Zo, ik meld me ook maar eens aan.
Ik heb me geregistreerd op dieet-web.nl zoals in de OP gevraagd werd dus ik hoop binnenkort ook in het lijstje voor te komen.
Ik heb tot zo'n 10 jaar geleden fanatiek gesport maar moest daarmee stoppen vanwege gezondheidsklachten. Toen ben ik een aantal kilo's aangekomen maar niet zodanig dat ik er moeite mee had.
Een aantal jaren later ben ik aan de medicijnen gegaan en die doen mijn gewicht ook geen goed. Door mijn gezondheidsproblemen krijg ik steeds minder beweging waardoor het erg lastig is om op gewicht te blijven. Geen beweging resulteert weer in geen trek in eten met als gevolg dat mijn stofwisseling een beetje stil kwam te staan en ik nog meer aankwam.
Ik zit op het moment op eigen verzoek in dagbehandeling in een revalidatiecentrum om zo lichamelijk weer wat sterker te worden zodat ik in (voor mijn doen) topconditie ben als ik straks weer aan het werk ga. Ik heb daar ook maar gelijk een aantal gesprekken met de diëtiste aangevraagd maar op zich verteld die me vrij weinig nieuws. Het belangrijkste voor mij is dat ik meer moet eten, dat wist ik eigenlijk wel alleen ik moet er behoorlijk moeite voor doen. Waar ik wel van schrok is hoe weinig ik eigenlijk binnenkreeg.
Ze heeft mijn eetpatroon geanalyseerd en het kwam er op neer dat ik ongeveer 700 calorieën binnen kreeg op een dag. Ik at wel heel gezond maar veeeeeel te weinig.
Dat is nu met moeite opgeschroefd naar zo'n 1200 en dat begint, in combinatie met de extra beweging die ik in het revalidatiecentrum krijg, zijn vruchten af te werpen. Sinds januari ben ik vier kilo kwijt.
Wat ook helpt is dat er een aantal aanpassingen gemaakt zijn voor me zodat ik bijvoorbeeld mijn honden weer kan uitlaten waardoor ik weer wat meer beweging krijg.
We zijn ook aan het kijken of er iets te doen is met mijn fiets of een andere fiets zodat ik dat ook weer kan. Ook dat zou weer meer beweging betekenen zodat de kilo's er dan helemaal af zouden moeten vliegen.
Ik ben begonnen met een BMI van 31 met een gewicht van 106 kilo bij een lengte van 1.85. Ik zit nu op 30 (102 kg) en mijn doel is 25 (85 kg). Meer is gewoon niet realistisch.
Ik wordt soms zo moe van mensen als SHE die maar blijven beweren dat ieder pondje door het mondje gaat. Zo makkelijk is het ten eerste niet en daarnaast geld dat ook nog eens lang niet voor iedereen.
Mijn kilo's zijn eerder het gevolg van te weinig eten dan van teveel eten. Daarnaast helpen die medicijnen en het gebrek aan beweging ook niet en dat zijn beide zaken waar ik weinig aan kan doen.