Ik zal die eens gaan zoeken.quote:Op maandag 25 september 2006 21:44 schreef Ozziecar het volgende:
Fijn, zo'n motivatie
Volgens mij valt het wel onder je verzekering.
Heb je de polisvoorwaarden al nagelezen?
Nope en zo ben ik ook niet. Ik hoef dan waarschijnlijk ook geen hele nieuwe vloer. Maar je hebt bijvoorbeeld ook dat gedeelte dat als mensen peuken in je tapijt branden. Dan komt er een verzekeringsman dit maken. Vraag me af of ze dat hier ook doen. Ik heb immers nog een pak bovenstaan.quote:Op maandag 25 september 2006 21:49 schreef admiraal_anaal het volgende:
Hmmm is je neefje, familie, vriendin of kennis niet toevallig tegen je aquarium gelopen en beschadigd
Zo zou ik dan ook denken.quote:Op maandag 25 september 2006 21:56 schreef Ozziecar het volgende:
Ik moet eerlijk zeggen dat ik er niet echt verstand van heb hoor, maar even (een misschien een kromme) vergelijking:
Een aantal jaren geleden was onze waterleiding gesprongen. De waterleiding zelf en de reparatie daarvan werden niet gedekt, de gevolgschade (oa. aan de vloer) wel.
Denk ik nu te simpel als we "waterleiding" vervangen door "aquarium", of werkt het zo niet?
Ik heb het water uit het aquarium zelf gebruiktquote:Op maandag 25 september 2006 22:00 schreef Ozziecar het volgende:
Mooi, dan zijn we eruit. Fijn geregeld zo![]()
Even wat anders: heb je je vis in water van dezelfde temperatuur gedaan?
Als het (veel) kouder of warmer is dan het water in je aquarium, kan ie het loodje leggen.
Je had het beestje ook gewoon door de huiskamer kunnen laten zwemmenquote:Op maandag 25 september 2006 22:01 schreef nikky het volgende:
[..]
Ik heb het water uit het aquarium zelf gebruikt
Niet aan de grond he. En alleen de hoeken zin verlijmd. Dan zou je het on theorie zo uit elkaar kunnen halen. Maar zal morgen eens informeren.quote:Op maandag 25 september 2006 22:41 schreef Five_Horizons het volgende:
Het is verlijmd?
Dan zou het best wel eens onder de opstal kunnen vallen....
Een pietlut van een verzekeraar zou zeggen:quote:Op maandag 25 september 2006 22:01 schreef nikky het volgende:
Mocht uw diepvries door een storing uitvallen of uw aquarium breken, dan valt ook de inhoud daarvan onder de dekking
Ik denk dat je vis onder de dekking valt.quote:Op maandag 25 september 2006 22:01 schreef nikky het volgende:
http://www.unive.nl/faq
... Mocht uw diepvries door een storing uitvallen of uw aquarium breken, dan valt ook de inhoud daarvan onder de dekking. ...
Als ik dit zo lees zou het eronder moeten vallen.
Zoals ik het lees, gaat het stukje over het feit dat de gevolgschade altijd gedekt is, en dat (in geval van een diepvries of een aquarium) OOK de inhoud daarvan gedekt is. Het woordje ook is volgens mij hier erg belangrijk.quote:Op maandag 25 september 2006 23:54 schreef frederik het volgende:
[..]
Een pietlut van een verzekeraar zou zeggen:
"die ene vis willen wij wel vergoeden, die ene kuub water willen wij wel vergoeden, de rest van de inhoud gebruik je maar in je nieuwe aquarium.Maar omhoogkomend laminaat? Dat is geen inhoud van dat aquarium, en kunnen we dus niet vergoeden op basis van deze polis"
Je vis is niet gedekt.( hihiquote:Op dinsdag 26 september 2006 12:04 schreef Faithz het volgende:
WIj hadden een bak van 2 meter staan, 60 diep, 60 hoog. Normale inboedelverzekering bij Achmea. Dat was incl. waterschade van het aquarium en voor schade aan 3en. Hebben we van te voren naar gevraagd omdat het nogal een hoeveelheid water was
Edit: volgens mij is je vis zelfs gedektHoe grappig het ook klinkt maar als je een speciaal aquarium hebt kan de prijs van 1 visje oplopen naar 100en euro's. Hoe dit precies werkt weet ik trouwens niet hoor. Maar je vis leeft nog, dat scheelt.
Volgens de tekst van de verzekering lijkt het er anders wel op. Gezien de prijzen van bepaalde vissen is dat niet onlogischquote:Op dinsdag 26 september 2006 12:34 schreef Five_Horizons het volgende:
Je vis is niet gedekt.( hihi![]()
) (levende have is nooit gedekt)
Inhoud van het aquarium is wat anders dan vissen.quote:Op dinsdag 26 september 2006 13:28 schreef Mark het volgende:
[..]
Volgens de tekst van de verzekering lijkt het er anders wel op. Gezien de prijzen van bepaalde vissen is dat niet onlogisch
Lijkt me dat de vissen onderdeel van de inhoud zijnquote:Op dinsdag 26 september 2006 14:10 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Inhoud van het aquarium is wat anders dan vissen.
Klopt, je verzekering zou ze alleen vergoeden als hun eigen verzekering dat niet zou doen of als ze die niet zouden hebben oid.quote:Op dinsdag 26 september 2006 13:55 schreef Rewimo het volgende:
Mijn benedenbuurman had schade door een lekkage in een waterleiding bij mij boven. Volgens mijn verzekeringsagent moest hij dat op zijn eigen inboedelverzekering verhalen. Dat heb ik hem medegedeeld. Nooit meer wat van gehoord, dus ik ga ervan uit dat dat klopte.
Buurman is inmiddels verhuisd
Ja hoorquote:Op dinsdag 26 september 2006 12:34 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Je vis is niet gedekt.( hihi![]()
) (levende have is nooit gedekt)
Leuk, maar heb je er al eens een beroep op gedaan in het geval van (om maar iets standaard te noemen) koi-karpers? Die krijg je niet naar volledige waarde vergoed.(en vaak al niet eens standaard verzekerd)quote:Op dinsdag 26 september 2006 15:28 schreef Faithz het volgende:
[..]
Ja hoor
Deze is wel gedekt bij de meeste verzekeringen. In elk geval bij de mijne, net even nagevraagd. Ook gegoogled, zie link.
Anders hoeft men niet eens "inhoud" te noemen want het enige wat beschadigd IN het aquarium in geval van breuk is levend. Je zal ziek zijn als je voor 500 euro aan speciaal vissen in je tank hebt zitten.. om het maar niet over de beplanting te hebben. Of als je een zeeaquarium hebt.. auw..
Is dat ook bij andere producten die je in je huis hebt staan zo dat als ze te luxe zijn dat ze niet vergoed worden? Of alleen bij vissen?quote:Op dinsdag 26 september 2006 16:08 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Leuk, maar heb je er al eens een beroep op gedaan in het geval van (om maar iets standaard te noemen) koi-karpers? Die krijg je niet naar volledige waarde vergoed.(en vaak al niet eens standaard verzekerd)
quote:De maatschappij vergoedt op basis van dagwaarde
1 indien de dagwaarde op het moment van de
gebeurtenis minder bedraagt dan 40% van de
nieuwwaarde;
2 indien de inboedel onttrokken was aan het gebruik
waarvoor zij was bestemd;
3 indien het gaat om stormschade aan zonweringen,
(schotel)antennes, vlaggenstokken exclusief vlag,
buitenlampen en uithangborden;
4 indien het gaat om brom-, snorfietsen, onderdelen en
accessoires van motorrijtuigen, caravans en vaartuigen;
5 indien het gaat om beroepsuitrusting, kantoor- en/of
praktijkinventaris, gehuurde inboedel en medische
apparatuur in bruikleen;
De maatschappij vergoedt op basis van zeldzaamheidswaarde
indien het gaat om antiek, antiek meubilair, kunstvoorwerpen
en/of verzamelingen.
In afwijking hiervan gelden voor postzegel- en muntenverzamelingen
de volgende regelingen:
– postzegelverzamelingen: In dat geval gaat de maatschappij
bij de vergoeding van de schade aan buitenlandse
postzegels uit van maximaal 40% van de
waarde, uitgedrukt in de laatste catalogus van Yvert
en Tellier. Bij vergoeding van schade aan postzegels
van Nederland en/of Overzeese gebiedsdelen gaat de
maatschappij uit van maximaal 60% van de waarde
zoals vermeld in de laatste catalogus van de
Vereniging van Postzegelhandelaren in Nederland.
Uitgesloten is schade aan losse postzegels.
– muntenverzamelingen: In dat geval gaat de maatschappij
bij de vergoeding van schade aan Nederlandse
munten uit van de middelste waarde zoals vermeld
in de laatste muntencatalogus van Mevius. Bij andere
munten gaat de maatschappij uit van de middelste
waarde zoals vermeld in de laatste wereldcatalogus
van Chester L. Krause en Clifford Mishler, waarbij de
Amerikaanse dollar wordt berekend naar de koers op
de dag van schade. Uitgesloten is schade aan losse
munten.
Heb jij hier een linkje van dat ik het kan aantonen? In de polisvoorwaarden kan ik dit namelijk niet terugvinden.quote:Op dinsdag 26 september 2006 12:32 schreef Saabmobiel het volgende:
Volgens de polisvoorwaarden gedekt lijkt me.
Uitgaande van voorwaarden Univé UGI2
Art. 28 De maatschappij verzekert de inboedel in de woning tegen materiële schade veroorzaakt door de in de navolgende artikelen omschreven gebeurtenissen.
Art. 33.1 Dekking:
De maatschappij vergoedt schade veroorzaakt door:
Art. 33.1.4 Water uit aquaria
Het onvoorzien stromen van water uit aquaria
Let op de uitsluiting in art 33.2 : onvoldoende onderhoud
Verder:
Art 34.2 Glasscherven en spiegels, aquaria/terraria
Maatschappij vergoedt het breken van.. .. alsmede van aquaria en terraria met inbegrip van de schade aan de inhoud hiervan.
Maar dan niet op de inboedel, maar waarschijnlijk op opstal (had niet gelezen dat het verlijmd laminaat is (gelijmd op de ondergrond of alleen aan elkaar (wel zwevend?)
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |