Klinkt belovend! Beter dan zonne-energie.quote:122 Teletekst di 21 nov
***************************************
Akkoord over bouw kernfusiecentrale
***************************************
` De Europese Unie,de VS,Rusland,China,
Japan,India en Zuid-Korea hebben een
akkoord getekend over de bouw van de
eerste kernfusiecentrale.Het project
kost 10 miljard euro.De bouw begint in
2009 in het Zuid-Franse Cadarache.
Kernfusie wordt gezien als de ideale
energiebron voor de toekomst.Het proces
is veilig,de grondstoffen (deuterium en
lithium) zijn in overvloed aanwezig en
er blijft geen hoog-radioactief afval
over.Ook komen er geen broeikasgassen
vrij,alleen het onschadelijke helium.
In de experimentele centrale zal onder
meer worden onderzocht hoe kernfusie
rendabel kan worden gemaakt.
******************************
Ik monteer voor 10 mille een Zonnepaneel op mijn dak, een fusiecentrale doet hetzelfde maar belast een heel land met een schuld van 10 miljard..quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:52 schreef Napalm het volgende:
[..]
Klinkt belovend! Beter dan zonne-energie.![]()
Alleen jammer dat ik niks begrijp van de technologie.
quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:56 schreef KlappernootatWork het volgende:
[..]
Ik monteer voor 10 mille een Zonnepaneel op mijn dak, een fusiecentrale doet hetzelfde maar belast een heel land met een schuld van 10 miljard..![]()
Je moet het groter zien. Met deze technologie is het eindelijk mogelijk om grote hoeveelheden water om te zetten in waterstof. Dat is weer nodig om de olie de wereld zo veel mogelijk uit te helpen.quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:56 schreef KlappernootatWork het volgende:
[..]
Ik monteer voor 10 mille een Zonnepaneel op mijn dak, een fusiecentrale doet hetzelfde maar belast een heel land met een schuld van 10 miljard..![]()
Alleen zat men te vechten over de locatie waar dat ding zou komen.quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:53 schreef tvlxd het volgende:
Het is al een paar jaar zeker dat-ie er komt, als ik het goed heb.
Ze moesten kiezen tussen Frankrijk en Japan (eerst ook Amerika en... blabla, geloof ik) en vorig jaar juni, blijkt, hebben ze besloten het in Frankrijk te bouwen, maar ter compensatie mag Japan dan weer zoveel onderzoek doen of geld opstrijken, of zoiets.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:00 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Alleen zat men te vechten over de locatie waar dat ding zou komen.
Ik dacht alleen dat dit besluite al 1/2 jaar geleden genomen was.
En de inhoud van vele portemonnees neem ik aan, en dat niet met een eenmalig bedrag van 10.000 euro maar met een nog onvastgesteld bedrag van meer dan 10 miljard. De kosten van dit soort projecten blijven mede door de grootte van het bedrag niet op deze begroting staan.quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:58 schreef HenkieVdV het volgende:
[..]
Je moet het groter zien. Met deze technologie is het eindelijk mogelijk om grote hoeveelheden water om te zetten in waterstof. Dat is weer nodig om de olie de wereld zo veel mogelijk uit te helpen.
Greenpeace hier bezwaar tegen? Waarom dat nou weerquote:Op dinsdag 21 november 2006 12:55 schreef Byte_Me het volgende:
trouwens, erg irritant om te zien dat milieubewegingen zoals Greenpeace hier ook weer bezwaar tegen maken. Dit is gewoon de toekomst, en Greenpeace wil dat het geld liever wordt gebruikt voor offshore windmolenparken, waarvan het bekend is (zie denemarken) dat het niet werkt. Als het ITER project slaagt heeft de mensheid een onuitputtelijke bron van vrijwel schone energie zonder emissie van broeikasgassen.
quote:To use controlled fusion reactions on Earth as an energy source, it is necessary to heat a gas to temperatures exceeding 100 million Celsius - many times hotter than the centre of the Sun.
Juist dat is een belangrijk onderdeel wat ze nu gaan onderzoeken, vriend.quote:
Und? Ik heb met een plasmaspectrograaf gewerkt die zonder problemen tot 10.000 graden kwam.quote:To use controlled fusion reactions on Earth as an energy source, it is necessary to heat a gas to temperatures exceeding 100 million Celsius - many times hotter than the centre of the Sun.
maar er wordt toch gewoon IR uitgestraald?quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:27 schreef Gripper het volgende:
Zo te zien is er nog een hoop onwetendheid over kernfusie, ook hier.... het probleem is inmiddels al lang niet meer het maken van een zo heet plasma, en ook niet het gevangen houden in een magnetisch veld. Zelfs het probleem dat het meer energie kost dan het oplevert is al bijna opgelost. Zodra ze een plasma kunnen creëren dat zichzelf op de gewenste temperatuur houdt, en daarbij ook nog eens geen extra energie vraagt, zijn ze er... bijna.
Want dan komt de grootste uitdaging: hoe onttrek je al die potentiële hitte aan het plasma? Er zal op een of andere manier water tot stoom moeten worden verhit, waardoor de turbines en generatoren kunnen worden aangedreven. En alles wat met plasma in aanraking komt verdampt ter plekke, dus een warmtewisselaar in de plasmastroom hangen zal niet echt goed werken zeg maar
Gelukkig zitten er ook een hoop debielen die maar wat roepen, zodat het toch nog in evenwicht komt. Eigenlijk is het net een echte samenlevingquote:Op dinsdag 21 november 2006 13:31 schreef Thrilled het volgende:
fok zit vol met expertsals we hun moeten geloven zijn alle wereldproblemen zo opgelost
Ho ho ho, eerst nog maar eens zien of het werkt he.quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:58 schreef HenkieVdV het volgende:
[..]
Je moet het groter zien. Met deze technologie is het eindelijk mogelijk om grote hoeveelheden water om te zetten in waterstof. Dat is weer nodig om de olie de wereld zo veel mogelijk uit te helpen.
Ah, ik dacht dat ze nog bezig waren om dat magnetisch veld goed voor elkaar te krijgen. Maar dat van die warmtewisseling had ik ook ergens gelezen. Als dat lukt kunnen ze toch een deel van de fusie-energie gebruiken om het plasma in stand te houden?quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:27 schreef Gripper het volgende:
Zo te zien is er nog een hoop onwetendheid over kernfusie, ook hier.... het probleem is inmiddels al lang niet meer het maken van een zo heet plasma, en ook niet het gevangen houden in een magnetisch veld. Zelfs het probleem dat het meer energie kost dan het oplevert is al bijna opgelost. Zodra ze een plasma kunnen creëren dat zichzelf op de gewenste temperatuur houdt, en daarbij ook nog eens geen extra energie vraagt, zijn ze er... bijna.
Dat is altijd nog beter dan een azijnpissende doemprediker die alleen maar weet te vertellen de de hele wereld naar de kloten gaat zonder daar iets positiefs tegenover te zetten.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:31 schreef Thrilled het volgende:
fok zit vol met expertsals we hun moeten geloven zijn alle wereldproblemen zo opgelost
Correct. Het hele proces berust erop dat deuterium en tritium samenkomen in het fusieproces (de atomen fuseren, en dat kan alleen bij idioot hoge temperaturen waarbij ze elkaar zo hard raken dat de kernen aan elkaar smelten) , en samen helium vormen. De massa van de hoeveelheid helium na de fusie is minder dan de massa van de hoeveelheden tritium en deuterium ervoor. De resterende massa is volgens E=mc2 omgezet in een heleboel energie. Het fusieproces houdt zichzelf dan in stand, en dus kun je volstaan met het toevoegen van deuterium en tritium, en het afvoeren van het helium en de warmte.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:37 schreef IPdaily het volgende:
[..]
Ah, ik dacht dat ze nog bezig waren om dat magnetisch veld goed voor elkaar te krijgen. Maar dat van die warmtewisseling had ik ook ergens gelezen. Als dat lukt kunnen ze toch een deel van de fusie-energie gebruiken om het plasma in stand te houden?
Ja, dat ook. Een fusiereactor zou dus om efficiënt te zijn nooit op zichzelf kunnen staan, als ze slim zijn bouwen ze er twee naast elkaar, waarbij er altijd 1 in bedrijf is. Die kan dan de andere opstarten.quote:Klopt het dat je ongeveer het vermogen van een kerncentrale nodig hebt om het hele proces op te starten?
liever realistisch dan naiefquote:Op dinsdag 21 november 2006 13:41 schreef NT-T.BartMan het volgende:
[..]
Dat is altijd nog beter dan een azijnpissende doemprediker die alleen maar weet te vertellen de de hele wereld naar de kloten gaat zonder daar iets positiefs tegenover te zetten.
Het werkt, er zijn al kleinere kernfusiecentrales maar die hebben Q = 0.8 oid.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:37 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ho ho ho, eerst nog maar eens zien of het werkt he.
Wat jij realisme noemt, noem ik pessimismequote:
jammer dat we niet zoiets zien als het manhattan project destijds. daarvoor zijn de politieke belangen helaas te kleinquote:Op dinsdag 21 november 2006 13:51 schreef Gripper het volgende:
[..]
Wat jij realisme noemt, noem ik pessimisme
realistisch is dus dat deze technologie over 15 tot 20 jaar daadwerkelijk schone energie produceert. En het ontwikkelen van nieuwe technologie kan nou eenmaal niet zonder astronomische investeringen.
Was er iemand die bij de ruimterace of bij het ontwikkelen van kernwapens / kerncentrales mekkerde over de hoge kosten? Dat werd toen ook als heel belangrijk en noodzakelijk gezien. En nu het eenmaal blijkt te werken, kan het ook veel goedkoper dan in het begin. Bij kernfusie zal het precies zo gaan, als de technologie eenmaal bewezen is, kunnen centrales gebouwd worden voor een fractie van de kosten van dit pilotproject. Dat is altijd zo gegaan in de geschiedenis, dus zal het deze keer ook wel zo verlopen.
Als ik het goed begreep, ik hou me niet zo bezig met energie (quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:46 schreef HenkieVdV het volgende:
[..]
Het werkt, er zijn al kleinere kernfusiecentrales maar die hebben Q = 0.8 oid.
Dit zou de eerste reactor worden met Q= > 1 zodat je er winst mee maakt.![]()
het probleem is dat het nu nog meer energie kost dan het opbrengt. door het geheel op te schalen moet er meer energie uitkomen dan het kost.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:57 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Als ik het goed begreep, ik hou me niet zo bezig met energie (), was dat inderdaad het geval, maar was nu het probleem om het een continu proces te maken?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nou, bij de fusie verdwijnen het deuterium en tritium, en komt er helium voor in de plaats. Dat helium is nog steeds plasma, en moet dus worden afgekoeld tot normale temperaturen. Bij kamertemperatuur is helium een gas. En wat ze er dan mee gaan doen weet ik niet, misschien ballonnen vullen?quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:10 schreef Byte_Me het volgende:
hoe wordt eigenlijk het helium gescheiden van deuterium en tritium? op basis van dichtheid?
Wow, dan kan je die voor meer verkopen... nog nooit een zonnepaneel gezien of zelfs van GEHOORD die meer energie opwekt dan een kerncentrale.quote:Op dinsdag 21 november 2006 12:56 schreef KlappernootatWork het volgende:
[..]
Ik monteer voor 10 mille een Zonnepaneel op mijn dak, een fusiecentrale doet hetzelfde maar belast een heel land met een schuld van 10 miljard..![]()
maar in de reaktor moet een hoge concentratie deuterium en tritium zijn, om de reaktie in stand te houden. je kunt dus niet alleen He aftappen. en het lijkt me dat ze de afgetapte H2 en H3 willen recyclen. vroeg me gewoon af hoe dat gescheiden gaat worden, maar ik denk met centrifuges.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:24 schreef Gripper het volgende:
[..]
Nou, bij de fusie verdwijnen het deuterium en tritium, en komt er helium voor in de plaats. Dat helium is nog steeds plasma, en moet dus worden afgekoeld tot normale temperaturen. Bij kamertemperatuur is helium een gas. En wat ze er dan mee gaan doen weet ik niet, misschien ballonnen vullen?![]()
ja, maar er komen dus geen andere zaken vrij dan helium en neutronen en warmte. Er valt dus geen H2 en H3 meer af te tappen, en aangezien het restproduct maar 1 ingredient heeft, valt daar ook weinig aan te scheiden.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:30 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
maar in de reaktor moet een hoge concentratie deuterium en tritium zijn, om de reaktie in stand te houden. je kunt dus niet alleen He aftappen. en het lijkt me dat ze de afgetapte H2 en H3 willen recyclen. vroeg me gewoon af hoe dat gescheiden gaat worden, maar ik denk met centrifuges.
al wel langer het is al meer dan een jaar bekend dat hij in frankrijk zou komen (loopt zelfs een topic overquote:Op dinsdag 21 november 2006 13:00 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Alleen zat men te vechten over de locatie waar dat ding zou komen.
Ik dacht alleen dat dit besluite al 1/2 jaar geleden genomen was.
Wat een trieste ambtenaren hebben we toch voor 10 miljard en waarbij samengewerkt moet worden moet men er eerst jaren over doen om tot een consensus te komen, en hoeveel hebben de preventieve oorlogen na 11 septamber al gekost. Als ik het goed heb vele malen meer. Voor deze bedragen zou onze research naar kernfusie al een heel stuk verder op de rit kunnen zitten en we minder afhankelijk zijn van olie waardoor een groot stuk financiering van de extremisten weg gevallen zou zijn.
nee ze gaan nu kijken of het commercieel toepasbaar kan zijn.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:24 schreef IPdaily het volgende:
[..]
Juist dat is een belangrijk onderdeel wat ze nu gaan onderzoeken, vriend.
Ik hoop dat het lukt maar het zal nog een harde dobber worden...
maar krijg je dan gen radioactief koelwaterquote:Op dinsdag 21 november 2006 13:55 schreef Deetch het volgende:
Onder een plastic bekerje met water kun je ook een gasvlam houden zonder dat het plastic smelt. Als je de warmte snel genoeg afvoert zal het materiaal niet smelten. Het water wordt door de mantel van de torus heen geleid. In de torus is een magnetisch veld wat er voor zorgt dat de plasma niet in contact komt mte de wand.
Door de stralingswarmte wordt het water opgewarmd tot stoom en klaar is kees.
Voor een aantal verhelderende plaatjes zie hier: http://www.fusie-energie.nl/gallerij/gallerij.htm
[afbeelding]
het logische lijkt mij het helium weer terug te voeren naar de reactor zodat het in ...(weet het element zo niet) kan worden omgezet.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:24 schreef Gripper het volgende:
[..]
Nou, bij de fusie verdwijnen het deuterium en tritium, en komt er helium voor in de plaats. Dat helium is nog steeds plasma, en moet dus worden afgekoeld tot normale temperaturen. Bij kamertemperatuur is helium een gas. En wat ze er dan mee gaan doen weet ik niet, misschien ballonnen vullen?![]()
Ik heb ook eigenlijk geen flauw idee hoeveel kilo grondstof een tokamak verbruikt en hoeveel kuub helium er per seconde bij vrijkomt.
nee, helium is het produkt van de reaktie. wat jij zegt is hetzelfde als uitlaatsgassen terugleiden in de motor zodat ze om worden gezet in brandstof. zou mooi zijn als het zou kunnen, maar helaas heb je daar wat problemen met de hoofdwetten van thermodynamica.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:19 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het logische lijkt mij het helium weer terug te voeren naar de reactor zodat het in ...(weet het element zo niet) kan worden omgezet.
Kan, maar helium fuseert nergens meer mee, dus het is nutteloze vulling van het plasma. Dan is de fusiereactie minder efficiënt. Ik zou me zelfs kunnen voorstellen dat de fusie uitsterft als de verhouding helium : deuterium&tritium niet meer optimaal is.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:19 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
het logische lijkt mij het helium weer terug te voeren naar de reactor zodat het in ...(weet het element zo niet) kan worden omgezet.
nee tot Fe loont het om door te gaan met fuseren daarna kost het alleen maar energie.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:24 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
nee, helium is het produkt van de reaktie. wat jij zegt is hetzelfde als uitlaatsgassen terugleiden in de motor zodat ze om worden gezet in brandstof. zou mooi zijn als het zou kunnen, maar helaas heb je daar wat problemen met de hoofdwetten van thermodynamica.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |