quote:
Op zaterdag 13 januari 2007 08:45 schreef Lieve het volgende:Dan nog een laatste vraag; ik begrijp dat er ook cameramannen live in het huis rondlopen? Dus de bewoners zien het dan wel als ze gefilmd worden?
Ik hoop toch dat er antwoord komt. Zou erg leuk zijn om te weten allemaal.
Er lopen inderdaad cameramannen rond het huis. Naar mijn weten eigenlijk vooral buiten en niet binnen. Op verschillende plekken buiten het huis zijn camera hokken geplaats die gekoppeld zijn aan het huis. De cameramannen (meestal 2 per hok) kunnen dan op verschillende plekken in het huis de boel filmen door een soort van spiegel. Als bewoner kun je het bijna niet zien. Als je heel goed kijkt dan zie je de camera`s wel. Meestal door dat ze bij het rouleren van ruimte wisselen en dan de deur van het hok open moet zodat er licht binnen komt. Even de posities van de camera hokken: 2 in de grote slaapkamer, waarvan 1 achter bij de douche dus gericht op het bed van Nena en? de andere aan de andere kant gericht op het bed van nathaneal. in de woonkamer 1. en 1 voor de wasbak. Ohja ook nog 1 richting de eettafel, precies tegenover de trap. dit is ook het zelfde hok als dat van de woonkamer dacht ik! Dan nog 1tje in de game room, maar deze kan ook richting nena``s bedje filmen. Uhhm, dit was het wel voor binnen. En als ze filmen bij bv de paardenbak dan staan er wel cameramannen bij. Stuk of 6, veel maar dat went snel, haha
Al met al zijn er dus meer mensen met het programma bezig dan je zou denken!
En dan hebben we het nog niet eens over de regie die 30 meter verderop links achter het huis zit!!
Ik zie ook af en toe dat er een lichtje bij de camera brand. Gaat dat lichtje uit als de camera niet aan is? Merken de bewoners of camera's aan of uit zijn?
Het lichtje is uit als de camera echt uit is. Meestal staan de camera`s of op stand by = kleur rood en als er echt opgenomen word dan is het kleur groen (of was het nou net andersom?) Als jij zegt dat jij lichtjes hebt zien branden onder de camera`s dan kunnen de bewoners precies zien wanneer ze interessant genoeg zijn voor opnames. Dit is voor de bewoners toch wel een fijn weetje, want zo zullen de bewoners zich toch anders gaan gedragen. Het is een soort spel met de camera`s vond ik.
Ik dacht eerlijk gezegd dat ze de camers`s allemaal zouden afplakken met tape zodat het niet meer te zien was of er gefilmd zou gaan worden. Dan is het voor de bewoners toch een stuk lastiger om iets geheim te houden enzo...
Zijn er afspraken gemaakt met de bewoners over bijgeluiden produceren als ze iets belangrijks willen vertellen? (b.v. Bart met leslie en de tuinslang kletterend in de waterbak. Daardoor slecht geluid)
Ik denk het wel ja. Anders zou het gesprek als het echt interessant genoeg is gewoon over moeten,haha. Of er word even omgeroepen om wat duidelijker te praten of om even weg te lopen bij de tuinslang.
Ik denk trouwens ook dat er bv meer bewoners inzitten die uit Amsterdam of omstreken komen doordat die duidelijker te verstaan zijn dan iemand uit limburg.
Zo genoeg antwoorden op je vragen? Sorry dat ik er zo een lang verhaal van gemaakt heb. Vind dit namelijk een leuk onderwerp waardoor ik iets te enthousiast ben.
Deze gegevens zijn naar mijn ervaringen juist.
bye bye
"Grote mannen danken voor een kwart hun roem aan hun dapperheid, voor de helft aan geluk, en voor het overige kwart aan misdaad.\"