overdrijven kan natuurlijk ook nogquote:Op vrijdag 9 februari 2007 22:08 schreef HUG-LIFE het volgende:
knipperdeknip
gezond..quote:Op vrijdag 2 februari 2007 15:25 schreef Mirri het volgende:
5 dagen per week yoga ('s ochtends)
5 dagen per week fietsen (8 km enkele reis)
3 keer per week hardlopen, af en toe tennissen en snowboarden
Genoeg slapen en weinig en gezond eten
Geen vlees eten en geen melk drinken
Ik voel me anders heel gezondquote:
Zoveel bewegen en dan geen vlees eten bedoelt hij denk ik. Daarbij komt dat je verzadigde vetten ook nodig hebt. Teveel is niet goed, maar je hebt ze wel nodig.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 18:33 schreef Mirri het volgende:
[..]
Ik voel me anders heel gezond![]()
Bewijs:
Ik heb nog nooit griep gehad en ben eens in de twee jaar verkouden
Mijn conditie is heel goed
Ik ben niet dik en ik voel me fit
Vlees is veel ongezonder, al die verzadigde vetten.![]()
Af en toe eet ik vis, maar dat is omdat het goed is voor je huid![]()
Vanwaar die![]()
Die agressie, dat is pas ongezond.![]()
Er zijn een ontelbaar aantal discussies over het feit of de mens carnivoor of omnivoor (het laatste vind ik het aannemelijkst), maar herbivoor is (vrijwel) uitgesloten. Vlees is een basisvoedingsbron voor de mens, het bevat een flink aantal noodzakelijke voedingsstoffen die je, als je geen vlees / kip / vis eet, veel moeilijker (c.q. omslachtig) op alternatieve wijzen moet binnen krijgen (supplementen etc). Bovendien is "verzadigd vet" niet 1 soort "kwaadaardig vet", maar kan je makkelijk verteerbare en moeilijk verteerbare verz. vetten onderscheiden. Daarnaast is een bepaalde hoeveelheid verz. vet noodzakelijk voor een gezonde cholesterolspiegel en dito transport. Wat van belang is bij cholesterol is dat de HDL enzymen in een goede verhouding zijn met de LDL enzymen, en niet zozeer hoe hoog het cholesterolgehalte is. Wist je dat een grote hoeveelheid onverz. vet en vrijwel geen verz. vet even ongezond is als het omgekeerde? Deze materie is ontzettend ingewikkeld en het is dan ook onmogelijk snelle conclusies te trekken over wat goed en wat slecht is. Zelfs over het feit of een laag cholesterolgehalte al dan niet (zeer) ongezond wordt door sommigen bediscussieerd.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 18:33 schreef Mirri het volgende:
[..]
Ik voel me anders heel gezond![]()
Bewijs:
Ik heb nog nooit griep gehad en ben eens in de twee jaar verkouden
Mijn conditie is heel goed
Ik ben niet dik en ik voel me fit
Vlees is veel ongezonder, al die verzadigde vetten.![]()
Af en toe eet ik vis, maar dat is omdat het goed is voor je huid![]()
Vanwaar die![]()
Die agressie, dat is pas ongezond.![]()
Ik ben sinds mijn 6 vegetarier, dat is dus al 11 jaar. Dat was destijds omdat mijn ouders dat wilden, na een of ander programma over dierenmishandeling in dat kutchina werd de knoop doorgehakt.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 19:10 schreef LedZep het volgende:
[..]
Er zijn een ontelbaar aantal discussies over het feit of de mens carnivoor of omnivoor (het laatste vind ik het aannemelijkst), maar herbivoor is (vrijwel) uitgesloten. Vlees is een basisvoedingsbron voor de mens, het bevat een flink aantal noodzakelijke voedingsstoffen die je, als je geen vlees / kip / vis eet, veel moeilijker (c.q. omslachtig) op alternatieve wijzen moet binnen krijgen (supplementen etc). Bovendien is "verzadigd vet" niet 1 soort "kwaadaardig vet", maar kan je makkelijk verteerbare en moeilijk verteerbare verz. vetten onderscheiden. Daarnaast is een bepaalde hoeveelheid verz. vet noodzakelijk voor een gezonde cholesterolspiegel en dito transport. Wat van belang is bij cholesterol is dat de HDL enzymen in een goede verhouding zijn met de LDL enzymen, en niet zozeer hoe hoog het cholesterolgehalte is. Wist je dat een grote hoeveelheid onverz. vet en vrijwel geen verz. vet even ongezond is als het omgekeerde? Deze materie is ontzettend ingewikkeld en het is dan ook onmogelijk snelle conclusies te trekken over wat goed en wat slecht is. Zelfs over het feit of een laag cholesterolgehalte al dan niet (zeer) ongezond wordt door sommigen bediscussieerd.
Neemt niet weg dat je uiteraard vlees kunt vermijden uit ethisch oogpunt, betreffende bio-industrie en/ of groeihormoon etc.Maar het is wel absoluut noodzakelijk om alternatieven te vinden om bepaalde voedingstoffen / mineralen / vitaminen etc binnen te krijgen.
Edit: je schreef btw dat melk erg slecht is; ook hierover zijn de meningen verdeeld: ik ben van mening dat melk juist erg gezond is en een van de beste eiwitbronnen. Als het gaat om voeding is er bijna altijd sprake van bepaalde "meningen" of "opvattingen" over iets, en vrijwel nooit "keiharde feiten".
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |