die zijn immers in strijd met de waarheid).
Tja, de meeste geloven geven hier hun eigen invulling aan. Ik denk dat mensen altijd graag streven naar een doel. Gelovigen noemen dat bijvoorbeeld het hiernamaals, of het doel is terugkomen in een hogere kaste enz... Mensen die niet geloven streven vaak ook een doel na. Men wil iets bereiken in het leven.quote:Een hogere macht impliceert dat er een doel is, zelf denk ik dat er geen enkel doel is, maar ieder zijn eigen idee hierover natuurlijk.
Dat de huidige islamisering wat haar betreft gewoon door moet gaan. Debat gesloten.quote:Op maandag 23 april 2007 13:09 schreef Gia het volgende:
Wat bedoelt ze met 'meer ruimte'?
http://dezwijger.blogspot(...)voor-islamdebat.htmlquote:Vogelaar: tijd voor islamdebat
De nieuwe minister van integratie, Ella Vogelaar, wil een debat over de positie van de islam in Nederland. Aldus het Parool. Ze deed die uitspraken in een politiek café van de Partij van de Arbeid; voor leerzame verslagen hier en hier.
Advies aan Wouter Bos: draag de volgende keer geen kandidaat-ministers aan die de afgelopen tien jaar op een onbewoond eiland zonder krant en televisie hebben doorgebracht. Tenminste tien jaar lang wordt immers al zodanig luiddruchtig gedebatteerd over multiculturalisme en islam dat dat niemand kan zijn ontgaan. De problematiek is te ingewikkeld en vooral te urgent om de verantwoordelijk bewindspersoon eerst te moeten inburgeren alvorens enige voortgang kan worden geboekt.
Zoals eerder gemeld, weet Vogelaar de uitkomst van haar eigen islamdebat overigens ook al. Over het dubbele paspoort en het boerka-verbod:
" ''Dat zijn maar symbolen, daar gaat het in feite helemaal niet over. Het gaat om de angst van mensen voor de islam.'' Ze bendrukte wel dat in een land met een miljoen islamieten ruimte moet zijn voor de islam."
Hopeloos geval, die Vogelaar.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |