Links is juist oververtegenwoordigd omdat zij versplintert zijn over meerdere kleinere partijen. Dat maakt het juist ook zo oneerlijk. Ze hebben niet meer zetels dan rechts maar omdat die zetels verdeeld zijn over meerdere partijen zijn ze oververtegenwoordigd bij de debatten. De debatten vormen zo geen goede afspiegeling van de politieke werkelijkheid.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:41 schreef PLAE@ het volgende:
Dit zijn gewoon de consequenties van het versplinteren van al die rechtse eigenheimers.
Waar denk jij uit te kunnen opmaken of ik al dan niet geintereseerd ben ?quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:37 schreef calvobbes het volgende:
[..]
Als de kiezer al vooraf laat blijken dat die niet in die partij geinterreseerd is, waarom dan nog de inhoud van die partij door de strot duwen van mensen?
*zucht*quote:Het is niet zo dat Wilders en anderen partijen geen enkele mogelijkheid hebben om hun inhoud aan de man te brengen. Tegenwoordig heeft elke partij wel een website, ze hebben zendtijd voor de politieke partijen op TV, kunnen zelf campagne voeren etc.
Dat doet er niet toe.quote:Het is niet zo, zoals jij blijkbaar wilt doen geloven, dat dat debat de enige keer is dat de politici hun zegje kunnen doen op TV.
Maak er nou geen zielig links/rechts verhaal van.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:45 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Links is juist oververtegenwoordigd omdat zij versplintert zijn over meerdere kleinere partijen. Dat maakt het juist ook zo oneerlijk. Ze hebben niet meer zetels dan rechts maar omdat die zetels verdeeld zijn over meerdere partijen zijn ze oververtegenwoordigd bij de debatten. De debatten vormen zo geen goede afspiegeling van de politieke werkelijkheid.
Nee, maar dat is een open deur.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:40 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Iedere politieke partij krijgt aandacht op de PO, die we met elkaar betalen, door middel van zendtijd voor politieke partijen. Niet ieder programma van de PO moet perse iedere partij evenveel aandacht geven.
Je doet voorkomen alsof alles wat met politiek te maken heeft door de NOS uitgezonden moet worden. Dat is natuurlijk niet zo.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:48 schreef manhattan het volgende:
De NOS krijgt zendtijd.
Zendtijd, die door ons allemaal gefinancierd wordt uit de grote belastingpot. De NOS heeft doelstellingen. Een van de belangrijkste doelstellingen is het publiek objectief en volledig informeren over de politieke gang van zaken. In lijsttrekkersdebatten dient daarom iedere politieke partij die aan de voorwaarden voldoet om deel te nemen aan de verkiezingen een kans te krijgen. Men mag daar zowieso geen eigen keuze in maken.
Ik heb het niet over individuen, maar over de kiezers. Meervoud dus.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:48 schreef manhattan het volgende:
Waar denk jij uit te kunnen opmaken of ik al dan niet geintereseerd ben ?
Newsflash: JIJ bepaald NIET wat de regels voor een dergelijk debat zijn.quote:In lijsttrekkersdebatten dient daarom iedere politieke partij die aan de voorwaarden voldoet om deel te nemen aan de verkiezingen een kans te krijgen. Men mag daar zowieso geen eigen keuze in maken.
Nee dat zijn ze niet.quote:Lijsttrekkersdebatten zijn de meest zuivere en eerlijke vorm van informatie voor de kiezer.
Jammer, maar dan begrijp je me verkeerdquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:54 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Je doet voorkomen alsof alles wat met politiek te maken heeft door de NOS uitgezonden moet worden. Dat is natuurlijk niet zo.
Het was anders een VVD'er die dingen zonodig in Jip en Janneke taal wilde gaan uitleggen... Of was destijds de VVD ook links?quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:38 schreef manhattan het volgende:
Jouw probleem is (en dat zie je wel vaker bij links georienteerde krachten) dat je de kiezer voor dom verklaard.
Dat heeft er geen drol mee te maken. Als het CDA morgen zou besluiten zich in tweeën te splitsen zouden ze volgens de logica van de NOS twee vertegenwoordigers bij de debatten mogen hebben. Terwijl ze gesplitst geen enkele zetel meer hebben dan samen.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:50 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
De mannen die na Fortuyn op zijn gekomen hebben moeite om met elkaar in 1 partij elkaar te vinden.
Nee maar ze hebben er beiden wel een stuk of 15/20. En ook in de peilingen.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:57 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Dat heeft er geen drol mee te maken. Als het CDA morgen zou besluiten zich in tweeën te splitsen zouden ze volgens de logica van de NOS twee vertegenwoordigers bij de debatten mogen hebben. Terwijl ze gesplitst geen enkele zetel meer hebben dan samen.
En dat is onzin.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:57 schreef Tikorev het volgende:
Dat heeft er geen drol mee te maken. Als het CDA morgen zou besluiten zich in tweeën te splitsen zouden ze volgens de logica van de NOS twee vertegenwoordigers bij de debatten mogen hebben.
Dat zou helemaal lachwekkend zijn: wij van de NOS vinden dat Jan en Kees samen geen partij kunnen vormen en dat ze er een zootje van gemaakt hebben.,Daarom beslissen wij, voor u kiezer!, dat Jan en Kees voor straf vanavond niet bij het debat aanwezig mogen zijn. Zij hebben u namelijk niks te melden.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:50 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Maak er nou geen zielig links/rechts verhaal van.
Groenlinks, SP en PVDA zijn gewoon gevestigde partijen.
De mannen die na Fortuyn op zijn gekomen hebben moeite om met elkaar in 1 partij elkaar te vinden. Omdat ze allemaal te grote ego's hebben waardoor ze het niet voor elkaar kunnen krijgen.
Dat is het probleem bij ze en daarom is het ook zo dat ze niet bij die debatten zullen zijn.
Lul toch niet zo dom uit je nek.quote:Had bijvoorbeeld een opvolgpartij van de LPF alle rechtse mannen opgezogen (wilders, pastors, nawijn etc etc etc) dan hadden ze er heus wel bijgezeten.
En wat leverde het hem op?quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:59 schreef manhattan het volgende:
Marijniussen heeft daar destijds, zeer terecht, eveneens bezwaar vtegen aangetekend.
Ok ik zal het simpel houden voor jou: links heeft in de peilingen ongeveer evenveel zetels als rechts. Toch zijn bij het debat straks waarschijnlijk 66% van de aanwezige lijsttrekkers links en maar 33% rechts. Dat is dus absoluut geen afspiegeling van de huidige politiek realiteit.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:58 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Nee maar ze hebben er beiden wel een stuk of 15/20. En ook in de peilingen.
Nee..... het zijn allemaal splintertjes. daarom worden ze niet uitgenodigd. Geen toekomst in de peilingen etc....quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:59 schreef manhattan het volgende:
[..]
Dat zou helemaal lachwekkend zijn: wij van de NOS vinden dat Jan en Kees samen geen partij kunnen vormen en dat ze er een zootje van gemaakt hebben.,Daarom beslissen wij, voor u kiezer!, dat Jan en Kees voor straf vanavond niet bij het debat aanwezig mogen zijn. Zij hebben u namelijk niks te melden.![]()
quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 18:00 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Ok ik zal het simpel houden voor jou: links heeft in de peilingen ongeveer evenveel zetels als rechts. Toch zijn bij het debat straks waarschijnlijk 66% van de aanwezige lijsttrekkers links en maar 33% rechts. Dat is dus absoluut geen afspiegeling van de huidige politiek realiteit.
Oooooooh, het is dus afhankelijk van de peilingen wie er al dan niet uitgenodigd worden voor een lijsttrekkersdebat. Nou moet je het niet lolliger gaan maken.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 17:54 schreef calvobbes het volgende:
[..]
Ik heb het niet over individuen, maar over de kiezers. Meervoud dus.
En die peiligen die gedaan worden zo nu en dan, geven wel aan dat er maar weinig mensen in Wilders zijn geinteresseerd.
Heel goed opgemerkt.quote:TV wordt niet gemaakt voor jou alleen, maar voor 16 miljoen mensen.
De regels niet. Wel heb ik recht op een zo breed mogelijke informatievoorziening van de NOS. Daar betaal ik namelijk voor, en dat is wettelijk zo vastgelegd.quote:Newsflash: JIJ bepaald NIET wat de regels voor een dergelijk debat zijn.
Dat zijn het wel.quote:Nee dat zijn ze niet.
Zeker niet op de manier die jij wilt. Maar dat heb ik je al diverse malen uitgelegd.
De realiteit is dat de linkse zetels versplinterd zijn over meerdere partijen en de rechtse meer concentreerd in twee grotere. En dat volgens de logica van de NOS daarom twee keer zoveel linkse lijsttrekkers worden uitgenodigd dan rechtse. Terwijl links en rechts ongeveer evenveel zetels hebben.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 18:02 schreef PLAE@ het volgende:
[..]![]()
![]()
wat is dan de realiteit. Dat er 10 losse rechtse lijsttrekkers zijn die niet uitgenodigd worden en allemaal zo'n beetje op 0 zetels in de peilingen staan?
Daar kan ik niet wakker van liggen.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 18:07 schreef Tikorev het volgende:
[..]
De realiteit is dat de linkse zetels versplinterd zijn over meerdere partijen en de rechtse meer concentreerd in twee grotere. En dat volgens de logica van de NOS daarom twee keer zoveel linkse lijsttrekkers worden uitgenodigd dan rechtse. Terwijl links en rechts ongeveer evenveel zetels hebben.
Ja dat had je al kunnen lezen in de openingspostquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 18:06 schreef manhattan het volgende:
Oooooooh, het is dus afhankelijk van de peilingen wie er uitgenodigd worden voor een lijsttrekkersdebat. Nou moet je het niet lolliger gaan maken.![]()
Ik zou zeggen, stap naar de rechter dan.quote:De regels niet. Wel heb ik recht op een zo breed mogelijke informatievoorziening van de NOS. Daar betaal ik namelijk voor, en dat is wettelijk zo vastgelegd.
Leg eens uit dan. Hoe kan je spreken van "volledige informatievoorziening" als 20 politici een paar uur met elkaar in debat gaan.quote:Dat zijn het wel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |