Waarom moet je daar iets mee dan?quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:04 schreef lcicle het volgende:
[...]
Ik weet ook niet goed om te gaan met zwangeren die van tevoren al zeggen kv te gaan geven omdat ze bv 'zo'n gedoe' vinden. Persoonlijk vind ik dat egoïstisch, maar ik wil wel iedereen vrij laten in de keuze bv of kv. Ik vind het alleen moeilijk ermee om te gaan omdat je juist door die vrouwen als maffia gezien wordt.
Wanneer iemand iets zegt dat niet klopt, moet je dat dan laten lopen? Ik vind het belangrijk vooroordelen te ontkrachten. Daarom ben ik ontzettend blij dat iemand die kortgeleden al bijna bij voorbaat fv wilde gaan geven alsnog gaat overwegen met bv te beginnen.quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:18 schreef Sirre het volgende:
Waarom moet je daar iets mee dan?
Leven en laten leven. Verbeter de wereld, begin bij jezelf?
Als jij de opmerkingen over bv irritant vind moet je mss eerst zelf die kv moeders een los proberen te laten.
Kun je aangeven waar ik iemand veroordeel?quote:Ik snap wel waarom zij 'jullie' de bvmaffia vinden, want jullie veroordelen hen net zo goed om wat zij kiezen.
Zo hou je elkaar lekker in stand.
Maar je doet dit bijna ongevraagd... dat kan je ook vervelend vinden.quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:35 schreef YPPY het volgende:
Jammer dat je daardoor zo weinig in het bv topic komt icicle. Een vriendin van me (bijna 7 maanden) overweegt te stoppen door haar omgeving. Terwijl ze zelf door wil gaan.![]()
[..]
Wanneer iemand iets zegt dat niet klopt, moet je dat dan laten lopen? Ik vind het belangrijk vooroordelen te ontkrachten. Daarom ben ik ontzettend blij dat iemand die kortgeleden al bijna bij voorbaat fv wilde gaan geven alsnog gaat overwegen met bv te beginnen.
Omdat je het argument 'zo'n gedoe' niet goed genoeg vindt, omdat jij dan vindt dat jij daar toch nog iets over moet zeggen.quote:Kun je aangeven waar ik iemand veroordeel?
ik vind het netjes gezegd sirre, precies wat ik bedoelde, alleen ben ik bang dat ik het botter verwoord had.quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:40 schreef Sirre het volgende:
[..]
Maar je doet dit bijna ongevraagd... dat kan je ook vervelend vinden.
[..]
Omdat je het argument 'zo'n gedoe' niet goed genoeg vindt, omdat jij dan vindt dat jij daar toch nog iets over moet zeggen.
Ik zeg niet dat je niet evt. ergens wel gelijk hebt, maar als jij in je waarde gelaten wil worden als bv-gevende moeder, wie ben jij dan om iemand die kv geeft of overweegt te gaan vertellen dat dat allemaal wel mee valt. En nu zeg ik het onvriendelijker dan ik het bedoel hè.
Heel sterk gezegd komt het er bijna op neer dat jij/jullie een ander wel mogen vertellen waarom ze toch maar beter wel bv zouden kunnen geven 'omdat jullie het zo zonde vinden en omdat bv nou eenmaal beter is' terwijl diezelfde ander niks mag zeggen over jullie als jullie je kinderen na een jaar ofzo nog steeds aan de borst hebben.
Ik probeer een beetje de advocaat van de duivel te spelen. De andere kant te laten zien. Ik reageer dus niet heel specifiek op mensen en daar waar ik 'jullie' zeg plaats ik dat ook een aantal keer tussen aanhalingstekens omdat ik niet speciaal 1 person aan wil wijzen.quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:48 schreef YPPY het volgende:
Ik zie dat je je post aangepast hebt.
Dat 'gedoe' komt van Belana. Dat heb ik nergens gepost geloof ik. Of heb ik dat fout?
Ik vertel niemand dat ze bv moeten geven. Of fv. Verder vind ik het moeilijk op je te reageren Sirre, omdat ik mezelf niet herken in wat je post.
Da's de dyslexie lady-wrb.![]()
Waarom hebben mensen uberhaupt het recht om iemand op zijn/haar keuze aangesproken te worden? Er is hier ook een hele felle discussie over kinderdagverblijven geweest, of over foliumzuur in de zwangerschap enz. Mensen hebben nu eenmaal altijd een mening over een ander en willen die het liefst ook zeggen. En dat kan wat mij betreft ook prima, als je iemand maar niet veroordeelt.quote:Op zaterdag 25 november 2006 14:53 schreef Sirre het volgende:
(..) Dan vraag ik me dus echt af waarom jullie denken dat je het recht hebt daar iets van te zeggen?
Je schreef dat je niet wist wat je met die vrouwen moest, en toen vroeg ik waarom je er dan wat mee moet. Leven en laten leven, en daar ging de rest van de 'discussie' op door.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:00 schreef lcicle het volgende:
De discussie hier is dus een goed voorbeeld waarom ik me er nooit in wil mengen. Je wordt hier meteen als 'juillie' aangesproken, terwijl ik gewoon als individu post. Daarbij geef ik aan dat ik me persoonlijk stoor aan vrouwen die al in de zwangerschap zeggen geen bv te geven omdat het 'gedoe' is. Ik shrijf er notabene bij dat ik er niet mee om weet te gaan. Sirre maakt daaruit op dat ik met die vrouwen in discussie ga of er iets van zeg, terwijl ik dat niet schrijf.
Zoals ik dus wél schrijf: ik laat deze vrouwen vrij in hun keuze!
Ik was laatst op een feestje en 1 van mijn kenissen was zwanger. Zei vertelde mij dat ze geen bv wilde gaan geven omdat ze het 'gedoe' vond. Ze wilde niet gaan voeden tijdens een feestje, of in openbare gelegenheden. Ik wist niet om te gaan met die mening en vond het moeilijk daar iets op te zeggen.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:03 schreef Sirre het volgende:
[..]
Je schreef dat je niet wist wat je met die vrouwen moest, en toen vroeg ik waarom je er dan wat mee moet. Leven en laten leven, en daar ging de rest van de 'discussie' op door.
Sorry als je dat als vervelend ervaart...
hier kwam het "gedoe" vandaan yppyquote:Op zaterdag 25 november 2006 14:04 schreef lcicle het volgende:
Ik weet ook niet goed om te gaan met zwangeren die van tevoren al zeggen kv te gaan geven omdat ze bv 'zo'n gedoe' vinden. Persoonlijk vind ik dat egoïstisch, maar ik wil wel iedereen vrij laten in de keuze bv of kv. Ik vind het alleen moeilijk ermee om te gaan omdat je juist door die vrouwen als maffia gezien wordt.
Ik zou iets zeggen als 'Tsja, ik vind bv heel mooi en zeker geen gedoe, maar dat moet iedereen voor zichzelf uitmaken' oid.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:10 schreef lcicle het volgende:
Ik was laatst op een feestje en 1 van mijn kenissen was zwanger. Zei vertelde mij dat ze geen bv wilde gaan geven omdat ze het 'gedoe' vond. Ze wilde niet gaan voeden tijdens een feestje, of in openbare gelegenheden. Ik wist niet om te gaan met die mening en vond het moeilijk daar iets op te zeggen.
Ik werd met haar mening geconfronteerd en 'moest' er op dat moment iets mee omdat ze me aansprak. Op dat moment kan ik toch niet weg lopen? Op dat moment 'moet' ik er iets mee.
kv is kunstvoeding. Dit maak je aan met water en kun je geven als je geen borstvoeding kunt of wilt geven.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:12 schreef NiGeLaToR het volgende:
Bv is toch juist iets goeds, van moeder aan kind?
Ben even kwijt wat er wordt bedoeld met 'kv', maarja, ik ben dan ook maar 'n man
Misschien kan iemand iets meer tipje van de sluier oplichten?
dat huuuuuh gevoel had ik ook ! brrrrrrr huuuuuuh zelfs. Toen las ik een keer toevallig ergens dat in Zweden of Noorwegen (of allebei, ben het even kwijt) het heel normaal is, met name sinds het door de WHO globaal geadviseerd wordt. Daarna vroeg ik me af waarom ik er altijd zo'n brrrrrr huuuuuh van kreeg, en ik wist het antwoord niet. Wat is het verschil tussen een 2 of 3 jarige met een 1-jarige? Ze doen hetzelfde. En als ik mij hele leven niets anders gezien zou hebben zou ik het ook niet raar vinden.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:19 schreef milagro het volgende:
ik moet wel toegeven dat ik zelf wel bedenkingen heb bij moeders die hun twee of driejarige nog aan hun borsten laten lurken, dat vind ik dus echt heel huuuuuuh, maar goed, ieder haar ding
omdat een kind van die leeftijd het gewoon niet meer nodig heeft, en dus het lijkt alsof de moeder het doet omdat ze het zelf pretiig vindt, ofwel het gevoel, de sensatie, ofwel omdat het je kind lekker lang baby doet lijken.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:28 schreef phluphy het volgende:
[..]
dat huuuuuh gevoel had ik ook ! brrrrrrr huuuuuuh zelfs. Toen las ik een keer toevallig ergens dat in Zweden of Noorwegen (of allebei, ben het even kwijt) het heel normaal is, met name sinds het door de WHO globaal geadviseerd wordt. Daarna vroeg ik me af waarom ik er altijd zo'n brrrrrr huuuuuh van kreeg, en ik wist het antwoord niet. Wat is het verschil tussen een 2 of 3 jarige met een 1-jarige? Ze doen hetzelfde. En als ik mij hele leven niets anders gezien zou hebben zou ik het ook niet raar vinden.
Met andere woorden: soms weet ik niet waar mijn beeldvorming vandaan komt. Zou jij dat zo weten, waar jouw huuuuuuh eigenlijk vandaan komt?
Helder. Moeder-kind contact en zo. Als het om het plezier van de intimiteit gaat kan ik er nog wel mee leven. Tenzij fysiek genot in erotische zin meespeelt natuurlijk. Moet je toch niet aan denken.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:31 schreef milagro het volgende:omdat een kind van die leeftijd het gewoon niet meer nodig heeft, en dus het lijkt alsof de moeder het doet omdat ze het zelf pretiig vindt, ofwel het gevoel, de sensatie, ofwel omdat het je kind lekker lang baby doet lijken.
Zoiets heb ik ook gezegd inderdaadquote:Op zaterdag 25 november 2006 15:19 schreef Sirre het volgende:
[..]
Ik zou iets zeggen als 'Tsja, ik vind bv heel mooi en zeker geen gedoe, maar dat moet iedereen voor zichzelf uitmaken' oid.
Hier ook maar even, dat ik zowel hier als in het andere topic in eerste instantie op een post van jou reageerde is puur toeval. Ik ben hier niet komen posten om jou dwars te zitten. Echt niet! Ik trek me bij deze ook terug uit deze discussie want dit was absoluut mijn bedoeling niet.
Bij mij is dat brrrrrrr huuuuh gevoel met de paplepel ingegoten, weet nog goed dat een kennis van mijn ouders haar driejarige nog voedde. Vonden ze hier maar raar, dat deed moeders niet voor het kind, maar voor zichzelf, zou wel weer zoiets new-agerigs zijn ofzo. Dat terwijl we alle vier nooit flesvoeding gehad hebben, alleen stopte mijn moeder voor we een jaar werden. Beetje tegenstrijdig dus...quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:28 schreef phluphy het volgende:
dat huuuuuh gevoel had ik ook ! brrrrrrr huuuuuuh zelfs. Toen las ik een keer toevallig ergens dat in Zweden of Noorwegen (of allebei, ben het even kwijt) het heel normaal is, met name sinds het door de WHO globaal geadviseerd wordt. Daarna vroeg ik me af waarom ik er altijd zo'n brrrrrr huuuuuh van kreeg, en ik wist het antwoord niet. Wat is het verschil tussen een 2 of 3 jarige met een 1-jarige? Ze doen hetzelfde. En als ik mij hele leven niets anders gezien zou hebben zou ik het ook niet raar vinden.
Met andere woorden: soms weet ik niet waar mijn beeldvorming vandaan komt. Zou jij dat zo weten, waar jouw huuuuuuh eigenlijk vandaan komt?
Edit: ter aanvulling: ik denk als ik er mee geconfronteerd zou worden, ik nog steeds brrrrrr huuuuuh zou hebben.
ik heb het een moeder horen zeggen, hoor , echt, ze vond het gewoon fijn.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:37 schreef phluphy het volgende:
[..]
Helder. Moeder-kind contact en zo. Als het om het plezier van de intimiteit gaat kan ik er nog wel mee leven. Tenzij fysiek genot in erotische zin meespeelt natuurlijk. Moet je toch niet aan denken.![]()
Mijn tante gaf een paar jaar geleden in het openbaar (tijdens een familiefeest) haar 5-jarige kleuter de borst. Eerst baby'tje even lurken, daarna dus dat oudere kind. Hij deed dat staand! Zo'n maf gezicht! Toen stond ik toch wel even te kijken. Ik kreeg er een ongemakkelijk (en, ik geef eerlijk toe, een beetje afkerig) gevoel bij.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:31 schreef milagro het volgende:
[..]
omdat een kind van die leeftijd het gewoon niet meer nodig heeft, en dus het lijkt alsof de moeder het doet omdat ze het zelf pretiig vindt, ofwel het gevoel, de sensatie, ofwel omdat het je kind lekker lang baby doet lijken.
Ja, dat dus.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:42 schreef Aventura het volgende:
[..]
Mijn tante gaf een paar jaar geleden in het openbaar (tijdens een familiefeest) haar 5-jarige kleuter de borst. Eerst baby'tje even lurken, daarna dus dat oudere kind. Hij deed dat staand! Zo'n maf gezicht! Toen stond ik toch wel even te kijken. Ik kreeg er een ongemakkelijk (en, ik geef eerlijk toe, een beetje afkerig) gevoel bij.
Maar volgens mij, of zeg ik nu iets heel geks, is dat dus juist waar het fout gaat. Het feitelijke verhaal, zeg maar. Lees vaak genoeg hier dat doorgaan met borstvoeden ontstekingen vroeg in de kiem kan smoren, of iig sneller laat genezen. Dat je dus juist niet moet stoppen. Lees wel vaker dat mensen juist die wetenschappelijk niet kloppende redenen aangrijpen om te stoppen. En als dat de enige reden is (buiten emotionele dan wel andere praktische bezwaren), dan kunnen lactatiedeskundigen daar goed werk verrichten.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:31 schreef Aventura het volgende:
Ik hoorde laatst een radiospotje. Het kwam erop neer dat je je kunt laten voorlichten door een lactatiedeskundige 'want je wilt toch het beste voor je kind'. Campagne van het Voedingscentrum.
Wat een walgelijke betutteling, en dit in 2006. Ik voel me er zelfs door beledigd, want mocht ik ooit kids krijgen dan zal bv bij mij ws. niet vanzelfsprekend zijn, puur vanwege fysieke redenen. Ook ken ik genoeg verhalen uit mijn omgeving, over ontstekingen, kloofjes, ingetrokken tepels, etc. waardoor besloten werd op flesvoeding over te gaan.
Anyway, die campagne is dus imo totaal aantstootgevend. Iedereen weet toch dat borstvoedig geven goed is voor je kind. Maar dat je kind niks oploopt van kunstmatige voeding...Het is gewoon een keuze vind ik.
Ik denk echt dat dit eerder een uitzondering is. Ik ken aardig wat kinderen tussen de twee en de drie jaar die nog af en toe een slokje bij hun moeder drinken. Af en toe. Voor het slapen gaan of 'sochtends bij het opstaan.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:42 schreef milagro het volgende:
in eigen omgeving was er drie jarige die echt ging flippen als mama er niet was en hij effe wilde lurken
het is m.i. echt puur egoisme vd moeder, meer dan het kiezen voor KV zou kunnen zijn.
een peuter, laat staan een kleuter, heeft geen moedermelk nodig, het haalt alles wat het nodig heeft uit vast voedsel, gewone melk, fruit etc.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:56 schreef owlet het volgende:
[..]
Ik denk echt dat dit eerder een uitzondering is. Ik ken aardig wat kinderen tussen de twee en de drie jaar die nog af en toe een slokje bij hun moeder drinken. Af en toe. Voor het slapen gaan of 'sochtends bij het opstaan.
Niet als ze in het park zitten, niet op verjaarsvisite en zeker niet als het kind er om zeurt.
Ik vraag me echt af wat er egoïstisch aan mij is als ik er voor kies om mijn straks tweejarige dochter BV te geven inplaats van opvolgmelk.
Dat je het geen prettig gezicht vind, soit. Maar om het per definitie egoïstisch te noemen...![]()
Ik vind dit een heel goede post, dank je.quote:Op zaterdag 25 november 2006 15:49 schreef innovative het volgende:
[..]
Maar volgens mij, of zeg ik nu iets heel geks, is dat dus juist waar het fout gaat. Het feitelijke verhaal, zeg maar. Lees vaak genoeg hier dat doorgaan met borstvoeden ontstekingen vroeg in de kiem kan smoren, of iig sneller laat genezen. Dat je dus juist niet moet stoppen. Lees wel vaker dat mensen juist die wetenschappelijk niet kloppende redenen aangrijpen om te stoppen. En als dat de enige reden is (buiten emotionele dan wel andere praktische bezwaren), dan kunnen lactatiedeskundigen daar goed werk verrichten.
Wanneer en of je stopt of begint, is een volgende, en aan de dames zelf. Maar de kennis over borstvoeding is beperkt bij veel vrouwen, en enthousiast beginnen maar stoppen als dat niet hoeft, dat wil men voorkomen door mensen de juiste kennis te bieden en ze zo beargumenteerd te laten kiezen. Goede insteek, vind ik zelf.
Daarnaast zit er nog het emotionele aan (ik ben geen koe!), daar valt niet over te discussieren, want dat is persoonlijk. Maar iemand die begint, heeft denk ik weinig emotionele bezwaren, en juist daar kan kennis een stap in de goede richting zijn.
Trouwens, het blijft feitelijk gezien het beste voor je kind. Niet dat flesvoeding vervuild slootwater is, dat is namelijk een geweldig alternatief. Maar gewoon net ietsjes minder. Waarom mag dat niet gezegd worden?
Eigen fysieke problemen zijn natuurlijk altijd vervelend. Kan me voorstellen dat het je kwetst. Alleen worden er jaarlijks zo'n 200.000 baby's geboren, en die baby's hebben ook moeders, die nog lang niet alles weten. Voor hen kan zo'n campagne heel veel betekenen
Koemelk bedoel je?quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:01 schreef milagro het volgende:
gewone melk, .
Qua voedingsstoffen zit je helemaal goed, daarvoor heeft een peuter geen borstvoeding meer nodig. Het blijkt echter wel dat het immuunsysteem in die tijd nog wordt opgebouwd bij kinderen. Laat het nu net één van de functies van moedermelk zijn dat het bijdraagt aan de bouw van dit immuunsysteem. Er wordt tegenwoordig zelfs getracht dit kunstmatig ook te ontwikkelen in opvolgmelk!quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:01 schreef milagro het volgende:
een peuter, laat staan een kleuter, heeft geen moedermelk nodig, het haalt alles wat het nodig heeft uit vast voedsel, gewone melk, fruit etc.
de moeders die ik ken die zolang doorgaan, vinden het veelal zelf prettig gewoon, en dan niet erotisch prettig, maar afhankelijk prettig, ze missen het babietje.
en "het babietje" mist de borsten van mama ms, ja, maar dat is dus een door mama gestuurd en verlengd gemis.
en m.i. wordt het "ja maar het is zo gezond, gezonder dan dat komt het niet" als excuus gebruikt.
en dat vind ik dan meteen weer zo'n sneer he. waarom moet je dat nou zeggen? wat is dat nou voor onzin? zo'n onnodige olie op het vuur post vind ik dat.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:15 schreef lady-wrb het volgende:
toch is het grappig om te lezen hoe fanatiek de bv-moeders zijn
nou dan water, thee, roosvieszee whatever.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:09 schreef Jelief het volgende:
[..]
Koemelk bedoel je?
Emma kan niet tegen koemelk dus het zou mooi zin als ze minstens twee jaar bij mij drinkt, wellicht dat ze er daarna overheen gegroeid is. Misschien heeft ze het daarna nog nodig. (ook soja geeft een nare reactie dus dat is geen alternatief)
Er zit een dunne lijn tussen de perceptie van fanatisme en enthousiasme.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:15 schreef lady-wrb het volgende:
toch is het grappig om te lezen hoe fanatiek de bv-moeders zijn
het geeft ook niet, als jij er plezier in hebt, moet je het vooral blijven doen.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:18 schreef Jelief het volgende:
Ik snap echt niet waar dat vandaan komt lady-wrb, over anderedingen ben ik lang niet zo fanatiek![]()
Fanatiek in je kind voor je gevoel alleen maar het beste te geven? Dat wil jij toch ook neem ik aan?quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:15 schreef lady-wrb het volgende:
toch is het grappig om te lezen hoe fanatiek de bv-moeders zijn
Logisch, ze zijn overtuigd van hun gelijk, door eigen bevindingen.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:15 schreef lady-wrb het volgende:
toch is het grappig om te lezen hoe fanatiek de bv-moeders zijn![]()
precies.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:48 schreef m@x het volgende:
Het enige waar ik als kv-moeder problemen mee had waren de ongevraagde adviezen en aanmoedigingen om toch vooral wel bv te gaan geven. De dames die dat deden vallen wat mij betreft onder de borstvoedingsmaffia.
Tenzij je het totaal niet eens bent met de argumenten voor haar keuze?quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:58 schreef PM-girl het volgende:
Als een moeder zegt, ik kies bewust voor kv, zoals Linda 123... bijvoorbeeld, dan zal ik mijn mond houden en respecteer ik dat.
Pst, milagro, je spreekt jezelf tegenquote:Op zaterdag 25 november 2006 16:54 schreef milagro het volgende:
precies.
als ik een bv moeder zie met haar kind van 3 dan denk ik er het mijne van, maar als me niets gevraagd wordt, houd ik mijn mond.
maar andersom kreeg ik wel van alles om mijn oren als uit mijn babybabbels bleek dat ik een KV-er was.
" en waarom dan, en je moet dit, en je moet dat, en wil jij dan niet het beste voor je kind en informeer je zelf eens beter over het waarom" , en dat alles vaak zonder ook maar te informeren naar mijn waarom.
al vind ik dat je niet eens een waarom zou moeten hoeven geven, want uuuh, waarom, je bent mijn moeder niet
Tja, maar dat is denk ik ook een gevalletje "hoe vat je het op". De een voelt zich nu eenmaal sneller aangesproken dan de ander. Daarmee wil ik niet zeggen dat er niet een stelletje irritantelingen in de wereld rondloopt.quote:Op zaterdag 25 november 2006 17:12 schreef milagro het volgende:
Waarom wil je ueberhaupt argumenten weten ?
als ik gewoon een gezellig verhaal houdt over het wel en wee thuis waaruit blijkt dat ik een KV moeder ben, dan heb ik geen behoefte aan een preek of les over het nut van BV.
Dat is wat me stoort aan die drammers, dat meteen er bovenop zitten en argumenten bijna eisen.
als het u een discussie is die over borstvoeding gaat, of als het onderwerp van je verhaal problemen met BV is en er duidelijk blijkt dat je het jammer vindt,dat het niet lukt, ja dan.
maar als het een terzijde iets is naar voren komend in een gezellig babbeltje over je kind , bah, ongevraagd en onbeschoft gedram is het dan gewoon.
Waarom wil je weten waarom ik argumenten wil weten?quote:Op zaterdag 25 november 2006 17:12 schreef milagro het volgende:
Waarom wil je ueberhaupt argumenten weten ?
ik heb het niet over discussies, daar is het naar argumenten vragen logisch, en wil je die niet geven dan moet je je ook niet in de discussie begeven, netzomin als je niet tegen andere meningen kan of lange tenen hebt.quote:Op zaterdag 25 november 2006 17:18 schreef innovative het volgende:
[..]
Tja, maar dat is denk ik ook een gevalletje "hoe vat je het op". De een voelt zich nu eenmaal sneller aangesproken dan de ander. Daarmee wil ik niet zeggen dat er niet een stelletje irritantelingen in de wereld rondloopt.
Je kunt met al dit soort discussies wel enorm op eieren gaan lopen, maar dan kom je net zo min ergens. Dan zit iedereen continu met verkrampte kaken op (voornamelijk) haar woorden te letten, voelen mensen zich alleen maar sneller aangesproken etc. Een beetje subtiel en respectvol formuleren, okee... Maar continu je mond moeten houden, ik denk dat niemand dat kan.
Dat had ik de laatste tijd veel over het samen in 1 bed slapen en het voeden op verzoek. Dus zeg ik nu gewoon braaf dat ik 'snacht 1 maal mijn bed uit moet voor een voeding en de rest netjes om de drie uur.quote:Op zaterdag 25 november 2006 17:26 schreef milagro het volgende:
en dat is wat je te vaak ziet, je laat tussen neus en lippen door iets vallen en meteen krijg je een hele "tirade" over je vermeende tekortschieten.
Als een moeder kiest voor kv, want dan kunnen ze samen voeden, (hoewel het met kolven dan ook kan, zal ik wel zeggen!!), ze willen weten wat een kindje krijgt, ze er geen goed gevoel bij hebben etc etc (er zijn nog wel tientallen redenen meer waarschijnlijk), prima!quote:Op zaterdag 25 november 2006 17:06 schreef phluphy het volgende:
[..]
Tenzij je het totaal niet eens bent met de argumenten voor haar keuze?
Stel (even een heel dom voorbeeld) :
mijn buurvrouw wil een motor kopen, want, zo zegt ze, motoren zijn veel veiliger dan auto's.
Ikzelf heb de overtuiging dat auto's veel veiliger zijn, dus o jee, wat nu? Buurvrouw maakt een keuze op basis van foute argumenten! Dan voel ik me toch wel geroepen er op zijn minst even met haar over te discussiëren!
Snap je waarom ik de vraag stel? Ik kan niet zomaar een een keuze respecteren als deze m.i. fout tot stand is gekomen. Ik weet niet in hoeverre het overeenkomt met jouw situatie, maar ik kan me voorstellen dat dit één van de redenen is waarom de bv maffia deze onelegante naam heeft gekregen.
Je moest eens weten hoe de "kv-maffia" mij van de borstvoeding af probeert te krijgen. Tja, die bestaan ook. Hoevaak ik te horen krijg, "Heb je nog wel genoeg?", "Moet hij nog geen opvolgmelk!" en ga zo maar door. Ik heb er erg veel moeite mee als BV-mamma om telkens weer die opmerkingen te horen. Telekns weer het oordeel dat ik het NIET goed doe!, lijkt het dan wel. Eigenlijk scheelt het helemaal niet zoveel met de KV-mamma's die opmerkingen over de borstvoeding te horen krijgen.quote:Op zaterdag 25 november 2006 16:48 schreef m@x het volgende:
Het enige waar ik als kv-moeder problemen mee had waren de ongevraagde adviezen en aanmoedigingen om toch vooral wel bv te gaan geven. De dames die dat deden vallen wat mij betreft onder de borstvoedingsmaffia.
Heel begrijpelijk, maar eigenlijk is het erg dat je dus niet meer kunt vertellen hoe je dingen doet zonder aangevallen te worden.quote:Op zaterdag 25 november 2006 17:30 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Dat had ik de laatste tijd veel over het samen in 1 bed slapen en het voeden op verzoek. Dus zeg ik nu gewoon braaf dat ik 'snacht 1 maal mijn bed uit moet voor een voeding en de rest netjes om de drie uur.![]()
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |