abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 26 januari 2007 @ 14:16:15 #126
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45695122
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 13:45 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Hm... Als je het zo brengt wil ik ook asperger vrienden!
En hij kan als geen ander een T-rex nadoen.
pi_45698502
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 14:16 schreef Floripas het volgende:

[..]

En hij kan als geen ander een T-rex nadoen.
Een belangrijk onderdeel van alle goede vriendschappen.
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  vrijdag 26 januari 2007 @ 16:05:15 #128
262 Re
Kiss & Swallow
pi_45698902
quote:
Op zaterdag 20 januari 2007 19:38 schreef zwambtenaar het volgende:

[..]

Oke, sorry. Ik dacht mede op mij omdat je de post niet had geplaatst als een reactie op iemand. Mijn fout .

Hoe het bij mij is. Laat ik eerst eens beginnen met een aantal eigenaardigheden op te sommen uit mijn kindertijd. Nogmaals, ik beweer niet een vorm van autisme te hebben. Ik heb er te weinig verstand van om zoiets te kunnen concluderen. Ik ben enkel aan het verkennen hoe ik mijzelf kan plaatsen in de wereld.

Goed, een aantal punten die met name door anderen tijdens mijn kinderjaren als eigenaardig zijn ervaren:
- Overdreven afkerig van veranderingen. Wanneer veranderingen plaats vonden, zelfs de kleinste veranderingen, barstte ik uit in huilbuien en was ontroostbaar. Dit kon soms wel dagen duren, totdat ik langzaam gewend raakte aan de nieuwe situatie.
- Geobserdeerd door dwangmatige handelingen. Om de zoveel tijd een andere handeling. Zo deed ik een periode altijd mijn broek open (de knoopjes of de rits) in de auto. Ik vond het verschrikkelijk aanvoelen anders.
- Ik durfde geen vettige dingen aan te pakken (wat ik nog steeds heb overigens), zoals chips, en waste daarna dan direct mijn handen of ik at chips met een plastic boterhamzakje als handschoen zeg maar .
- Een bepaalde periode kon ik er niet mee ophouden om periodiek een bepaald geluid met mijn keel voort te brengen.
- Een bepaalde periode deed ik om en om mijn oor dicht met mijn hand en zei dan "test, test, test, test..."
- Meestal stond ik alleen in kinder'discussies' met andere kinderen en dan begrepen ze niet waarom ik zus of zo dacht en dan werd ik kwaad. Dan liep ik vaak huilend weg, of begon met dingen te gooien, of ging soms zelfs een ander kind te lijf.
- Zeer egocentrisch, doch absoluut niet egoïstisch.
Dit kan ook nog zoiets zijn als OCD
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  vrijdag 26 januari 2007 @ 16:06:25 #129
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45698946
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 15:53 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Een belangrijk onderdeel van alle goede vriendschappen.
Natuurlijk! Net als de eigenschap om mijn kat salto's te laten maken. Erg belangrijk.
  vrijdag 26 januari 2007 @ 16:07:17 #130
130955 Floripas
Blast from the past
pi_45698979
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 16:05 schreef Re het volgende:

[..]

Dit kan ook nog zoiets zijn als OCD
Daar zat ik dus ook aan te denken. Maar dat is psychologie van de koude grond, hoor.
pi_45707923
Dit zijn de punten van Floripas die op mij van toepassing zijn. Ik zal ze nummeren en eronder de toepassing op mij verduidelijken.
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 00:14 schreef Floripas het volgende:
1. Hij lag krijsend op de grond als er een meubeltje was verplaatst
2. Hij neemt alles heel letterlijk
3. Hij werd woedend toen ik hem verraste met een spontane vakantie. Toen ik heb daarna maar cancelde, was hij juist weer verdrietig, "want nu hij aan het idee was gewend leek het hem toch wel leuk".
4. In drukke café's kan hij niemand verstaan
5. Hij praat graag over zijn "fieps". Soms is dat ook heel naar, zoals wanneer hij maar blijft beschrijven op welke verschillende manieren mensen zouden uitsterven. Ik barst na een monoloog van een half uur gedeprimeerd in huilen uit, en dan is hij helemaal verbaasd.
6. Hij denkt dat als zijn zus mij een kus geeft bij afscheid maar mij toevallig niet dat zijn zus hem niet leuk meer vindt
7. Hij kan echt ontploffen als ik per ongeluk een plant omgooi
1. Veranderingen op kleine schaal hebben veel impact op mijn gevoelsleven. Zo kon ook ik als kind totaal overstuur raken, wanneer ik op mijn slaapkamer kwam en zag dat mijn moeder bepaalde spulletjes anders had neergelegd, nadat ze mijn kamer had schoongemaakt.

2. Absoluut op mij van toepassing. Als iemand een grap over mij tegen mij maakt, dan neem ik dat zeer letterlijk. Inmiddels weet ik, nadat ik veelvuldig na een uitbarsting van irritatie problemen kreeg met die ander, omdat die ander niet begreep waarom ik zo reageerde op gewoon een grap. Ik weet inmiddels dat in 9 van de 10 keer zoiets niet serieus wordt bedoeld en dus heb ik geleerd er niet meer zo heftig op te reageren. Maar het blijft erg moeilijk. Vaak keer ik dan in mijzelf om er in cirkeltjes steeds over na te blijven denken en dan ook vaak wanneer ik ga slapen spookt het door mijn hoofd.

3. Dat herken ik zoooo goed. Ik word erg geirriteerd wanneer mensen mij zo spontaan opbellen om iets te gaan doen. Mijn eerste reactie is dan erg bot, maar wanneer ik aan het idee ben gewend vind ik het vaak leuk en voel ik mij schuldig over het feit dat ik zo bot reageerde.

4. Ik kan mij sowieso zintuigelijk niet concentreren wanneer het druk is om mij heen. Ik word soms letterlijk gek en er ontstaat dan gepiep en gesuis in mijn hoofd en oren. Ik neem niet meer op wat er gebeurt en wil dan zo snel mogelijk weg.

5. Ik kan ook erg lang doorpraten over hetzelfde onderwerp en dan vooral ook erg in detail. Het is meerdere malen overkomen dat mensen letterlijk gewoon weg liepen bij mij.

6. Ik ben ook erg 'jaloers'. Ik verwacht altijd dat mensen op een bepaalde manier met mij omgaan in relatie tot anderen. Als dat niet gebeurt en ik krijg het idee dat anderen op dat moment meer aandacht krijgen dan ik, dan word ik jaloers en boos. Nou ja, jaloers is ietwat het verkeerde woord. Het is vooral onbegrip.

7. Ik word ook erg boos bij de kleinste ongelukjes.
pi_45710513
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 12:55 schreef Floripas het volgende:

[..]

Herken jij je ook in het lijstje dat ik gaf over mijn vriend?
quote:
# Hij neemt alles heel letterlijk
# Hij werd woedend toen ik hem verraste met een spontane vakantie. Toen ik heb daarna maar cancelde, was hij juist weer verdrietig, "want nu hij aan het idee was gewend leek het hem toch wel leuk".
# In drukke café's kan hij niemand verstaan
# Hij moet twee biertjes drinken voor hij naar een feestje durft
# Hij praat graag over zijn "fieps". Soms is dat ook heel naar, zoals wanneer hij maar blijft beschrijven op welke verschillende manieren mensen zouden uitsterven. Ik barst na een monoloog van een half uur gedeprimeerd in huilen uit, en dan is hij helemaal verbaasd.
# Hij denkt dat als zijn zus mij een kus geeft bij afscheid maar hem toevallig niet dat zijn zus hem niet leuk meer vindt
# Hij kan echt ontploffen als ik per ongeluk een plant omgooi
Dat herken ik in mezelf. Ik wordt zelden woedend, eerder gefrustreerd en kwaad om onverwachte dingen.

[ Bericht 31% gewijzigd door Juup© op 26-01-2007 22:31:08 ]
  vrijdag 26 januari 2007 @ 22:35:00 #133
157031 roosjeroosje1988
viesdik/lelijk/daddy-issues
pi_45711067
Ik heb ook autistische kenmerken maar ik ben het niet hoor.
pi_45711086
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 22:35 schreef roosjeroosje1988 het volgende:
Ik heb ook autistische kenmerken maar ik ben het niet hoor.
Dus?
  vrijdag 26 januari 2007 @ 22:37:55 #135
157031 roosjeroosje1988
viesdik/lelijk/daddy-issues
pi_45711169
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 22:35 schreef Juup© het volgende:

[..]

Dus?
Dus wat? Ik zat gewoon te lezen en zag herkenning enzo en wou daarom even reageren.
  vrijdag 26 januari 2007 @ 22:51:39 #136
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_45711696
Ik own jullie allemaal met mijn EQ score. Deze is: 10.
pi_45711759
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 22:37 schreef roosjeroosje1988 het volgende:

[..]

Dus wat? Ik zat gewoon te lezen en zag herkenning enzo en wou daarom even reageren.
Aha.
pi_45711773
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 22:51 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Ik own jullie allemaal met mijn EQ score. Deze is: 10.
Ik heb 9, maar dat is een ander topic.
pi_45711797
Goh, daar hebben we wat aan.
Let's go and watch the sun rise,
over London bridge or the Golden Gates, or Puddefjordsbroen.
pi_45711830
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 22:54 schreef Blivox het volgende:
Goh, daar hebben we wat aan.
Idd.
pi_45712588
De GGZ kan je op autisme (w.o. asperger en pdd-nos, pervasieve ontwikkelingsstoornissen ) testen. Dat is een lang traject en duurt maanden. Je moet vele keren terugkomen. Maak je borst maar nat. Je IQ wordt getest (Aspergers hebben een normaal tot ver bovengemiddeldiq) en er volgen vele persoonlijkheidstesten. Dit wordt gedaan aan de hand van de gangbare psychologische testen die beschikbaar zijn. Gangbaar voor het IQ hier in NL is de WAIS III (die bij mij weten nog niet zo heel lang geleden is herijkt)..Vele computertesten en vele gesprekken evt ook met naaste familie (om betere objectiviteit te krijgen, benadering vanuit dynamische invalshoek) . Uit de beschrijvende diagnostiek volgt de zg classificerende diagnostiek. Dat laatste gebeurt aan de hand van DSM IV waaruit uiteindelijk blijkt of iemand de diagnose krijgt............Dat is de bijbel voor psychiatrische ziekten en persoonlijkheidsstoornissen...

Aanvankelijk zou men bij autisme in eerste instantie kijken of iemand de diagnose Aperger krijgt of er sprake is van een andere engszins definieerbare pervasieve ontwikkelingsstoornis vast te stellen is. Is dat niet mogelijk dan komt men evt in aanmerking voor de diagnose PDD-NOS (POS-NAO in vloeiend Nederlands)....Een soort vergaarbak aan diagnostiek als er sprake is van een pervasieve ontwikkelingstoornis niet anders gespecificeerd....

Feit is wel naarmate de te testen client ouder is, dat de diagnose wat minder betrouwbaar is. Bij een kind kan de diagnose reeds in een vroeg stadium worden gesteld en dat met vrij grote zekerheid...Bij volwassenen is dat wat minder, omdat zij het camoufleren hebben aangeleerd...

Verder moet de client van te voren goed realiseren wat het betekent om de diagnose te krijgen....een groot verwerkingproces volgt dan nl. Begeleiding is dan crusiaal en is mogelijk bij dezelfde GGZ...

[ Bericht 3% gewijzigd door EchtGaaf op 26-01-2007 23:31:52 ]
pi_45712849
En hier dan de DSM IV criteria en andere checklisten voor Autisme:

AUTSIDER http://www.autsider.net/spectrum/dsmiv.htm (sorry link werk niet met dat kut explorer)


Disclaimer!!!!!!!

Slechts ter indicatie: alleen bevoegden kunnen en mogen aan officiele diagnoses doen.....niemand kan dit met zekerheid bij zichzelf vaststellen.. Bespreekt dat met huisarts en die zal je evt doorverwijzen!!

[ Bericht 7% gewijzigd door EchtGaaf op 26-01-2007 23:32:26 ]
pi_45713234
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:16 schreef EchtGaaf het volgende:
De GGZ kan je op autisme (w.o. asperger en pdd-nos, pervasieve ontwikkelingsstoornissen ) testen. Dat is een lang traject en duurt maanden. Je moet vele keren terugkomen. Maak je borst maar nat. Je IQ wordt getest (Aspergers hebben een normaal tot ver bovengemiddeldiq) en er volgen vele persoonlijkheidstesten. Dit wordt gedaan aan de hand van de gangbare psychologische testen die beschikbaar zijn. Gangbaar voor het IQ hier in NL is de WAIS III (die bij mij weten nog niet zo heel lang geleden is herijkt)..Vele computertesten en vele gesprekken evt ook met naaste familie (om betere objectiviteit te krijgen, benadering vanuit dynamische invalshoek) .
Al achter de rug.
pi_45713356
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:35 schreef Juup© het volgende:

[..]

Al achter de rug.
Sterkte met alles met datgene wat eruit volgt.
pi_45713376
IQ test? Woehoe! Een gratis IQ test. Diagnoses zijn namelijk toch gratis!

Is er trouwens iemand die bij de test op Autisme en het IQ de allerlaatste wist? Van deze soort plaatjes: http://www.mensa.hr/eu_iq_test/iq12a.gif

Ik kon er geen touw aan vastknopen .
Let's go and watch the sun rise,
over London bridge or the Golden Gates, or Puddefjordsbroen.
pi_45713476
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:39 schreef Blivox het volgende:
IQ test? Woehoe! Een gratis IQ test. Diagnoses zijn namelijk toch gratis!

Is er trouwens iemand die bij de test op Autisme en het IQ de allerlaatste wist? Van deze soort plaatjes: http://www.mensa.hr/eu_iq_test/iq12a.gif

Ik kon er geen touw aan vastknopen .
Die zie ik zo niet, maar ik heb ook het idee dat er meer info bij hoort.
  vrijdag 26 januari 2007 @ 23:43:27 #147
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_45713518
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:39 schreef Blivox het volgende:
IQ test? Woehoe! Een gratis IQ test. Diagnoses zijn namelijk toch gratis!

Is er trouwens iemand die bij de test op Autisme en het IQ de allerlaatste wist? Van deze soort plaatjes: http://www.mensa.hr/eu_iq_test/iq12a.gif

Ik kon er geen touw aan vastknopen .
Het patroon is toch niet zo moeilijk? In het laatste plaatje staat het bolletje helemaal naast de driehoek. Maar zonder de set van antwoorden is het niet makkelijk het juist te beantwoorden.
pi_45713521
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:42 schreef Light het volgende:

[..]

Die zie ik zo niet, maar ik heb ook het idee dat er meer info bij hoort.
't Is maar een voorbeeld welke soort plaatjes ik bedoelde. Niet een verhaaltje maken met tekeningen, maar met hele abstracte tekeningen de juiste van de 4 mogelijkheden uitkiezen. Ik heb het echte plaatje van de IQ test die bij zulke onderzoeken wordt gegeven helaas niet.
Let's go and watch the sun rise,
over London bridge or the Golden Gates, or Puddefjordsbroen.
pi_45713532
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:23 schreef EchtGaaf het volgende:
En hier dan de DSM IV criteria en andere checklisten voor Autisme:

AUTSIDER http://www.autsider.net/spectrum/dsmiv.htm (sorry link werk niet met dat kut explorer)


Disclaimer!!!!!!!

Slechts ter indicatie: alleen bevoegden kunnen en mogen aan officiele diagnoses doen.....niemand kan dit met zekerheid bij zichzelf vaststellen.. Bespreekt dat met huisarts en die zal je evt doorverwijzen!!
Ik herken wel punten bij mezelf, maar andere dingen juist weer niet. En ik heb ook niet veel zin in een hoop gedoe, mocht iemand een diagnose bij mij stellen.
pi_45713560
quote:
Op vrijdag 26 januari 2007 23:43 schreef Finder_elf_towns het volgende:

[..]

Het patroon is toch niet zo moeilijk? In het laatste plaatje staat het bolletje helemaal naast de driehoek
Dat klinkt wel logisch. Maar aan welke kant?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')