Wel als je geen hond uit te breiden hebt.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:12 schreef SoupNazi het volgende:
PCI-E x1 is niet overbodig hoor.
mATX kan je gewoon in ATX-kasten proppen hoor.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:11 schreef Lemmeb het volgende:
Waarom zou je übarhaupt een mATX nemen? Ik kan me dat alleen voorstellen als je ook een mATX kast erbij neemt.
Ja dat snap ik ook wel.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:13 schreef pberends het volgende:
[..]
mATX kan je gewoon in ATX-kasten proppen hoor.
Boeien die twee tientjes.quote:Alleen is de mATX 40% goedkoper.
Dik 4 tientjes, das toch de moeite waard.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:15 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Ja dat snap ik ook wel.
[..]
Boeien die twee tientjes.
Wat zit er niet onboard dan? Alleen pci-e 1x, maar dat heb ik toch niet nodig.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:17 schreef Lemmeb het volgende:
Anyway, ik zou tegenwoordig sowieso een mobo nemen met alles onboard. Of dat nu een ATX of een mATX bordje is maakt me daarbij geen flikker uit. Als er maar een recente chipset op zit.
Nee nou prima toch? Dan neem je deze toch gewoon? Alleen weet ik niet hoe het zit met dat verhaal van zakjapannertje, dat zou je even uit moeten zoeken.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:18 schreef pberends het volgende:
[..]
Wat zit er niet onboard dan? Alleen pci-e 1x, maar dat heb ik toch niet nodig.
de 945 is wel langzamer, er kan ook maar langzamer geheugen er in, mATX 965 is iets duurder en minder goed verkrijgbaar dan de ATX 965quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:13 schreef pberends het volgende:
[..]
mATX kan je gewoon in ATX-kasten proppen hoor.
Alleen is de mATX 40% goedkoper.
Bij die ATX moet je voor dual channel juist 1 in die groene en 1 in de andere oranje proppen. 2 in dezelfde kleur is geen dual channel.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:37 schreef Magneet het volgende:
ik vraag me af of die mATX wel dual Channel doet aangezien de sloten 2 verschillende kleuren hebben. Meestal vormen de gekleurde sloten koppels namelijk.
Nee, extra ruimte is handig en ook met betrekking tot warmte.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:49 schreef Lemmeb het volgende:
Als ik die mATX zou kopen zou ik er meteen een mooi mATX kastje bij kopen. Wel zo geil.
Ik neem toch maar 533mhz geheugen, dat maakt immers toch niet veel uit en is een stuk goedkoper. Dat extra prijs kan je beter in een betere cpu stoppen.quote:Op donderdag 15 februari 2007 19:25 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
de 945 is wel langzamer, er kan ook maar langzamer geheugen er in, mATX 965 is iets duurder en minder goed verkrijgbaar dan de ATX 965
965 ATX
mATX 965
Eigenwijs teringventje!quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:10 schreef pberends het volgende:
[..]
Nee, extra ruimte is handig en ook met betrekking tot warmte.
aha, het bord dat ik heb ( is wel een s478 maar toch ) is dat juist zoals ik het schreefquote:Op donderdag 15 februari 2007 20:10 schreef pberends het volgende:
[..]
Bij die ATX moet je voor dual channel juist 1 in die groene en 1 in de andere oranje proppen. 2 in dezelfde kleur is geen dual channel.
of een betere videokaartquote:Op donderdag 15 februari 2007 20:11 schreef pberends het volgende:
[..]
Ik neem toch maar 533mhz geheugen, dat maakt immers toch niet veel uit en is een stuk goedkoper. Dat extra prijs kan je beter in een betere cpu stoppen.
Als ik direct 2x 1GB neem, dan hoef ik de komende 3 jaar geen meer geheugen te hebben neem ik aan. Ik blijf toch wel XP draaien. En bij Dual Channel heb je het probleem dat je 2 of 4 identieke reepjes nodig hebt om het echt stabiel te draaien. Over 3 jaar zijn de huidige reepjes toch niet meer in dezelfde soort te koop.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:17 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
of een betere videokaarthet is wel beperkter iig, je kan ook minder GB's aan geheugen in kwijt dus al te zwaar werk kan je er niet mee doen, ik weet niet hoe dat is met Vista trouwens
Afwerking van kabels en minder warmte cq meer ruimte voor warmte.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:11 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Eigenwijs teringventje!
Waar heb je extra ruimte voor nodig als je er toch geen drol aan kunt hangen?
Beide zaken die niet echt van belang zijn als de kast eenmaal dicht zit en het systeem goed werkt.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:32 schreef pberends het volgende:
[..]
Afwerking van kabels en minder warmte cq meer ruimte voor warmte.
Inderdaad. Als het tower modellen zijn past het 9 v/d 10 keer. Desktopkasten = ander verhaal.quote:Op donderdag 15 februari 2007 20:44 schreef Magneet het volgende:
Low Profile vga kaart bedoel je? Er zijn genoeg matx micro towers waar gewoon full size kaarten in kunnen
Helemaal als je zaken als USB kabels etc, wat VERDER kunt wegwerken van de warme onderdelen zoals de CPU en Videokaart, en dat kun je dus op het full-size ATX bordjequote:Op donderdag 15 februari 2007 20:10 schreef pberends het volgende:
Nee, extra ruimte is handig en ook met betrekking tot warmte.
Het wordt toch de ATX-versiequote:Op vrijdag 16 februari 2007 01:29 schreef maartena het volgende:
Als ik zo even naar de plaatjes kijk heeft de ATX versie (naast de floppycontroller, de zwarte aansluiting naast een PCI slot) twee aansluitingen voor USB poorten, waarschijnlijk voor de front-panel aansluitingen in je kast, en de mATX heeft er maar 1. Dat is dus kiezen tussen 4 of 8 poorten denk ik.
Andere zaken: slechts 2 geheugensloten betekend waarschijnlijk dat je ook niet meer dan 4 Gb geheugen kwijt kan met 2x2 Gb modules. Als je meteen 4 Gb koopt is dat voorlopig geen probleem natuurlijk, maar als je van plan bent om 2x1 te kopen, dan kun je in de toekomst alleen maar uitbreiden met 2x2, en dan ben je die 2x1 dus kwijt. Met de ATX kun je in de toekomst uitbreiden naar 4 Gb door 2x1 bij te kopen.
Waarom 4 Gb geheugen vraag je jezelf dan af? Tja, applicaties worden steeds hongeriger. Als je wel eens met Adobe Photoshop werkt of met Videoeditiing aan de slag wil, dan merk je dat al gauw. En mischien heb je nu al aan 2 Gb voldoende, (ik heb zelf ook 2 Gb), ik weet dat ik zelf op een gegeven moment naar 4 Gb wil, zeker nu ik Vista draai.
Ook kun je op het mATX waarschijnlijk maar 1 PCI kaart kwijt. Dit omdat de meeste PCI-e videokaarten nogal DIK zijn (koeling) en het PCI slot ernaast overschaduwen. Dan heb je nog twee PCI sloten vrij, maar eigenlijk wil je om de koeling van je grafische kaart zo efficient mogelijk te houden geen PCI kaart vlak naast je grafische kaart zetten. Ik heb zelf een TV kaart bijvoorbeeld voor het Media Center in Vista, en een TV kaart genereerd ook e.e.a aan warmte. Ik ben dus blij dat ik die mooi aan de andere kant van het bordje kan zetten.
Als je geen PCI-e 1x sloten denkt te gaan gebruiken is de ATX ook beter, want die ruimte kun je dus goed vrij houden voor de airflow / koeling binnen je computer.
Wat betrefd geheugen: Neem 800 Mhz als het kan. 533 Mhz is een stuk trager, en snel geheugen kan flink helpen met de performance van je computer, zeker als je wil gamen, Photoshop wil doen, of videoencoding/bewerking wil doen.
Asus wil ik voorlopig niet, ivm negatieve ervaringen. Voorkeur gaat uit naar MSI, zeer goede prijs/kwaliteit.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 19:51 schreef maartena het volgende:
Waarom neem je trouwens heen Asus P5B DeLuxe als je van al die "legacy" troep af wil zijn? (naar aanleiding van je gesloten topic)
Dit is de achterkant daarvan:
[afbeelding]
Alleen dus nog een seriele poort, maar met 7.1, dual LAN, Digitale audio out, externe SATA poort en firewire poort, precies wat jij wil.
Lijkt me dan een betere keus, niet?
Maar je hebt geen advies over het geheugen?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 19:51 schreef maartena het volgende:
De meeste moederborden hebben dat toch? Om binnen de ATX standaard te passen voor de kast, is de backpanel meestal voorzien van 4 poorten, maar krijg je er een PCI bracket met een kabeltje bij voor nog eens 2 USB poorten aan de achterkant, en de meeste ATX borden hebben 2 USB controller connecties op het bord, en dus kun je ook nog eens 2 poorten aan de voorkant kwijt als je kast dat ondersteund. Resultaat: 8x USB. Gigabit LAN heeft elk zelfrespecterend plankje, en 7.1 Audio ook.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 20:14 schreef pberends het volgende:
Maar dat even ter zijde; het topic ging eigenlijk niet eens over mijn voorkeur, maar wat eigenlijk anno 2007 de ideale connectoren op een mobo zouden moeten zijn. Ik heb zelf het liefst:
6x USB2.0
1x GigabitLAN
7.1 Audio
Ik herhaal van een bovenstaande posting die je denk ik niet helemaal gelezen hebt:quote:Op vrijdag 16 februari 2007 20:15 schreef pberends het volgende:
Maar je hebt geen advies over het geheugen?
Ik krijg 2 front extra, dus dat probleem is opgelost. Zo'n PCI bracket vind ik maar onzin, want als je die legacy-zooi erafgooid kan er makkelijk 4 usb poorten bij.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 20:23 schreef maartena het volgende:
[..]
De meeste moederborden hebben dat toch? Om binnen de ATX standaard te passen voor de kast, is de backpanel meestal voorzien van 4 poorten, maar krijg je er een PCI bracket met een kabeltje bij voor nog eens 2 USB poorten aan de achterkant, en de meeste ATX borden hebben 2 USB controller connecties op het bord, en dus kun je ook nog eens 2 poorten aan de voorkant kwijt als je kast dat ondersteund. Resultaat: 8x USB. Gigabit LAN heeft elk zelfrespecterend plankje, en 7.1 Audio ook.
Er bestaat dus eigenlijk helemaal geen probleem.
Hmm... het kost alleen 84 euro extraquote:Op vrijdag 16 februari 2007 20:25 schreef maartena het volgende:
[..]
Ik herhaal van een bovenstaande posting die je denk ik niet helemaal gelezen hebt:
"Wat betrefd geheugen: Neem 800 Mhz als het kan. 533 Mhz is een stuk trager, en snel geheugen kan flink helpen met de performance van je computer, zeker als je wil gamen, Photoshop wil doen, of videoencoding/bewerking wil doen."
En om daaraan toe te voegen: Ik zou eerdere in sneller geheugen investeren dan een bijv. een grotere harddisk of een zwaardere CPU. De snelheid van je geheugen kan de performance flink beinvloeden, zeker als je dus veel multitasked.
Ik wist tog.quote:
Gewoon het snelste nemen voor die prijs. Langzamer laten lopen kan altijd nog.quote:Alleen het geheugen zit ik aan te twijfelen. Sommige zeggen dat je beter 533mhz kan nemen ipv 667, omdat dit synchroom loopt met de FSB (2x533=1066), is dat waar? Prijsverschil tussen 533 en 667 is in ieder geval miniem.
Tja, in het andere topic hadden ze het over stabiliteit en de betere combo voor de FSBquote:Op vrijdag 16 februari 2007 20:59 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Ik wist tog.
[..]
Gewoon het snelste nemen voor die prijs. Langzamer laten lopen kan altijd nog.
Djeez is dit nu zo moeilijk?
quote:Op vrijdag 16 februari 2007 21:05 schreef pberends het volgende:
[..]
Tja, in het andere topic hadden ze het over stabiliteit en de betere combo voor de FSB.
Maw: je koopt dat 667 spul als dat even duur is. Dat kun je dan altijd nog op 533 laten lopen.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 20:59 schreef Lemmeb het volgende:
Langzamer laten lopen kan altijd nog.
Toch denk ik dat geheugen niet uberveel uitmaakt. Toen ze van DDR 333 naar 400 gingen, maakt het ook nauwelijks verschil uit. Maar misschien dat ik in ieder geval naar de 677mhz gaat.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 21:15 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
[..]
Maw: je koopt dat 667 spul als dat even duur is. Dat kun je dan altijd nog op 533 laten lopen.
En wat dat 800 spul betreft: als het niet teveel scheelt en binnen je budget valt moet je dat kopen natuurlijk. Maar met 533 kun je ook heus wel fotosjoppen.
Maakt ook geen hol uit. Maar als het niks extra kost, waarom dan voor langzamer gaan? Heb je in elk geval nog een beetje speelruimte om mee te experimenteren. En bovendien geldt vaak: hoe hoger de rating van het geheugen, hoe stabieler het relatief is.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 21:19 schreef pberends het volgende:
[..]
Toch denk ik dat geheugen niet uberveel uitmaakt. Toen ze van DDR 333 naar 400 gingen, maakt het ook nauwelijks verschil uit. Maar misschien dat ik in ieder geval naar de 677mhz gaat.
Geen idee. Gedeeld IRQ misschien? Zo was het vroeger ieg vaak, toen ik nog weleens zo'n ding bouwde.quote:Vaak zie je dat de laaste PCI-poort een speciale kleur heeft. Heeft dat nog enigsinds betekenis?
Ik ga in ieder geval voor 667mhz. 800 is ook nog een optie, maar erg duur. Weer een andere vraag:quote:Op vrijdag 16 februari 2007 21:22 schreef Lemmeb het volgende:
[..]
Maakt ook geen hol uit. Maar als het niks extra kost, waarom dan voor langzamer gaan? Heb je in elk geval nog een beetje speelruimte om mee te experimenteren. En bovendien geldt vaak: hoe hoger de rating van het geheugen, hoe stabieler het relatief is.
[..]
Geen idee. Gedeeld IRQ misschien? Zo was het vroeger ieg vaak, toen ik nog weleens zo'n ding bouwde.
en dan? waar moet ik ze op aansluiten als ik 2 sata schijven heb?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 22:15 schreef Lemmeb het volgende:
Dan heb je er eentje meer dan standaard.
Geen idee. Anders koop je gewoon een mobo waar dit niet op zit.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 22:17 schreef pberends het volgende:
[..]
en dan? waar moet ik ze op aansluiten als ik 2 sata schijven heb?
Wat loop je nou te zieken man? Ik vind het raar dat er 4 op die ene zit en 1 op die ander. Das toch logisch?quote:Op vrijdag 16 februari 2007 22:19 schreef veldmuis het volgende:
Allebei op die ene met 1 poort.
Mooi... die Intel Whore Duo 2 schijnt toch echt de bomb te zijnquote:Op vrijdag 16 februari 2007 22:28 schreef Lemmeb het volgende:
Hmm je hebt me wel weer enthousiast gemaakt, berends. Ik zit ook meteen te kijken voor wat nieuws. Binnenkort weer lannen dus mag ook wel eens.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |