quote:Volkskrant
HILVERSUM - Voormalig PvdA-leider Ad Melkert heeft erkend dat hij in 2002 verkeerd heeft gereageerd op de opkomst van Pim Fortuyn. ‘Ik heb mezelf te veel in de toren van de bestuurder verschanst’, zei hij zaterdag in het IKON-televisieprogramma van Paul Rosenmöller.
Zijn optreden kreeg daardoor ‘iets bevoogdends’, erkende Melkert, tegenwoordig de tweede man bij het VN-ontwikkelingsprogramma UNDP. De boodschap was volgens hem te veel ‘we gaan de komende jaren op dezelfde manier door en zullen ervoor zorgen dat het goed blijft gaan’.
‘Terwijl veel mensen iets hadden van ‘we hebben er nou even niks mee te maken dat het goed is gegaan in de afgelopen jaren, er zijn heel andere dingen gaande en ik wil dat je daar iets op zegt, maar tegelijkertijd vertrouw ik je daar niet op’.’ Melkert vond dat hij daardoor in een ‘onmogelijke positie’ verkeerde.
De PvdA is er ook onvoldoende in geslaagd in de strijd om de gunst van de kiezer ‘de emotie te pakken’, vindt de oud-lijsttrekker. ‘Het rationele plan kwam tegenover het emotionele pamflet te staan. Dat is in handen van Fortuyn gekomen, en daar hadden we geen antwoord op.’
Melkert keek ook kritisch terug op het voor hem desastreus verlopen lijsttrekkersdebat na de gemeenteraadsverkiezingen in 2002, waarin de PvdA een groot verlies had geleden en waarmee in Rotterdam Fortuyns zegetocht was begonnen. ‘Ik ben toen te veel gaan hangen op het veilige bastion van de regeringsverantwoordelijkheid die we al die jaren gedragen hadden, waardoor ik te veel ontkende wat die revolutie was die zich in Rotterdam afspeelde en waarvan Fortuyn de vertolker was op een manier die me tegenstond.’
Melkert zei nooit weerzin gevoeld te hebben tegen Fortuyn als persoon maar wel tegen diens opvattingen, vooral over drastische beperking van de immigratie. Hij heeft daar naar eigen zeggen te emotioneel op gereageerd. ‘De polarisatie over de hoofden van bevolkingsgroepen heen, het in een hoek zetten van buitenlanders en zeggen dat Nederland op slot moest, daar kon ik emotioneel niet mee omgaan.’
quote:Op zondag 10 september 2006 13:42 schreef dVTB het volgende:
En trouwens? Wat doet Balkende anders dan Melkert?
Inderdaad.quote:‘Ik heb mezelf te veel in de toren van de bestuurder verschanst’
we gaan de komende jaren op dezelfde manier door en zullen ervoor zorgen dat het goed blijft gaan’
‘Terwijl veel mensen iets hadden van ‘we hebben er nou even niks mee te maken dat het goed is gegaan in de afgelopen jaren, er zijn heel andere dingen gaande en ik wil dat je daar iets op zegt, maar tegelijkertijd vertrouw ik je daar niet op’.
* Van Dale gecheckt heeftquote:Op zondag 10 september 2006 13:42 schreef Ringo het volgende:
Feilen??
Meneer Melkert, kijkt u nu toch eens goed naar die foto., dat u na al die jaren nog steeds niet eerlijk tegenoveruzelf kunt zijnquote:Melkert zei nooit weerzin gevoeld te hebben tegen Fortuyn als persoon maar wel tegen diens opvattingen,
quote:
ja meneer melkert is typisch wel links denken maar rechts vreten.quote:Op zondag 10 september 2006 13:51 schreef Grrrrrrrr het volgende:
Toch heeft Melkert de juiste keuzes gemaakt blijkbaar, hij heeft een goed betaalde baan en Pim is overhoop geschoten.
Goed verdienen heeft weinig te maken met "rechts vreten" of "links denken"...quote:Op maandag 11 september 2006 09:53 schreef digispeed het volgende:
[..]
ja meneer melkert is typisch wel links denken maar rechts vreten.
ik walg van dit soort mensen.
Ah, de mensen die bereid zijn om meer belasting te betalen zodat degenen die het wat minder hebben in de samenleving ook rond kunnen komen? Ja, inderdaad, walgelijke lui.quote:Op maandag 11 september 2006 09:53 schreef digispeed het volgende:
ja meneer melkert is typisch wel links denken maar rechts vreten.
ik walg van dit soort mensen.
Ach, mischien is het zelfs beter zo, Melkert zit op zijn plaats bij de Wereldbank waar blijkbaar tot grote tevredenheid van iedereen zijn werk doet en de PvdA heeft met Bos een sterke lijsttrekker en wat broodnodige vernieuwing gekregen.quote:Op maandag 11 september 2006 10:36 schreef FreedonNadd het volgende:
now breaks my wooden shoe. Lekker op tijd Melkert, toch is het zonde van een politicus als Melkert. Jarenlang de politicus in Nederland met de beste dossierkennis alleen als lijsttrekker was hij gewoonweg rampzalig.
Serieus debatteren kon niemand met Fortuyn. Fortuyn had namelijk zo goed als geen dossierkennis en dat liet ie merken ook in de debatten: alleen maar zijn tegenstanders overschreeuwen, letterlijk. Totaal geen respect voor zijn gesprekspartners, zich beperkend tot bijna enkel one-liners en het spuien van onderbuikgevoelens. Het zijn de politieke debatten die je doorgaans in de kroeg ziet tussen een stel zatte kerels. Fortuyn vond het nodig om ook de landelijke politiek naar dit niveau te doen afdalen.quote:Op maandag 11 september 2006 10:54 schreef BlaineDeMono het volgende:
Ik vraag me af wie er wel tegen die misselijke flikker had opgekund...![]()
quote:Op maandag 11 september 2006 11:26 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Serieus debatteren kon niemand met Fortuyn. Fortuyn had namelijk zo goed als geen dossierkennis en dat liet ie merken ook in de debatten: alleen maar zijn tegenstanders overschreeuwen, letterlijk. Totaal geen respect voor zijn gesprekspartners, zich beperkend tot bijna enkel one-liners en het spuien van onderbuikgevoelens. Het zijn de politieke debatten die je doorgaans in de kroeg ziet tussen een stel zatte kerels. Fortuyn vond het nodig om ook de landelijke politiek naar dit niveau te doen afdalen.
Ik was erg geschokt op het moment dat ik hoorde dat Fortuyn was vermoord, achteraf vraag ik me wel eens af waarom, Nederland is beter af zonder figuren als Fortuyn.
Rot nou eens op met je wazige 'elite' blaat, man. Alsof het zo vreselijk moeilijk is om een pakketje te versturen wat niet te traceren is, verpak het geheel met handschoenen aan (als je een strafblad hebt), ga naar een brievenbus in een andere gemeente, wacht tot het donker is en drop het in de brievenbus, je moet echt wel vreselijk dom zijn als ze je kunnen vinden danquote:Op maandag 11 september 2006 13:17 schreef JohnDope het volgende:
Wat ik nogsteeds een stoer verhaal vind, is diegene die melkert een doorgeladen Pistool had opgestuurd.
Die dader is gewoon nooit gepakt, dat vind ik echt wel knap, want dat betekent dus dat een hele gevaarlijke/machtige genius dat doorgeladen wapen naar Adje had opgestuurd.
M.a.w ik sluit vuurwerk in de toekomst niet uit rondom de bewuste elite......
Je hoeft mij echt niet te vertellen hoe je dat doet.quote:Op maandag 11 september 2006 13:21 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Rot nou eens op met je wazige 'elite' blaat, man. Alsof het zo vreselijk moeilijk is om een pakketje te versturen wat niet te traceren is, verpak het geheel met handschoenen aan (als je een strafblad hebt), ga naar een brievenbus in een andere gemeente, wacht tot het donker is en drop het in de brievenbus, je moet echt wel vreselijk dom zijn als ze je kunnen vinden dan![]()
Rosenmuller wordt nog dagelijks op een erg nare manier met de dood van Fortuyn geconfronteerd en zijn kinderen gepest.quote:Op maandag 11 september 2006 13:29 schreef Pool het volgende:
Het is pas écht knap van Melkert en Rosemüller zelf. Die schijnen via een links complot Fortuyn vermoord te hebben. Melkert heeft een baan bij de VN en Rosemüller een groot huis, leuke bijbaantjes en alle tijd voor zijn gezinnetje!
Idd, Pimmetje ligt te rotten met de wormen in zijn hol en Links Nederland heeft zijn voortbestaan zeker gesteld, hulde!quote:Op maandag 11 september 2006 13:29 schreef Pool het volgende:
Het is pas écht knap van Melkert en Rosemüller zelf. Die schijnen via een links complot Fortuyn vermoord te hebben. Melkert heeft een baan bij de VN en Rosemüller een groot huis, leuke bijbaantjes en alle tijd voor zijn gezinnetje!
Daar haalt dat prutsertje met het doorgeladen pistooltje het niet bij.
Zware straf zeg, voor moord. En zij krijgen tenminste erkenning, die kerel met dat pistooltje zit zielig op een zoldertje om zichzelf te gniffelen.quote:Op maandag 11 september 2006 13:31 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Rosenmuller wordt nog dagelijks op een erg nare manier met de dood van Fortuyn geconfronteerd en zijn kinderen gepest.
Geloof mij nou maar die gasten worden tot in de eeuwigheid gestalked en terecht!
Weet je wat het is op een dag zijn wij aan de beurt, langzamerhand zijn alle computers en media van ons kapitalisten dan valt er voor links niks meer te propageren (zoals wij jarenlang zijn geindoctrineerd door ned 1,2,3 en er verder nog niks was voor ons).quote:Op maandag 11 september 2006 13:32 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Idd, Pimmetje ligt te rotten met de wormen in zijn hol en Links Nederland heeft zijn voortbestaan zeker gesteld, hulde!![]()
Dat weet je niet, misschien wacht hij zijn kans af en is het een organisatie. En misschien is het wel een stakker op een zolderkamertje, dan is het wachten tot meneer ernstig ziek wordt en in het wild 'om zich heen' gaat schietenquote:Op maandag 11 september 2006 13:34 schreef Pool het volgende:
[..]
Zware straf zeg, voor moord. En zij krijgen tenminste erkenning, die kerel met dat pistooltje zit zielig op een zoldertje om zichzelf te gniffelen.![]()
Achjoh, alsof de jeugdcultuur bepalend is. Pim Fortuyn en veel van zijn rechtse matties waren juist linkse hippies in hun jeugd. De rechtse jeugd van nu zal vaak juist beseffen dat die lompe rechtse aanpak niet goed voor hen is geweest en kiezen daarom weer meer voor de linkerflank.quote:Op maandag 11 september 2006 13:35 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Weet je wat het is op een dag zijn wij aan de beurt, langzamerhand zijn alle computers en media van ons kapitalisten dan valt er voor links niks meer te propageren (zoals wij jarenlang zijn geindoctrineerd door ned 1,2,3 en er verder nog niks was voor ons).
Verder is de jeugd egoist en matrealist. De generatie I-PoD, bij de jeugd moet alles blingen als een malle en daar zit niks links meer bij.
Verdonk was ook PvdA.quote:Op maandag 11 september 2006 13:44 schreef Pool het volgende:
[..]
Achjoh, alsof de jeugdcultuur bepalend is. Pim Fortuyn en veel van zijn rechtse matties waren juist linkse hippies in hun jeugd. De rechtse jeugd van nu zal vaak juist beseffen dat die lompe rechtse aanpak niet goed voor hen is geweest en kiezen daarom weer meer voor de linkerflank.
En het grappige aan 'ons' kapitalisten is dat er geen 'ons' kapitalisten is. Het is iedere kapitalist voor zich en dat is de kapitalisten al eerder opgebroken.
Dan heb jij een verkeerd beeld van mij.quote:Op maandag 11 september 2006 13:47 schreef BlaineDeMono het volgende:
John Dope is niet helemaal wijs!![]()
En Verdonk is daarin weer een beetje doorgeschoten. Zij was waarschijnlijk de trotse hippie met de langste haren en de meeste stank om zich heen. En nu is ze de meest lompe en egocentrische muts van rechts. Die meid kent de gulden middenweg gewoon niet.quote:Op maandag 11 september 2006 13:49 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Verdonk was ook PvdA.
Totdat die hippies buiten hun villawijken kwamen en zagen hoe de realiteit echt is.
Wie jong was was links, wie volwassen wordt is centrum of rechts. bijvoorbeeld Amerika is in oorlog met moslims, maar daar is men tolleranter naar moslims toe dan in Europa. Dat komt omdat links daar niet bestaat.quote:Op maandag 11 september 2006 13:52 schreef Pool het volgende:
[..]
En Verdonk is daarin weer een beetje doorgeschoten. Zij was waarschijnlijk de trotse hippie met de langste haren en de meeste stank om zich heen. En nu is ze de meest lompe en egocentrische muts van rechts. Die meid kent de gulden middenweg gewoon niet.
Maar goed, je bent het dus met me eens dat het wel goed komt. Die bling bling jeugd kruipt ook ooit uit hun ghetto's en jongerenhangplekcontainers, waarna ze vast weer wijze, linkse beslissingen kunnen nemen.![]()
Droom maar lekker verder!quote:Op maandag 11 september 2006 14:01 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Wie jong was was links, wie volwassen wordt is centrum of rechts. bijvoorbeeld Amerika is in oorlog met moslims, maar daar is men tolleranter naar moslims toe dan in Europa. Dat komt omdat links daar niet bestaat.
Dank zij links hebben wij hier die wij-zij-cultuur.
In amerika zijn ze echt tolleranter. Ik ken toevallig een Afghaan die ook naar Amerika wilt verhuizen. En later kreeg ik dat nieuws te horen dat Amerikanen tolleranter zijn dan Europeanen.quote:
Dat heb ik ook weleens gehoord ja.quote:Op maandag 11 september 2006 14:36 schreef JohnDope het volgende:
[..]
In amerika zijn ze echt toleranter. Ik ken toevallig een Afghaan die ook naar Amerika wilt verhuizen. En later kreeg ik dat nieuws te horen dat Amerikanen toleranter zijn dan Europeanen.
Gevaarlijk? Mischien maar ik betwijfel het ten zeerste, iemand die echt gevaarlijk is stuurt geen pistool over de post. Iemand die echt gevaarlijk is hoor je of zie je niet tot het te laat is.quote:Op maandag 11 september 2006 13:25 schreef JohnDope het volgende:
[..]
Je hoeft mij echt niet te vertellen hoe je dat doet.
Maar die kerel/organisatie die dat wapen verstuurde is machtig en gevaarlijk. Jij en ik kunnen dat soort ludieke acties niet flikken.
Iemand die echt gevaarlijk is, die stuurt een StingerMissle in kadoverpakking en die doet er een briefje bij met daarop "de volgende komt per luchtpost".quote:Op maandag 11 september 2006 16:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Gevaarlijk? Mischien maar ik betwijfel het ten zeerste, iemand die echt gevaarlijk is stuurt geen pistool over de post. Iemand die echt gevaarlijk is hoor je of zie je niet tot het te laat is.
Dit is gewoon het werk van een laffe loser die nooit ergens toe zal komen, een type wat we van Fok wel kennen, hier stoere taal uitslaan maar in het dagelijkse leven durven ze hun mond niet open te doen![]()
Dude, Stingers kosten per stuk meer dan jij per jaar verdient en zijn totaal nutteloos tegen mensen, het zijn luchtafweerraketten, hou nou eens op met die stoere Counterstrike blaat en gaat eens in de echte wereld proberen te leven.quote:Op maandag 11 september 2006 16:29 schreef JohnDope het volgende:
Iemand die echt gevaarlijk is, die stuurt een StingerMissle in kadoverpakking en die doet er een briefje bij met daarop "de volgende komt per luchtpost".
Maar een leveltje lager is het ook heel gevaarlijk hoor![]()
Jij en ik hebben die mogelijkheden niet.
Ja, drugs dealende misdadigers zijn niet laf, dat zijn nog eens heldenquote:Die man die dat pistool opstuurde naar Melkert zal vast wel het boek "De jacht op de erven Bruinsma" gelezen hebben. En klaas was niet laf.
Geloof mij nou maar; onze klaas was echt van plan om een stinger zo te laten brengen naar het hoofdbureau van politie (dan heb je echt humor) alleen ze leven eindigde iets eerder dan hij had verwacht.quote:Op maandag 11 september 2006 17:22 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dude, Stingers kosten per stuk meer dan jij per jaar verdient en zijn totaal nutteloos tegen mensen, het zijn luchtafweerraketten, hou nou eens op met die stoere Counterstrike blaat en gaat eens in de echte wereld proberen te leven.
[..]
Ja, drugs dealende misdadigers zijn niet laf, dat zijn nog eens helden![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |