bij accuboormachines ga ik altijd voor goedkoop. de eerste is niet zo goed bevallen, dat was echt een gammel ding, maar nu heb ik er eentje die me supergoed bevalt. volgens mij heb ik er 15 euro voor betaald, misschien was het 20. hij is superdegelijk, 2 goede accus (18V), is erg krachtig en doet niet ander voor de dure bosch van mijn vader.quote:Op zondag 14 januari 2007 09:58 schreef josvr het volgende:
Hoi,
Na het topic 'Schuurmachine advies nodig' ben ik nu toe aan een accuboormachine (Bosch PEX 400 top schuurmachine trouwens, lak vliegt van de trap af met korrel 60. Naast excentrische beweging ook roterende beweging en toerentalregeling. ).
Ik heb al wat onderzoek gedaan en er zijn 2 kampen voor DHZ gebruik:Koop een goedkoop accuboormachine (plakmerk, zoals Gamma, Kinzo), want als je een dure koopt gaat de accu toch maar 2 jaar mee. Nieuwe accu kost los meer dan de helft van nieuwe machine dus niet interessant. Koop een (duurder) A-merk (Bosch, Maikita, Festool, etc). Bij goedkope merken heb je last van uitval, weinig kracht, etc. etc. In dit 'kamp' zitten ook mensen die al claimen dat ze heel lang (>10 jaar) dezelfde accuboormachine hebben.
Wie heeft ervaring met zeer goedkope accuboormachines? Hoe was deze ervaring?
Wie heeft (het meeste) gelijk? Het is toch aannemelijk dat accu's binnen een paar jaar 'op' zijn? Normaal geef ik het A-merk kamp gelijk (b.v. bij wasmachines), want goedkope spullen is vaak (niet altijd!) garantie voor veel meer/eerder ellende dus een duurder apparaat scheelt meestal irritatie, en gezeur maar een accuboormachine is snel een nieuwe gekocht (dit in tegenstelling tot duurdere/zware spullen zoals wasmachines).
Kortom: de levensduur van een accuboormachine wordt bepaald door de levensduur van de accu? Mee eens of oneens?
Wie heeft ervaring met nieuwe Li-ion accu boormachines? Deze nieuwe techonolgie heeft geen last van geheugeneffect, heeft een hogere energiedichtheid (accu lichter/kleiner) en gaat in de regel langer mee.
Welke functies van een accuboormachine zijn handig, en welke zijn onzinfuncties (leuk voor onderscheidend vermogen tussen merken (marketing) maar niet echt nuttig).
Welke functies biedt een duurdere DHZ-merk meer t.o.v. een goedkope machine?
Als volt * Ampere = Watt, dan is het dus verstandig om een machine te kopen met een hoog voltage en een hoog amperage = veel vermogen = hoef je geen gewoon boormachine te kopen (als je alleen in hout boort).
Ik heb nog geen normale boormachine, dus het zou handig zijn als een accuboormachine b.v. een balkje (van b.v. 10 cm) zou kunnen voorboren. Maar ik lees bij de productspecificaties dat bij de meeste merken zo ongeveer max 30-40 mm kunnen boren?
Zijn er binnen de A-merken nog bepaalde merken/modellen die eruit springen? Of is de concurrentie tussen de A-merken zo groot dat het allemaal niet zoveel uitmaakt qua kwaliteit?
Alvast bedankt,
Jos
Dat lijkt me ook het belangrijkste punt waarop ik mijn keuze tussen de eerste en tweede optie zou baseren.quote:Op zondag 14 januari 2007 11:13 schreef online het volgende:
En de vraag is hoe vaak je hem gaat gebruiken en waarvoor.
Maximaal 150 euro. B.v. Makita 6280 of Bosch PSR 14.4 VE-2 ??quote:Op zondag 14 januari 2007 12:56 schreef Cybersijp het volgende:
Geef mij je budget, en ik kijk wat ik het beste voor je kan vinden met jouw prijs. Heb zelf drie makita accuboormachines
Heb je betrouwbare adressen (webshops, etc?). Ik heb zelf ook op ebay gezien, veel accuboormachines worden aangeboden zonder lader en accu's voor enkele tientallen euros. Hoe komt dit?quote:8444 zonder batterijen gekocht voor ¤80,-, 6347 inclusief twee batterijen, en lader gekocht voor ¤145,- lang leven het verschil tussen dollar en euro![]()
Li-ion accu's blijven maar max 3 jaar goed, of je ze nu gebruikt of niet. Als je ze lang niet gebruikt kun je ze het best bewaren met 40% lading,wat ook niet echt handig is. Ni-Cad accu's gaan zo'n 500 laadcycli mee. Hangt dus van je gebruik af wat voordeliger is.quote:Wie heeft ervaring met nieuwe Li-ion accu boormachines? Deze nieuwe techonolgie heeft geen last van geheugeneffect, heeft een hogere energiedichtheid (accu lichter/kleiner) en gaat in de regel langer mee.
Ni_MH gaat 1000 laadcycli mee, das zeg maar de meest gebruikte accutype op de wat betere merken van hdentendage, Li-ion komt nu net een beetje op(maar is nog erg prijzig, zelfs voor een makita fetishist als ik benquote:Op zondag 14 januari 2007 14:07 schreef Adfundum het volgende:
[..]
Li-ion accu's blijven maar max 3 jaar goed, of je ze nu gebruikt of niet. Als je ze lang niet gebruikt kun je ze het best bewaren met 40% lading,wat ook niet echt handig is. Ni-Cad accu's gaan zo'n 500 laadcycli mee. Hangt dus van je gebruik af wat voordeliger is.
duidelijkquote:Op zondag 14 januari 2007 14:57 schreef josvr het volgende:
Is Makita beter dan Groene Bosch?
Daar moet nog wel bij vermeld worden dat beide merken een andere doelgroep hebben.quote:Op zondag 14 januari 2007 15:04 schreef Cybersijp het volgende:
[..]
duidelijkbeduidend zelfs , makita moet je als je wil vergelijken met bosch , met de blauwe serie van Bosch vergelijken. Ook mooi spul hoor, wel eens online een big ass accuboor gekocht (ook klopboor)voor een collega van me(bosch man). Maar heb meer met makita, maar das al heul lang zo. Ben begonnen met "simpele"b&d uitvoeringen, maar na twee keer terug voor reparatie binnen het jaar(tot 2x toe nieuwe machine), een bosch groen gekocht, ik happy helemaal blij ermee, ff te gek belast met een paar "te"grote schroeven koppeling stuk...... Gevolg blijft maar slippen, kon er geen schroef meer mee indraaien en sloeg al door...
Mezelf eens gaan verdiepen in Mkaita en zag dat de 6347 seriematig iets van 10x150 weg kon draaien, dat zijn echt beste jetsers hoor ! wat navraag gedaan bij maten van me, en besloten om maar voor eeuwig en altijd bij makita te blijven. Hoewel ik nu net een paar weken terug een erg klein haaks schroevendraaiertje gezien heb van bosch blauw(erg makkelijk ding, li-ion 10.8 volt) maar dat terzijde
Ergo:
Makita is dus beter dan bosch groen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |