Dit wordt vast een ontiegelijke retegoeie kabinetquote:Nieuwe ministersbaan is 'knetterspannend'
(Novum) - Het moet een stabiel kabinet worden, en het wórdt een stabiel kabinet. Dat zei beoogd vice-premier en minister van Financiën Wouter Bos donderdag voorafgaand aan het constituerend beraad over de stabiliteit van de nieuwe ministersploeg. De beoogde ministers kwamen donderdagochtend bijeen om tijdens dat beraad de definitieve inhoud van hun portefeuilles af te spreken.
Na die vergadering gaan de beoogde bewindslieden naar koningin Beatrix. Op Huis ten Bosch zullen de bewindslieden officieel beëdigd worden, waarna de traditionele bordesfoto met de koningin wordt gemaakt.
Woensdag kwamen de nieuwe bewindslieden al bijeen voor een informele kennismaking op het Catshuis, de ambtswoning van de premier. Het was de eerste kennismaking van de hele ploeg van ministers en staatsecretarissen. Voor enkelen betekende dat kennismaken met veel nieuwe gezichten, voor anderen is het gedeeltelijk een hernieuwde kennismaking, zoals voor beoogd minister van Defensie Eimert van Middelkoop. "Het had het karakter van een reünie. Alleen Guusje ter Horst kende ik nog niet".
De samenkomst woensdag was volgens demissionair minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin 'plezierig en inspirerend'. Bos noemde de stemming tijdens de bijeenkomst 'buitengewoon goed'. "We hebben ontiegelijk veel lol gehad", zei Bos.
Beoogd minister van Verkeer Camiel Eurlings voelde een 'klik' tussen de toekomstige bewindslieden. "Er is een echte teamgeest aanwezig". Hij is enthousiast over zijn nieuwe baan als minister. "Ik vind het knetterspannend", zei de Limburger, die een van de jongste ministers in de geschiedenis wordt. "Dat jonge gaat er waarschijnlijk snel af. Ik en mijn staatssecretaris krijgen het allebei retedruk".
quote:Kabinet houdt constituerend beraad 22-02-07
De kandidaat-ministers zijn vanmorgen voor het eerst bijeen geweest op het ministerie van Algemene Zaken. Tijdens dat zogenoemde constituerend beraad zijn de laatste afspraken gemaakt over de werkwijze van het nieuwe kabinet.
Er komt een rookverbod tijdens de ministerraad, zo liet de beoogd minister van Financiën Bos na afloop van de bijeenkomst weten. "En we hebben nog een paar financiële afspraken gemaakt. We gaan écht geen geld uitgeven dat er niet is."
Het constituerend beraad is bedoeld om nog eens de puntjes op de i te zetten. Kandidaat-minister Eurlings van Verkeer zei bij binnenkomst dat hij het allemaal "knetterspannend" vindt. Wel verwacht hij dat hij het "retedruk" zal krijgen.
Officieel
Het vierde kabinet Balkenende is pas officieel rond als de ministers door koningin Beatrix zijn beëdigd. Dat gebeurt rond drie uur op Paleis Huis ten Bosch.
Gisteren hebben alle ministers en staatssecretarissen elkaar al ontmoet op een informele bijeenkomst in het Catshuis. Het was vooral bedoeld om elkaar beter te leren kennen. Eurlings vond het erg gezellig. "Er was al een échte teamspirit. Er was een klik tussen de mensen."
Soep
Na het constituerende beraad kunnen de kandidaat-ministers op het ministerie van Algemene Zaken een broodje en een kopje soep krijgen. Minister-president Balkenende wordt om kwart over twee bij de koningin verwacht.
Om half drie voegen de andere kandidaat-ministers zich bij hem. In de Oranjezaal worden vervolgens alleen de nieuwe ministers, dertien in totaal, beëdigd.
Na deze ceremonie laat de koningin zich met de nieuwe ploeg op de trappen van Huis ten Bosch fotograferen. Als het regent, wijken ze uit naar binnen.
Dossiers
De ministers gaat dan naar hun nieuwe departement waar ze van hun voorganger de dossiers krijgen overgedragen.
Ondertussen mogen de staatssecretarissen op Huis ten Bosch komen voor hun beëdiging. In de Oranjezaal volgt dezelfde procedure, maar dan zonder bordesscene.
Vanmiddag geeft Balkenende ook nog een persconferentie, waar hij verslag doet van de afgelopen periode.
quote:Nieuwe titel voor pakket minister Vogelaar
DEN HAAG (ANP) - Ella Vogelaar wordt geen minister voor Integratie en Wijkverbetering, maar minister voor Wonen, Wijken en Integratie.
Formateur Jan Peter Balkenende heeft dat donderdag besloten na het constituerende beraad van de nieuwe ministersploeg. Hij vindt dat de nieuwe titel beter pas bij het takenpakket van de 'programmaminister'.
ANP - 22 februari 2007 13:14
Jaquote:Op donderdag 22 februari 2007 15:12 schreef borisz het volgende:
is de foto eral?
Maandag reeds, voor de wekelijkse besprekingquote:Op donderdag 22 februari 2007 15:54 schreef PJORourke het volgende:
Nu maar hopen dat Balk snel terug naar Trix kan gaan.
Dat is niet de juiste foto; deze wel:quote:Op donderdag 22 februari 2007 15:18 schreef ijsbrekertje het volgende:
[..]
Ja
[afbeelding]
Alle mannen hadden netjes een stropdas om en Bert Koenders en Ella Vogelaar keken nog even om toen ze weer naar binnen gingen.
Ging de koningin vorige keer niet in het rood bij wijze van politieke daad?quote:Op donderdag 22 februari 2007 16:13 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Dat is niet de juiste foto; deze wel:
[afbeelding]
Bos met stropdas.
Onherkenbaar zo... meneer Bosquote:Op donderdag 22 februari 2007 16:13 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Dat is niet de juiste foto; deze wel:
[afbeelding]
Bos met stropdas.
Dooie socialist?quote:Op donderdag 22 februari 2007 16:30 schreef du_ke het volgende:
Wat heeft van der Hoeven voor beest om d'r nek hangen?
..quote:Op donderdag 22 februari 2007 16:46 schreef emmy het volgende:
Even het haar en de kleding bespreken: er zitten een paar flinke kleurspoelingen tussen!
De dames boven de 40 vergeef ik het, en het grijze koppie van Maria van der Hoeven vind ik juist pittig.
Geweldige bontkraag ook: en natuurlijk geen nep!
Maar die Gerda Verburg! ze heeft altijd wel een opvallend blond plukje gehad, maar sinds ze de rest kastanje verft en dat plukje blondeert is het verschil te groot. Kleding is ook te uitgesproken.
Camiel Eurlings is de jongste van allemaal, maar zijn kleur is te kastanje voor normaal haar. Van de mannen verdenk ik ook Rouvoet en Balkenende van een donkere spoeling.
Dan de pakjes: al die streepjespakken sla ik over, Ella Vogelaar (rechts met groen truitje) is iets te simpel gekleed, maar in elk geval een heel stuk beter dan dat afschuwelijke rode pak van die nieuwe PvdA-dame Cramer van Milieu: niet zozeer vanwege het rood, maar de snit!!!
hehe, eindelijk een goede fotoquote:
Dan moet hij daar wel erg dicht en blond behaard zijnquote:Op donderdag 22 februari 2007 16:57 schreef Chewie het volgende:
[..]
Heb nog nooit onder zijn Rolling stones t-shirt gekeken![]()
Dat zaten we hier op kantoor ook te denkenquote:
Dat hoort als je bij de koningin op bezoek bent. Niet meer dan logisch (ook al knipte Claus hem wel afquote:Op donderdag 22 februari 2007 17:04 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Dat zaten we hier op kantoor ook te denken![]()
Zegguh....als je nou zo anti-stropdas ben, doe het dan ook bij bea hequote:Op donderdag 22 februari 2007 17:05 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat hoort als je bij de koningin op bezoek bent. Niet meer dan logisch (ook al knipte Claus hem wel af).
Een stropdas afknippen lijkt me eerder hele foute kantoorhumor.quote:Op donderdag 22 februari 2007 17:05 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat hoort als je bij de koningin op bezoek bent. Niet meer dan logisch (ook al knipte deed Claus hem wel af).
Hoort bij het Duitse carnaval.quote:Op donderdag 22 februari 2007 17:16 schreef freako het volgende:
Een stropdas afknippen lijkt me eerder hele foute kantoorhumor..
En Hirsch Ballin hangt scheef.quote:Op donderdag 22 februari 2007 17:23 schreef Tirion het volgende:
Gezellig, Rouvoet laat wel flink wat ruimte tussen hem en Balkenende.![]()
hij schurkt liever tegen hirsch ballin aanquote:Op donderdag 22 februari 2007 17:32 schreef Tirion het volgende:
Nu je het zegt, die staat inderdaad flink tegen de wind in.
Ze wilde voor deze foto ook de Koningin erbij hebben.quote:Op donderdag 22 februari 2007 19:07 schreef Aaahikwordgek het volgende:
We zien dus de regering op de foto, niet het kabinet.
Ja, zij is onderdeel van de regering.quote:Op donderdag 22 februari 2007 19:17 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Ze wilde voor deze foto ook de Koningin erbij hebben.
Je hebt gelijk. Ik zie ook geen kabinet.quote:Op donderdag 22 februari 2007 19:19 schreef Aaahikwordgek het volgende:
[..]
Ja, zij is onderdeel van de regering.
Ik zie echter geen kabinet.
Hij had het tegen de persquote:Op donderdag 22 februari 2007 19:59 schreef Aaahikwordgek het volgende:
Nog zo eentje:
Van Middelkoop: "we zijn er niet alleen voor u en het theater".
Oh? Voor wie dan wel?
quote:De nieuwe minister van Defensie Eimert van Middelkoop (ChristenUnie) zei het niet erg te vinden om de komende vier jaar "saai te regeren". "We zijn er niet alleen voor u en voor het theater", zei hij tegen de pers. Volgens Van Middelkoop zitten in het kabinet "geen persoonlijkheden die problemen kunnen veroorzaken".
De kledingcode is toch dat men niet opvallender moet zijn dan de koningin? Zie nu niet echt veel verschil..quote:Op donderdag 22 februari 2007 16:50 schreef Geartsjuh het volgende:
[..]
..
Die bontkraag van van der Hoeven:![]()
Dat had ik nou echt niet van haar verwacht. Valt me zwaar tegen.
Onlangs zei Bos (in één of ander tv-programma) dat hij naar de Koningin altijd een stropdas omdoet en hem daarna weer afdoet. Hij vindt dat het zo hoort een stropdas bij de Koningin. Of zij het ook belangrijk vind, wist hij niet. Hij zou het eens vragen, zei hij in datzelfde tv-programma.quote:Op donderdag 22 februari 2007 18:01 schreef Ludger het volgende:
[afbeelding]
Bea: Zeg Wouter, je had die stropdas ook wel thuis kunnen laten, doe je anders ook' Wouter: 't is ook nooit goed.
Het is een andere versiequote:Op zondag 25 februari 2007 20:36 schreef Ludger het volgende:
Hm, kijk hier 's..
Het lijkt wel of ze gesleuteld hebben aan de bordesfoto bij de CU :p Rouvoet staat nu we close naast Balkenende
http://www.christenunie.nl/nl/
Het lijkt er op of men op die foto er al op voorbereid is dat Vogelaar exit gaatquote:Op zondag 25 februari 2007 20:39 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Het is een andere versieDie knakker helemaal links leunt nl. nu ook niet tegen Rouvoet aan
En Bea lult niet tegen Bos
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |