Syntus rocks man.quote:Op dinsdag 21 november 2006 13:11 schreef trancethrust het volgende:
Kutsyntus.
ATB nieuwe generatie is volgens mij nog niet overal werkzaam (kost namelijk een paar miljoen om het op alle treinen te installeren).quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:16 schreef Gripper het volgende:
Er kan ook iets heel anders aan de hand zijn: Treinen zijn uitgerust met ATB (Automatische trein beïnvloeding) Die grijpt in als de machinist per ongeluk door rood rijdt, en zet de trein stil. Tijdens het rijden zelf geeft de ATb om de zoveel tijd een signaal en moet de machinist op een knop drukken, dit ter controle of hij nog alert is (dodemansknop)
Echter, bij de eerste generatie ATB's was het mogelijk om bij snelheden onder 40 km/u (snelheden die over het algemeen op rangeerterreinen en emplacementen worden gereden) door rood te rijden zonder dat de ATB kon ingrijpen. Misschien had de locomotief van de goederentrein zo'n oude ATB, en leidde dit in combinatie met onoplettendheid van de machinist tot dit ongeluk.
Bij nieuwe ATB's is dit probleem volgens mij wel opgelost, en werkt het systeem al vanaf 0 km/u.
Zie:
http://nl.wikipedia.org/wiki/ATB-EG
http://nl.wikipedia.org/wiki/ATB_Nieuwe_Generatie
en
http://home.conceptsfa.nl/~gstevens/cab_atbng.htm
voor meer uitleg over ATB
Verder begreep ik dat de passagierstrein iets te ver was doorgereden en half op de wissel of er al voorbij stond. Als de goederentrein dan ook op die wissel komt gaat het natuurlijk fout.
Het maakt hier niets uit met welke ATB de trein is uitgerust, het gaat erom met welk systeem het spoor is uitgerust. Arnhem heeft geen ATB-nieuwe generatie (dat komt alleen voor op regionele lijntjes, niet op het hoofdnet), dus kunnen alle treinen met lage snelheid door rood rijden.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:36 schreef thatsme het volgende:
[..]
Plan V en Plan T hebben nog zeker de ouderwetse variant en ik denk dat de ACTS trein ook nog de oude generatie heeft. Echter als het wisselpark onder de 40km/h is is er dus helemaal geen atb aanwezig omdat het dan toch niet werkt. Dus blijf je onder de 40km/h wordt de trein nooit stilgezet door de ATB bij rode seinen. Boven de 40km/h grijpt de ATB in omdat er geen signaal is en de trein dus te hard rijdt.
Ja, dan laten we ze liever nog een tijd op elkaar knallen, DAT kost geen geld zeker?quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:18 schreef Wombcat het volgende:
[..]
ATB nieuwe generatie is volgens mij nog niet overal werkzaam (kost namelijk een paar miljoen om het op alle treinen te installeren).
Nee hoor, voor zover ik weet moet het zowel op het spoor als in de trein geïnstalleerd zijn.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:18 schreef ReisT het volgende:
[..]
Het maakt hier niets uit met welke ATB de trein is uitgerust, het gaat erom met welk systeem het spoor is uitgerust. Arnhem heeft geen ATB-nieuwe generatie (dat komt alleen voor op regionele lijntjes, niet op het hoofdnet), dus kunnen alle treinen met lage snelheid door rood rijden.
Inderdaad, ATB niet van toepassing op emplacement Arnhem, of het nou EG of NG is. Maakt ook niet uit of de loc ATB-NG snapt of niet, als het niet in de baan zit, doet de treininstallatie niets.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:36 schreef thatsme het volgende:
[..]
Plan V en Plan T hebben nog zeker de ouderwetse variant en ik denk dat de ACTS trein ook nog de oude generatie heeft. Echter als het wisselpark onder de 40km/h is is er dus helemaal geen atb aanwezig omdat het dan toch niet werkt. Dus blijf je onder de 40km/h wordt de trein nooit stilgezet door de ATB bij rode seinen. Boven de 40km/h grijpt de ATB in omdat er geen signaal is en de trein dus te hard rijdt.
Hey, ik ben voor om het overal op te zetten. De regering vind het te duur.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:20 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, dan laten we ze liever nog een tijd op elkaar knallen, DAT kost geen geld zeker?.
Reis je nog steeds op het dak van goederentreinen?quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:38 schreef clumsy_clown het volgende:
Toch mooi dat ik sinds deze week niet meer elke dinsdag naar Velp ga.
Hihi, nee mallerd, ik zit regelmatig in de stoptrein van van Velp naar Arnhem.quote:Op dinsdag 21 november 2006 15:49 schreef Elvislives het volgende:
[..]
Reis je nog steeds op het dak van goederentreinen?
quote:
Ah, sorry.quote:Op dinsdag 21 november 2006 14:01 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
foto's kijken, het was een NS trein![]()
Dat gaat waarschijnlijk de kant op waar de botsing gebeurt is.quote:Op dinsdag 21 november 2006 17:12 schreef Sheepcidus het volgende:
Nijmegen -> Arnhem kon vanmiddag al. Iemand die weet waarom Arnhem -> Ede-Wageningen -> Utrecht dan niet kan?
Er zijn bussen ingezet.quote:Op dinsdag 21 november 2006 16:51 schreef Elvislives het volgende:
Volgens mij is er de komende dagen geen vervoer tussen Arnhem en de Achterhoek, dus velperpoort, dieren, zutphen, etc. De andere kant op zal wel gaan, hoop ik. Moet morgen naar Breda nl...
Nee, alleen richting de achterhoek is geblokkeerd. Volgens mij rijdt Arnhem-Ede/Utrecht al wel weer.quote:Op dinsdag 21 november 2006 17:25 schreef Sjoe538 het volgende:
[..]
Dat gaat waarschijnlijk de kant op waar de botsing gebeurt is.
waar blijven ze?quote:Op dinsdag 21 november 2006 16:05 schreef Litso het volgende:
Ik fietste er net langs, even een serie foto's gemaakt
Komen vanavond
Tof, had ik wel willen zien, maar ik had geen zin om vanuit Tiel weer helemaal terug naar Arnhem te gaanquote:Op dinsdag 21 november 2006 23:58 schreef Muck het volgende:
goed filmpje
kreeg een beetje kippenvel van het geluid van die zaag
van arnhem naar utrecht ging prima vanavond hoor, ik kon gewoon overstappen in Ede-Wageningen en had maar een kwartiertje vertraging ofzo.
Ik ben net weer thuis, en ze zijn nu dat ding van de rails aan het takelen zo te zien
Weet je hoe ver dat lopen isquote:Op dinsdag 21 november 2006 23:50 schreef Sheepcidus het volgende:
Je had het station naar binnen moeten gaan, daar kon je het van boven af goed zien.
Nog geen 3 minuutjes vanaf de sonsbeek ingang. En als je dan toch in de tunnel staat kun je net zo goed even doorlopen een lekker burgertje halen bij de BKquote:
Ik had wel wat beters te doenquote:Op woensdag 22 november 2006 11:12 schreef Gripper het volgende:
[..]
Nog geen 3 minuutjes vanaf de sonsbeek ingang. En als je dan toch in de tunnel staat kun je net zo goed even doorlopen een lekker burgertje halen bij de BK
was wel een maf gezicht!quote:Op woensdag 22 november 2006 00:51 schreef Sjoe538 het volgende:
[..]
Tof, had ik wel willen zien, maar ik had geen zin om vanuit Tiel weer helemaal terug naar Arnhem te gaan
Dus jij bent de komende dagen weer ziek na je tussenstop in dat dorpquote:Op woensdag 22 november 2006 18:24 schreef Elvislives het volgende:
Nou, ik moest overstappen in nijmegen - iets wat ik liever niet doe - dus van Arnhem naar Breda is t nu een half uur langer. Ach kunnen we wel hebben!
quote:Op woensdag 22 november 2006 19:29 schreef vitessezuid113 het volgende:
[..]
Dus jij bent de komende dagen weer ziek na je tussenstop in dat dorp![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |