RKC ligt hem wel goed iigquote:Op maandag 4 december 2006 15:06 schreef Dubnobasswithmyheadman het volgende:
Tegen RKC scoort hij weer ff 2x.
Dat maak jij er van... Het waren goede ballen die Gomes pakte, maar niks bijzonders. Ik heb zo vaak keepers een dergelijke wedstrijd zien keepen. Dat PSV niet in beste doen was geef ik meteen toe, de laatste tijd scoort PSV meestal wel uit de kansjes die ze ook bij jullie kregen, nu dus niet.quote:Op zondag 3 december 2006 15:26 schreef Elvislives het volgende:
Dus jij wil gewoon niet inzien dat PSV gewoon niet goed heeft gespeeld, het spel niet mocht maken van Vitesse en dat Gomes gewoon erg mooie reddingen heeft gemaakt? Koeman vertelde dit zelf ook allemaal, is die ook voor Vitesse?
quote:WHO IS HOT?
'We hebben niet van PSV, maar van Gomes verloren', oordeelde Aad de Mos nadat zijn Vitesse zaterdag met 1-0 onderuit was gegaan in Gelredome. De trainer overdreef ditmaal niet. Hoe sterk de Arnhemmers ook speelden, elke keer lag de Braziliaanse doelman in de weg of vloog hij richting bal. Inmiddels heeft hij al zeven competitieduels geen tegengoal meer geïncasseerd. Gomes is hot.
1) Het beste van het spel hebben wil niet zeggen dat je punten verdient. Meer scoren dan je tegenstander wil zeggen dat je punten verdiend.quote:Op zondag 3 december 2006 18:36 schreef LosMillonarios het volgende:
[..]
Onzin. We hadden gisteren meer verdiend, we domineerden en we hadden uitgespeelde mogelijkheden, die helaas niet allemaal in de samenvatting te zien waren. Daarom kan jij ook het ook niet beoordelen van een samenvatting.
Vitesse heeft het PSV lastig gemaakt maar niet lastig genoeg. Dan heeft het precies gekregen waar het recht op had: helemaal niets.quote:Vitesse speelde fris, aanvallend en georganiseerd, wat PSV flink in de moeilijkheden bracht. We hadden dus meer verdiend. En dat is, in tegenstelling tot wat jij beweert, 100 % objectief.
Zucht... Nou had ik van Aadje ook niks anders verwacht eerlijk gezegd....quote:Op maandag 4 december 2006 17:03 schreef Yozzz het volgende:
What about VI's "Hot or not"?
Ik quote:
[..]
Dat was Aadje zegt, wordt overal beweerd. Alleen jij bent zo onwetend om er niets van te willen weten..quote:Op maandag 4 december 2006 17:23 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Zucht... Nou had ik van Aadje ook niks anders verwacht eerlijk gezegd....
erm.. als je het beste van het spel hebt maar niet meer weet te scoren dan de tegenstander, door wat dit ook kan zijn..juist dan spreekt men toch van "onterecht verliezen" of "onverdiende winst".. ooit van gehoord of weet ik weet wat teveel....quote:Op maandag 4 december 2006 17:17 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
1) Het beste van het spel hebben wil niet zeggen dat je punten verdient. Meer scoren dan je tegenstander wil zeggen dat je punten verdiend.
Volgens mij graaf je hier toch wel een klein beetje je eigen graf jongen. Nou, laat mij je er eens bij helpen en er maar wat zand bij opgooien en er inderdaad eens van uitgaan, gewoon lekker voor de realiteitszin van deze discussie, dat het wel uitgespeelde kansen waren. Dan zou je het eerder ook als goede momenten van Vitesse EN een geweldige prestatie van Gomes kunnen zien. In plaats van het negatief te bekijken, bekijk het eens positief.quote:3) Laten we er even van uit gaan dat het wél uitgespeelde kansen waren. Uitgespeelde kansen missen is slecht. Hoe meer je er mist hoe slechter het is. En op basis van die slechte momenten wil je beweren dat Vitesse meer verdiend had. Je houdt er rare logica op na, logica die helaas gemeengoed is in Nederland. Gemiste kansen worden bijkans hoger gewaardeerd dan doelpunten![]()
Heb je alle minuten gezien? nee toch? hhhmmm...quote:Vitesse heeft het PSV lastig gemaakt maar niet lastig genoeg. Dan heeft het precies gekregen waar het recht op had: helemaal niets.
Heb je ook een kado'tje gekregenquote:Op maandag 4 december 2006 19:02 schreef Smeich het volgende:
De hele selectie was vandaag trouwens in Rijnstate, was leuk om te zien.
quote:Hersi wil graag bij Vitesse blijven
Youssouf Hersi baalt dat de besprekingen over een nieuw contract bij Vitesse zijn stopgezet. In het TV Gelderland-programma Rondje 30 reageert Hersi op de situatie. "Ik wil heel graag bij Vitesse blijven. Het is nu aan Vitesse, maar ik denk dat ze me niet willen houden. Dan moet ik maar iets anders zoeken." Vitesse en Hersi zijn al enkele maanden in onderhandeling over het openbreken van zijn contract, maar afgelopen woensdag beëindigde Vitesse plotseling de besprekingen. Hersi wordt mogelijk verkocht in de winterstop. Hij is aan het einde van het seizoen transfervrij.
Bron: Omroep Gelderland
quote:Van der Schaaf levert aanvoerdersband in
4/12/2006
Remco van der Schaaf heeft zijn aanvoerdersband ingeleverd. De middenvelder ging hiertoe over vanwege een conflict met trainer Aad de Mos.
De Mos zelf maakt zich niet druk over de actie van Van der Schaaf. 'Ik was toch al van plan Theo Janssen aanvoerder te maken. Hij is een beter verlengstuk van de trainer.'
De Vitesse-coach spreekt tegen dat de actie van Van der Schaaf te maken heeft met diens reservebeurten de laatste weken. 'Ik heb zelfs het gevoel dat hij zonder band vrijer speelt. Wellicht neemt zijn besluit wel wat druk bij hem weg', aldus De Mos. Zaterdag had de middenvelder tegen zijn oude club PSV overigens een basisplaats.
Vi.nl
quote:Voetbal lastig voor kunst
Voetbal en kunst gaan niet altijd samen. Zeker als er grote belangen meespelen, zoals bij Vitesse, waar stichting Beleven een kunstproject uitvoert. De vele spelregels buiten het voetbalveld maken vrije kunst onmogelijk.
Kunst in de kleedkamer. Onder die noemer voerden kunstenaars van de Arnhemse stichting Beleven afgelopen jaar een kunstproject uit bij amateurvoetbalverenigingen in Gelderland en Overijssel.
Kunst gemaakt in samenspraak met de clubs, geinspireerd op voetbal en geexposeerd in en rond de voetbalkantines - een moedige poging de werelden van kunst en voetbal iets dichter bij elkaar te brengen, die bovendien fraaie beeldende kunst opleverde.
Als afsluiting van dit project is profclub Vitesse gastheer voor de kunstenaars. Maar waar de kunstenaars bij de amateurclubs de nodige vrijheid krijgen, gelden in het commercieele voetbalcircuit andere wetten. Elk risico waarbij de kunst supporters op verkeerde gedachten kan brengen, moet worden vermeden. Zelfs de KNVB dreigde daarom het project tegen te houden.
Het resultaat is een kunstuiting die zozeer aan de wensen van Vitesse en de supporters tegemoetkomt, dat nauwelijks meer van kunst kan worden gesproken. Toch hebben de ontwerpers William van Giessen en Joost van der Steen best iets leuks bedacht. Op de wanden van het Gelredome wordt zaterdag tijdens Vitesse-PSV (0-1) het logo van Vitesse geprojecteerd, als een volumemeter. Hoe harder de fanatieke supportersschare op de Zuidtribune de club aanmoedigt, hoe verder de logometer uitslaat.
Bij bijna-doelpunten, een vijandige tackle of een discutabele beslissing van de scheidsrechter slaat de meter vol uit. Een leuk speeltje voor de supporters. Maar zodra ze beginnen met 'hij is een hondenlul', zetten de kunstenaars de volumemeter uit. Ze willen niet het verwijt krijgen spreekkoren aan te moedigen.
Ook de korte filmpjes van kunstenaar Paul Segers, die tijdens de wedstrijd worden vertoond, zijn braaf. Ze verwijzen naar aanmoedigen, euforie, een misser, tijdrekken en een blessure. Vanaf de Zuidtribune zijn ze nauwelijks te zien en missen daardoor hun uitwerking.
Aanstaande zondag, tijdens Vitesse-RKC, krijgt het project een herkansing. En er zijn nog volop ideeen voor nieuwe filmpjes. Zoals een ondeugend animatiefilmpje van een 'blinde hond'. Als Vitesse dat maar goedvindt.
Bron: Gelderlander 04-12-2006
Onzin. Ik houd er geen rare logica op na, maar jij. Als je goed speelde, fel was en veel meer inzet toonde dan een PSVer, dan had je meer verdiend. Logica, die jij ook snapt, maar omdat het nu voordelig is voor jou ontken je het.quote:Op maandag 4 december 2006 17:17 schreef Grrrrrrrr het volgende:
1) Het beste van het spel hebben wil niet zeggen dat je punten verdient. Meer scoren dan je tegenstander wil zeggen dat je punten verdiend.
Nee zo toevallig is dat niet. Daarom kan ik deze wedstrijd wel beoordelen en jij niet. Ik heb een hele wedstrijd gezien, jij maar een samenvatting. Want ja, die samenvatting miste nogal wat uitgespeelde kansen.quote:2)Verder is het wel erg toevallig dat er volgens jou uitgespeelde kansen uit de samenvatting zijn weggelaten. Ik denk eerder dat jij en anderen met jou veel te snel spreken van een uitgespeelde kans.
Hier ligt het verschil. Dat ze een niet uitgespeelde kans erin trappen betekent nog niet dat ze de wedstrijd verdiend hebben gewonnen. Want ja, je wint met doelpunten, maar dat hoeft, wat al zovaak gezegd is, zeker niet verdiend te zijn. Want tussen iets verdienen en gewaardeerd worden zit nogal een verschil. Ik waardeer het catenaccio voetbal van PSV, maar Vitesse had meer verdiend. Feit en tevens conclusie. Ciao!quote:3) Laten we er even van uit gaan dat het wél uitgespeelde kansen waren. Uitgespeelde kansen missen is slecht. Hoe meer je er mist hoe slechter het is. En op basis van die slechte momenten wil je beweren dat Vitesse meer verdiend had. Je houdt er rare logica op na, logica die helaas gemeengoed is in Nederland. Gemiste kansen worden bijkans hoger gewaardeerd dan doelpunten.
quote:Op maandag 4 december 2006 19:44 schreef WebForce het volgende:
(was trouwens een goedkope manier geweest voor een scorebord (verzin ik nu even). Een hele goede beamer oid en dat X4.
Nee niet te zien vanaf Noord nee. Die oude beelden is een goed idee! Oude sfeerbeelden van Monnikenhuizen!quote:Op maandag 4 december 2006 22:23 schreef Dubnobasswithmyheadman het volgende:
Waarom is mij het helemaal niet opgevallen? Zeker niet te zien vanaf Noord
.
quote:Op maandag 4 december 2006 22:23 schreef Dubnobasswithmyheadman het volgende:
Waarom is mij het helemaal niet opgevallen? Zeker niet te zien vanaf Noord
.
Er zal vast wel een beeld voor een doelpunt zijnquote:Op maandag 4 december 2006 23:04 schreef vitessezuid113 het volgende:
[..]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Wellicht dat je dit zondag tegen RKC wel ziet![]()
Denk het ook welquote:Op maandag 4 december 2006 23:06 schreef WebForce het volgende:
[..]
Er zal vast wel een beeld voor een doelpunt zijn
Ik hoop eerlijk gezegd dat ze voor zondag die kikkerplaag wel uit de weg geruimd hebbenquote:Op maandag 4 december 2006 23:04 schreef vitessezuid113 het volgende:
[..]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Wellicht dat je dit zondag tegen RKC wel ziet![]()
Da's standaard bij vitessezuidquote:Op dinsdag 5 december 2006 10:57 schreef Yozzz het volgende:
[..]
Ik hoop eerlijk gezegd dat ze voor zondag die kikkerplaag wel uit de weg geruimd hebben
Firefox met Web Developer extension nemen, nergens last vanquote:Op dinsdag 5 december 2006 10:57 schreef Yozzz het volgende:
[..]
Ik hoop eerlijk gezegd dat ze voor zondag die kikkerplaag wel uit de weg geruimd hebben
anders moet je ff kijken op . orgiequote:Op dinsdag 5 december 2006 10:57 schreef Yozzz het volgende:
[..]
Ik hoop eerlijk gezegd dat ze voor zondag die kikkerplaag wel uit de weg geruimd hebben
quote:
quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:47 schreef Elvislives het volgende:
Dan ben jij de standaard plaatjes poster, wat zomaar zou kunnen
Oh ja, ik zag Danko (met Knol) nog in de stad vandaag, hij kwam uit de Apple winkel. Hij keek me aan, ik naar hem, en toen...keek ie weg en liep ik door.
Geen Sinterklaas-handtekening voor mij helaas![]()
Dat is volgensmij al de 3de keer dat je dat nu zegt over RKCquote:Op dinsdag 5 december 2006 20:29 schreef defranseslag het volgende:
We maken gehakt van RKC
quote:Op dinsdag 5 december 2006 22:32 schreef Elvislives het volgende:
Hopen dat RKC eraan gaat,
quote:Van ruwe diamant tot kroonjuweel
'Anduele Pryor wordt beter dan René Eijkelkamp'
Vanuit het niets verscheen hij in de Vitesse-basis. Anduele Pryor (21), kroonjuweel van trainer Aad de Mos. Lang verdronk hij in de anonimiteit, maar nu lijken de magere jaren voorbij. De stoere Bijlmerboy speelt, scoort en verlengde onlangs zijn contract tot 2010. Pryp kan weer lachen.
Tekst: David de Vries
Anduele Pryor staat bij Vitesse bekend om zijn lach. Maar het afgelopen seizoen was die lach opeens verdwenen. De aanvaller uit Amsterdam Zuid-Oost wist het even niet meer, de vraagtekens verdreven de krachtige uitroeptekens waarmee hij zich jarenlang zo dapper door de Arnhemse jeugdopleiding had gevochten. Zijn zomervakantie in 2005 was lekker geweest - Pryor warmde zich aan de zon in zijn vaderland Suriname - maar de klap bij terugkomst was harder dan ooit. Zowel toenmalig trainer Edward Sturing als technisch manager Jan Streuer had hem vóór zijn reis beloofd dat hij zich in het nieuwe seizoen mocht aansluiten bij de A-selectie. Een droom kwam uit. Hiérvoor had de aanvaller het jarenlang gedaan. Elke ochtend stond hij om zes uur op en verruilde hij drie jaar lang de moederlijke rijst voor de Nederlands aardappelen in het Papendal-internaat. Eindelijk was het doel bereikt, tót een tik in zijn gezicht de lach deed verdwijnen. Pryor: 'Ze zeiden "Sorry Anduele, de selectie is vol. Je hoeft je niet meer bij het eerste te melden".'
Inmiddels is alles anders. Op de topscorerslijst van Vitesse prijkt prins Pryor met vier treffers direct achter doelpuntenkoning Danko Lazovic. Het geheim? Het vertrouwen van Aad de Mos. 'Vanaf de eerste dag dat hij hier werkte, zei hij dat álle spelers een kans zouden krijgen', legt Pryor uit. 'Vorig seizoen had hij me tegen Willem II al een keer bij de beloftes gezien. Naar eigen zeggen was hij toen al zeer over me te spreken, al wist hij destijds natuurlijk nog niet dat hij trainer bij Vitesse zou worden. Maar geen moment heb ik het gevoel dat hij naar namen kijkt. Reputaties van spelers heeft hij genadeloos afgeschoten. Ik word op dezelfde wijze behandeld als Mads Junker, Onur Kaya is gelijk aan Theo Janssen. Iedereen kan zich in de basis knokken door goed te presteren in het tweede en tijdens trainingen. De afgelopen jaren was altijd dinsdag al bekend wie er zondag zouden spelen.' Aanvankelijk moest Pryor ook dit seizoen genoegen nemen met een rol als reserve. Mads Junker kreeg de voorkeur, tot Vitesse de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo moest spelen.
En opeens stond hij daar, als groentje in de basis. 'Hij was al een tijd goed bezig', zegt De Mos. 'In de voorbereiding gaf hij tegen Beveren zijn visitekaartje af. Maar de doorbraak kwam in de bekerwedstrijd tegen Argon, toen heeft hij me écht overtuigd. Daarom heeft hij sindsdien een basisplaats. Al heel mijn trainerscarrière heb ik getracht jongens zonder grote naam te laten doorstromen. Je ziet dat het werkt. Hierdoor ontstaat ook de prikkel bij de grote spelers om harder te knokken. De concurrentie wordt op deze manier groter.'
De datum 23 september 2006, Heracles Almelo thuis: Pryor zal het nooit vergeten. Hij moest even wennen, maar scoorde wél. Met een afstandsschot. 'Mijn specialiteit.' De film van zes jaar Vitesse trok voorbij. 'Een droom kwam uit. Scoren in het eerste, en dan ook nog in Gelredome. Wat een kick gaf dat zeg.'
Op zijn vijftiende zette Pryor zijn eerste stapjes in Arnhem. Na eerder voor FC Abcoude en het Amsterdamse AFC te hebben gespeeld, lonkte de gouden wereld van het profvoetbal. Ook Ajax had interesse, maar Pryor koos voor zekerheid. 'Ik zette goed voor mezelf op een rijtje waar mijn kansen het grootst waren. Natuurlijk droomt iedereen van Ajax. Maar het leek me beter via een iets simpelere omweg bij een topclub uit te komen.'
Zoals al het Vitesse-talent van ver, sleet ook de ruwe diamant uit Amsterdam zijn uren en dagen op Papendal. In het sporthotel, ver weg van zijn eigen wereldje in de Bijlmer. Op straat spelen met vrienden was verleden tijd, discipline werd het toverwoord. 'Natuurlijk was dat wennen', zegt Pryor. 'Maar tegelijkertijd wist ik waarvoor ik het deed. Wonen in de Bijlmer is schitterend, maar alleen als je toekomst hebt. Om je heen zie je heel veel mensen afglijden naar een vrij bedenkelijk niveau. Klinkt misschien hard, maar het voetbal is mijn redding geweest.'
Maar zonder Aad de Mos had Pryor Vitesse via de achterdeur waarschijnlijk weer verlaten en werd hij niet - zoals nu - op straat herkend. 'Zo gaat het. Als je het goed doet heb je vrienden, als je niet speelt ben je een nobody. Alleen jongens die opvallen worden op handen gedragen.'
Zo ver is Anduele Pryor nog niet. De aanhang applaudisseert voor zijn productie, maar zet wel eens vraagtekens bij zijn manier van spelen. "Zou hij zich niet wat vaker in het spel moeten betrekken?", klinkt het vaak. 'Natuurlijk, daar hebben de mensen gelijk in', vindt Aad de Mos. 'Een goed punt van kritiek, maar dat kun je zo'n jonge speler nog niet verwijten. Tot afgelopen zomer wist hij amper hoe Gelredome er van binnen uitzag. Hij moet nog meer vrijlopen, bijkomen bij Danko Lazovic. Maar desondanks is deze jongen een gigantische verrijking voor deze selectie.'
Wat maakt de parel Pryor zo goed? Waarom krijgt het zo lang onbegrepen talent nu opeens de voorkeur boven de voor Vitesse-begrippen erg prijzige aankoop Mads Jonker? Anduele heeft iets wat bijna geen speler heeft', aldus De Mos.'Hij is een halve middenvelder en een halve spits. En aangezien we bij Vitesse met een blok voor de verdediging én met een diepe spits spelen, is hij de ideale verbindingsspeler. Bovendien is hij zo sterk als een beer en werkt hij keihard. Alleen al vanwege die wil om te slagen verdiende hij een beloning.'
De voorbije jaren was er niet bepaald eensgezindheid over de ideale positie voor de huidige kroonjuweel van Vitesse. Jeugdtrainer Pascal Jansen zag in Pryor de ideale linkshalf, Gery Vink (vorig seizoen nog coach van de beloftes) transformeerde hem tot linksbuiten. 'Het gaat me er natuurlijk vooral om dát ik speel', zegt Pryor, 'Maar als ik mag kiezen, dan het liefst op de positie waar ik nu sta. Danko Lazovic is in deze ploeg de onbetwiste spits, daar valt niet aan te tornen, maar ik vind het een eer om achter zo'n gigant te mogen staan. Nu sta ik op tien, word ik veel in het spel betrokken en kan ik veel scoren. Al ben ik niet tevreden dat ik pas vier doelpunten heb gemaakt...'
Pas vier doelpunten. Natuurlijk had Pryor er meer kunnen maken, maar drie maanden geleden had hij niet durven dromen nu te staan wáár hij nu staat. In de magere afgelopen jaren stond hij open voor andere clubs. Zijn contract liep in 2007 immers af. Nu hij tot 2010 heeft verlengd - op voordracht van Aad de Mos - valt er een last van zijn schouders. Een mooie toekomst gloort. 'Vergelijk hem maar met René Eijkelkamp', zegt De Mos. 'Maar hij wordt nóg een paar stapjes beter. Net als nog een aantal jongens staat Pryp symbool voor de moderne voetballer anno 2006.'
Pryor glundert bij het horen van de complimenten. De lach is terug, Arnhem kan opgelucht zijn. 'Fantastisch toch dat zo'n grote trainer zoiets over je zegt. Ikzelf blijf bescheiden hoor, maar het is wel lekker dat ik eindelijk het volste vertrouwen voel.'
'Hij moet van Amsterdam naar Arnhem verhuizen'
Aad de Mos is zeer te spreken over het karakter én het spel van Anduele Pryor, maar zet vraagtekens bij het feit dat zijn pupil nog altijd in Amsterdam woont. 'Voor topsport moet je alles willen doen', vindt De Mos. 'Ook verhuizen. De tijd die nu in het reizen gaat zitten, komt hij 's nachts te kort. Niet voor niets zaten talenten tijdens hun opleiding hier op Papendal in een hotel. Daarom heb ik Pryp, maar ook onder anderen Purrel Fränkel en Etiënne Esajas, gevraagd of ze erover willen denken naar Arnhem te verhuizen.'
Pryor gáát verhuizen, de flat van zijn moeder wordt binnenkort namelijk gesloopt. Maar vertrekt hij naar Arnhem? 'Nee joh, nooit. Amsterdam zit in mijn bloed. Bovendien vind ik het leuk nog thuis bij mijn moeder te wonen.'
De Mos: 'Logisch hoor, het eten van mama blijft altijd het lekkerst. Maar voor de rijst hoeft hij het wat mij betreft niet te doen. Civard Sprockel woont sinds kort in Arnhem en ze kunnen allemaal bij zijn moeder eten.'
Bron: VI 06-12-2006
Eerst zeg je 9-1 en we gaan ze slopen enzo en nu zeg je weer 3-0 , snap je niet helemaal , maar ja als we de drie punten maar in Arnhem houdenquote:Op donderdag 7 december 2006 22:49 schreef defranseslag het volgende:
Wacht maar we winnen wel.
Ik denk 3-0... Lazovic, Sansoni en Pryor jaloers?
Verwacht geen tegenspraak.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |