Wanneer was de eerste ook al weer?quote:Op woensdag 10 januari 2007 22:02 schreef Drugshond het volgende:
Tweede weeralarm (kort achter elkaar) sinds het oprichting van dit [DE] forumpje.
[afbeelding]
- Laat maar lekker waaien -
30/31 December, ook voor wind, late avond en nacht.quote:Op woensdag 10 januari 2007 22:05 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Wanneer was de eerste ook al weer?
Vorig jaar ja, wou net zeggen, dit jaar was er nog geen geweest, ja nu wel jaquote:Op woensdag 10 januari 2007 22:06 schreef Klonk het volgende:
[..]
30/31 December, ook voor wind, late avond en nacht.
dolle pret was dat, ik was op de weg op dat moment, ik had enigzins moeie armen en polsen toen ik uit de auto stapte.quote:Op woensdag 10 januari 2007 22:10 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Vorig jaar ja, wou net zeggen, dit jaar was er nog geen geweest, ja nu wel ja
Op 850HPA jaquote:Op woensdag 10 januari 2007 22:14 schreef DemonRage het volgende:
WeerOnline voorspelt voor Vlieland een windkracht 9 met windstoten tot 150km/u
Ik heb hier een verslag over op mijn verslagenpaginaquote:Op woensdag 10 januari 2007 22:14 schreef Klonk het volgende:
[..]
dolle pret was dat, ik was op de weg op dat moment, ik had enigzins moeie armen en polsen toen ik uit de auto stapte.
Schotland krijgt wel even wat meer wind dan wij hier in Nederland hoor!! Maar dat zijn ze daar wel weer gewend natuurlijkquote:Op woensdag 10 januari 2007 22:20 schreef Big_Yin het volgende:
We gaan het hier in Scotland ook krijgen beloven ze ons en de regen lijkt er al wel aan te komen.
http://www.metoffice.gov.uk/weather/uk/uk_forecast_warnings.html
http://www.metoffice.gov.uk/weather/uk/radar/index.html
maar echt waaien doet het nog niet .
Bij lang haar vastmaken of een vlecht.quote:
Bij harde wind wordt die wedstrijd afgeblazenquote:Op woensdag 10 januari 2007 22:42 schreef spectrumanalyser het volgende:
zondag is er de halve marathon in Egmond. 7 van 21 kilometer gaat over het strand. t'is hopen dat er dan geen tegenwind of storm is.
quote:Op woensdag 10 januari 2007 22:42 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Bij lang haar vastmaken of een vlecht.
Ik spreek uit ervaring na urenlang borstelen omdat ik zo nodig een strandwandeling bij storm moest maken met mijn haar los![]()
die weeralarmen zijn meestal bummersquote:Op woensdag 10 januari 2007 18:42 schreef flugeltje het volgende:
[..]
Over het algemeen valt het allemaal wel mee met die weeralarmen
Dat front moet met de radar goed te volgen zijnquote:
Weer
Modellen algemeen tot +48 uur
Beoordeling door meteoroloog
woensdag 10 januari 2007 22.53 uur, geldig tot vrijdag 12 januari 2007, 00 UTC.
Henny Vergouw
Guidance weerbeeld voor Nederland, de Nederlandse kustwateren en de Noordzee gebaseerd op de HIRLAM run van 18 UTC en de overige genoemde modellen en gidsen met bijbehorende runtijd.
Modellenbeoordeling
MODELBEOORDELING: De modeluitvoer is zeer consistent en de verschillen met andere modellen zijn nihil. De onderlinge consensus is dus sterk en er is sprake van een betrouwbaar weerbeeld. Windpatronen (op diverse hoogtes), dwarsdoorsneden, TKE en PEPS hebben geleid tot de uitgifte van een WEERALARM (zie ook TXT 710). Het tijdvenster ervan lijkt tussen 09-15 UTC te vallen! SYNOPTISCHE SITUATIE: Komende nacht trekt een zeer actieve storing vanaf de Britse eilanden richting ons land. Het systeem passeert 's middags (rond 12 UTC op de westkust) ons land.
Aandachtspunten
WIND: Donderdagochtend 9 Bft aan de kust met een onstabiele opbouw tot maximaal 1000 meter. Omdat op geringe hoogte hoge windsnelheden (op 3000 vt naar 80 kt!) worden verwacht kunnen door verticale uitwisseling de uitschieters fors uitpakken (tot ruim boven de 56 kt in de kustprovincies). De meeste wind zien we net voor en tijdens passage van het occluderend koufront. Dit heeft inmiddels geleid tot de uitgifte van een WEERALARM! TEMPERATUUR: DMO en KTG veelal binnen een graad. Tmin komende nacht rond 5 gr, Tmax rond 10 gr. NEERSLAG: Overdag geruime tijd regen (5-10 mm).
Dat zijn we gewend tochquote:Op woensdag 10 januari 2007 21:54 schreef Againzender het volgende:
[..]
maar het regent dan waarschijnlijk al wel.
morgen dus 10 minutenquote:Op woensdag 10 januari 2007 23:01 schreef Renesite het volgende:
Hmmmm... dat word lekker winderigGelukig hoef ik tegenwoordig maar 5 minuten te fietsen
De heen weg moet ik naar het noorden, de terugweg naar het zuidenquote:
Zodra je je huis verlaat. Hop het nietquote:Op woensdag 10 januari 2007 21:44 schreef yvonne het volgende:
Zeg weerdeskundigen hier, hoelaat begint deze pret? Regio R'dam
Bron, KNMIquote:Waarbij vanaf 9 uur voornamelijk in het westen van het land zeer zware windstoten tot ongeveer 120 km/uur voor zullen komen.
quote:21:08:42 10-01-07 18 G AMBU Weeralarm - 11.01.2007 ochtenduren, zeer zware windstoten, zuidwesterstorm windkracht 9 langs de kust
CPA NH-Noord ( Monitorcode )
GHOR NH-Noord ( OvDG )
quote:20:56:12 10-01-07 18 G BRAN Weeralarm - 11.01.2007 ochtenduren, zeer zware windstoten, zuidwesterstorm windkracht 9 langs de kust
BRW NH-Noord ( Monitorcode )
BRW NH-Noord ( OvD Noord Kennemerland-Zuid )
BRW NH-Noord ( OvD Noord Kennemerland-West )
BRW NH-Noord ( OvD Noord Kennemerland-Oost )
BRW NH-Noord ( OvD West-Friesland West )
BRW NH-Noord ( IOvD West-Friesland Oost )
BRW NH-Noord ( OvD Kop Noord Holland-Zuid )
BRW NH-Noord ( OvD Kop Noord Holland-Noord )
BRW Texel ( Regionaal OvD )
BRW NH Noord ( HOvD/ROGS Noord Kennemerland )
0200642 BRW NH Noord ( HOvD/ROGS )
0200502 BRW NH Noord ( RCvD )
0200501 BRW NH Noord ( Operationeel Leider )
Dat waren meldingen voor functionarissen van de regio Noord Holland.quote:20:54:57 10-01-07 18 G AMBU Weeralarm - 11.01.2007 ochtenduren, zeer zware windstoten, zuidwesterstorm windkracht 9 langs de kust
CPA NH-Noord ( Monitorcode )
GHOR NH-Noord ( Monitorcode )
GHOR NH-Noord ( RGFvD )
GHOR NH-Noord ( HS GHOR )
GHOR NH-Noord ( OvD )
GHOR NH-Noord ( OvD )
GHOR NH-Noord ( OvD )
GHOR NH-Noord ( OvDG West-Friesland )
GHOR NH-Noord ( OvDG Kop Noord-Holland )
GHOR NH-Noord ( OvDG Noord-Kennemerland )
quote:Op donderdag 11 januari 2007 08:15 schreef F4T4L_3RR0R het volgende:
[..]
Tijd om de was binnen te halen!![]()
Ik zit nog te twijfelen over hoe laat. Aangezien het nu al stormt in den Helder, komt het hele zwikkie wat eerder dan verwacht. Dus ik ben om 12 uur op Scheveningen, waarschijnlijk op de pier (lekker uit de windquote:Op donderdag 11 januari 2007 01:04 schreef -skippybal- het volgende:
Wauw het is zelfs een sticky![]()
Maar Hi_flyer, jij ging morgen toch ook naar Schevingen? Hoe laat denk je dat je er bent ongeveer?
Voordat treinen van de rails worden geblazen, moet er wel heel wat gebeuren hoorquote:Op donderdag 11 januari 2007 09:04 schreef Napsoft het volgende:
Hier (amsterdam - westelijk havengebied) is het aardig rustig nog hor, maar komt er dan zoveel storm nog aan? ik hoop dat de treinen blijven rijden.. ik moet weer helemaal terug naar Alkmaar![]()
Maar ik hoorde gistere (in een weer afgrijselijk vol afgeladen trein) dat vorig jaar met een storm alle bovenleidingen waren kapotgeblazen..quote:Op donderdag 11 januari 2007 09:10 schreef XcUZ_Me het volgende:
[..]
Voordat treinen van de rails worden geblazen, moet er wel heel wat gebeuren hoor.
Dat gebeurt volgens mij vooral als het ijzelt/vriest/sneeuwt, zoals november vorig jaar. Dan vriest de regen/sneeuw vleugelvormig aan op de bovenleidingen, waardoor die extra hard op en neer zwiepen tot ze breken (idem met electriciteitskabels trouwens)quote:Op donderdag 11 januari 2007 09:21 schreef Napsoft het volgende:
Maar ik hoorde gistere (in een weer afgrijselijk vol afgeladen trein) dat vorig jaar met een storm alle bovenleidingen waren kapotgeblazen..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |