quote:Op woensdag 4 oktober 2006 15:11 schreef type_29 het volgende:
Arnhem, hoofdstad van Gelderland.
Duiven, Zevenaar, Wehl, Didam?quote:
Wenters = Winterswijk = 30.000 inwonersquote:Op woensdag 4 oktober 2006 18:23 schreef Yozzz het volgende:
Wenters? Nooit van gehoordMeer of minder dan 30 inwoners?
quote:Op woensdag 4 oktober 2006 19:53 schreef FlowerMary het volgende:
Gelderlanders?
Brabanders; ok
Hollanders; ok
Limburgers; ok
Friezen; ok
Maar wat hebben Gelderlanders nou?
Wij hebben de 4-daagse, de oudste stad van Nederland, Frank Boeijen, grootste provincie van Nederland, de Betuwe, Veluwe én Achterhoek.quote:Op woensdag 4 oktober 2006 19:53 schreef FlowerMary het volgende:
Gelderlanders?
Brabanders; ok
Hollanders; ok
Limburgers; ok
Friezen; ok
Maar wat hebben Gelderlanders nou?
quote:Op woensdag 4 oktober 2006 19:53 schreef FlowerMary het volgende:
Gelderlanders?
Brabanders; ok
Hollanders; ok
Limburgers; ok
Friezen; ok
Maar wat hebben Gelderlanders nou?
- 1.970.865 inwonersquote:Waar der beuken breede kronen
Ons heur koele schaduw biên;
Waar we groene dennebosschen,
Paarse heidevelden zien;
Waar de blonde roggeakker
En het beekje ons oog bekoort,
Daar is onze Vale ouwe,
Kost'lijk deel van Gelre's oord.
Kost'lijk deel van Gelre's oord.
Waar bij zomerzon de boomgaard
Kleurig ooft den wand'laar toont,
En de vruchtb're korenakker
Stagen arbeid rijk'lijk loont;
Waar het aorige rivierke
Rustig stroomt langs groenen boord,
Daar is onze rijke Betuw
Kost'lijk deel van Gelre's oord.
Kost'lijk deel van Gelre's oord.
Waar kasteelen statig prijzen
Rond door park en bosch omringd,
Waa het voog'lenkoor zijn lied'ren
In het dichte loover zingt;
Waar het lief'lijk schoon na 't landschap
't Oog des schilders steeds bekoort,
Daar is onze "olde Graafschap",
Kost'lijk deel van Gelre's oord.
Kost'lijk deel van Gelre's oord.
Gelderlandquote:Gelre was een uitgestrekte vroegere Nederlandse landstreek die meer omvatte dan de huidige provincie Gelderland. Zij was gelegen in het midden en oostelijk deel van het huidige Nederland en strekte zich in het zuidoosten voor een kleiner gedeelte ook uit in het naburige Duitse Rijnland. In plaats van Gelre wordt ook vaak Gelder gezegd, de vorm die gebruikt wordt in woordafleidingen als Gelders en Gelderland.
Gelre was verdeeld in vier kwartieren, het kwartier van Nijmegen, van de Veluwe, van Zutphen (Graafschap Zutphen), en Opper-Gelre. De eerste drie kwartieren waren gelegen in de huidige provincie Gelderland. Opper-Gelre omvatte het noordelijk deel van de huidige Nederlandse provincie Limburg, inclusief Venlo en Roermond, en het aangrenzende gebied in Duitsland rond het stadje Geldern, waaraan Gelre haar naam heeft te danken.
In de middeleeuwen was Gelre een zelfstandig en belangrijk hertogdom. De zelfstandigheid eindigde definitief in 1543. De noordelijke kwartieren (Neder-Gelre) aan de ene kant en het zuidelijke Opper-Gelre aan de andere kant vormden geografisch geen aaneengesloten geheel. Het Hertogdom Kleef vormde een wig tussen de noordelijke en de zuidelijke gebiedsdelen. Ook politiek gingen beide gewesten een gescheiden weg. Tijdens de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden vormde het noordelijke deel een van de zeven gewesten. Opper-Gelre was daarentegen deel van de Zuidelijke Nederlanden.
Brede rivieren die traag door een oneindig laagland gaan.quote:Op woensdag 4 oktober 2006 19:53 schreef FlowerMary het volgende:
Gelderlanders?
Brabanders; ok
Hollanders; ok
Limburgers; ok
Friezen; ok
Maar wat hebben Gelderlanders nou?
plaatsgenootquote:Op woensdag 4 oktober 2006 15:08 schreef MarkNMGN het volgende:
Wie woont er allemaal in Gelderland die hier op fok zitten, volgens mij valt het wel mee. Vertel ook waar je zo beetje dingen gaat doen ofzo iets of waar je geweest bent en leuk was . Meld ook even waar je woont.
Ts begint, Ik zelf woon in Nijmegen, dat was het wel een beetje .
![]()
quote:
Appelpop!quote:Op woensdag 4 oktober 2006 20:08 schreef ScottishAsshole het volgende:
[..]
Ja die rakker is berucht hier.
Maar waarom Gelderland zo geweldig is? Bv. om Appelpop!!
bijna bijna bijnaquote:
Doesburg?quote:
Obelinkquote:Op woensdag 4 oktober 2006 19:35 schreef Yozzz het volgende:
Oooow! Maar dat kan ik welWe gingen nog weleens naar Obelink
veel natuurquote:Op zondag 8 oktober 2006 20:50 schreef tralalala het volgende:
Edenaar![]()
Gelderland mooiste provincie van Nederland![]()
[afbeelding]
Oja, nog zo'n pluspunt aan Gelderland:quote:Op zondag 8 oktober 2006 21:00 schreef arnold-d het volgende:
BENNEKOM gemeente van hierboven, ede
quote:Op maandag 9 oktober 2006 01:30 schreef MarkNMGN het volgende:
[..]
Oja, nog zo'n pluspunt aan Gelderland:
Kees van Wonderen!![]()
quote:Op maandag 9 oktober 2006 01:30 schreef MarkNMGN het volgende:
[..]
Oja, nog zo'n pluspunt aan Gelderland:
Kees van Wonderen!![]()
Eens een Gelderlander, Altijd een Gelderlander.quote:Op maandag 16 oktober 2006 11:20 schreef ijsmeis het volgende:
Ik ben geboren in Nijmegen, telt dat ook?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 16 oktober 2006 11:22 schreef Yozzz het volgende:
[..]
Eens een Gelderlander, Altijd een Gelderlander.Ik woon eigenlijk al 19 jaar in LimburgSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt..
Nijmegen verruilen voor Limburgquote:Op maandag 16 oktober 2006 11:27 schreef ijsmeis het volgende:
[..]
Ik woon eigenlijk al 19 jaar in Limburg.
Je avatar lijkt eigenlijk wel verdomd veel op:quote:Op maandag 16 oktober 2006 12:05 schreef NMGN23 het volgende:
[..]
Nijmegen verruilen voor Limburg![]()
Wat doe je?!!
Dat moet je tegen mijn moeder zeggenquote:Op maandag 16 oktober 2006 12:05 schreef NMGN23 het volgende:
[..]
Nijmegen verruilen voor Limburg![]()
Wat doe je?!!
Ja, inderdaad!!quote:Op maandag 16 oktober 2006 13:55 schreef Yozzz het volgende:
[..]
Je avatar lijkt eigenlijk wel verdomd veel op:
[afbeelding]
dan meldt ik mij bij deze aan als arnhemmerquote:Op donderdag 5 oktober 2006 21:25 schreef zoalshetis het volgende:
een echte arnhemmer meldt zich aan als ernhemmer.
Een beetje Harderwijk represent dan. Kom er vandaan, maar woon nu in L i m b u r g. Ik weiger echter te integreren en houd vast aan mijn Gelderse gewoonten.quote:Op woensdag 4 oktober 2006 15:09 schreef Roellie80 het volgende:
Harderwijk represents
Posbank?quote:Op zondag 29 oktober 2006 19:09 schreef HPayne het volgende:
Nunspeet ook in the House
[afbeelding]
Veluwe bij ochtend![]()
LOL ik ook welke straat woon je?quote:Op zaterdag 28 oktober 2006 18:10 schreef sjakie007 het volgende:
Lochemer meldt zich!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |