quote:Op woensdag 15 november 2006 10:41 schreef bixister het volgende:
en als 't wél lukt krijg je daar misschien (vast!) ook weer juist een opkikker van kleintje. ik vond 't zo'n geweldig gevoel dat ik m'n kind zelf kon voorzien van wat hij/zij nodig had.
quote:Op woensdag 15 november 2006 11:11 schreef Kleintje het volgende:
Even over het 'door de bomen het bos niet meer zien'...
Er zijn zoveel sites en links...
Weten jullie nog waar jullie heel veel aan hebben gehad?
Leuk bijkomend voordeel is natuurlijk dat je sneller op je eigen gewicht bent door bv.
Volgens mij is het enige waar ik nu echt nog tegenop zie het voeden in het openbaar...
eerste week wordt je voornamelijk voorgelicht door de kraamzorg, daarna het Cb die er verschillende adviezen op nahouden. dat maakt het uist lastiger de verschillende adviezen. denk ik.quote:Op woensdag 15 november 2006 11:20 schreef YPPY het volgende:
Het zou propaganda kunnen zijn, maar ik vind dat je dan ook de nadelen moet noemen. Ik lees hier regelmatig mee en dat gedoe met cc's, vaste tijden, zoveel-maximaal-per-dag, overstappen-op-een-ander-soort-voeding lijkt mij niet echt leuk. Dat hoort wat bij betreft zeker bij zo'n cursus. Het is eerlijker om dat vooraf te weten. Dat het niet zo makkelijk is als het lijkt. Over bv hoor je tenslotte ook veel negatiefs.
Ik heb superveel gehad aan het topic hier. En ook aan het bv handboek van lll (een borstvoedingsclub), maar het gaat misschien wat ver om dat nu al te bestellen. Oude topics doorlezen heb ik wel al vanaf het begin van mijn zwangerschap gedaan.
Dat voeden in het openbaar valt echt zo mee. Je ziet niks (Op m'n werk, kwam een vrijwilliger binnen, type conservatieve man, ik vertelde dat Anna meteen bij binnenkomst al honger had, hij schrikt zicht te pletter "wha, ze is aan het drinken!". Had niks door. Vond het alleen vreemd denk ik dat ik niet opstond toen hij me een hand gaf.) Als je eenmaal gewend bent aan voeden, en de baby ook. Dan is het makkelijk. In het begin had ik het niet snel gedaan, maar na een paar weken maakte het me niet meer uit. Ik voed nu zelfs met m'n broertje erbij.
Vind je dat voor jezelf genant, of voor anderen?quote:Op woensdag 15 november 2006 11:11 schreef Kleintje het volgende:
Volgens mij is het enige waar ik nu echt nog tegenop zie het voeden in het openbaar...
Je hebt een pmmetjequote:Op vrijdag 17 november 2006 10:37 schreef PM-girl het volgende:
thnx, was inmiddels in het babytopic verder gegaan! *wegsluipt
Lotte, ik maak hier alle flessen in 1 keer klaar. Ik kook water, doe een deel in een maatbeker, aanvullen met koud tot gewenste hoeveelheid en dan de schepjes erbij. En ik heb 6 flesjes, die vul ik dus ook gelijk allemaal, en dan in de koelkast, die wel koud genoeg moet zijn (7 graden). Het koken doe ik eigenlijk alleen maar omdat het met warm water makkelijker mengt, en warm water uit de kraan is niet zo goed, hoor ik altijd.quote:Op dinsdag 12 december 2006 19:05 schreef ik80 het volgende:
Maken jullie flessen klaar met kraan- of gekookt water?
Lotte woog 3850! Jippie en ze is nu 5 weken, en bij haar geboorte woog ze 3000, goed aangekomen dus! Verder was alles oke op het cb.
Mag in een keer stoppen met de Bv, maar moet dan wel mijn bosrten insnoeren tegen ontstekingen.
Dat hebben wij ook. Ik was elke dag de flesje in een licht sopje af en doe ze om de dag, soms om de 2 dagen in de sterillisator.quote:Op woensdag 13 december 2006 11:17 schreef linda856763 het volgende:
Ja, ik doe het ook nog elke dag, maar ik ga maar een beetje minderen denk ik. Elk flesje wordt ook maar een keer gebruikt bij ons, en dan weer in de sterilisator, lijkt me wel wat overdreven...
Ah, weer een geval van een kraamverzorgster die een regel in haar hoofd heeft en er niet even bij verteld waaróm de regel vaak toegepast moet worden. * owlet heeft vele discussies met ex-collega's gehad over dit soort dingen. Verse ouders nemen alles (terecht) zo over en gaan zich vervolgens in alle bochten wringen voor dingen die helemaal niet nodig hoeven zijnquote:Op maandag 18 december 2006 12:30 schreef XXXKarinXXX het volgende:
klopt het trouwens ook dat je in het begin geen water mag koken in de waterkoker? Maar in een pannetje??? Zegt mijn schoonzus....
Als jullie zulke goeie ervaringen hebben met Avent dan ga ik daar ook voor denk ik
En heb je dan ook eerst zo'n miniflesje gebruikt?
Of meteen een grotere?
Ik heb hem op mijn lijstje gezet! Thanks voor de tip!quote:Op maandag 18 december 2006 12:56 schreef YPPY het volgende:
Je kunt denk ik beter een magnetron variant halen, bij de hema ofzo. Dat vind ik zelf erg makkelijk. Zeker op dagen dat ik veel flesjes heb (als ik kolf op mijn werk zijn het er zo'n 6 per dag).
Een flessenafwasborstel is ook handig.
Is waar. Nadeel van de Aventflessen is wel dat op de grotere flessen de maatverdeling pas begint bij 60cc. En zo'n minibabietjequote:Op maandag 18 december 2006 12:59 schreef owlet het volgende:
Miniflesjes zijn in het begin goed te doen en als je BV geeft kan het handig zijn om melk in mee te nemen bij het kolven. Maar ze gaan al vrij snel meer drinken per voeding dan er in zo'n fles past, dus als ik zelf nieuwe flessen zou kopen zou ik meteen voor de grote maat gaan.
Oh! Goed opletten bij het kopen dus, welke versie je neemt.quote:Op maandag 18 december 2006 13:19 schreef Tamea het volgende:
Ik ben blij dat jij het al vroeg sjak, diezelfde vraag had ik anders volgende week gesteld
Op mijn grote Avent flessen (260ml) begint de schaalverdeling trouwens niet pas bij 60, gewoon bij 10 ml een streepje en bij elke 20 ml het getal ernaast.
Moet je ook zeker doenquote:Op maandag 18 december 2006 14:37 schreef _evenstar_ het volgende:
En zo hoor je dus overal tegenstrijdige verhalen![]()
Ik ga voor mezelf iig uit van wat de Kinderarts hier goed acht![]()
* Tamea heeft zich ook vergist, ze beginnen bij 40 met streepjes.quote:Op maandag 18 december 2006 14:13 schreef linda856763 het volgende:
[..]
Oh! Goed opletten bij het kopen dus, welke versie je neemt.
Neeheequote:Op maandag 18 december 2006 15:17 schreef pinquit het volgende:
koken in heet water als je een boiler hebt is idd niet fris leah, maar dat is omdat het water in de boiler stilstaat. ik dacht eigenlijk dat het meer het idee was, want je kookt het water toch. koken is toch heel heel heel heel heet zo'n honderd graden? wat overleeft dat dan?
en moest je dan gaan koken met spa?
Lucie krijgt voornamelijk hypoallergene kunstvoeding. Dat geeft zalvige groene megastinkende poep.quote:Op dinsdag 19 december 2006 17:08 schreef ik80 het volgende:
Rare (vieze) vraag: Wat voor kleur poep hebben flesbaby's?
(of het is geen rare vraag)
ben benieuwd, vind ze ook erg stinken hahahaha (BV poept stinkt ook maar dan anders)
Grappig, Lucie is juist meer en vaker gaan poepen sinds ze voornamelijk kunstvoeding krijgt.quote:Op dinsdag 19 december 2006 17:47 schreef Belana het volgende:
en ze kunnen ook een stuk minder vaak gaan peopen met flesvoeding ik80, daar moet je niet van schrikken
En als je nou de dag een beetje doorschuift elke keer een kwartiertje of zo er af haalt, smokkelen dus.quote:Op woensdag 27 december 2006 18:08 schreef ik80 het volgende:
Rottdog, zo doe ik het nu ook, maar soms komt de laatste voeding niet lekker uit. En ik ben zelf erg van het ritme/regelmaat en rust. Was eff benieuwd hoe anderen dat doen. Dat verschilt niet veel van hoe ik het nu doe, bevestigend is dat.
En toch lijkt zón schema me ook wel wat.
vraag aan je huisarts macrogolem, is poeder voor te poepen wat geen kwaad kan, de darmen niet beschadigt en wat je dus ook kan verhogen/verminderen zodat je voor haar juiste hoeveelheid hebt.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 20:43 schreef Macka66 het volgende:
Hier een hard persende en van de pijn huilende Lucie. De overstap van flesvoeding no.1 naar no. 2 blijkt dramatisch slecht aan het verlopen. Er worden alleen maar hele harde hompjes stopverfpoep uitgeperst. Olie door de voeding hielp niet, dus sinds vanmiddag krijgt de kleine dame Kindicol druppels en Friso comfort. We moeten nog even afwachten of dat wel helpt.
Moet Lucie nou de rest van haar flesvoedingstijd aan de comfort? Iemand met ervaring en tips?
Anders eens wat meer water toevoegen.quote:Op dinsdag 16 januari 2007 20:43 schreef Macka66 het volgende:
Hier een hard persende en van de pijn huilende Lucie. De overstap van flesvoeding no.1 naar no. 2 blijkt dramatisch slecht aan het verlopen. Er worden alleen maar hele harde hompjes stopverfpoep uitgeperst. Olie door de voeding hielp niet, dus sinds vanmiddag krijgt de kleine dame Kindicol druppels en Friso comfort. We moeten nog even afwachten of dat wel helpt.
Moet Lucie nou de rest van haar flesvoedingstijd aan de comfort? Iemand met ervaring en tips?
Oh okee. Bedankt, ik ben echt een groentje wat kv betreft.quote:Op donderdag 18 januari 2007 21:07 schreef linda856763 het volgende:
PV, dat mondje teruggeven doet Eva vaak ook, en ook als ze tussendoor wel een boertje doet. Ik geloof niet dat het één perse wat met het ander te maken heeft. Boertje doet ze omdat lucht dwars zit, spugen doet ze een beetje omdat er net iets te veel in is gegaan...
Ik zal eens kijken naar een kleinere speenquote:Op donderdag 18 januari 2007 21:36 schreef Belana het volgende:
lastig pv, want met bv wist je niet hoeveel hij dronk natuurlijk. en alle kindjes zijn verschillend. Liam heeft nooit grotere fless dan 180 cc gedronken, Ezra drinkt er 4 van 240 weg op een dag naast zijn happies. misschien gaat het te snel voor hem, kun je nog een kleinere speen proberen misschien, zodat ie wat verzadigder is. of misschien toch wat meer per fles.
PV, kan je 'm niet zittend laten boeren?quote:Op donderdag 18 januari 2007 19:27 schreef Paradijsvogeltje het volgende:
Als ik de fles geef, wil Kendahl tussendoor geen boertje doen. Ik trek de fles er op de helft uit en leg hem tegen me aan, maar dan gaat hij zo'n stennis schoppen dat er geen boer aan te pas komt. Met als gevolg dat je uiteindelijk verder gaat en hij na de fles een flink mondje teruggeeft terugkwakt.
Wat moet ik hiermee?
Ik deed dat boeren met bv geven ook, ik dacht dat het nodig was tegen het spugen. Dat is mij dan weer ooit verteldquote:Op donderdag 18 januari 2007 21:39 schreef Macka66 het volgende:
[..]
PV, kan je 'm niet zittend laten boeren?
Waarom moet Kendahl eigenlijk tussendoor boeren?
Dat mondje teruggeven deed Lucie de eerste maanden trouwens ook vaak. Flesdrinkers hebben de neiging om in eerste instantie iets meer te nemen dan ze nodig hebben, is mij ooit verteld.
ik weet niet hoe het bij andere kv zit maar bij de neocate is de samenstelling toch wel iets anders, vandaar dat arwen iig de opvolg melk niet krijgt.quote:Op donderdag 18 januari 2007 22:01 schreef Belana het volgende:
wat ik me nog af vroeg, zit er in opvolgmelk nou weer meer of andere voedingstoffen? als ik op de potten kijk zie ik geen verschil namelijk.
Zit wel wat in, Evenstar. Het kan voor ons misschien een klein verschilletje lijken, maar voor zo'n kleintje kan het een wereld van verschil zijn. Niet voor niets moet je natuurlijk langzaam beginnen met nieuw eten..quote:Op donderdag 18 januari 2007 22:05 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
ik weet niet hoe het bij andere kv zit maar bij de neocate is de samenstelling toch wel iets anders, vandaar dat arwen iig de opvolg melk niet krijgt.
het minimale verschil (zal denk ik wel wat zijn) zal misschien voor een leek niets zeggend zijn, maar kan toch best uitmaken denk ik.
Ehmmmm... gezien m'n actuele ervaring zou ik je willen aanraden om toch vooral heeeeel geleidelijk over te stappen op no.2. Maak dat blik maar op terwijl je no.2 introduceert met af en toe een flesje vervangen...quote:Op donderdag 18 januari 2007 22:21 schreef Belana het volgende:
ah kijk, das duidelijk dan! ik heb namelijk idd het idee dat Ezra niet meer genoeg uit de nummer 1 haalt, maar ik wilde het laatste blik nog opmaken, weet niet of ik dat nog doe dan.
Dan komt het waarschijnlijk heel goed uit dat ik kolfmelk afwissel met no.2quote:Op donderdag 18 januari 2007 22:25 schreef Macka66 het volgende:
[..]
Ehmmmm... gezien m'n actuele ervaring zou ik je willen aanraden om toch vooral heeeeel geleidelijk over te stappen op no.2. Maak dat blik maar op terwijl je no.2 introduceert met af en toe een flesje vervangen...
Ik denk dat dat een beetje vergezocht is. Het precieze verschil tussen nr. 1 en nr. 2 weet ik niet maar het zal wel iets met de darmwerking ofzo te maken hebben.quote:Op vrijdag 19 januari 2007 08:01 schreef YPPY het volgende:
Is opvolgmelk niet vooral een uitvinding van de marketingbazen van voedingsfabrikanten? Ze mogen geen reclame maken voor nr. 1 melk. En reclame maken is wel hun bedoeling natuulijk. Daarom hebben ze opvolgmelk 'ontwikkeld', zodat ze daar wel reclame voor mogen maken. Soms zie je in een advertentie zelfs drie pakken waarvan nr. 2 en 3 wel zichtbaar zijn, maar nr. 1 (dat mag niet).
Laat even weten of je verschil merkt in het gedrag van Ezra qua energie. Ik ben wel benieuwdquote:Op vrijdag 19 januari 2007 09:53 schreef Belana het volgende:
bv past zich ook aan in de loop van de tijd, dus het lijkt me dat de samenstelling wel anders is dan toch? Ik ben het iig maar gaan gebruiken sinds gisteravond.
Ik ben wel blij dat er opvolgmelk is uitgevonden.quote:Op vrijdag 19 januari 2007 08:01 schreef YPPY het volgende:
Is opvolgmelk niet vooral een uitvinding van de marketingbazen van voedingsfabrikanten? Ze mogen geen reclame maken voor nr. 1 melk. En reclame maken is wel hun bedoeling natuulijk. Daarom hebben ze opvolgmelk 'ontwikkeld', zodat ze daar wel reclame voor mogen maken. Soms zie je in een advertentie zelfs drie pakken waarvan nr. 2 en 3 wel zichtbaar zijn, maar nr. 1 (dat mag niet).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |