Iedereen heeft het recht om te worden beoordeeld als individu. Hoewel ik me de bezwaren van die vader goed kan voorstellen, is het niet aardig om de vriend van zijn dochter bij voorbaat te bestempelen als crimineel/loverboy/player puur omdat hij een Marokkaan is. Net zoals er Nederlanders bestaan met een slecht karakter, zullen er zeker Marokkanen bestaan met een goed karakter.
Ik zou echter ook niet blij zijn als mijn dochter met een Marokkaanse vriend thuiskwam. Dat heeft te maken met cultuurverschillen. Een Marokkaan die actief de moslimcultuur aanhangt, zal vroeg of laat verwachten dat zijn vrouw thuisblijft voor de kinderen. Of dat een goede keus is kun je over twisten, maar het feit blijft dat ik voor mijn dochter wens dat zij ZELF de keus maakt om thuis te blijven voor de kinderen.
Meer in het algemeen, in de moslimcultuur is de man de baas in huis. Ik ben het daar niet mee eens, ik vind dat man en vrouw gelijkwaardig zijn en samen beslissingen moeten nemen over zaken zoals het huishouden of de kinderen. Dit wens ik ook voor mijn kinderen. Als mijn dochter met een moslim-vriend thuiskomt, dan weet je gewoon dat ze vroeg of laat beperkt gaat worden in haar keuzes. Zelfs als haar Marokkaan een goed hart heeft en het beste voor heeft met mijn dochter, dan nog zullen de culturele tradities in de familie hem dwingen om de zaken te doen zoals het volgens die cultuur hoort.
Of puur het stellen van "Geen Marokkaan in mijn huis" het gewenste effect heeft betwijfel ik. Pubers hebben toch de neiging om zich af te zetten en zullen het dan juist wel willen. Sowieso geloof ik niet in het stoken van ouders in de relaties van hun kinderen. Uiteindelijk maak je alleen de kloof tussen ouder en kind groter. Ik denk dat ik mijn bezwaren zou bespreken met mijn dochter (aangenomen dat ze de intelligentie en leeftijd heeft om ze te begrijpen) en de uiteindelijke keus aan haar laten. En haar vervolgens steunen in haar beslissing.
Stof tot nadenken: waarom hoor je nooit iets over de omgekeerde situatie? Komt een autochtone jongen ooit thuis met een Marokkaans meisje? Geeft dat dezelfde problemen? Of als een Marokkaans meisje thuiskomt met een blanke vriend, hoe gaat dat dan binnen die familie?