abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 23 januari 2007 @ 20:11:41 #201
144006 chacama
Ondernemend!
pi_45608616
popples succes. ikhoop dat het jre lukt om de bv vol te houden.

moonah net als ieder kindje zijn eigrn curve heeft, heeft het ook zijn eigen ritme....dud thies ook. en het is best een mooi ritme als ik het zo lees.
  dinsdag 23 januari 2007 @ 20:31:07 #202
131977 Neuk
It's a Brent New Day!!!
pi_45609459
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 18:09 schreef Moonah het volgende:
Ik doe een groot hoeraatje voor jou hoor Neuk!

Pff, Thies heeft gewoon zijn eigen soort van ritme: 's avonds en 's nachts 2 borsten, 's ochtends bijna niets en 's middags wat vaker één borst. Klaar.
Ik had net mijn moek aan de lijn en die zei dat ze het knap van me vond. Toen groeide ik effe Misschien is het toch bijzonderder dan dat ik eerst aan nam (ik ben nogal op de natuur ingesteld en vind zoiets niets meer dan normaal )

Geinig, dat ritme van Thies.
Brent zijn ritme: 's ochtends 2x vol laten lopen, 's middags kort drinken en dan heel druk adhd-en in de box en 's avonds weer compleet vol laten lopen zodat hij de nacht door kan. 't Wordt nog wat als die jongen de kroeg ontdekt
Iedere golf van de zee,
Die wild op het strand wordt gesmeten,
Brengt wel iets moois voor je mee.
Wat heb jij van de zee gekregen?
  dinsdag 23 januari 2007 @ 20:37:09 #203
131977 Neuk
It's a Brent New Day!!!
pi_45609738
Popples: wat vreemd. Waarom mag je maar 25 min voeden? Misschien kan Renske gewoon nog niet zo efficiënt drinken? Of wil je niet langer voeden?
Iedere golf van de zee,
Die wild op het strand wordt gesmeten,
Brengt wel iets moois voor je mee.
Wat heb jij van de zee gekregen?
  dinsdag 23 januari 2007 @ 21:40:32 #204
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_45612388
leuk artikel over ritmes, tegenstrijdige adviezen etc.

die 25min verbaast mij ook Popples..
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
pi_45612741
Raar kind hier. Vandaag op de opvang heeft ze 1 x 180 en 2 x 120 cc op, en net ook weer 180 cc. En die laatste fles met een gulzigheid en in een tempo waar je haast bang van wordt. Kan dat een correctie zijn op het niet zo goed eten van gisteren ofzo? Nou goed, in combinatie met vanochtend en wat ze eventueel vanavond nog bij mama drinkt, gaat ze hard richting de driekwart liter vandaag. .
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45612917
Oh ja, die column, geweldig

Neuk, I'm with your moeder

Popples, heel vervelend allemaal. Het lijkt erop alsof er iets mis gaat met het 'melk-management' zeg maar. Hoe oud is Renske nu? Voed je op verzoek? Als je zou tellen over een etmaal, op hoeveel voedingen kom je zo ongeveer? Is die 25 minuten van jou of heeft iemand anders je dat geadviseerd?

Het is wel zo dat voor borstvoedingsproblemen borstvoedingsoplossingen zijn. Je hebt, naar mijn bescheiden mening, meer baat bij goede informatie en begeleiding van mensen die wel weten waar ze over praten. Ik ben tegenwoordig niet zo uitgesproken meer over het verstand dat CB's hebben van borstvoeding, maar bedenk dat ze vaak er niet zo heel veel van weten. Dit is een duidelijk geval van het niet weten. 'Dan maar kunstvoeding' .

Terwijl ik denk dat als je op verzoek voedt, en gezien haar jonge leeftijd toch minimaal 8 maal per etmaal en dat ze zo lang mag drinken als ze wil je al een heel aardig eind op streek bent.

Ik raad je aan om eens een vrijwilligster te bellen van de VBN of de LLL. Die kunnen alles eens goed met je doornemen.

VBN: 0343-576626 (je krijgt een bandje en dan kan je je postcode intoetsen en dan krijg je een paar nummers van contactpersonen bij jou in de buurt. Papier bij de hand dus. Er wordt niet gewerkt met bloktijden, je kan in principe altijd bellen, echter hou er rekening mee dat de contactpersonen ook kinderen hebben en dat het soms wel eens net niet uitkomt. Dan wordt dat aangegeven)
LLL: 0111 - 41 31 89. (Door middel van een beantwoorder word je doorverwezen naar LLL-leidsters, die telefoondienst doen. Zij zijn bereikbaar in drie bloktijden, verdeeld over de ochtend, de middag en de avond.)
Variety is the spice of life
pi_45613022
Die Anna, die weet best wat ze wil volgens mij.
Variety is the spice of life
pi_45613054
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 21:56 schreef nebelung het volgende:
Die Anna, die weet best wat ze wil volgens mij.
Ja, uit een flesje drinken! . Luie mina.
"I'm interested in anything about revolt, disorder, chaos, especially activity that appears to have no meaning.
It seems to me to be the road toward freedom. - Jim Morrison"
pi_45613824
nou even korte uitleg want renske is weer aan het huilen. ze is de hele tijd wakker geweest.

25minuten is mij aangeraden door het cb omdat ze anders echt 3uur aan de borst ligt.
ik wil haar best laten drinken zolang ze nodig heeft maar dat betekend bij haar dat ze dus de hele dag ligt te drinken.
renske is nu ruim 3weken oud (30-12-06)
ze krijgt voeding om 5 uur, 8uur, 11uur,14.00uur,17.00uur, 20.00uur,23.00-00.00, dan als ze nog honger heeft krijgt ze tussen door ook of als ze zich meld eerder. dus eigenlijk is het voeden op tijden.
de vk had het erover dat ik haar moest voeden op verzoek en de kraamhulp ook alleen werd ze op vaste tijden gevoed. dat vond ik zo gek.

nebelung ik denk dat ik ze maar ga bellen. ik lees veel overborstvoeding en toch loopt het niet zoals het moet. krijg dus flink verkeerde adviezen van het cb. en dat kunstvoeding gedoe laat ik maar even zo maar ik wil zo graag dat het goed gaat met mijn meisje. ze ligt nu weer alles bijelkaar te krijsen terwijl ze net heeft gehad.
mama van 3 kids!
  † In Memoriam † woensdag 24 januari 2007 @ 00:19:14 #210
141844 Macka66
Ingewikkeld doekiemonster
pi_45618448
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 11:15 schreef dutchie het volgende:
Moest ik vanmorgen voor mijn werk even bij het Kruidvat zijn, zie ik daar een dame bij de kassa zoogkompressen afrekenen. En ik denk: "O wat leuk, die geeft nog bv!"
Belachelijk mens dat ik ben.
't Kost soms gewoon wat tijd om hart en verstand bij elkaar te krijgen.

Toen ik las hoe je het bv geven zou gaan missen leek het mij vooral een uit het verstand genomen beslissing om te stoppen. Als je het de tijd geeft vind je vast wel een manier om het gemis van de emotionele kant van bv geven op te vangen
DancingPhoebe op <a href="http://forum.fok.nl/topic/1352192/3/51#73971988" target="_blank" >23/10/09</a>:[/b]
God, wat is het toch een dunne scheidslijn tussen een vrije geest zijn en je plek in het universum niet kennen :')
  † In Memoriam † woensdag 24 januari 2007 @ 00:23:26 #211
141844 Macka66
Ingewikkeld doekiemonster
pi_45618579
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 13:17 schreef snoopy het volgende:

[..]

Nou het klinkt iig alsof je er lekker van geniet Nebelung!

Het nadeel hier is 's nachts dat ik na de borst ook nog een flesje moet geven. Dus ik ben wel meer tijd kwijt dan normaal denk ik. Die bv is niet zo moeilijk. Dan lig ik ook lekker met mijn ogen dicht. Maar het overeind hijsen van mezelf daarna valt niet mee
Dat viel bij ons onder 'eerlijke verdeling': ik deed de bv en lief de fles
nu de bv is gestopt ben ik flesgewijs ook de pisang , we doen wisseldiensten

[ Bericht 10% gewijzigd door Macka66 op 24-01-2007 00:37:15 ]
DancingPhoebe op <a href="http://forum.fok.nl/topic/1352192/3/51#73971988" target="_blank" >23/10/09</a>:[/b]
God, wat is het toch een dunne scheidslijn tussen een vrije geest zijn en je plek in het universum niet kennen :')
  † In Memoriam † woensdag 24 januari 2007 @ 00:30:59 #212
141844 Macka66
Ingewikkeld doekiemonster
pi_45618778
quote:
Op dinsdag 23 januari 2007 17:42 schreef Neuk het volgende:
Tnx voor het succes wensen. Dat heeft geholpen, denk ik. Ik heb vandaag zo'n 450-500ml voor morgen gekolfd. Lijkt me meer dan genoeg voor 6 uurtjes 't Doet allemaal wel een beetje zeer en op het werk viel het toch niet mee te kolven. 't Duurde ook veel langer dan ik zelf gedacht had en de opbrengst was echt beduidend lager dan thuis kolven. Maar het is wel gelukt! Ik kijk het gewoon een weekje aan en beslis dan wel wat ik verder ga doen: of een dure kolf, of eens per dag handmatig kolven en KV naast de BV. Dat geklooi met dit pijnlijke electrische apparaat heb ik eigenlijk wel gehad.
Ik doe een klein hoeraatje
Neuk, gij zijt een held!
En je kunt natuurlijk ook kolven huren. De dubbelzijdige elektrische Ameda Lactaline kolf vond ik een verademing om te gebruiken. Te huur met kooprecht bij Vos.
DancingPhoebe op <a href="http://forum.fok.nl/topic/1352192/3/51#73971988" target="_blank" >23/10/09</a>:[/b]
God, wat is het toch een dunne scheidslijn tussen een vrije geest zijn en je plek in het universum niet kennen :')
  woensdag 24 januari 2007 @ 01:05:40 #213
11682 Moonah
Jolie femme
pi_45619465
Macka, goed dat je die uitspraak van Dutch nog even quote! Hoezo 'belachelijk mens', aandoenlijk juist!

Popples, Thies heeft ook heel veel aan de borst gehangen hoor, de eerste weken. En Renske is pas 3 weken oud! Dus wat nou beperken... Het grietje heeft 9 maanden in je buik gezeten, mag ze aub even op haar gemakje wennen? Tenminste, zo denk ík erover...

En die Anna.... Volgens mij heb ik het al eerder gezegd: Een juffertje Eigenwijs!

Tja, die column.
Toen ik gisteren dus dat geregel in mijn kop had, en op zoek was naar info kwam ik hem ook tegen. Het duurde tot vandaag eer ik door had dat het een cynische vergelijking betrof.
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
  woensdag 24 januari 2007 @ 01:33:00 #214
11682 Moonah
Jolie femme
pi_45619872
Heb die column nóg eens gelezen net (met nu in mijn achterhoofd waar het dus wérkelijk over gaat... ), en eigenlijk is het toch ten hemelschreiend dat we onze kinderen in een stramien moeten duwen?
Ik ben weer helemaal gesterkt in het volgen van mijn kind en mijn intuïtie!!!!!
Dat was door jullie ook al weer terug, maar ik laat me er nu echt helemaal niet meer van af brengen! Zo!
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
  woensdag 24 januari 2007 @ 09:04:28 #215
119411 Paradijsvogeltje
is veilig geland!
pi_45621789
*breekt ff in...

Ik ben ondertussen op een punt aangeland dat ik vergéét te kolven en er pas aan denk als ik iets begin te voelen. Dan kolf ik. Ik kolf nu ongeveer twee keer per dag en breng dan bij elkaar één voeding op. Die krijgt hij dan 's ochtends.
Deze user werd mede mogelijk gemaakt door Yvonne. Bedankt!
Like does the man say 'Is now the time to take of my pants?' ...'Yes.', I said.
  woensdag 24 januari 2007 @ 11:09:30 #216
144006 chacama
Ondernemend!
pi_45624199
Popples, hoe was je bevalling. Heeft Renske het zwaar gehad? Kun je een voorkeurshouding ontdekken. En als ze bloot op het aankleedkussen ligt, ligt ze dan recht? Ik vraag dit om uit te sluiten dat ze geen pijn heeft, waardoor ze dus ook moeite kan hebben met drinken. En als je zegt dat ze zoveel huilt, dan verbaasd het me niets dat ze niet veel aankomt. Huilen kost immers enorm veel energie. Energie die ze eigenlijk in groeien moet steken. Je legt ze ongeveer om de 3 uur aan (en op verzoek). Misschien is om de 3 uur te ruim. Maud komt nu zo af en toe ook nog om de 2,5 uur. Ik snap dat het moeilijk is. Zeker bij zo'n kleintje. Je wilt het beste voor ze. Is het misschien een optie om tussendoor te kolven. Dus op de helft van de tijd. Als jij om de 3 uur voed dat je op 1,5 uur kolft en dat na de volgende voeding extra geeft om te zien of het echte honger is of mama-honger. Geef je 1 of 2 borsten. Als je er 1 geeft kun je de andere elke keer afkolven. Als je er twee geeft. Bijv. 20 minuten de een en 10-15 minuten de ander dan kun je de eerste al vrij snel weer afkolven.

Als je het gevoel hebt dat ze pijn heeft, dan is een osteopaat wellicht een optie. Ik hoop dat je snel een tevreden meisje hebt. Want deze onzekerheid is niets.

Maud heeft inmiddels al weer 2 nachten bij me gelegen. De verkoudheid bereikt zijn hoogtepunt. ZIjn voor de zekerheid bij de HA langs geweest. Longen zijn vrij. Spruw is bijna helemaal weg. Ze heeft dus alleen maar neusspray gekregen om te zorgen dat ze met drinken ook daadwerkelijk adem kan halen. Nu is het net een duiker. Ze duikt onder om te drinken en komt daarna happend omhoog voor lucht.

PV, dat is toch op zich fijn. Dan hoef je ook niet op een trs te wachten.
  woensdag 24 januari 2007 @ 11:14:00 #217
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_45624324
Popples, 3 uur is lang, maar 25 minuten is weer het andere uiterste vind ik.
In het begin deed Simon ook ruim 3 kwartier over een voeding, tot anderhalve maand zeker.
Dat wordt vanzelf minder op den duur, Renske zal sterker worden en het went allemaal een beetje.

Volg ook je eigen hart en niet alleen het CB, is mijn ervaring.

Moonah, fijn dat je weer tevreden bent met hoe het gaat nu, super!

Neuk, wat goed van je! Driewerf hoera-hoera-hoera!

PV, dat is vlug afgebouwd dan of niet?
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_45624468
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 11:09 schreef chacama het volgende:
Dan hoef je ook niet op een trs te wachten.
? dit snap ik niet ?
Variety is the spice of life
  woensdag 24 januari 2007 @ 11:23:49 #219
144006 chacama
Ondernemend!
pi_45624599
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 11:19 schreef nebelung het volgende:

[..]

? dit snap ik niet ?
Als ze gaat kolven op het moment dat ze wat voelt heeft ze toch al een tsr? Of niet? Heb zelf namelijk het gevoel dat ik eerst een trs krijg en dan pas ga lekken.

ok, ik snap hem. Je bedoelt dat omdat PV aan het afbouwen is dat ze geen trs nodig heeft. Maar ik kan me voorstellen dat omdat je het risico op verstoppingen krijgt bij afbouwen, het liever rustig afbouwt op deze manier dan dat je vol zit en het er niet uit wil. Dus vandaar mijn opmerking.
  woensdag 24 januari 2007 @ 11:30:24 #220
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_45624768
Ik heb bij Saskia al heel snel geleerd om (wat betreft bv zeker) me niets van het CB aan te trekken en vooral naar m'n eigen gevoel en m'n kind te luisteren.
Saskia deed 't daar geweldig op en Tijn lijkt dezelfde kant weer op te gaan. Van het bv-forum en borstvoeding.com etc. heb ik meer geleerd dan van het CB.

Tijn doet nu ook zo'n beetje een uur over een complete voeding. (daar zit wel een verschoning bij inbegrepen) en die is maar 5 dagen jonger dan Renske. En soms heeft ie niet altijd echte honger maar ook gewoon mama honger.. Logisch aangezien hij 9 maanden in m'n buik heeft gezeten en pas net in de boze buitenwereld terecht is gekomen. De veiligheid van het horen van m'n hartslag en m'n bloedsomloop in combinatie met een paar slokken melk geven 'm rust.

Ik zou zeggen, leg Renske lekker aan bij elke kik die ze geeft (smakken, handjes in mondje.. huilen is vaak al een paar stappen te ver in het hongersignaal) en laat haar lekker drinken zo lang ze nodig heeft. Het wordt echt vanzelf minder en efficienter (dat moet ze ook nog leren) en uiteindelijk komt er vast wel iets als een ritme of schema.
Als Renske niet snel genoeg uit zichzelf wakker wordt om te eten, maak haar dan wakker (bijv. om de 2,5 uur).

Ik koppel Tijn trouwens af als hij niet meer effectief drinkt. Vier keer zuigen en een keer slikken en tussendoor een beetje sabbelen zijn tekenen om hem af te koppelen. Als hij dan na een boer nog genoeg trek heeft krijgt hij nog een toetje uit de andere borst, maar dit gebeurt lang niet altijd. (het komt ook voor dat hij dat toetje na een half uur pas wil).

Succes iig!
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  woensdag 24 januari 2007 @ 11:31:28 #221
3011 E.T.
hormonaal stuiterballetje
pi_45624796
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 11:23 schreef chacama het volgende:

[..]

Als ze gaat kolven op het moment dat ze wat voelt heeft ze toch al een tsr? Of niet? Heb zelf namelijk het gevoel dat ik eerst een trs krijg en dan pas ga lekken.

ok, ik snap hem. Je bedoelt dat omdat PV aan het afbouwen is dat ze geen trs nodig heeft. Maar ik kan me voorstellen dat omdat je het risico op verstoppingen krijgt bij afbouwen, het liever rustig afbouwt op deze manier dan dat je vol zit en het er niet uit wil. Dus vandaar mijn opmerking.
Ik denk dat PV bedoelt dat ze gaan kolven als ze stuwing heeft.
Maar ook met stuwing kan je problemen hebben met een TSR. Die komt niet automatisch iig.
I can only please one person per day. Today is not your day. Tomorrow isn't looking too good either.
  woensdag 24 januari 2007 @ 11:34:26 #222
144006 chacama
Ondernemend!
pi_45624864
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 11:31 schreef E.T. het volgende:

[..]

Ik denk dat PV bedoelt dat ze gaan kolven als ze stuwing heeft.
Maar ook met stuwing kan je problemen hebben met een TSR. Die komt niet automatisch iig.
OK, dan heb ik tot nu toe nog steeds mazzel tijdens het kolven. En dus ook weer wat geleerd. thanx.
pi_45630916
Ik denk ook dat PV-tje met dat voelen bedoelde dat ze dan wat stuwing kreeg of vollere borsten en dat ze dan gaat kolven

Fijn PV, dat je zo nog een hele voeding bij elkaar krijgt!
Variety is the spice of life
pi_45634985
Popples, wij hebben maandenlang voedingen van 45 minuten gehad. Dan 3 minuten niet en weer een voeding. Gewoon doen wat jou het beste lijkt voor Renske. Ze is nog maar zo klein en misschien gewoon niet sterk genoeg om zo snel te drinken. Anna is nu (als ze goed drinkt dan ook nog 25 minten bezig voor een voeding.

Het artikel is trouwens wel op waargebeurde adviezen gebaseerd volgens Stefan Kleintjes himself las ik. Dat maakt het nog erger.

Anna dronk gisteren niet 2, maar 1 maal 120 cc. De rest stond nog gewoon in de koelkast. J. niet gezien?

Goed gedaan Neuk!
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  woensdag 24 januari 2007 @ 17:51:48 #225
131977 Neuk
It's a Brent New Day!!!
pi_45636665
Mijn propje heeft het leuk gehad bij de oppas en de oppas vond het gelukkig ook leuk. Ik wilde wel zsm naar huis. Ik heb hem ook vrijwel meteen gevoed. Effe weer alleen met mijn kindje. Lange dagen hoor, met werken erbij...
Op het werk heb ik 2x gekolfd met als eindresultaat 300ml wit goud.

ET goed te lezen dat Tijn het prima vindt, de BV
Moonah: een beetje weten waar je aan toe bent is toch best wel prettig. Ik kan jaloers zijn om FV-ers die 5 voedingen op een dag geven maar die FV-ers zijn weer jaloers op mij omdat ze graag BV hadden willen geven...

Popples: succes met Renske, hoor! Het komt vast effe goed. En wat PM schrijft klopt: als ze zo'n 5-6 week zijn gaan ze opeens veel efficiënter drinken. Het gaat steeds sneller Volhouden hoor!

Yppy: maak je ook veel teveel BV aan als je kindje te weinig drinkt of is dat een heel stomme vraag? Of kolf je extra?
Iedere golf van de zee,
Die wild op het strand wordt gesmeten,
Brengt wel iets moois voor je mee.
Wat heb jij van de zee gekregen?
pi_45636834
Wat kolf je veel zeg, zo lukt het toch wel? Ik zit aan 180 cc op een dag en Anna drinkt dan twee voedingen uit de fles.

Weten jullie wat zo toevallig is? Zo'n 5 % van de vrouwen kan echt geen bv geven, nou, bij mij op mijn werk is dat 80 % van de vrouwen. De meesten uit de tijd dat ik nog niet geboren was, met veel minder kennis. Als het niet meteen stroomde of als ze niet de tweede dag stuwing hadden, kregen ze te horen dat ze niet genoeg hadden. Of het was te waterig. Wat ben ik blij dat we nu meer informatie en internet tot onze beschikking hebben. Ze vinden mijn borstvoeding en het kolven wel erg interessant 'Is het weer gelukt?' Tot nu toe maar 1 iemand gesproken daar die langere tijd bv heeft gegeven. Zeker 20 anderen niet. Wel leuk dat de meesten zo geinteresseerd zijn.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  woensdag 24 januari 2007 @ 17:57:03 #227
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_45636840
300 cc is heel goed neuk, voor je eerste werkdag! Fijn dat Brent het ook goed gehad heeft bij de oppas, geeft jou ook meer rust en wellicht meer kolfrust?
Hoe doe je dat trouwens, de oppas laten voeden op verzoek? Ik doe hier dus 160 cc in een flesje en heb wat extra melk in de koelkast voor als ik er niet ben.
Maak je een aantal kleine flesjes zodat er niet zomaar melk verspild wordt door opwarmen maar niet drinken? Want dan moet je misschien in een voeding een nieuw flesje gaan maken?
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
pi_45636883
Wij laten ook op verzoek voeden, maar Anna dronk dan wel meestal een hele voeding (180 cc). Nu niet, nu krijgt ze iets minder per keer.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_45638725
dank jullie wel voor jullie adviezen.
chacama ik heb niet het idee dat renske pijn heeft.
de bevalling ging heel vlot. ze was wel erg misselijk na de bevalling.
de ene keer drinkt renske heel gulzig en de andere keer valt ze in slaap.
maar meestal heeft ze geen honger ofzo nee knuffelen wil ze dan alleen bij mama.
maar goed mijn vertrouwen is toch weg bij het cb.
ze kunnen kletsen wat ze willen ik doe dus wat ik zelf denk dat goed is.
jullie ervaring is meer waard dan die van het cb.
maar toch voel ik me af en toe een melk (sorry)

zo he neuk 300cc
mama van 3 kids!
pi_45639222
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 16:57 schreef YPPY het volgende:

Het artikel is trouwens wel op waargebeurde adviezen gebaseerd volgens Stefan Kleintjes himself las ik. Dat maakt het nog erger.
Nee. Dat is een ander artikel
Variety is the spice of life
pi_45640003
Ik dacht dat "Maar om op jouw vraag antwoord te geven: zowel het artikel als de column zijn beide waarheidsgetrouw. Mijn column is daarbij ook sarcastisch." over hetzelfde ging. Dat begreep ik er tenminste van.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_45640295
Je haalt er twee door elkaar. Wel bij de les blijven he

De column die ET plaatste is geschreven door een onbekend iemand en begint met 'ik was zwanger'. Nou, Stefan is heel cool enzo en kan veel, maar zwanger worden niet. Die van Stefan is deze: http://www.borstvoeding.com/columns/poep_in_de_luier.html

Variety is the spice of life
pi_45643918
Dat weet ik, maar hij heeft het toch over beide stukken in de quote?
"Ik geloof dat er enige verwarring is: de redactie heeft een artikel geplaatst, 'Verschonen: regelmatig op vaste tijden of op verzoek?'
http://www.borstvoeding.c(...)g_of_op_verzoek.html
Dit artikel is een verslag van iemand die dit echt heeft meegemaakt. Om verschillende reden blijft hij/zij liever anoniem.

Ik vond dat het echt tijd werd om het onderwerp 'rigide regelmaat' aan de orde te stellen en heb me door haar artikel laten inspireren en dit weekend mijn column er aan gewijd.
http://www.borstvoeding.com/columns/poep_in_de_luier.html

Beide stukken zijn satirisch, beide stukken zijn een uiting waarin een persoon en/of toestand bespottelijk wordt gemaakt.
Ik zal de complimenten en de link naar het draadje doorgeven aan de auteur. "

Mijn hersenen zijn duidelijk nog niet hersteld van de zwangerschap.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_45644165
Jaaaaaa, klopt

Maar jij weet dat en ik weet dat doordat wij elders lezen (zoveel is me wel duidelijk ) maar mensen hier lezen toch alleen de column die ET hier nu plaatst? Of ben ik nu gek?

Oh wacht, ik snap wat je bedoeld Ja, zo heb je gelijk! Niks mis met jouw hersens!
Variety is the spice of life
  woensdag 24 januari 2007 @ 21:26:43 #235
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_45644352
Jezus waar halen jullie allemaal de tijd vandaan om al die artikelen te lezen?

Ik wou even voor Neuk en haar witte goud. Super mens! Is goed voor je zelfvertrouwen hè?

Macka, dank je voor je lieve reactie.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_45644437
Das pure interesse, voor mij dan. En gewoon 's avonds als dochterklein op bed ligt. Ik geef niet veel om tv of zo.
Variety is the spice of life
  woensdag 24 januari 2007 @ 21:30:28 #237
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_45644525
Snap ik joh, ik ben allang blij als ik even hier bij kan lezen. Ben blij met mensen zoals jij.
Als je niet lacht, ben je dood.
  Milf woensdag 24 januari 2007 @ 21:39:44 #238
16000 nikky
Paars is het nieuwe rood!
pi_45644902
Ik geef ook BV. En het viel mij ook op dat in het ziekenhuis we om de vier uur werden wakker gemaakt om te voeden. Als mijn kind niet wakker wordt en niet huilt dan heeft het geen honger lijkt mij. . Maar niets mee te schaften. Ze maakten haar wakker en ik moest dan voeden.
Die kleine meid viel om van de slaap bij mij snachts aan de borst. Ik was dan rustig een uur aan het voeden aangezien die kleine drie happen nam en vervolgens weer sliep.

Nu ben ik thuis en de kraamzorg vind ook dat ik haar wakker moet maken en dat doet zij dan ook voor mij. ( KS gehad dus nog niet echt mobiel ). Die kleine wordt vanzelf wakker en zal zelf een ritme gaan aanmaken om te eten. Laat haar nou. Nu is het ritme voor die kleine gewoon verpest heb ik het idee. Ho emoet ik nu in hemelsnaam di nachtelijke voedingen gaan afbouwen zodat er zometeen eerst 6 uur tussen zit en daarna misschien nog een uurtje erbij?

Ze is vandaag precies een week oud en zit sinds gisteren boven haar geboortegewicht. Ofwel die kleine doet het goed en drinkt zat. *zucht* maar nee. Ui-ter-lijk 4 uur mag er tussen zitten. Ik wil snachts slaap ook ja!!

Anyway. Ik heb de eerste paar dagen hele veel van borst verwisseld zodat het toeschietreflex zou worden "getraind" en dat is heel goed gelukt. . Ik had al na twee dagen een goede productie als melkkoe. .
👍Wanneer krijg ik de FA rechten terug?
Op maandag 11 juli 2011 17:38 schreef Bart het volgende:
Je bent echt een unieke verschijning, vind ik altijd wel grappig als ik jou ergens zie posten :D.
pi_45644979
Voor je productie is het goed om in het begin vaak te voeden nikky.
Bij mij is dat behoorlijk misgelopen in het ziekenhuis, dus stiekem ben ik wel jaloers op je.
Fijn dat het zo goed gaat!
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  woensdag 24 januari 2007 @ 21:46:05 #240
1627 dutchie
Eámanë Súrion
pi_45645123
Nikky, wat die mensen proberen is om jullie te laten wennen aan elkaar. Laat het toe.
Het werkt niet zoals jij denkt aan het eind van je 2e alinea. Je kunt zo maar de aankomende maanden aan de nachtvoeding vastzitten. Dit wist je toch wel? Anders heel vervelend voor jou, maar ja voorlopig heeft ze die nachtvoeding wel nodig. Maar je hoeft haar er 's nachts niet voor wakker te maken hoor, dan zal ze zich echt wel melden

Dana heeft even een duwtje in de goede richting nodig en dan komt het vanzelf. Jij zult nl. haar honger in eerste instantie ms niet eens herkennen. Laat die mensen je helpen, ik krijg nl. het idee dat je wilt dat iedereen je met rust moet laten. Maar ze zijn er om je te helpen, praat daar ook over met de kraamhulp. Vertrouw op je intuitie, maar probeer ook dingen aan te nemen van anderen. Ze doen je niets, ze willen je helpen. Maak daar gebruik van.
Als je niet lacht, ben je dood.
pi_45645212
Hoi nikky, wat leuk dat je bv geeft

Ik vind het wel vervelend om te zeggen tegen zo'n moeie moeder, maar zo'n jongedame als Dana kan voorlopig nog niet zonder nachtvoedingen. En van ritme's weet ze helemaal nog niks, ze kan niet klokkijken

Haar maagje is nog zo klein als een knikker en heeft het liefst vaak kleine beetjes. Per etmaal moet ze minimaal 8-10 voedingen hebben, de tijd daartussen kan je aan Dana overlaten. Overdag liefst niet meer dan 3 uur ertussen en in de nacht niet meer dan 4 uur want dan kan haar bloedsuiker ontregeld raken of ze kan aan stille ondervoeding gaan lijden.

Voedingen duren in het begin ook lang, want zo'n kleintje kan nog niet effectief drinken.

Je kan haar op verzoek voeden, wat inhoudt dat je op voedingsignalen let. (even copy/paste van eurolac.net)

Baby's zijn heel goed in staat zelf aan te geven wanneer zij eten nodig hebben, zonder daarom te moeten huilen. Voorwaarde is dat de baby altijd zo dicht bij moeder is dat zij deze stille signalen kan opmerken en erop reageren.
• Vroege signalen:
> minder diep gaan slapen
> zoekbewegingen met hoofdje en mondje maken
> smakken, zuig- of likbewegingen met het tongetje maken
> met de handjes naar en in het mondje gaan
• Latere signalen:
> kleine geluidjes maken
> heftige bewegingen met de armpjes
> op de handjes of iets anders dat in de buurt is sabbelen
• Het laatste signaal:
> huilen

Sterkte, alle begin is moeilijk. Jullie moeten het allebei nog leren.
Variety is the spice of life
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:07:07 #242
11682 Moonah
Jolie femme
pi_45648145
Ik ben blij dat de voorgaande dames zo tactvol hebben gereageerd.
Dan kan ik het laten bij: Hou vol Nikky! Het is in het begin (bij mij iig wel) enorm investeren, maar uiteindelijk loont het meer dan de moeite!
"Bloemen zijn rood jongeman... "
Zo. Dan witte gullie dè ôk wir.
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:16:43 #243
131977 Neuk
It's a Brent New Day!!!
pi_45648477
Tnx voor de complimenten. Ik heb dus de laatste twee dagen elke dag rond 15.00 al een halve liter gekolfd + mijn kind ook nog eens 1 a 2 keer gevoed 's avonds kolf ik maar niet en laat ik zo veel mogelijk de natuur zijn gang gaan. Ik heb er ook genoeg van dan.

Nikky: goedzo dat je ook BV doet! Ik meen dat zo'n kleine uk ook heel vaak moet drinken omdat anders de bloedsuikerspiegel te laag wordt. (my 2 cents)
Iedere golf van de zee,
Die wild op het strand wordt gesmeten,
Brengt wel iets moois voor je mee.
Wat heb jij van de zee gekregen?
  woensdag 24 januari 2007 @ 23:33:21 #244
61800 Rottdog
May all your dreams come true
pi_45649048
Nikky slaap valt er alleen te halen als Dana slaapt en maak je geen illussies voorlopig zit je in de gebroken nachten. De leuke verhalen over dat kinderen zo vroeg doorsliepen vergeet ze maar dat is maar een slok op een borrel.
pi_45655158
En als ze snel doorslapen (zoals bij ons), moet je ze mbv een wekker wakker gaan maken.

Probeer overdag te slapen tussendoor Nikky. Zeker als er nog een kraamhulp rondloopt. Dana is nog klein en heel moe en dan is het moeilijk om tussen de slaapsignalen door te zien wanneer ze honger heeft.
Voorlopig ben je nog een melk wen er maar aan.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
  donderdag 25 januari 2007 @ 11:20:38 #246
94046 PM-girl
Is geen haartje betoeterd...
pi_45656091
Nikky welkom hier! Vroeg me al af of je ook aan de bv begonnen was! Succes!

Neuk, gaat goed zo te lezen
...maar weI in de aap gelogeerd :P
*
Ik stuur al sinds oktober 2006 PM's, word ik dan nu PM-woman?
Laat maar: PMS-girl it is.....
  Milf donderdag 25 januari 2007 @ 12:06:10 #247
16000 nikky
Paars is het nieuwe rood!
pi_45657502
quote:
Op woensdag 24 januari 2007 21:48 schreef nebelung het volgende:
Hoi nikky, wat leuk dat je bv geeft

Ik vind het wel vervelend om te zeggen tegen zo'n moeie moeder, maar zo'n jongedame als Dana kan voorlopig nog niet zonder nachtvoedingen. En van ritme's weet ze helemaal nog niks, ze kan niet klokkijken

Haar maagje is nog zo klein als een knikker en heeft het liefst vaak kleine beetjes. Per etmaal moet ze minimaal 8-10 voedingen hebben, de tijd daartussen kan je aan Dana overlaten. Overdag liefst niet meer dan 3 uur ertussen en in de nacht niet meer dan 4 uur want dan kan haar bloedsuiker ontregeld raken of ze kan aan stille ondervoeding gaan lijden.

Voedingen duren in het begin ook lang, want zo'n kleintje kan nog niet effectief drinken.

Je kan haar op verzoek voeden, wat inhoudt dat je op voedingsignalen let. (even copy/paste van eurolac.net)

Baby's zijn heel goed in staat zelf aan te geven wanneer zij eten nodig hebben, zonder daarom te moeten huilen. Voorwaarde is dat de baby altijd zo dicht bij moeder is dat zij deze stille signalen kan opmerken en erop reageren.
• Vroege signalen:
> minder diep gaan slapen
> zoekbewegingen met hoofdje en mondje maken
> smakken, zuig- of likbewegingen met het tongetje maken
> met de handjes naar en in het mondje gaan
• Latere signalen:
> kleine geluidjes maken
> heftige bewegingen met de armpjes
> op de handjes of iets anders dat in de buurt is sabbelen
• Het laatste signaal:
> huilen

Sterkte, alle begin is moeilijk. Jullie moeten het allebei nog leren.
Dat ze zonder nachtvoedingen niet kan snap ik zelf ook nog wel. Maar waarom mag er maar 3 uur tussen zitten terwijl die kleine in coma ligt en ik haar gewoonweg niet wakker krijg. En die drie uur wordt gerekend vanaf de eerste hap naar de tepel tot de volgende. Dus als je een uur bezig bent geweest ligt die kleine naar mijn mening nog maar twee uur te slapen. En dus krijg ik haar niet wakker. En slaap is immers ook voeding.
Er werd namelijk door de eerste kraamhulp ( er is een wissel geweest wegens dienst ) gezegd dat ik die kleine, mocht het lukken, in de nacht maximaal 6 uur mocht laten doorslapen. En van deze mag het weer niet.

Zodra zij smakgeluiden maakt weet ik dat ze honger heeft. Ze begint dan op haar handjes te sabbelen. Ook weet ik dat als ik voeding heb gegeven, even lekker met haar moet gaan kroelen en dat ze daarna nog een toetje wil.

En het is echt geen ramp hoor om snachts te moeten voeden. Ik vind het wel leuk eigenlijk lekker gezellie. Maar twee uur slaap vind ik ook voor die kleine veel te weinig. Simpel. Ik haal mijn slaap wel uit de hazeslaapjes.
👍Wanneer krijg ik de FA rechten terug?
Op maandag 11 juli 2011 17:38 schreef Bart het volgende:
Je bent echt een unieke verschijning, vind ik altijd wel grappig als ik jou ergens zie posten :D.
pi_45657638
Welkom Nikky!
Dat doorslapen is echt een fabeltje, zowel bij kinderen die BV krijgen als bij kinderen die FV geven. Probeer dus lekker overdag te slapen en geniet van het feit dat je haar 'snachts alleen maar aan hoef te leggen zonder in een koude keuken een fles te hoeven maken
pi_45658200
Korte slaapperioden, dan eten is precies normaal voor zulke kleintjes Nikky

Een baby is niet zoals wij. Zoals ik al zei, dat maagje is een knikker. Daar kan niet zoveel in. Probeer je maar eens voor te stellen dat je maag verkleint is, dan kunnen daar geen 3 grote maaltijden in, maar wel 6 kleintjes. En wat die uren betreft: het bloedsuiker van zulke kleintjes kan erg snel dalen. Als een baby te weinig voeding krijgt, omdat je er uren tussen laat zitten kan de bloedsuikerspiegel erg snel naar beneden gaan (4 uur is dus 's nachts nu nog het max wat je er tussen kan laten vanwege die bloedsuikerspiegel). Van een lage bloedsuikerspiegel kan je erg slaperig en duf worden. Als een baby erg slaperig en duf is, zal hij/zij minder of geen hongersignalen gaan geven wat weer kan leiden naar stille ondervoeding.

Wat je jezelf wel kan aanleren is die hongersignalen inderdaad (die zie je al ) en goed letten op plasluiers (minimaal 4 zware wegwerpluiers per dag), is Dana als ze wakker levendig en alert, en komt ze tussen de 90-200 gram aan per week. Als je daar zicht op hebt en dat gaat allemaal goed, dan kan je straks wel zeggen: ok, ik laat het nu helemaal aan Dana over
Variety is the spice of life
  donderdag 25 januari 2007 @ 12:46:50 #250
144006 chacama
Ondernemend!
pi_45658570
Nicky welkom en succes. En ik voeg niet toe aan bovenstaande posts, want er valt niets aan toe te voegen. Het klopt. Luister naar je kind en jezelf, maar hou die 4 uur strak in de gaten. En dat je een uur bezig bent met een voeding is heel normaal in het begin. En met 10 weken lukt het me trouwens ook nog heel goed om er een uur me bezig te zijn (incl verschonen, boeren en rechtop houden).

Maud gaat weer een middag oefenen bij de oppas. Ben benieuwd hoeveel ze wil drinken uit de fles en hoeveel ze gaat inhalen bij me.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')