Vanaf de aanhechting van de zenuwen in de ruggengraat naar de cortex, ergens tussen de 25 en 28 weken. Uitzondering voor kinderen die door misvormingen ondraaglijk gaan lijden.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:37 schreef roooosje het volgende:
Ok, voor het overzicht:
Wat is het maximale aantal weken wanneer er abortus mag worden uitgevoerd, voor iedereen persoonlijk?
Ok, maar jammerquote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:22 schreef sigme het volgende:
Op zich prima vraag, maar ik laat 'm even passeren, ok?
Dan weer wel?quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:50 schreef nummer_zoveel het volgende:
Oh ja, en als men tijdens echo's of vruchwaterpunctie's enz erachterkomt dat het kindje ernstig gehandicapt is kan ik het ook begrijpen.
Dan is het wel begrijpelijk, maar ik vind het wel erg ver gaan om voor anderen te bepalen wat wel of niet een zinvol bestaan is.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:50 schreef nummer_zoveel het volgende:
Oh ja, en als men tijdens echo's of vruchwaterpunctie's enz erachterkomt dat het kindje ernstig gehandicapt is kan ik het ook begrijpen.
Dat gaat tegen jouw geloof in.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:09 schreef teamlead het volgende:
[..]
Dan is het wel begrijpelijk, maar ik vind het wel erg ver gaan om voor anderen te bepalen wat wel of niet een zinvol bestaan is.
Ik volg je niet hoor, wat heeft dat met dit onderwerp te maken?quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:54 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Dan weer wel?
Trouwens..... we hadden het laatst over die kickboxchick, maar jij zou je kinderen wel onder de 18 op 1 of andere houseparty laten rondstuiteren?
Die keuze maakt de moeder nog altijd zelf hoor. Als ze tijdens de zwangerschap haar gehandicapte kind wil houden zou ik daar ook begrip voor hebben.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:09 schreef teamlead het volgende:
[..]
Dan is het wel begrijpelijk, maar ik vind het wel erg ver gaan om voor anderen te bepalen wat wel of niet een zinvol bestaan is.
Amen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:42 schreef sigme het volgende:
[..]
Daarom heeft ieder ook een eigen geweten om mee in het reine te blijven. Ik zal nooit mijn keuzes willen maken op basis van andermans geweten - en ik verwacht niet dat een ander ze neemt op basis van het mijne.
Wat uiteraard geen pleidooi is om aan andermans (gewetens)overtuiging geen waarde te hechten, integendeel.
Niet om jouw standpunt hier te bestrijden, maar je noemt zo duidelijk de moeder.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:35 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Die keuze maakt de moeder nog altijd zelf hoor. Als ze tijdens de zwangerschap haar gehandicapte kind wil houden zou ik daar ook begrip voor hebben.
Wat heb ik daarover te zeggen? Daar moeten ze met z'n tweeen uitkomen, hoe moeilijk het ook is. Kan ik niks van zeggen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Niet om jouw standpunt hier te bestrijden, maar je noemt zo duidelijk de moeder.
Wat is jullie idee over het recht van de vader in deze? Als de vader nou abortus wil, of perse niet, hoe staat dat ten opzichte van de wil van de zwangere vrouw?
Eens. Maar ook daarvoor geldt dat ik deze niet boven mijn geweten plaats. Als de wet iets voorschrijft (of toestaat) wat ik niet op m'n geweten wil hebben, of als ik iets noodzakelijk acht wat strijdig is met de wet, zal mijn handelen niet door de wet bepaald worden, maar door mijquote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:44 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Amen.
Blijft de plicht van hogerhand om (volgens een bepaalde definitie) gezonde kinderen te beschermen tegen een gebrek aan geweten. En ja, ook daar kun je een hele discussie over opengooien à la "wat voor jou gewetenloos is, is voor een ander misschien...".
Wettelijke grenzen zijn er niet voor niets, die zijn er ook om mensen te beschermen tegen het overschrijden van de heersende moraal.
ehm ja, dan wordt het lastig. Baas in eigen buik is zo'n feministische uitspraak. Maar al zou ik absoluut het kind niet willen en mijn vent wil het wel. Dan wordt het ook niet geboren, denk ik.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Niet om jouw standpunt hier te bestrijden, maar je noemt zo duidelijk de moeder.
Wat is jullie idee over het recht van de vader in deze? Als de vader nou abortus wil, of perse niet, hoe staat dat ten opzichte van de wil van de zwangere vrouw?
Tja, de rol van de vader...geef je ze een gelijkwegende stem, dan zit je nog steeds met een patstelling als de één wel en de ander geen abortus wil.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Niet om jouw standpunt hier te bestrijden, maar je noemt zo duidelijk de moeder.
Wat is jullie idee over het recht van de vader in deze? Als de vader nou abortus wil, of perse niet, hoe staat dat ten opzichte van de wil van de zwangere vrouw?
dat heeft niets met mijn geloof te makenquote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:25 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Dat gaat tegen jouw geloof in.
Amen.
Het kind word echter wél geboren alleen word het voor de geboorte ff doodgemaakt. Dat is dus niet het zelfde als het * niet-geboren * laten worden.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 11:15 schreef sigme het volgende:
Nah, 30+ weken aborteren vind ik wel echt absurd hoor.
Maar niettemin vind ik het echt wat anders, het afstaan van een levend kind of het niet levend geboren laten worden. Met niet-geboren laten worden heb ik niet zo'n moeite (al vind ik 30+ weken absurd, en waarschijnlijk moreel laakbaar). Afstaan vind ik emotioneel veel belastender.
Ik dacht dat je ook zo'n partyhead was (die dus ook waarschijnlijk voor haar 18de de ene onverlaten houseparty naar de andere bezocht?)quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 12:32 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Maar om antwoord te geven op je vraag: nee. En hoe kom je erbij?
Jaja, je kan het moeilijk als dood vlees in je buik houden he.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 13:47 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Het kind word echter wél geboren alleen word het voor de geboorte ff doodgemaakt. Dat is dus niet het zelfde als het * niet-geboren * laten worden.
Met knippen en tangen? Ik mag hopen dat ze levende kindjes niet zo verlossen..quote:Ik heb er op de tv naar zitten kijken en er werd gezegd dat de baby in de baarmoeder iets toegediend kreeg waardoor het hart stopt met kloppen en - en dan is het dus dood(gemaakt)- daarna is het * net een gewone bevalling *
Het word wel geboren.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 13:56 schreef sigme het volgende:
Jaja, je kan het moeilijk als dood vlees in je buik houden he.
Ieps dan heb ik zeker niet alles gezien. Maar knippen en tangen komen er vaak bij de bevalling van een levend ook aan te pas hoor.quote:Met knippen en tangen? Ik mag hopen dat ze levende kindjes niet zo verlossen..
Jah - je kan niet veel anders he? Er is geen alternatieve uitgang, het lost ook niet vanzelf weer op of zo. Het is wel wat anders dan een natuurlijke geboorte. Dat gaat van het zwangere lichaam uit. Extremen daargelaten.quote:
Dan knipt men hooguit de vrouw in, niet hele ledematen van de baby afquote:[..]
Ieps dan heb ik zeker niet alles gezien. Maar knippen en tangen komen er vaak bij de bevalling van een levend ook aan te pas hoor.
Ehm, volgens mij heb je na 25 weken echt nog wel heel veel apparatuur nodig hoor. Zoals ik hierboven al zei, het zenuwstelsel is dan nog niet eens verbonden aan de hersenen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 13:47 schreef deedeetee het volgende:
Na 25 weken vind ik het echt te bar, dan is het kind bijna in staat om zonder apparatuur zelfstandig te lven en daar ligt bij mij dan toch echt wel de grens.
We hebben hier zo te lezen te maken met een netwerkspecialist en niet met een artsquote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:30 schreef speknek het volgende:
[..]
Ehm, volgens mij heb je na 25 weken echt nog wel heel veel apparatuur nodig hoor. Zoals ik hierboven al zei, het zenuwstelsel is dan nog niet eens verbonden aan de hersenen.
Nah, levende baby's knippen ze in de regel niet in stukjes om ze dan met een tang de baarmoedermond uit te wrikken...quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:01 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Het word wel geboren.
[..]
Ieps dan heb ik zeker niet alles gezien. Maar knippen en tangen komen er vaak bij de bevalling van een levend ook aan te pas hoor.
In de regel niet nee, maar dat verschilt per kind: sommigen lopen voor en zijn hoewel prematuur "af", anderen komen met 42 weken nog veel te licht ter wereld met onrijpe longen. Beiden zijn uitzonderingen, maar het is niet voor niets dat ze in de VS met 25 weken (oif 24 zelfs) al willen beginnen met behandelen bij vroeggeboorte.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:30 schreef speknek het volgende:
[..]
Ehm, volgens mij heb je na 25 weken echt nog wel heel veel apparatuur nodig hoor. Zoals ik hierboven al zei, het zenuwstelsel is dan nog niet eens verbonden aan de hersenen.
zo'n kindje moet er zsm uit natuurlijk, niet omdat het kind gevaar loopt (het is dood , duh) zoals bij mij, maar naast ms evt. complicaties bij de moeder , is het psychisch natuurlijk zaak de gebeurtenis zo kort mogelijk te houden, dus knippen en de tang erbij.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:01 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Het word wel geboren.
[..]
Ieps dan heb ik zeker niet alles gezien. Maar knippen en tangen komen er vaak bij de bevalling van een levend ook aan te pas hoor.
Maar dat is toch echt wat anders dan 'bijna zelfredzaam'. Het sterftecijfer van zulke premature kindjes is enorm hoog, het is ook niet voor niks dat we er in Nederland wat huiverig voor zijn, behandelen van zo vroeggeborenen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:49 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
In de regel niet nee, maar dat verschilt per kind: sommigen lopen voor en zijn hoewel prematuur "af", anderen komen met 42 weken nog veel te licht ter wereld met onrijpe longen. Beiden zijn uitzonderingen, maar het is niet voor niets dat ze in de VS met 25 weken (oif 24 zelfs) al willen beginnen met behandelen bij vroeggeboorte.
Tuurlijk. Maar dan hebben we het hier over 25 weken he, een kind van 32 weken staat er al veel beter voor, en die termijn werd woordelijk aangehaald in de OP.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:57 schreef sigme het volgende:
[..]
Maar dat is toch echt wat anders dan 'bijna zelfredzaam'. Het sterftecijfer van zulke premature kindjes is enorm hoog, het is ook niet voor niks dat we er in Nederland wat huiverig voor zijn, behandelen van zo vroeggeborenen.
Jij denkt dat artsen hier anders over oordelen? Wel eens de geboorte van een 25 weken oude baby gezien? Die gaat niet met de moeder mee het ziekenhuis uit hoorquote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:34 schreef buachaille het volgende:
We hebben hier zo te lezen te maken met een netwerkspecialist en niet met een arts![]()
Ja weet ik. Engeland doen ze het dacht ik ook, Nederland dan weer niet (maar dat weet ik dus niet zeker). Ik heb daar ook m'n twijfels bij. Dat gaat zelden goed, en de rest zadel je dus wel op met ondraaglijk lijden tot een vroege dood. Als het wel goed gaat heb je dan natuurlijk wel iemand gered, maar is dat het waard? Persoonlijk schisma voor mij.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:49 schreef Mwanatabu het volgende:
In de regel niet nee, maar dat verschilt per kind: sommigen lopen voor en zijn hoewel prematuur "af", anderen komen met 42 weken nog veel te licht ter wereld met onrijpe longen. Beiden zijn uitzonderingen, maar het is niet voor niets dat ze in de VS met 25 weken (oif 24 zelfs) al willen beginnen met behandelen bij vroeggeboorte.
Ja, in Nederland is een discussie gaande over de termijn waarbij ze met behandeling beginnen, o.a. door de redenen die jij noemt: wordt het leven of lijden?quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 15:10 schreef speknek het volgende:
[..]
Jij denkt dat artsen hier anders over oordelen? Wel eens de geboorte van een 25 weken oude baby gezien? Die gaat niet met de moeder mee het ziekenhuis uit hoor.
[..]
Ja weet ik. Engeland doen ze het dacht ik ook, Nederland dan weer niet (maar dat weet ik dus niet zeker). Ik heb daar ook m'n twijfels bij. Dat gaat zelden goed, en de rest zadel je dus wel op met ondraaglijk lijden tot een vroege dood. Als het wel goed gaat heb je dan natuurlijk wel iemand gered, maar is dat het waard? Persoonlijk schisma voor mij.
Het ging mij erom dat kinderen die dan geboren worden niet zonder apparatuur overleven, en waarschijnlijk nog niet volledig in staat zijn pijn te ervaren. De technocraat in mij zet dat onder de meeste complexe dieren.
Ja, maar deze subdiscussie ontspon zich naar aanleiding van deedeetee:quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:59 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Tuurlijk. Maar dan hebben we het hier over 25 weken he, een kind van 32 weken staat er al veel beter voor, en die termijn werd woordelijk aangehaald in de OP.
Edit: yup, 30 weken wordt nog genoemd, maar zelfs 39 weken. Vanaf 37 geldt als voldragen en normaal
quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 13:47 schreef deedeetee het volgende:
Na 25 weken vind ik het echt te bar, dan is het kind bijna in staat om zonder apparatuur zelfstandig te lven en daar ligt bij mij dan toch echt wel de grens.
waarom zeg je dan zelf * niet-geboren * laten worden ? Maagoe laten we daar maar over ophouden.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:07 schreef sigme het volgende:
[..]
Jah - je kan niet veel anders he? Er is geen alternatieve uitgang, het lost ook niet vanzelf weer op of zo. Het is wel wat anders dan een natuurlijke geboorte. Dat gaat van het zwangere lichaam uit. Extremen daargelaten.
Ik dacht dat ze dat alleen bij een vroeger abortus deden niet bij zo'n extreem (te) late ? Wil je zeggen dat ze eerst de baby doodmaken en hem daarna in stukken snijden omdat hij dan gemakkelijker te verwijderen is ?quote:Dan knipt men hooguit de vrouw in, niet hele ledematen van de baby af. En met die tangen springen ze dan ook anders om.
Mee eens maar je hebt toch een paar weken * niemandsland * nodig om niet per ongeluk *zelfstandig leven* te doden ipv een niet levensvatbaar kind te verwijderen. Bij 32 weken is het niet onmogelijk meer dat het kind zelfstandig kan ademen, en dan is het hart met opzet laten stoppen met kloppen, dus het beëindigen van een zelfstandig leven geworden. Het kind kan zichzelf in leven houden en aan dat leven mag je niet zomaar een eind maken.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 14:30 schreef speknek het volgende:
[..]
Ehm, volgens mij heb je na 25 weken echt nog wel heel veel apparatuur nodig hoor. Zoals ik hierboven al zei, het zenuwstelsel is dan nog niet eens verbonden aan de hersenen.
Ik heb zelfs begrepen dat ze soms een keizersnede toepassen en vervolgens de vrucht de nek breken of doorsnijden om het dood te makenquote:Op dinsdag 31 oktober 2006 15:28 schreef deedeetee het volgende:
[..]
waarom zeg je dan zelf * niet-geboren * laten worden ? Maagoe laten we daar maar over ophouden.
[..]
Ik dacht dat ze dat alleen bij een vroeger abortus deden niet bij zo'n extreem (te) late ? Wil je zeggen dat ze eerst de baby doodmaken en hem daarna in stukken snijden omdat hij dan gemakkelijker te verwijderen is ?
Die vrouwen hebben idd flinke psychische problemen en normaal mens zou daar echt niet aan beginnen![]()
Weet je zeker dat ze ze niet opeten?quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 15:38 schreef buachaille het volgende:
[..]
Ik heb zelfs begrepen dat ze soms een keizersnede toepassen en vervolgens de vrucht de nek breken of doorsnijden om het dood te maken![]()
quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 15:42 schreef sigme het volgende:
[..]
Weet je zeker dat ze ze niet opeten?
Aangezien KirmiziBeyaz al zo goed wist hoe dat werkt met westerse normen en waarden, kan hij ons vast ook wel even uitleggen waar de Islam hierin staat.quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 15:38 schreef buachaille het volgende:
[..]
Ik heb zelfs begrepen dat ze soms een keizersnede toepassen en vervolgens de vrucht de nek breken of doorsnijden om het dood te maken![]()
Hoe staat trouwens de Islam tov dit thema? om maar eens een ander heet hangijzer te noemen.
http://www.flwi.ugent.be/cie/CIE/abid1.htmquote:Abortus is binnen de Islam tot op een zekere hoogte toegestaan, indien het leven van de vrouw in gevaar komt. De meeste geleerden hebben besloten dat de bezieling (Allah’s geest) de scheidslijn is die bepaalt of abortus toelaatbaar is of niet. Bij sommigen ligt de grens op het einde van de 4de maand, anderen beperken de periode tot 40 of 50 dagen. Dit hangt samen met de religieuze visie op de geboortebeperking. Vanaf de periode dat de vrouw bevrucht is, telt men 120 dagen, en dat is de tijd waarin de ziel wordt ingeblazen door Allah. In bekende hadiths* komt dit voor: "De schepping van ieder van jullie vindt plaats in de buik van de moeder, dit gedurende 40 dagen in de vorm van een levenskiem, daarna is hij even lang een klonter, daarna is hij even lang een klompje vlees; vervolgens wordt er een engel naar hem toegezonden die hem de levensadem (rûh) inblaast…".
Dus, men kan hieruit besluiten dat vanaf de bevruchting tot de periode van 120 dagen vruchtafdrijving mag toegepast worden. Na die periode is abortus verboden, behalve wanneer het leven van de moeder gevaar loopt. In de Koran staat over deze situatie: "Diegene die zich in een noodsituatie bevindt, zal geen zonden begaan bij het toepassen van wat niet is toegestaan." In geval van verkrachting is vruchtafdrijving toegestaan. Uiteraard, beschikt de vrouw niet alleen over een stoffelijk lichaam, maar heeft ze ook een geestelijke natuur. Het is ondraaglijk om een kind te moeten dragen op zo’n onwaardige manier. De vrouw treft in zo’n geval geen enkele schuld en heeft dus nood aan alle beschikbare hulp van omstaanders.
quote:Is abortus toegestaan in islamitische landen?
Heb even de usernamen weggehaald, zo raar anders mensen in een discussie te trekken waarvan ze niet weten dat ze eraan deelnemen.quote:Van Marokko weet ik dat het daar wel gewoon gebeurd in klinieken e.d. Zal wel een soort van gedoogbeleid zijn, men praat daar niet zo erg over. Net als zaken als prostitutie.
Op dat moment kunnen die kinderen pijn nog niet echt ervaren nee, maar na een aantal weken in een ..eh.. broedmachine om het maar oneerbiedig te zeggen, wel. Het gaat om wanneer ze die weken door komen, dat het dan heel goed kan dat ze een kort leven rest met bijzonder veel pijn. Mijn vraag was of dat dan ethisch verantwoord is. Ik meen me een post van jou van lange tijd terug te herinneren waar je ook al memoreerde hoe sommige families daar kapot aangingen (afgezien van het kind zelf dus).quote:Op dinsdag 31 oktober 2006 15:17 schreef milagro het volgende:
is dat wát waard, het ondraaglijk lijden? je zegt toch dat die kinderen pijn niet echt ervaren?
of bedoel je de ouders, voor hen is het dat toch meestal wel waard, ja, het alternatief is je kind zo te laten liggen bij je of in een bedje, en te wachten tot het stopt met ademen.
zou jij dat kunnen,welke ouder kan dat, als er een kans is dat je kindje het wel redt, mits aangesloten op.
of bedoel je het waard qua kosten?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |