Helemaal mee eens.quote:Op donderdag 8 maart 2007 07:53 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Symboolpolitiek. Een paspoort zegt niks over iemand's loyaliteit. Kijk naar mensen als Philby, Burgess, Maclean en dergelijke. Loyaliteit wordt bepaald door de persoon zelf.
Kut zeg, ik had niet gedacht het ooit met jou eens te zijn.quote:Op donderdag 8 maart 2007 07:53 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Symboolpolitiek. Een paspoort zegt niks over iemand's loyaliteit. Kijk naar mensen als Philby, Burgess, Maclean en dergelijke. Loyaliteit wordt bepaald door de persoon zelf.
Juist, zo simpel is hetquote:Op donderdag 8 maart 2007 07:53 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Symboolpolitiek. Een paspoort zegt niks over iemand's loyaliteit. Kijk naar mensen als Philby, Burgess, Maclean en dergelijke. Loyaliteit wordt bepaald door de persoon zelf.
Het is maar wat je het juiste perspectief wilt noemen. Onze wetgeving en waarden spiegelen aan Turkije of Marokko lijkt me nou niet direct het juist perspectief.quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:17 schreef Oud_student het volgende:
Om het in het juiste perspectief te plaatsen, keer het maar eens om:
Stel je voor een Jood of een Nederlander emigreren naar Turkije of Marokko en gaan daar deel uitmaken van de regering, zonder afstand te doen van hun geloof en paspoort.
Totaal ondenkbaar![]()
In islamitische landen ?quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:23 schreef sigme het volgende:
Ondenkbaar? Er hebben járen -wat zeg ik: eeuwen- joden rondgezworven aan buitenlandse hoven zonder hun geloof te verloochenen.
Je afkomst kun je niet verlochenen, maar je kunt je er wel van distancieeren.quote:Wat een idiote eis, om van mensen te eisen dat ze hun afkomst verloochenen.. Dat zou loyaliteit kweken? Loyaliteit bewijzen?
Mee eens, maar onze allochtone bestuurders blijven wel achter die wetgeving van Turkije of Marokko staan, ze blijven loyaal aan hun land (met of zonder paspoort)quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:28 schreef Monolith het volgende:
Het is maar wat je het juiste perspectief wilt noemen. Onze wetgeving en waarden spiegelen aan Turkije of Marokko lijkt me nou niet direct het juist perspectief.
'verloochenen' van een ander land als 'voorwaarde' voor een regeringsfunctie?quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:17 schreef Oud_student het volgende:
Bestuurders of kamerleden worden zeker geacht loyaal te zijn aan bijv. de partij, het regeeraccoord en de algemene normen en waarden. Door een dubbel paspoort en hun afkomst die niet verlochend wordt ...
Ja, juist daar.quote:
Een moslim kan dat evengoed als een atheist, een boedhist, een animist, etc.quote:[..]
Je afkomst kun je niet verlochenen, maar je kunt je er wel van distancieeren.
En als je moslim bent, dan zie ik niet hoe je tegelijk de Joods christelijke normen en waarden waarop Nederland is gebouwd kunt onderschrijven.
En wat vind je dan van Plasterk?quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:29 schreef Oud_student het volgende:
En als je moslim bent, dan zie ik niet hoe je tegelijk de Joods christelijke normen en waarden waarop Nederland is gebouwd kunt onderschrijven.
Een moslim kent juist niet de scheiding van kerk en staat, daarom kan hij niet en moslim zijn en de Nederlandse staat dienen.quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:35 schreef sigme het volgende:
Een moslim kan dat evengoed als een atheist, een boedhist, een animist, etc.
Een belijdend katholiek onderdaan die een hervormde koningin dient is dubieuzer.
Maar goed; scheiding kerk & staat enzo; onze staat is joods noch christelijk, affiniteit met de waarden van joden en christenen is dan ook goddank niet nodig om deel uit te maken van de staat.
Ik denk dat zij wel deze waarden onderschriven, zonder dat je in God hoeft te geloven.quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:43 schreef KroJo het volgende:
[..]
En wat vind je dan van Plasterk?
of van iedere bestuurder die niet zélf het Joodse of Christelijke geloof actief belijd?
Nee ze moeten loyaal zijn aan Nederland en dus iig de algemeen geldende normen en waarden onderschrijven.quote:ben je van mening dat we enkel joodse of christelijke bestuurders dienen te hebben en verwacht je bv van hen dat ze toetreden tot 'het enig ware geloof' alvoor ze een bestuurtaak kunnen uitvoeren?
Bij het christelijk geloof gaan deze zaken prima samen, temeer omdat de staat op dit geloof is gegrondvest. Ik denk dat de situatie voormensenmet gezinnen er alleen maar beter op wordt en dat geldt voor alle gezinnen ook moslim gezinnen.quote:of andersom... is het niet vreemd dat een zeer actief gelovig mens als Rouvoet minister is, en dat hij dan 'gezinszaken' moet beheren, terwijl er ook veel gezinnen _niet_ gelovig zijn, maar hij bv wel beslissingen moet nemen die ook gelovige gezinnen aangaan ... of juist homoseksuele gezinsvormen...?
Zou het niet beter zijn dat we van Rouvoet gaan eisen dat hij zijn loyaliteit aan zijn God en zijn kerk, die immers losstaat van de loyaliteit aan zijn land, 'verloochent'.. om duidelijk te maken dat hij onafhankelijk is als bestuurder?
Dit is alleen maar waar voor moslims-die-scheiding-kerk-en-staat-niet-erkennen. Die zijn er, net zoals er christenen-die-scheiding-kerk-en-staat-niet-erkennen bestaan, en joden-die-scheiding-kerk-en-staat-niet-erkennen.quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:45 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Een moslim kent juist niet de scheiding van kerk en staat, daarom kan hij niet en moslim zijn en de Nederlandse staat dienen.
Er zijn ook wetten strijdig met andere wetten, er zijn wetten strijdig met fatsoen, er zijn wetten strijdig met de bijbel en de thora. En dus?quote:Onze staat is niet godsdienstig op zich maar wel gebaseerd op het christendom, dit weerspiegelt zich in onze grondwet en andere wetten. Een aantal hiervan zijn strijdig met de Islam.
preciesquote:Op donderdag 8 maart 2007 08:15 schreef sigme het volgende:
Iemand die loyaal is aan een land; of loyaal is omdat 'ie staatsburger is van een land, zo iemand zou ik een patriot noemen.
Loyaal aan de mensen van een land, of aan je idealen, of aan je achterban, dat lijken me voor een politicus logische loyaliteiten.
Voor bewindslieden lijkt mij 'loyaliteit' (trouw) aan de "regels" van het spel noodzakelijk. Trouw aan de regels dus die hun bevoegdheden regelen en beperken. In Nederland toetsen we dat door ze een eed te laten afleggen.
Als Nederlander hoef ik persoonlijk natuurlijk helemaal niet loyaal te zijn aan "Nederland", en dat ben ik ook helemaal niet. Ik zou niet weten wat "Nederland" is, in zo'n constructie. Ik voel me ook niet geneigd loyaal te zijn aan Nederlands beleid; dat (als het al zo is) een méérderheid der Nederlanders een beleid steunt lijkt me geen enkele reden om dat dan ook te doen. Het is een reden me erbij neer te leggen, maar geen reden me eraan loyaal te voelen.
Wat betreft leden van de regering is het inderdaad misschien beter om maar een paspoort te hebben. Een crisis met een van die twee landen is best mogelijk. Maar volgens mij draait het wel om meer dan alleen deze twee bewindspersonen. Ze zijn slecht het topje van de ijsberg waar Wilders tegen ageert.quote:Op donderdag 8 maart 2007 01:16 schreef Bolkesteijn het volgende:
Loyaliteit aan een land is inderdaad een beetje raar. Het heeft er iets van weg dat je per definitie achter alle gedragingen van de Nederlandse staat staat, en daar ben ik natuurlijk geen kritische burger voor.Voor mij spelen echter meer praktische argumenten mee.
Wat gebeurt er bijvoorbeeld als Nederland verzeild raakt in een crisis met Marokko of Turkije? De regering moet de Nederlandse rechtsstaat beschermen en om de schijn van belangenverstrengeling tegen te gaan moet een minister/staatssecretaris enkel de Nederlandse nationaliteit hebben. Dit lijkt misschien ver gezocht maar je moet er rekening mee houden want als er daadwerkelijk een crisis is is het niet meer mogelijk even snel de betreffende bewindspersoon in te wisselen. Wat mij wel opvalt is dat ik dit argument nog nooit gehoord heb in de publieke discussie.
Vers twee is dan of je een dubbele nationaliteit totaal moet verbieden. Aan dat nut zou je inderdaad kunnen twijfelen. Leden van de regering zijn geen gewone burgers, dat is een belangrijk punt dat in de gaten moet worden gehouden, het wordt nu nogal over het hoofd gezien.
Jawel; dat kan wel. Zolang hij de regels die voortkomen uit zijn geloof niet gaat projecteren op de hele samenleving, maar ze voor zichzelf houdt. (ook dat zal soms wat lastige situaties opleveren; maar niet onoplosbare lijkt me..quote:Op donderdag 8 maart 2007 09:45 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Een moslim kent juist niet de scheiding van kerk en staat, daarom kan hij niet en moslim zijn en de Nederlandse staat dienen.
Klopt; maar staatspolitiek gaat over een samenleving als geheel; niet over individuele normen en waarden.quote:Onze staat is niet godsdienstig op zich maar wel gebaseerd op het christendom, dit weerspiegelt zich in onze grondwet en andere wetten. Een aantal hiervan zijn strijdig met de Islam.
Zo simpel zou het inderdaad moeten zijn.quote:
Maar dat is niet vreemder, diplomatiek gesproken, dan de een buitenlandse wet (die geldig is op het moment dat je in dat buitenland bent), die kritiek op dat buitenland verbiedt. Om maar eens iets te noemen.quote:Op donderdag 8 maart 2007 12:15 schreef Chewie het volgende:
Het probleem met deze discussie is dat in het geval van Turkije loyaliteit in hun grondwet wordt afgedwongen wat kan leiden tot vreemde diplomatieke situaties.
Ja.quote:Op donderdag 8 maart 2007 12:31 schreef MrX1982 het volgende:
Zou Aboutaleb eigenlijk minister-president kunnen worden?
Nee.quote:In Amerika bijv. moet de president in Amerika zijn geboren geldt zoiets ook in Nederland?
De Turkse wet ziet ze dan ook nog als Turkse burgers.quote:Op donderdag 8 maart 2007 12:26 schreef sigme het volgende:
Dat een buitenland zeggenschap méént te hebben over onze burgers is iets dat wij klakkeloos naast ons neer dienen te leggen. Als we dat soort aanspraken serieus gaan nemen is het hek van de dam.
Interessant. Niet dat ik het snel zie gebeuren nog even los van of Aboutaleb de ambities heeft om MP te wordenquote:
Nogmaals: niet meer dan de Turkse wet die een Nederlands minister op Turks grondgebied voorschrijft niets lelijks te zeggen over Turkije.quote:Op donderdag 8 maart 2007 12:35 schreef Chewie het volgende:
[..]
De Turkse wet ziet ze dan ook nog als Turkse burgers.
Uiteraard hoor je dit niet serieus te nemen maar kan dan wel leiden tot vreemde diplomatieke situaties.
Dat wijzigen zou trouwens wel mogelijk zijn: nu is er niet eens een formele eis dat de MP (of andere bewindslieden) Nederlands staatsburger moeten zijn (die eis is er wel aan parlementsleden).quote:Op donderdag 8 maart 2007 12:37 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Interessant. Niet dat ik het snel zie gebeuren nog even los van of Aboutaleb de ambities heeft om MP te worden.
Dat zou kunnen maar aangezien van bestuurders van Turkse komaf in Nederland verwacht en geëist wordt dat ze trouw zweren aan de Nederlandse grondwet zou dat geen punt moeten zijn.quote:Op donderdag 8 maart 2007 12:15 schreef Chewie het volgende:
[..]
Zo simpel zou het inderdaad moeten zijn.
Het probleem met deze discussie is dat in het geval van Turkije loyaliteit in hun grondwet wordt afgedwongen wat kan leiden tot vreemde diplomatieke situaties.
Een vrouw als MP is al veel te veel stappen te ver voor Nederland laat staan een Moslimquote:Op donderdag 8 maart 2007 12:37 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Interessant. Niet dat ik het snel zie gebeuren nog even los van of Aboutaleb de ambities heeft om MP te worden.
quote:Op donderdag 8 maart 2007 18:10 schreef du_ke het volgende:
Een vrouw als MP is al veel te veel stappen te ver voor Nederland laat staan een Moslim.
Zie jij binnenkort in Nederland een vrouw premier worden?quote:
Nee niet zo lang ik steeds van die gereformeerde mannetjes rond een tafel zie zittenquote:Op donderdag 8 maart 2007 21:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
Zie jij binnenkort in Nederland een vrouw premier worden?
Als er een fatsoenlijke kandidate was, echter wat we nu aan vrouwelijke politici hebben is nog triester dan veel van hun mannelijke collega'squote:Op donderdag 8 maart 2007 21:24 schreef du_ke het volgende:
[..]
Zie jij binnenkort in Nederland een vrouw premier worden?
Dat klopt helemaal maar zelfs een fatsoenlijke kandidate moet hier nog heel wat glazen plafonds door voor ze echt een kans maakt.quote:Op donderdag 8 maart 2007 21:58 schreef Evil_Jur het volgende:
[..]
Als er een fatsoenlijke kandidate was, echter wat we nu aan vrouwelijke politici hebben is nog triester dan veel van hun mannelijke collega's
Waarom Verdonk, Van der Hoeven of Ter Horst (als ze het goed doet) niet? Ze zullen echt niet slechter zijn dan het matige trio Rutte, Balkenende en Bos.quote:Op donderdag 8 maart 2007 21:24 schreef du_ke het volgende:
Zie jij binnenkort in Nederland een vrouw premier worden?
Ik geloof daar niet zo in. De CDU is echt geen vrouwvriendelijke partij, en de Tories in 1975 al helemaal niet. Die vrouwen hebben het op eigen kracht bereikt, en ik zie niet in waarom Verdonk, Van der Hoeven en Ter Horst dat niet zouden kunnen. Bos en Rutte vragen er bijna om om uit hun lijden verlost te worden.quote:Op donderdag 8 maart 2007 22:23 schreef du_ke het volgende:
Omdat die drie behalve hun matige kwaliteit ook nog eens vrouw zijn. Die hebben dus 2 dingen tegen.
Wie in 1998 had gezegd dat de stuntelige brekebeen met bloempotkapsel uit de hopeloze deelstaat MeckPom die bij gebrek aan beter door Kohl op Vrouwen & Gezin en later op Milieu werd gezet, en nog geen geschreven speech kon uitspreken, ooit partijvoorzitter zou worden, Stoiber en al die deelstaatpremiers tegen elkaar uit zou spelen en notoire gladjakker Schroeder electoraal zou verslaan, zou in een dwangbuis zijn afgevoerd.quote:Op donderdag 8 maart 2007 22:35 schreef du_ke het volgende:
ik zie het in elk geval nog niet gebeuren voorlopig maar wie weet.
Volgens mij zullen er weinig mensen zijn die bij twee identieke kandidaten niet voor de vrouw zouden kiezen vanwege haar geslacht. Ik had laatst ook een discussie hierover met klasgenoten, veel van hen zouden dan juist op de vrouw stemmen om de cirkel te doorbreken. De dagen dat vrouwen niet serieus genomen werden omdat ze vrouw waren, zijn voorbij in Nederland.quote:Op donderdag 8 maart 2007 22:35 schreef du_ke het volgende:
ik zie het in elk geval nog niet gebeuren voorlopig maar wie weet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |