quote:Een ongelukkige samenloop van omstandigheden
De redactie wordt getipt dat West Afrikanen in Milaan met gepakte koffers klaar staan om richting Nederland te reizen. Ze zouden van de op handen zijnde pardonregeling hebben gehoord.
Je wordt als verslaggever op pad gestuurd. Op een regenachtige zaterdagavond stap ik regelrecht de derde wereld binnen. Klein Afrika, midden in Europa onder de rook van Milaan.
Ik zie mannen, vrouwen en kinderen die met kleine handeltjes in leven proberen te blijven. Al deze mensen zijn naar Europa gekomen om geld te verdienen. En ze hopen allemaal op een beter leven. De Italiaanse regering lijkt de situatie in het gebouw te gedogen. De voorzieningen zijn minimaal, er is nauwelijks sanitair. In sommige kamers staan 6 matrassen tegen de muur. Het is vies en het stinkt.
Op de begane grond van het gebouw is een markt. Er is een complete paralelle economie ontstaan naast de Italiaanse. Het is alleen niet de bedoeling dat we die filmen. Een groter contrast met het rijke Milaan in kerstsfeer is bijna niet mogelijk.
Al snel blijkt dat dat verhaal over die koffers wel mee blijkt te vallen. Een aantal mensen heeft van de pardonregeling gehoord, een aantal niet. In de krochten en spelonken van onze welvaart proberen mensen hier 't hoofd boven water te houden. En ik realiseer me dat er miljoenen mensen in alle grote steden in West Europa op deze manier hun kostje bij elkaar scharrelen. Dag in, dag uit.
Discussies in Den Haag deren deze mensen niet. Ze komen uit een straatarm land. Ze wagen hun leven om met gammele bootjes de zee over te steken.
Mevrouw Verdonk, denk ik bij me zelf, deze mensen komen er niet aan. Ze zijn er allang. Alleen wij willen ze niet zien. Misschien zijn we wel bang om deze bittere armoede in onze steden onder ogen te zien.
Maandagochtend vroeg ben ik weer in Nederland. Op de redactie ontstaat miscommunicatie. De context van het verhaal is radicaal veranderd. Vervolgens komt de reportage in een bedding terecht die niet goed is.
Dat had niet mogen gebeuren.
De kwestie van illegale arbeidsmigratie is een te groot verhaal om op deze manier af te doen. Dat verdienen deze mensen niet.
met vriendelijke groet,
Caroline van den Heuvel
Gewoon negeren wat je niet uitkomt, SCH.quote:Op zondag 24 december 2006 11:55 schreef SCH het volgende:
Goh Arcee, een column van een zichzelf "zeer rechts" noemende 'journalist'. En nu?
Waarom baart je dit zorgen?quote:Op zondag 24 december 2006 12:36 schreef SCH het volgende:
Maar goed, blijkt dus wel hoe EenVandaag en de TROS enorm generaliserend te keer is gegaan, baart me echt zorgen dit.
De manier waarop het wordt neergezet is ernstig. Vindt jij dat men zo mag liegen en teksten mag gebruiken als: het GP gaat als een lopend vuurtje door Europa, terwijl daar aantoonbaar geen sprake van is? Alsjij dit goedkeurt dan keur je dus de door jou zo verfoeide zogenaamde linkse journalistiek ook meteen goed.quote:Op zondag 24 december 2006 12:44 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Waarom baart je dit zorgen?
Omdat ze zich een keer meer naar rechts bewegen? Want het enorm generaliserende vind ik wel enorm overdreven. Want de grote lijn die in deze documentaire zit is wel de waarheid en dat baart mij toch wel zorgen.
Jij maakt je zorgen om de journalistieke integriteit over dit probleem, ik maak me liever zorgen om de inhoud van dit probleem. Ieder zijn ding hequote:Op zondag 24 december 2006 12:36 schreef SCH het volgende:
Maar goed, blijkt dus wel hoe EenVandaag en de TROS enorm generaliserend te keer is gegaan, baart me echt zorgen dit.
O, nee daarom haalde het GP ook het internationale nieuws en komen er nu zoveel rechtzaken van uitgeprocedeerd asielzoekers. Daarnaast heeft het verleden in Spanje aangetoont dat alle regelgeving die positief wijzigt het een gruwelijke aanzuigende werking heeft. Dit ga je in Nederland dus ook krijgen.quote:Op zondag 24 december 2006 12:46 schreef SCH het volgende:
De manier waarop het wordt neergezet is ernstig. Vindt jij dat men zo mag liegen en teksten mag gebruiken als: het GP gaat als een lopend vuurtje door Europa, terwijl daar aantoonbaar geen sprake van is?
Dat is wel heel kort door de bocht vind je zelf ook niet? zo'n conclusie trekken omdat ik het eens ben met de grote lijn van een verhaal.quote:Op zondag 24 december 2006 12:46 schreef SCH het volgende:
Alsjij dit goedkeurt dan keur je dus de door jou zo verfoeide zogenaamde linkse journalistiek ook meteen goed.
Tja, als je zo kortzichtig bent, heeft discussieren verder geen zin. Bovendien kan ik je door de vele spelfouten in je posts nauwelijks nog serieus nemen. Succes verder.quote:Op zondag 24 december 2006 12:54 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
O, nee daarom haalde het GP ook het internationale nieuws en komen er nu zoveel rechtzaken van uitgeprocedeerd asielzoekers. Daarnaast heeft het verleden in Spanje aangetoont dat alle regelgeving die positief wijzigt het een gruwelijke aanzuigende werking heeft. Dit ga je in Nederland dus ook krijgen.
Het gaat hier om beeldvorming, en dat gaat wel degelijk over de inhoud Scorpie. Hier wordt een onjuist beeld geschetst en dat is kwalijk.quote:Op zondag 24 december 2006 12:49 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jij maakt je zorgen om de journalistieke integriteit over dit probleem, ik maak me liever zorgen om de inhoud van dit probleem. Ieder zijn ding he![]()
Hoe zo kortzichtig zelfs Netwerk onderbouwd de aanzuigende werking van dat soort maatregelenquote:Op zondag 24 december 2006 12:58 schreef SCH het volgende:
Tja, als je zo kortzichtig bent, heeft discussieren verder geen zin.
quote:Op zondag 24 december 2006 11:43 schreef SCH het volgende:
De verslaggeefster van de TROS die deze reportage maakte heeft ernstige ruzie met de redactie. Ze is kwaad over de manier waarop de reportage in een context is gezet, dat was niet haar bedoeling en op die manier is de repo ook niet gemaakt. Ze zegt dat er niets van klopt, dat er nu in de inleiding wordt gezegd dat het gp als een lopend vuurtje gaat en ze baalt van de VVD-politica die in de studio was gehaald.
Leuk relletje
In 53 minuten van een leuk relletje naar grote zorgen? Hoe komt dat?quote:Op zondag 24 december 2006 12:36 schreef SCH het volgende:
Maar goed, blijkt dus wel hoe EenVandaag en de TROS enorm generaliserend te keer is gegaan, baart me echt zorgen dit.
Als Verdonk nou volgens belofte het begrip "schrijnend" mooi had afgebakend niet. Nu kunnen ze daar alsnog over beginnen.quote:Op zondag 24 december 2006 13:53 schreef pmb_rug het volgende:
wat denkt de linkse meerderheid op te lossen met een pardon?
voor elk schrijnend geval komen er na het pardon 3 bij. dat ze dat niet WILLEN inzien.
Wat ik mij dan afvraag is of links zelf het begrip schrijnend zelf goed kan afbakenen en dan niet komen met alle asielzoekers zijn schrijnend want dat is kolderquote:Op zondag 24 december 2006 13:59 schreef Mwanatabu het volgende:
Als Verdonk nou volgens belofte het begrip "schrijnend" mooi had afgebakend niet. Nu kunnen ze daar alsnog over beginnen.
Volgens mij zou je dan beter af zijn om alles wat NIET onder schrijnend valt te vermelden, anders gaan de linkse partijen over elke groep en elke omschrijving wel klagenquote:Op zondag 24 december 2006 13:59 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Als Verdonk nou volgens belofte het begrip "schrijnend" mooi had afgebakend niet. Nu kunnen ze daar alsnog over beginnen.
het punt is dat er nu weer een hele groep kansloze illegalen naar NL komen die hier NIETS te zoeken hebben. NL blijkt structureel niet in staat die mensen gewoon binnen een maand op het vliegtuig richting noord-afrika te kunnen sturen en dus komen er weer 'schrijnende' gevallen bij.quote:Op zondag 24 december 2006 13:59 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Als Verdonk nou volgens belofte het begrip "schrijnend" mooi had afgebakend niet. Nu kunnen ze daar alsnog over beginnen.
Uw glazen bol is gerepareerd?quote:Op zondag 24 december 2006 16:23 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
het punt is dat er nu weer een hele groep kansloze illegalen naar NL komen die hier NIETS te zoeken hebben. NL blijkt structureel niet in staat die mensen gewoon binnen een maand op het vliegtuig richting noord-afrika te kunnen sturen en dus komen er weer 'schrijnende' gevallen bij.
Dat werd expres niet gedaan om controverse te vermijden. De discretionaire bevoegdheid is gewoon gebaseerd op het oordeel van de minister.quote:Op zondag 24 december 2006 13:59 schreef Mwanatabu het volgende:
Als Verdonk nou volgens belofte het begrip "schrijnend" mooi had afgebakend niet. Nu kunnen ze daar alsnog over beginnen.
De selectie op schrijnendheid gold alleen voor de "groep van 26000". Nieuwe mensen hebben geen enkele grond om een beroep op schrijnendheid te doen; niet ingeburgerd, geen in Nederland opgegroeide kinderen, niks. Slechts die mensen die daadwerkelijk recht hebben op asiel, dus niet de economische vluchtelingen, zullen dat krijgen.quote:Op zondag 24 december 2006 16:23 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
en dus komen er weer 'schrijnende' gevallen bij.
Het GP gaat niet alleen als een lopend vuurtje door Europa, maar ook door Afrika. En de nuance van "uitzettingstop voor mensen die onder het project Terugkeer vallen" ontgaat ze kennelijk, mede omdat ze geen toegang hebben tot de uiterst objectieve, genuanceerde Nederlandse pers.quote:Op zondag 24 december 2006 12:46 schreef SCH het volgende:
De manier waarop het wordt neergezet is ernstig. Vindt jij dat men zo mag liegen en teksten mag gebruiken als: het GP gaat als een lopend vuurtje door Europa, terwijl daar aantoonbaar geen sprake van is?
Waarom heet het dan generaal pardon?quote:Op zondag 24 december 2006 16:49 schreef SlaadjeBla het volgende:
[..]
De selectie op schrijnendheid gold alleen voor de "groep van 26000". Nieuwe mensen hebben geen enkele grond om een beroep op schrijnendheid te doen; niet ingeburgerd, geen in Nederland opgegroeide kinderen, niks. Slechts die mensen die daadwerkelijk recht hebben op asiel, dus niet de economische vluchtelingen, zullen dat krijgen.
Je praat gewoon je angst na en angst is een slechte raadgever.
Gelul dus, niks lopend vuurtjequote:Op zondag 24 december 2006 17:26 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Het GP gaat niet alleen als een lopend vuurtje door Europa, maar ook door Afrika. En de nuance van "uitzettingstop voor mensen die onder het project Terugkeer vallen" ontgaat ze kennelijk, mede omdat ze geen toegang hebben tot de uiterst objectieve, genuanceerde Nederlandse pers.![]()
quote:Op zondag 24 december 2006 18:03 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Waarom heet het dan generaal pardon?
Wat is er dan gelul aan? Zou je dat wat kunnen onderbouwen?quote:
Je las de quote nietquote:Op zondag 24 december 2006 18:05 schreef SCH het volgende:
[..]Generaal pardon geldt altijd voor een groep, niet voor iedereen van de wereld die hier nu naar toe komt fietsen, wist je dat echt niet?
Onderbouw jij het maar. Jij stelt dat ze het er in Afrika over hebben.quote:Op zondag 24 december 2006 18:05 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Wat is er dan gelul aan? Zou je dat wat kunnen onderbouwen?![]()
Jij snapt blijkbaar niet wat een gp is gezien je vraag.quote:Op zondag 24 december 2006 18:08 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Dan begreep je het niet
En de hele derde wereld is daar natuurlijk tot in de puntjes van op de hoogte.quote:Op zondag 24 december 2006 18:07 schreef SCH het volgende:
Dat GP geldt voor een gedefinieerde groep, daarom was die 200.000 van Verdonk ook zo dom, populistisch en genant.
SCH?quote:Op zondag 24 december 2006 13:35 schreef Arcee het volgende:
[..]
[..]
In 53 minuten van een leuk relletje naar grote zorgen? Hoe komt dat?
Het hele verhaal is niet relevant. Onze asielwetgeving is streng en het zal dan al snel blijken dat er niemand in komt dus dat lopende vuurtje moet dan wel net zo snel gaan.quote:Op zondag 24 december 2006 18:15 schreef PJORourke het volgende:
[..]
En de hele derde wereld is daar natuurlijk tot in de puntjes van op de hoogte.![]()
Dit argument wordt altijd gebruikt door pardonofielen maar het slaat natuurlijk nergens op.
Onze asielwetgeving is niet streng... er zijn er het afgelopen jaar weer flink meer binnengekomen. Tevens staan de grenzen wagenwijd open. Dan versoepelt het parlement de regels. De signaalwerking van dit alles komt wel over hoor.quote:Op zondag 24 december 2006 18:37 schreef SCH het volgende:
Het hele verhaal is niet relevant. Onze asielwetgeving is streng en het zal dan al snel blijken dat er niemand in komt dus dat lopende vuurtje moet dan wel net zo snel gaan.
Het een sluit het ander toch niet uit? Ik vind het een leuke rel dat een verslaggeefster van EenVandaag haar eigen redactie ter verantwoording roept en tegelijkertijd maak ik me zorgen over de manier waarop de redactie probeert angst te zaaien op een onheuse manier.quote:
Grappig. Niemand maakt zich zorgen over de broeikashysterie die door vrijwel alle media wordt uitgestrooid. Handelaren in angst, indeed.quote:Op zondag 24 december 2006 18:42 schreef SCH het volgende:
tegelijkertijd maak ik me zorgen over de manier waarop de redactie probeert angst te zaaien op een onheuse manier.
Stiekem een beetje van andermans ellende genieten dus.quote:Op zondag 24 december 2006 18:42 schreef SCH het volgende:
Het een sluit het ander toch niet uit? Ik vind het een leuke rel dat een verslaggeefster van EenVandaag haar eigen redactie ter verantwoording roept en tegelijkertijd maak ik me zorgen over de manier waarop de redactie probeert angst te zaaien op een onheuse manier.
je zal ongetwijfeld mijn post verkeerd begrepen hebben.quote:Op zondag 24 december 2006 16:49 schreef SlaadjeBla het volgende:
[..]
De selectie op schrijnendheid gold alleen voor de "groep van 26000". Nieuwe mensen hebben geen enkele grond om een beroep op schrijnendheid te doen; niet ingeburgerd, geen in Nederland opgegroeide kinderen, niks. Slechts die mensen die daadwerkelijk recht hebben op asiel, dus niet de economische vluchtelingen, zullen dat krijgen.
Je praat gewoon je angst na en angst is een slechte raadgever.
het is een kwestie van 'geen bord voor je kop'quote:
Sommige posts zijn echt te erg, dit is er zo eentjequote:Op zondag 24 december 2006 20:55 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
het is een kwestie van 'geen bord voor je kop'
dat scheelt vaak een slok op een borrel, zo blijkt.
jij zal wel weer denken dat dit het probleem van kansloze illegalen gaat oplossen![]()
zolang wij slapjanussen als Cohen aan het roer houden op immigratiebeleid blijft dit probleem zich voordoen.
die man heeft zoveel mensenleed op zijn geweten. misselijkmakend.
Je hebt gelijk dat het alleen voor de 14-1 groep geldt, maar wat let een niet-14-1-er om aan te tonen dat zijn geval ook schrijnend is en dat het feit dat hij niet bij de 14-1 groep hoort feitelijk weinig verschil maakt in deze. Een rechter kan daar gewoon in meegaan. Is ook terecht, want het is onzin om te denken dat er geen schrijnende gevallen bij de "nieuwe" asielaanvragers zullen zitten.quote:Op zondag 24 december 2006 16:49 schreef SlaadjeBla het volgende:
De selectie op schrijnendheid gold alleen voor de "groep van 26000". Nieuwe mensen hebben geen enkele grond om een beroep op schrijnendheid te doen; niet ingeburgerd, geen in Nederland opgegroeide kinderen, niks. Slechts die mensen die daadwerkelijk recht hebben op asiel, dus niet de economische vluchtelingen, zullen dat krijgen.
Idd, dat zullen we over een paar jaar zekker zien in een gigantische stijging in de immigratiestroom waarbij ook heel veel gelukszoekers zittenquote:Op zondag 24 december 2006 18:39 schreef PJORourke het volgende:
Onze asielwetgeving is niet streng... er zijn er het afgelopen jaar weer flink meer binnengekomen. Tevens staan de grenzen wagenwijd open. Dan versoepelt het parlement de regels. De signaalwerking van dit alles komt wel over hoor.
Net als de rest van linksquote:Op zondag 24 december 2006 20:55 schreef pmb_rug het volgende:
jij zal wel weer denken dat dit het probleem van kansloze illegalen gaat oplossen![]()
Ja, want hij heeft een wet opgesteld die later ook door Verdonk uitgevoerd wordt. Maar hij is even "vergeten" om voor de mensen die tussen de oude en de nieuwe regeling vielen een oplossing te vinden. Iets wat nu "opgelost" gaat worden door het General Pardon en Verdonk in haar schoenen geschoven heeft gekregen.quote:Op zondag 24 december 2006 20:55 schreef pmb_rug het volgende:
zolang wij slapjanussen als Cohen aan het roer houden op immigratiebeleid blijft dit probleem zich voordoen.
die man heeft zoveel mensenleed op zijn geweten. misselijkmakend.
Waarom zijn ze erg omdat ze niet in je straatje passen?quote:Op maandag 25 december 2006 11:01 schreef SCH het volgende:
Sommige posts zijn echt te erg, dit is er zo eentje
De enige gelukszoekers die we nu nog krijgen zijn die fijne Oosteuropeanen, waarvan het huidige Kabinet besloten heeft dat ze ongelimiteerd hier binnen mogen komen.quote:Op maandag 25 december 2006 12:40 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Idd, dat zullen we over een paar jaar zekker zien in een gigantische stijging in de immigratiestroom waarbij ook heel veel gelukszoekers zitten
Sorry, maar dat heeft het huidige kabinet besloten toen de huidge linkse kamer er ook al zat. Dus dat is echt een nul argument.quote:Op maandag 25 december 2006 12:42 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De enige gelukszoekers die we nu nog krijgen zijn die fijne Oosteuropeanen, waarvan het huidige Kabinet besloten heeft dat ze ongelimiteerd hier binnen mogen komen.
1) De huidige kamer is niet links anders hadden we allang een kabinet gehadquote:Op maandag 25 december 2006 12:45 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Sorry, maar dat heeft het huidige kabinet besloten toen de huidge linkse kamer er ook al zat. Dus dat is echt een nul argument.
Nee, ze sturen Nederlands geld naar huis en laag opgeleide Nederlanders de WW in. Dat is wat anders, hoor.quote:Daarnaast is het kenmerk van de Oosteuropeanen dat ze nadat ze hiuer gewerkt hebben weer naar huis gaan en dat doen de andere gelukszoekers niet.
De huidige kamer is wel links anders was er nooit een general Pardon geweest op de manier zoals Bos het nu "geregeld" heeftquote:Op maandag 25 december 2006 12:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
1) De huidige kamer is niet links anders hadden we allang een kabinet gehad
Sorry, maar dat besluit is pas vorige week of de week er voor genomen en er is in geen geval spraken van onbeperkte toegangquote:Op maandag 25 december 2006 12:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
2) het is niet eens waar. Al ruim voor de verkiezingen werd duidelijk dat de Polen in ieder geval vanaf 1/1/07 onbeperkt toegang zouden hebben.
Bronquote:Kamer akkoord met soepeler toegang Polen in bouw
CDA en PvdA zijn akkoord gegaan met het soepeler toelaten van Polen en andere Oost-Europeanen in de bouw en het transport. De partijen eisten wel dat Nederlandse werklozen in deze sectoren ook meer kansen krijgen om weer aan werk te komen.
Staatssecretaris Henk van Hoof (Sociale Zaken) zegde woensdag toe om zijn best te doen. Dat was voldoende voor een meerderheid in de Tweede Kamer om in te stemmen met een soepeler toegang van Polen in de twee sectoren.
Tegen
Alleen de SP en de PVV verzetten zich tegen het besluit om Polen en werknemers uit andere Oost-Europese landen die in 2004 EU-lid zijn geworden, makkelijker een werkvergunning te verstrekken onder meer de bouw en vervoer. Vanaf 17 december hoeven werkgevers in zestien sectoren niet meer eerst in Nederland te zoeken naar werknemers, voordat ze een Pool aannemen. Dat is eerder al geregeld voor 23 andere branches.
Verdringing
PvdA-Kamerlid Jet Bussemaker en CDA'er Eddy van Hijum erkennen nu dat in bouw en transport acute problemen zijn, omdat werkgevers vacatures niet kunnen vervullen. Maar zij eisen ook extra inspanningen om deze plekken met Nederlandse werklozen op te vullen, omdat zij vrezen dat deze anders verdrongen worden door de Oost-Europeanen.
Het liefst had Van Hoof de procedure voor het aanvragen van een vergunning per 1 januari 2007 helemaal afgeschaft voor de Polen. De Kamer heeft daar vorige week een stokje voor gestoken, omdat er nog onvoldoende is gedaan om ontduiking van arbeidsvoorwaarden, illegale arbeid en problemen met huisvesting te voorkomen.
Als je bovenstaande nieuwsbericht eens leest zie dat het PvdA en het CDA aan een oplossing willen werken. Daarnaast zitten er diverse laagopgeleide Nederlanders liever in de WW of andere uitkering dan dat ze gaan werken.quote:Op maandag 25 december 2006 12:47 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Nee, ze sturen Nederlands geld naar huis en laag opgeleide Nederlanders de WW in. Dat is wat anders, hoor.
En het enige wat 'linksheid' definiëert, is steun voor een generaal pardon, dat er dus helemaal niet is gekomen. Je kunt tegen abortus, homofilie, euthanasie zijn, voor een kleine overheid, rechten voor het individu, een vrije economie, minder subsidies, etcetera, maar als je een generaal pardon ook nog eens steunt: links.quote:Op maandag 25 december 2006 12:55 schreef Martijn_77 het volgende:
De huidige kamer is wel links anders was er nooit een general Pardon geweest op de manier zoals Bos het nu "geregeld" heeft
Wat heb jij toch tegen Oosteuropeanen? Die overigens al lang onbeperkt alhier aan de slag kunnen als zzp-er...quote:Op maandag 25 december 2006 12:42 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De enige gelukszoekers die we nu nog krijgen zijn die fijne Oosteuropeanen, waarvan het huidige Kabinet besloten heeft dat ze ongelimiteerd hier binnen mogen komen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |