het stond in 1942 al vast dat Indonesie onafhankelijk zou worden, het ging Nederland meer om de manier waarop Nederland wilde een aantal onafhankelijke staten evt onder de paraplu van het koninkrijk waaronder dus ook die molukse republiek en Sukarno wilde 1 grote staat voor hem alleenquote:Op donderdag 11 januari 2007 00:23 schreef JMarsden het volgende:
Nederland heeft met de politionele acties eind jaren '40 gevochten om haar kolonie te behouden, niet om de Molukse zaak te helpen (die kwam immers erna).
Juist, het Nederlandse koninkrijk heeft de Tweede Wereldoorlog verloren op bijna al haar grondgebied. En wie verdedigde het Nederlandse Koninkrijk in Zuidoost Azië? Wie stond daar op de frontlinie? Juist, Molukse en Indische KNIL militairen. En ook al had Nederland het na WO2 met de wederopbouw niet breed,
das waar maar ik vraag me eerlijk gezegd af waarom dit nodig isquote:inmiddels is er ruim 50 jaar verstreken en is er in al die tijd geen hol gedaan voor de Molukse gemeenschap.
we hebben dan ook verlorenquote:Ik heb het helemaal niet over een vetpot, steun kan op vele manieren. De Nederlandse regering heeft zich gewoon nooit (zelfs niet tegenover de Indonesische regering) hard genoeg gemaakt voor een volk dat zowat alles over had voor het Koningshuis.
wat was zijn motivatie op dat op z'n jack/jas te dragen?quote:Op woensdag 10 januari 2007 22:18 schreef -Lillith- het volgende:
M'n broer is door Molukkers in elkaar geslagen omdat hij een bomberjack droeg met een Nederlands vlaggetje
Als je m'n posts hebt gelezen in dit topic, dan had je het antwoord allang gevonden..quote:Op donderdag 11 januari 2007 01:52 schreef sp3c het volgende:
das waar maar ik vraag me eerlijk gezegd af waarom dit nodig is
Zoals je zegt, het is helaas gebeurd. Wat er nog wel gedaan kan worden, is de geschiedenislessen op middelbare scholen wat meer uitdiepen, meer informatie over de voormalige koloniën van Nederland. Niet alleen Nederlands Indië, de bersiap, de Molukse zaak maar ook Suriname en de Nederlandse Antillen zijn slecht vertegenwoordigd in de geschiedenislessen.quote:Op donderdag 11 januari 2007 17:33 schreef EricT het volgende:
En ik had graag gewild dat Nederland daarom de Molukkers ook wat meer zouden respecteren, ipv ze te verraden en weg te zetten in ex-concentratiekampen.
goed hoor jij je zinquote:Op donderdag 11 januari 2007 18:16 schreef JMarsden het volgende:
[..]
Als je m'n posts hebt gelezen in dit topic, dan had je het antwoord allang gevonden..
klopt, ik heb nooit iets over antillen/suriname gehad...en maar heel sporadisch iets over koloniale geschiedens. N-I werd in een adem genoemd met India en Siam etcquote:Op donderdag 11 januari 2007 18:27 schreef JMarsden het volgende:
[..]
Zoals je zegt, het is helaas gebeurd. Wat er nog wel gedaan kan worden, is de geschiedenislessen op middelbare scholen wat meer uitdiepen, meer informatie over de voormalige koloniën van Nederland. Niet alleen Nederlands Indië, de bersiap, de Molukse zaak maar ook Suriname en de Nederlandse Antillen zijn slecht vertegenwoordigd in de geschiedenislessen.
Het is wel makkelijk te zeggen "ga maar naar de bieb", maar dit is gewoon een stuk fundamentele geschiedenis, waarop Nederland groot is geworden..
En wanneer Molukkers zoiets doen kunnen ze zich opeens niet aanpassen.quote:Op donderdag 11 januari 2007 20:20 schreef -Lillith- het volgende:
En over m'n broer en dat vlaggetje, hij vond het gewoon leuk, niet vanwege racisme.
Ook al ben je indo, dan nog kan je racistisch zijn.quote:Wij kunnen ook niet racistisch zijn richting molukkers, omdat wij ook Indisch bloed in ons donder hebben.
Nederland heeft sowieso eigenlijk weinig tot niets gedaan voor Indie, punt. Mijn opa was er 'bestuursambtenaar', en klaagde jaren later nog dat de toenmalige Nederlandse koningin, Wilhelmina, wel de vruchten plukte van haar kolonie, maar langskomen op bezoek, ho maar. t mens is NOOIT in de VIJFTIG jaar dat ze koningin was, langsgegaan in Indie om de kolonie een hart onder de riem te steken.quote:Op donderdag 11 januari 2007 00:23 schreef JMarsden het volgende:
De Nederlandse regering heeft zich gewoon nooit (zelfs niet tegenover de Indonesische regering) hard genoeg gemaakt voor een volk dat zowat alles over had voor het Koningshuis.
Hoezo Maleis eigenlijk? Is/was er geen Molukse taal?quote:Op donderdag 11 januari 2007 23:58 schreef EricT het volgende:
sterker nog Jmarsden, alle subsidies aan Molukse stichtingen zijn ingetrokken. Zowel het Molukse museum als Landelijk Steunpunt Educatie Molukkers als nog tientalle andere stichtingen zijn nu inkomen-loos. Op basisscholen worden geen lessen maleis meer gegeven (tot een aantal jaar gelden nog wel), dus echt al het geld moet vanuit de molukse gemeenschap komen om iets te bereiken
Mijn overgrootvader werkte voor de SS (Staats Spoorwegen) dus is nooit gebeurd is licht overdreven.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 07:16 schreef Walrik het volgende:
[..]
Nederland heeft sowieso eigenlijk weinig tot niets gedaan voor Indie, punt. Mijn opa was er 'bestuursambtenaar', en klaagde jaren later nog dat de toenmalige Nederlandse koningin, Wilhelmina, wel de vruchten plukte van haar kolonie, maar langskomen op bezoek, ho maar. t mens is NOOIT in de VIJFTIG jaar dat ze koningin was, langsgegaan in Indie om de kolonie een hart onder de riem te steken.
Iedem dito met Nederland als geheel, wel de lusten van de kolonie (wel van de baten van de rijke grondstoffen profiteren) maar een beetje infrastructuur aanleggen in diezelfde kolonie? Is nooit gebeurd.
Wat ik maar wil zeggen: het verbaast me niet dat de Molukse minderheid al die jaren als tweederangs is behandeld. Nederland is wat dat betreft gigantisch hypocriet..
Inderdaad. Met de kerusuhan (burgeroorlog op de Molukken) als absoluut dieptepunt. Wat is er vanuit de Nederlandse regering gedaan? Niks!!!! Maar moet je eens kijken wat er gebeurt als er in Turkije een aardbeving plaatsvindt! Dan is geen middel te veel om de Turken te helpen! Fijn voor die Turken hoor, die beschuldig ik dan ook nergens van, maar Nederland meet duidelijk met 2 maten als het op Molukkers aankomt....quote:Op donderdag 11 januari 2007 00:23 schreef JMarsden het volgende:
Nederland heeft met de politionele acties eind jaren '40 gevochten om haar kolonie te behouden, niet om de Molukse zaak te helpen (die kwam immers erna).
Juist, het Nederlandse koninkrijk heeft de Tweede Wereldoorlog verloren op bijna al haar grondgebied. En wie verdedigde het Nederlandse Koninkrijk in Zuidoost Azië? Wie stond daar op de frontlinie? Juist, Molukse en Indische KNIL militairen. En ook al had Nederland het na WO2 met de wederopbouw niet breed, inmiddels is er ruim 50 jaar verstreken en is er in al die tijd geen hol gedaan voor de Molukse gemeenschap.
Ik heb het helemaal niet over een vetpot, steun kan op vele manieren. De Nederlandse regering heeft zich gewoon nooit (zelfs niet tegenover de Indonesische regering) hard genoeg gemaakt voor een volk dat zowat alles over had voor het Koningshuis.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |