abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 30 januari 2008 @ 18:05:21 #26
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_56414132
quote:
Op woensdag 30 januari 2008 18:00 schreef MaxPower het volgende:

[..]

Dat is toch ook de intentie van de club? Als het een goede speler is wil je namelijk dat hij blijft.
als het een echt goede speler is blijft het nog een schijntje om weg te gaan.
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_56414143
edit was al gezegd
AFC AJAX
pi_56417995
quote:
Op donderdag 24 augustus 2006 14:20 schreef Radegast het volgende:
Dit lijkt me zeker slecht nieuws voor het gehele Nederlandse voetbal.
Lijkt mij ook.
Kwalitatief hoogstaande flauwekul voor de intelligente onbenul!
  Moderator / Redactie Sport / Weblog woensdag 30 januari 2008 @ 21:12:15 #29
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_56418345
dit lijkt me slecht nieuws voor de hele voetballerij. Zo verdwijnt er veel geld uit de bedrijfstak
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_56451476
quote:
Zorgen voor de topclubs

ROTTERDAM - De grootste schok sinds het Bosman-arrest’ werd de uitspraak van het CAS deze week ook wel genoemd. Het internationaal sporttribunaal oordeelde dat een voetballer zijn contract na drie jaar mag ontbinden, zonder dat daar een transfersom tegenover staat.

Andrew Webster hoeft zijn oude club Heart of Midlothian slechts een onkostenvergoeding te betalen voor zijn overstap naar Wigan Athletic in de zomer van 2006. Daarmee is Webster de eerste voetballer die gebruik maakt van een nieuw FIFA-reglement (artikel 17), dat voorschrijft dat een speler na drie jaar onder zijn contract uit kan. De betreffende voetballer hoeft zijn club slechts een vergoeding te betalen die gelijkstaat aan zijn nog openstaande salaris.

,,We zijn echt niet in paniek,’’ aldus technisch directeur Peter Bosz van Feyenoord. ,,Maar onderschatten doen we het ook niet. We gaan zorgvuldig kijken hoe we ons hiertegen het beste kunnen wapenen.’’

Omdat Feyenoord recent twee talentenfondsen oprichtte, ligt de kwestie in Rotterdam-Zuid extra delicaat. Geldschieters investeerden de afgelopen maanden in veertien jonge Feyenoord-spelers, waarmee ze een percentage van de transferrechten in handen kregen.

Maar wat als voetballers straks voor veel lagere bedragen de deur uit kunnen lopen? ,,Bij de spelers die in Talent Pool I en II zijn ondergebracht, zie ik op korte termijn amper problemen,’’ aldus Bosz. ,,Ook de investeerders hoeven zich niet gelijk zorgen te maken.’’

In een derde - onlangs gelanceerd - investeringsmodel legt Feyenoord spelers vast die nog aangetrokken moeten worden. ,,Bij die spelerscontracten beschermen we ons uiteraard tegen de recente uitspraak van het CAS,’’ aldus Bosz.

PSV heeft al eerder geprobeerd zich in te dekken. De Eindhovense club liet in alle spelerscontracten clausules opnemen. ,,Dan heb je in elk geval wat meer zekerheid over de voorwaarden waaronder een speler mag vertrekken,’’ zegt directeur Jan Reker. ,,Daarbij is het wel van belang dat de vergoeding die in het contract is opgenomen in overeenstemming is met het salaris, anders krijg je juridisch alsnog problemen. Hoe je de hoogte van zo’n vergoeding berekent is lastig aan te geven. Dat hangt af van de transfersom die je zelf hebt betaald en of je opleidingskosten moet betalen.’’

AZ beraadt zich nog op een strategie. Marcel Brands: ,,Ik heb meteen opdracht gegeven om alle ins en outs van dit arrest te verzamelen. Het is duidelijk dat dit arrest consequenties voor elke club gaat krijgen, maar op de korte termijn gaat het bij AZ nog niet spelen. Er zijn geen spelers uit onze selectie die meteen een beroep op het Webster-arrest kunnen doen.’’

Voor spelers die hun contract tussentijds verlengen, gaat de beschermde periode van drie contractjaren opnieuw in. Pas daarna kunnen ze zich beroepen op ‘Webster’. Brands: ,,De contracten van Stijn Schaars, Demy de Zeeuw en Barry Opdam zijn onlangs erlengd tot 2010 en Kew Jaliens heeft tot 2012 bijgetekend. De rest van de jongens is bezig aan het eerste of tweede jaar AZ.’’ Voor spelers ouder dan 28 jaar geldt dat ze al na twee jaar hun contract eenzijdig kunnen ontbinden. Voor Feyenoord vallen spelers zoals Roy Makaay, Giovanni van Bronckhorst, Denny Landzaat en Tim de Cler allemaal in die categorie. ,,Wij zullen daar gepaste maatregelen op nemen,’’ aldus Bosz.
  Moderator / Redactie Sport / Weblog vrijdag 1 februari 2008 @ 11:35:19 #31
17650 crew  rubbereend
JUICHEN
pi_56454599
naar ik ooit gelezen heb is dit de reden dat er bij PSV in de spelerscontracten gelimiteerde transferbedragen staan
DeLuna vindt me dik ;(
Op zondag 22 juni 2014 12:30 schreef 3rdRock het volgende:
pas als jullie gaan trouwen. nu ben je gewoon die Oom Rubber die met onze mama leuke dingen doet :)
pi_56479368
quote:
Spotgoedkope sterren door uitspraak CAS in zaak-Webster
Datum: 2-feb-2008 13:39

Voor een appel en een ei zijn ze deze zomer te koop, Frank Lampard, Kaká, Rafael van der Vaart en Cristiano Ronaldo. De uitspraak van het internationaal sporttribunaal CAS in de zaak rond Andy Webster (foto, links) heeft niet geringe consequenties voor de hoogte van de onkostenvergoedingen. Real Madrid zou voor de 75 miljoen euro die ze in 2001 ophoestte voor Zinedine Zidane deze zomer een heel elftal sterren bijeen kunnen kopen.

De uitspraak van het CAS in de zaak-Webster op basis van FIFA-artikel 17 luidde als volgt: een voetballer mag een contract na drie jaar ontbinden, ongeacht de duur. Was een speler bij het ondertekenen van de laatste arbeidsovereenkomst minimaal 28 jaar, dan mag hij het contract al na twee jaar opzeggen.

De club wordt gecompenseerd door de restwaarde van het contract: het salaris en een evenredig deel van de transfersom die de club voor hem heeft betaald. Dat laatste geldt alleen bij een eerste afgesloten contract. Als een speler zijn verbintenis tussentijds verlengt, vervalt de verplichting om een deel van de transfersom te betalen. Zo hoefde Wigan van het CAS slechts 190.000 euro te betalen aan Hearts bij de overgang van Webster. De marktwaarde van Webster was op zeven miljoen euro vastgesteld. Een precedent met verstrekkende gevolgen, al zijn er voldoende mitsen en maren.

De redactie van de Duitse krant Bild sloeg aan het rekenen en het resultaat is een lijst van vedettes voor ‘rommelmarktprijzen.’ Met een beroep op ‘Webster’ zou Rafael van der Vaart over enkele maanden Hamburger SV voor vier miljoen euro kunnen verlaten. Eenvoudige rekensom: Van der Vaart heeft een tot 2010 doorlopende contract en strijkt jaarlijks twee miljoen euro op. Mark van Bommel zou ook slechts een kwart-Alves kosten, zie onderstaande lijst. En Real Madrid kan Kaká én Cristiano Ronaldo binnenhalen voor een schamele 25 miljoen euro. (MA)

Afkoopsom in zomer 2008 op basis van jurisprudentie Webster-zaak:
Frank Lampard 5,5 miljoen euro
Ronaldinho 17 miljoen euro
Michael Owen 6,7 miljoen euro
Rafael van der Vaart 4 miljoen euro
Mark van Bommel 4 miljoen euro
Cristiano Ronaldo 13,4 miljoen euro
Kaká 12 miljoen euro
pi_56479395
Dat Ronaldinho dan nog de duurste is

Maar is een leuk prijsje voor Rafael
FOK!sport Sfeerverslagen Contest (Part II)
Winnaar Voetbalfoto Onderschriftcompetitie 2008 II
Ergens in 1972 schreef Keith Richards het volgende:
Ain't it good to be alive
pi_56479435
Okay, dit is helemaal de doodsteek voor het internationale clubvoetbal als er nu geen salary caps komen.
-
pi_57618108
Van der Vaart onderzoekt de mogelijkheden om in de zomer weg te gaan onder het Webster Arrest.
pi_58378435
Ook Amantino Mancini zou volgens de Mirror zijn contract willen afkopen voor 4 miljoen pond, waardoor Liverpool geen 10 miljoen pond als transfersom aan AS Roma zou hoeven te betalen.
pi_58378531
Dan geeft de nieuwe club gewoon tekengeld wat exact het bedrag is van de afkoopsom die de speler moet betalen aan zijn oude club. Win-win situatie voor speler en nieuwe club dus.
  dinsdag 29 april 2008 @ 12:56:59 #38
128959 M0NTANA
Don't fuck with me!
pi_58378603
quote:
Op dinsdag 29 april 2008 12:48 schreef BliksemSchigt het volgende:
Ook Amantino Mancini zou volgens de Mirror zijn contract willen afkopen voor 4 miljoen pond, waardoor Liverpool geen 10 miljoen pond als transfersom aan AS Roma zou hoeven te betalen.
AS Roma is een kutclub, maar om nou naar LFC te gaan.
I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with da best!
A.F.C. Ajax - Tottenham Hotspur F.C. - S.S. Lazio S.p.A. - Club Atlético de Madrid S.A.D. - R.S.C. Anderlecht
pi_59933344
quote:
Assunçao tekent na Webster-arrest bij Atlético
Door David Kuipers
Zondag, 06 juli 2008, 18:51

Paulo Assunçao heeft een vierjarig contract bij Atlético Madrid getekend. De 28-jarige middenvelder komt transfervrij over van Porto, waar hij vorige maand gebruik maakte van het Webster-arrest.

Door deze regel kunnen spelers hun contract na drie jaar eenzijdig opzeggen. Er zitten wel een aantal voorwaarden aan vast. Zo mag een speler niet naar een club uit dezelfde competitie en moet er een vergoeding worden betaald. Die vergoeding mag nooit hoger zijn dan het salaris dat de speler nog zou krijgen als hij de club niet zou verlaten.

Assunçao speelde sinds 2005 voor de Portugezen en kwam tot 62 competitiewedstrijden. Daarvoor verdedigde hij de kleuren van Palmeiras, Nacional en AEK Athene.
pi_59940454
Jonas heeft het gedaan, alleen Mallorca heeft een klacht ingediend.

Kijken hoe dat afloopt
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
pi_59940769
Dit is pure onzin.
De rijke clubs hebben hier alleen maar voordeel in want het zal nog goedkoper worden spelers te krijgen.

bv een top speler bij Ajax heeft een salaris van 2 a 3 mln per jaar.
Dus als zon speler zijn contract afkoopt hoeft hij slechts zon 3mln te betalen. En als hij dan gratis naar een top club gaat vangt hij gewoon 4 a 5 mln aan teken geld want die club hoefde tenslotte geen dure transfer prijs te betalen en op die manier vangt hij gewoon effe een onkosten vergoeding.

Ik ga wachten tot de top spelers van landelijke top clubs dit massaal gaan misbruiken om zo gratis naar europese top clubs te gaan.

maar btw als dit echt allemaal zo makkelijk is waarom heeeft c. ronaldo het nog niet gebruikt?
pi_59940839
Omdat ie vorig jaar nog een nieuw contract heeft getekend
pi_59940928
quote:
Op maandag 7 juli 2008 06:55 schreef BliksemSchigt het volgende:
Omdat ie vorig jaar nog een nieuw contract heeft getekend
zou hij dan niet weg kunnen als hij gewoon de resterende jaren afkoopt?
pi_59940981
quote:
Op maandag 7 juli 2008 07:30 schreef Static-NL het volgende:

[..]

zou hij dan niet weg kunnen als hij gewoon de resterende jaren afkoopt?
Nee. Na drie jaar pas weer. Elke keer als hij een nieuw contract tekent gaan er weer drie jaar overheen alvorens hij het mag afkopen.

Het zou anders wel heel erg makkelijk worden. Dus hij heeft in 2007 getekend, dus in de zomer van 2010 zou hij het contract kunnen afkopen. Maar als hij in 2009 weer een nieuw contract tekent, dan kan het pas in 2012 weer.
pi_59942131
quote:
Op maandag 7 juli 2008 05:48 schreef Static-NL het volgende:
Dit is pure onzin.
De rijke clubs hebben hier alleen maar voordeel in want het zal nog goedkoper worden spelers te krijgen.

bv een top speler bij Ajax heeft een salaris van 2 a 3 mln per jaar.
Dus als zon speler zijn contract afkoopt hoeft hij slechts zon 3mln te betalen. En als hij dan gratis naar een top club gaat vangt hij gewoon 4 a 5 mln aan teken geld want die club hoefde tenslotte geen dure transfer prijs te betalen en op die manier vangt hij gewoon effe een onkosten vergoeding.

Ik ga wachten tot de top spelers van landelijke top clubs dit massaal gaan misbruiken om zo gratis naar europese top clubs te gaan.

maar btw als dit echt allemaal zo makkelijk is waarom heeeft c. ronaldo het nog niet gebruikt?
Ajax doet het slim. Als Sulejmani na 2 jaar niet verkocht is loopt hij in de zomer van 2011 voor 2 miljoen de deur uit
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
pi_59988169
or segundo día consecutivo, Oscar Ahumada faltó al entrenamiento y parece que ya no volverá a vestir la camiseta de River. Los dirigentes del club de Núñez admitieron la "preocupación" ante la posibilidad de perder los derechos sobre el futbolista. Cada hora que pasa, está más lejos del Millonario. Néstor Sívori dejó de ser su representante esta tarde, por no estar de acuerdo en esta inesperada movida del volante.
"Ahumada se está amparando en las leyes europeas, puntualmente de Suiza, donde la libertad del jugador es muy amplia", explicó esta mañana Héctor Grinberg, tesorero de River, en Radio La Red. Por lo pronto, River hizo todas las presentaciones en la AFA, cuya legislación da cuenta que pese a finalizar el contrato, continúa el vínculo por el llamado 20 por ciento.
"Ahumada se está amparando en las leyes europeas, puntualmente de Suiza, donde la libertad del jugador es muy amplia"

Vertaling:

Ahumada van River heeft zich niet bij River gemeld omdat hij weg wil. Hij laat zich nu transferen naar Zwitserland omdat spelers daar de meeste rechten hebben
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
pi_60013060
Even cross-posten, voordat het Sulejmani-topic nog verder vernaggeld wordt..
quote:
Op donderdag 10 juli 2008 09:26 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik zou toch maar eens de richtlijnen voor beursgenoteerde bedrijven in Nederland gaan bestuderen

Wat jij beweerd mag helemaal niet
Het mag inderdaad niet, maar daarom gebeurt het nog wel.. Of ben je daadwerkelijk zo naïef? Zolang er maar geld verdient wordt en gepresteerd wordt, kraait er geen haan na.. Nouja, of een paar idealistische aandeelhouders die principieel moeilijk doen..
I'm a shooting star leaping through the sky like a tiger defying the laws of gravity
Farookh Bulsara (Freddie Mercury) 05/09/1946-24/11/1991
Hattrick: SC diepFries (1295088)
pi_60013113
Heb het aub niet over dingen waar je geen kijk op hebt want het is gewoon echt niet zo
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
pi_60013206
Artikel van Wenger dus laatst, wel interessant.
quote:
Wenger sees 'the end of transfer fees': Arsenal manager says the power has shifted from clubs to players

Three decades ago, when Arsène Wenger was earnestly failing to establish himself as a professional footballer of note at Strasbourg, the financial dominion of clubs went without challenge. No player left a team without the express permission of his employers. A club owned a footballer's registration until choosing to relinquish it for whatever price they deemed fit. When neither a new contract nor a transfer could be agreed, clubs could lawfully prevent their employees playing for any other club without paying him another centime.

So effectively did football control the salaries of its performers that the ¤20m (£15.7m) a season Real Madrid are currently enticing Cristiano Ronaldo with would cover the wages of an entire league season of the Wenger era. 'Inflationary' is one term the Arsenal manager uses to describe the transfer system that lends Ronaldo the confidence to demand his exit from Manchester United one season into a five-year contract. 'The wild west' is another he employs to capture the actions of players, agents and predator chairmen in football's new order. Allow its logic to run the full course, he argues, and transfer fees may completely cease to exist.

Though the market has yet to reach the stage where Ronaldo is free to march off to Madrid without compensation for United, the combination of external temptation and personal desire bears parallel to Nicolas Anelka's move from Arsenal to the Bernabéu nine summers ago.

'Contract-wise, the club is always in a weaker position,' said Wenger of the Ronaldo situation at a Castrol-backed Euro 2008 event. 'Why? Because clubs only have the security of a player now for three years. And that's why, when a player is in his second year, it's difficult. You are in a weak situation as a club.

'OK, you can think, "I can leave this guy here if he sulks and play him in the reserves." But it doesn't work. It's a good solution in theory, but on a daily basis it's impossible. That's why, in the end, I said I will only sell Anelka if he says to me, "I want to leave". What can you do with a player who doesn't want to stay?'

The legal framework gradually structured around football since Jean-Marc Bosman successfully challenged restrictions on freedom of movement in 1995 means that, in many circumstances, a club can do nothing. In the wake of the European Court of Justice ruling, Fifa drafted a set of internationally binding regulations determining the maximum length of contracts, circumstances under which a player could terminate them and compensation levels for transfers.

Introduced in 2003 and restated two years later, Fifa's 'Regulations for the Status of and Transfer of Players' is a 38-page document of intentionally convoluted legalese. While the compromise deal prevented more hawkish European Union bureaucrats from abolishing transfer fees in their entirety and allowed clubs to continue signing footballers to multi-season contracts, the shades of grey of several central provisions have gradually become apparent to those intent on negotiating increasingly grand remuneration.

Critically, the Fifa regulations allowed a player who agreed his contract when under the age of 28 to terminate it after three seasons 'without just cause' as long as he informs his club of his intention to do so and pays appropriate compensation. Though the level of such damages went unspecified, the test case that followed Andy Webster's decision to use the rule to leave Hearts for Wigan in 2006 determined that sum as the outstanding value of a player's contract (in the Scotland defender's case, £150,000).

The result, according to Wenger, is that a modern footballer's contract effectively secures a player's services for just two seasons, regardless of the length formally agreed in the paperwork. 'After two years you have to renegotiate your contract because after three years the player can move out,' Wenger says. 'You give longer contracts because it offers a little bit of protection for the player to have to pay compensation if he moves after three years - if you give a player a five-year contract and he moves after three, he has to pay two years' [wages].


'But, after two years, you have to re-negotiate with the player because he can move the next season; you have no choice. For me, this measure is inflationary. Why? Because after two years you have to sit down with the player, whether he has played well or not, or you will lose him. You can never get him to sign an extension to his contract for less - that means you will always have to increase his salary. They have created a situation where inflation goes through the roof.'

If that places in perspective Arsenal's claim that they tied Cesc Fábregas to a revised eight-season deal in 2006 (as five years is the Fifa-mandated maximum contract length, the agreement involved a non-binding 'option' to extend), the regulations for older players offer further grounds for concern. Individuals agreeing contracts after the age of 28 can terminate still earlier, at the end of their second season. As Wenger points out, the rule is unlikely to survive a legal challenge by a younger player seeking a second-season escape.

'In the past, you signed and you were there for life,' he says. 'Then you have seen Bosman coming in, then Webster. It looks like the balance goes always towards the player. And if you go to appeal, there is no protection any more. At the moment, after 28 you need only two years. I see the next thing coming is people saying, "Why is it 28 and not 27? That's age discrimination. Why do we have to wait two years after 28 and three years before?"

'If it goes down to two as well, you go from one extreme to the other. It could mean the disappearance of transfer fees.'

Arsenal are already suffering. This season past, Mathieu Flamini ran down his contract before accepting the richest deal offered to join AC Milan. Alexander Hleb's future is unsure after he threatened to terminate without just cause. And Emmanuel Adebayor's future will be determined by the club's response to Milan's offer to multiply his salary. On Friday Adebayor said: 'I am footballer, I have a three-year contract at Arsenal but as you know, a lot of clubs are interested in me. Arsène Wenger is like a father to me... but if he sells me for ¤50m, everyone is getting the benefits.'

If that should amuse the Italian, Spanish and French clubs who have suffered as Arsenal have diligently exploited the other end of transfer regulations to relocate their academy elite to north London, there is further encouragement for them in Wenger's analysis of the Premier League's status in the world game. An English club is yet to employ a World Footballer of the Year, never mind one in his prime. Just as Ronaldinho appears a probable capture, this year's champion-in-waiting is plotting his departure.

'You would want Ronaldo to stay and Kaká to come to England,' Wenger says. 'It looks for me that the financial dominance of England in the last three or four years has been rebalanced. Italy was knocked down and has recovered. Spain has moved up. Financially it will be more difficult to dominate as we have done in the last few years. Football dominance is linked with economic dominance. You have to give more money to the player who has played in Italy or he doesn't move.

'I don't want Ronaldo to leave, not at all. I'm for stability.'

Unfortunately, in the era of the ¤100m footballer, what clubs say no longer necessarily goes.
pi_60013209
quote:
Op donderdag 10 juli 2008 09:36 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Heb het aub niet over dingen waar je geen kijk op hebt want het is gewoon echt niet zo
En waar baseer jij op dat ik er geen kijk op zou hebben? Heb je enig idee voor wat betreft mijn achtergrond? Geloof me nou maar, ieder bedrijf (en zeker een beursgenoteerde onderneming als Ajax) zoekt de mazen van de wet op en balanceert op (of net over) het randje als het even kan..

Het enige wat ik hier zeg is dat het voor aandeelhouders weinig uitmaakt of het nu 3+2 of 5 is. Het eerste is, even van het Webster-arrest uitgaande, zelfs nog veel gunstiger voor ze. En dan begin jij te roepen dat ik er geen kijk op heb?
I'm a shooting star leaping through the sky like a tiger defying the laws of gravity
Farookh Bulsara (Freddie Mercury) 05/09/1946-24/11/1991
Hattrick: SC diepFries (1295088)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')