oke, ben benieuwd, maar ik heb eigenlijk liever dat hij dan morgen maar niet speelt, als ie er dan maar wel donderdag bij kan zijn.quote:Op vrijdag 17 november 2006 22:01 schreef Malibu-06 het volgende:
Klopt. Maar de artsen hadden goede hoop.
Gebeurt trouwens nog steedsquote:Op zaterdag 18 november 2006 01:36 schreef Canisfire het volgende:
Toch leuk Leonardo die voor bijna niets Rotterdam verliet en nu straks bij Tottenham gaat spelen.
Van Persie die inmiddels de man is bij Oranje en Arsenal die ook voor een schijntje weg ging.
Smolarek die bij Dormund bassispeler is en ook niet veel gekost heeft.
Kalou die met een slecht gevoel weg ging en het nu redelijk doet in Londen.
We zijn goed bezig bij ons
Als ze weer aan het werk zijn bij de NSquote:Op zaterdag 18 november 2006 09:45 schreef mister_popcorn het volgende:
jaja, de organisatie is fantastisch bij ons, allemaal capabele mensen op de goede posities.
Weet er iemand of er van ns station breda ook direct een bus van de ns naar dordt rijdt? Zou me echt veel tijd schelen qua treinen.
quote:Suikerooms zijn een illusie
Ergens moet iemand het als eerste hebben geroepen: Feyenoord heeft een suikeroom nodig.
Op de website van het AD werd een peiling gehouden onder de achterban van de club. Duizenden voorstanders, beduidend minder maar toch ook nog duizenden tegenstanders.
Er leek er plotseling één te zijn ook: Steven Rottier. Nergens kwam hij live aan het woord, maar voorzitter Sietze Veen van De Graafschap maakte de kandidatuur hard. Volgens hem zou Rottier, shirtsponsor in Doetinchem, het geld en de ambitie hebben om suikeroom van Feyenoord te worden. Het verhaal speelt al weken niet meer.
Bij Feyenoord leefde hier en daar de behoefte aan een suikeroom. Er werd in Moskou bij Guus Hiddink serieus geïnformeerd of in Rusland geen loslopende miljardair bereid is een deel van zijn kapitaal in Feyenoord te steken. Jorien van den Herik heeft in een ander verband eens gezegd dat hij iemand kent die, wellicht, best in zijn eentje de club zou willen runnen.
Maar zijn dat suikerooms? Nee. Suikerooms zoals hier bedoeld, bestaan niet. Letterlijk is een suikeroom een erfoom van wie je als neef of nicht een kapitaal erft. In de sportjournalistiek wordt de term gebruikt voor iemand die geheel belangeloos een vermogen stopt in zijn favoriete club zonder dat hij daar iets voor terug hoeft. Binnen de Nederlandse verhoudingen wordt Dirk Scheringa, eigenaar van de financiële dienstverlener DSB Bank, geduid als een suikeroom.
Toevallig is de man vanavond te gast in de Kuip. Kan hij eens van dichtbij worden bekeken. Wie goed kijkt, ziet vrij snel dat ook hij geen belangeloze geldschieter is. Dat heeft hij ook nooit beweerd. Voor het bedrijf van Scheringa is AZ een vehikel zijn eigen handel aan de man te brengen. Dat vehikel is zó belangrijk geworden en er zit zó veel geld van hem in, dat hij de club onder zijn eigen hoede nam. AZ maakt deel uit van de DSB Holding. Daarin is het, gecontroleerd door de licentiecommissie van de KNVB, een zelfstandige Naamloze Vennootschap. Maar onderdeel van het bedrijf van de sponsor. Scheringa is voorzitter van de Raad van Bestuur van de NV AZ.
Wil een suikeroom-achtig iemand als Scheringa dan nooit eens zomaar wat weggeven aan zijn club? Natuurlijk wel. Die intentie had de man enige tijd geleden bij de financiering van het nieuwe stadion van AZ. Die financiering kwam niet rond en daarom wilde hij uit eigen zak een fors bedrag bijpassen. Daar hoefde hij niks voor terug te hebben. Maar dat bleek om fiscale redenen een probleem. Een dergelijke ‘schenking’ zou zwaar worden belast indien er niets tegenover zou staan. Om die reden is het stadion DSB Stadion genoemd. Destijds werd die naamgeving belachelijk gemaakt, omdat Scheringa zelf altijd had gezegd dat het nieuwe onderkomen niet naar hem of zijn bedrijf zou worden vernoemd. In dit geval kon hij moeilijk anders.
Wie vanavond in de Kuip AZ aan de slag ziet, ziet wél het resultaat van het werk van een financieel krachtig individu. Was hij er niet geweest, dan was de club uit Alkmaar hooguit een middenmoter gebleven. Overigens bracht Scheringa niet alleen kapitaal in. Hij stelde tevens een uitstekend commercieel en technisch management veilig.
In het buitenland doet het fenomeen ‘suikeroom’ als aanjager en beschermer van een voetbalclub weinig tot niet van zich spreken. Roman Abramovich, eigenaar van Chelsea, wordt vaak zo opgevoerd, maar heeft net als al zijn voorgangers een persoonlijk belang bij zijn investeringen.
Of er bij Chelsea ‘fout geld’ wit gewassen wordt, is een suggestie die onder meer in het weekblad Voetbal International is gedaan. De UEFA en FIFA hebben die publicaties serieus genomen en zijn daarom een onderzoek gestart naar de geldstromen in het topvoetbal. Maar al zou die suggestie niet waar zijn, dan nog heeft de Rus status gekocht. In zijn branche was zijn naam als Siberisch zakenman gevestigd, maar sinds zijn intrede bij Chelsea is hij in de hele internationale bovenwereld een bekende verschijning.
Elders in het buitenland doemen eveneens alleen maar voorbeelden op van mecenassen die zich louter om eigen belang een plaats in het voetbal bevochten. Zo kwam in 1985 Silvio Berlusconi bij AC Milan aan de macht op een manier die alles met voetbal en clubliefde te maken leek te hebben. Milan was net uitgeschakeld in de kwartfinale van de UEFA Cup door het Belgische KSV Waregem. Er ontstond oproer in Milaan en voorzitter Farina moest wijken. Berlusconi wilde de kar trekken. Het paste in zijn strategie de ontwikkeling van zijn mediabedrijven te stimuleren en zelf president van Italië te worden.
Berlusconi is een extreem voorbeeld van wat in Italië heel gebruikelijk is. Sergio Cragnotti gebruikte Lazio om zijn supermarktketen Cirio te helpen, de uitgever Vittorio Cecchi Gori benutte Fiorentina als publiciteitsmagneet en havenbaron Francesco Sensi had economisch baat bij een groot belang in AS Roma.
Dichter bij huis is de relatie tussen Philips en PSV altijd een interessante geweest. Die voetbalclub kwam tot wasdom als een personeelsvereniging, maar werd later een prachtig paradepaard voor het bedrijf om mee te pronken in Europa en vooral in Azië en Zuid-Amerika. In Eindhoven is er niets verkeerds aan de hand, maar ook daar is al lang bekend, dat er absoluut geen sprake is van enige vrijgevigheid zonder voorwaarden.
De professionals van Feyenoord zijn ook daarom al lang niet meer op zoek naar de suikeroom zoals die werd bedoeld in de hype rond Rottier. Dat er, zoals in die publiciteit werd beweerd, iemand zou opstaan die als doel heeft Dirk Kuyt terug te halen naar Feyenoord, daarover werd in het Maasgebouw hard gelachen. Zoiets kan al helemaal niet, maar zulke mensen bestaan er ook niet.
Bij Feyenoord is de focus niet (meer) gericht op een wilde weldoener. Daar bereidt een commissie onder leiding van voormalig voorzitter en speler Gerard Kerkum een herstructurering voor. Als die tot stand is gekomen, moet de club transparanter zijn geworden, niet alleen voor supporters maar met name ook voor investeerders. Daarbij heeft de club investeerders op het oog die best van clubliefde mogen getuigen, maar met wie de club een professionele relatie heeft en geen emotionele.
De commissie hoopt rond 5 december klaar te zijn met het voorstel, maar die datum is de enige associatie met de illusie van vrijgevigheid zonder grenzen. Suikerooms bestaan namelijk niet.
hmmz, hulp uit onverwachte hoek?quote:Op zaterdag 18 november 2006 09:56 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Als ze weer aan het werk zijn bij de NS, dan rijdt er een bus ja. Volgens mij naar Rotterdam Lombardijen.
quote:Koeman: 'Lucius wil spelen'
18 november 2006, 11:47
Door: Jelmer Geerds
Feyenoord-trainer Erwin Koeman acht zijn gehavende elftal niet bij voorbaat kansloos tegen AZ. "AZ is verder dan Feyenoord, maar ook die ploeg heeft zwakke punten", stelt Koeman op de website van de Rotterdammers.
"We zijn verzwakt, maar we hoeven niet bang te zijn voor AZ", stelt Koeman het strijdlustig. "Ik verlang dat we negentig minuten inzet tonen." Met die mentaliteit herstelde Feyenoord zich de afgelopen weken na de deceptie tegen Ajax, al ging het tegen RKC opnieuw mis. Omdat Koeman het uiterste van zijn spelers vraagt, ligt overbelasting op de loer: "Wij moeten tot en met de 95ste minuut alles geven om de wedstrijd binnen te halen, dat vergt veel", erkent de Feyenoord-coach.
Zondag wacht AZ, een verre van gemakkelijke tegenstander. Bovendien moeten de Rotterdammers het doen zonder De Guzman, Tim Vincken, Kariom Saïdi en mogelijk zelfs aanvoerder Theo Lucius. "Theo is niet honderd procent fit. Zelf wil hij spelen. Maar als ik hem opstel en hem daarna misschien wel vier wedstrijden kwijt ben, dan speelt hij morgen niet. Het moet verantwoord zijn. Op zaterdag zullen we het verder bekijken."
Danny Buijs is tegen AZ geschorst. Een bittere pil die Koeman al ruim van te voren zag aankomen: "Het zat er een keer aan te komen. Ik heb Danny in duidelijke bewoordingen uitgelegd hoe ik er over denk. Dit komt slecht uit. Ik hoop dat hij snapt dat hij de ploeg zo schade berokkent", besluit Koeman op de website van Feyenoord.
Als ze vandaag verliezen straks even op e-bay kijken.quote:Op zaterdag 18 november 2006 13:00 schreef satecl het volgende:
heej, waar kan ik een supporters kaart halen? of eventueel supporters incl. europese kaart??
pisvlekquote:Op zaterdag 18 november 2006 13:03 schreef Canisfire het volgende:
[..]
Als ze vandaag verliezen straks even op e-bay kijken.
Wat voor een kaart wil je nou eigenlijk hebben?quote:Op zaterdag 18 november 2006 13:00 schreef satecl het volgende:
heej, waar kan ik een supporters kaart halen? of eventueel supporters incl. europese kaart??
Via de site kan je zo'n aanvraagformulier downloaden die je dan naar klantenservice moet sturen.quote:Op zaterdag 18 november 2006 13:12 schreef satecl het volgende:
clubcard
Zit je bij Feijenoord verkeerdquote:Op zaterdag 18 november 2006 13:31 schreef satecl het volgende:
Jah maar als je in het noorde van nord-holland woont...
whehequote:Op zaterdag 18 november 2006 15:22 schreef zevenkamp het volgende:
[..]
Zit je bij Feijenoord verkeerd
quote:Op zaterdag 18 november 2006 15:22 schreef zevenkamp het volgende:
[..]
Zit je bij Feijenoord verkeerd
Loop je toch effe een stukkie naar het stadion. Zo ver is dat ook weer nietquote:Op zaterdag 18 november 2006 15:45 schreef jorienvdherik het volgende:
[..]
whehe![]()
Ik ben om 19;15 bij lombardijen, vanaf daar wil ik de trein naar stadion maar op de ns site staat dat die alleen op 21 en 51 stopt bij stadion. Gaan ze niet om de 10 minuten ofzo
Mwah, is best kut nog somsquote:Op zaterdag 18 november 2006 17:07 schreef zevenkamp het volgende:
[..]
Loop je toch effe een stukkie naar het stadion. Zo ver is dat ook weer niet![]()
2 avond wedstrijden achter elkaarquote:Op zaterdag 18 november 2006 17:47 schreef gitaarsnaar het volgende:
Ze schijnen daar als bakens in de verte
De duizend lampen van het Feyenoord stadion
Vier reuzen als een goliath
Als hoeders van de stad
Symbolen voor ´t hele legioen
Ze roepen jou en mij daar in de verte
De echo die je waar ter wereld horen kan
Die klank wordt overal gehoord
De klank van Feyenoord
De stem van de ware kampioen
![]()
Ik ookquote:Op zaterdag 18 november 2006 18:03 schreef Joeriii het volgende:
Ik ga naar de Kuip, prettige wedstrijd iedereen![]()
Gaat lastig wordenquote:Op zaterdag 18 november 2006 18:24 schreef mcyodogg het volgende:
Wel de drie punten in Rotterdam houden he? Dalijk denken ze in Alkmaar dat ze grote wedstrijden kunnen winnen.
AZ domineerde echt nietquote:Op zaterdag 18 november 2006 21:59 schreef MisterJ.Lo het volgende:
KLOTE.... wat doe je Az, domineren en dan telkens uithanden geven.![]()
Drenthequote:Op zaterdag 18 november 2006 21:59 schreef DatMeenJeNiet het volgende:
Die snoekduik van Drenthe
Dat had gewoon een doelpunt verdient...
Hofs
Leuk van de twee goals die die maakt, maar hij bakte er weer helemaal niks van..
Drenthe![]()
Die scharen
Met het spelersmateriaal wat Feijenoord momenteel heeft is dit gewoon een stunt.quote:Op zaterdag 18 november 2006 22:08 schreef Malibu-06 het volgende:
Wat een kut-redactie van feyenoord.nl zeg. Is winnen tegen AZ tegenwoordig al stunten? Moet normaal zijn dit.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |