Op Engelaar na natuurlijk.quote:Op zondag 26 november 2006 10:27 schreef Dos37 het volgende:
Dat is Engelaar al.
Nee, hij is in 12 wedstrijden in actie gekomen...quote:Op zondag 26 november 2006 11:06 schreef Dylan Dog het volgende:
En hij heeft er al 11 inliggen. Volgens mij loopt hij 1 op 1 in de competitie.
Had ie toch die pingel tegen Sparta moeten nemen. Smerige streek was dat, van Simons!quote:Op zondag 26 november 2006 12:13 schreef dndiek het volgende:
[..]
Nee, hij is in 12 wedstrijden in actie gekomen...
Ach ja, ik gunde dat Simons welquote:Op zondag 26 november 2006 12:29 schreef Dylan Dog het volgende:
[..]
Had ie toch die pingel tegen Sparta moeten nemen. Smerige streek was dat, van Simons!
Vind ik niet, in sommige wedstrijden is hij nog wel eens onzichtbaar, maar aan de andere kant zie ik hem ook zomaar vertrekken aan het eind v/h seizoenquote:Op zondag 26 november 2006 13:35 schreef Messenga het volgende:
Farfan, heerlijke voetballer, maar uitgeleerd bij PSV.
Simons wist al dat ie tegen Ajax zou scoren. Ik vond én vind het een naaistreek, alleswiller...quote:
Mwoah, op beslissende momenten staat hij er altijd. Een wedstrijd zonder Farfan bij PSV merk je in aanvallend opzicht direct.quote:Op zondag 26 november 2006 13:37 schreef pascalheister het volgende:
[..]
Vind ik niet, in sommige wedstrijden is hij nog wel eens onzichtbaar, maar aan de andere kant zie ik hem ook zomaar vertrekken aan het eind v/h seizoen
Vandaag heeft hij maar weer eens laten zien waarom hij niet weg komt uit Eindhoven.quote:Op dinsdag 27 november 2007 21:18 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Dat ie nog maar lang in Eindhoven mag blijven deze held
Hoiquote:Op zaterdag 8 december 2007 01:40 schreef sjimz het volgende:
DAM durft hier natuurlijk niet meer te reageren!
Ik had je hoger ingeschat. Een beetje naar vrouwen loeren, heb jij toch helemaal niet nodig.quote:Op zaterdag 8 december 2007 02:10 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik zat een lekker wijf te bekijken in het vliegtuig
Vijf doelpuntenquote:Op zaterdag 8 december 2007 12:47 schreef sjimz het volgende:
Farfan heeft toch al 3 doelpunten gescoord in 10 competitiewedstrijden, daar kunnen Klaas Jan en Roy nog wat van leren!
Op de officiele website van PSV staat dat hij 3 competitiedoelpunten heeft gescoord.quote:
Overdrijven is ook een vak hè...quote:Op zaterdag 8 december 2007 13:05 schreef sjimz het volgende:
De waarheid ligt in het midden.
De waarheid is dat Farfan 2 seizoenen boven zich zelf is uitgestegen en eigenlijk maar een matige speler is.
Dus het merendeel van de tijd is hij boven zichzelf uitgestegen?quote:Op zaterdag 8 december 2007 13:05 schreef sjimz het volgende:
De waarheid ligt in het midden.
De waarheid is dat Farfan 2 seizoenen boven zich zelf is uitgestegen en eigenlijk maar een matige speler is.
Hij is goed als het team goed draait.quote:Op zaterdag 8 december 2007 13:08 schreef -Vaduz- het volgende:
Denk je? Ik heb in die twee seizoenen toch dingen gezien die een matige speler echt niet wekelijks kan laten zien.
Ik denk nog steeds dat het goed komt met hem.
Op dit moment wel ja maar Farfan zal vastroesten bij PSV en steeds slechter gaan draaien.quote:Op zaterdag 8 december 2007 13:09 schreef mcyodogg het volgende:
[..]
Dus het merendeel van de tijd is hij boven zichzelf uitgestegen?
Vind het alleen raar dat je de langste tijd van goed spelen als uitzondering ziet, en de relatief korte periode van slecht spelen als regel.quote:Op zaterdag 8 december 2007 13:10 schreef sjimz het volgende:
[..]
Op dit moment wel ja maar Farfan zal vastroesten bij PSV en steeds slechter gaan draaien.
Het is misschien goed om hem even op de bank te zetten om hem weer te prikkelen.
Ja, ik nuanceer het ook een beetjequote:Op zaterdag 8 december 2007 13:08 schreef Dylan Dog het volgende:
[..]
Overdrijven is ook een vak hè...
quote:Jefferson Farfán weet wat hij kan
Door PETER VAN DUYL
EINDHOVEN - Zomaar een moment op de PSV-training van maandag. Jefferson Farfán loopt weg uit de rug van Dirk Marcellis en Carlos Salcido en schiet de bal knalhard over doelman Gomes heen in het dak van het doel.
De Peruaan draait zich om en banjert op zijn gemak terug, een brede glimlach op zijn donkere gelaat. Het is sinds augustus niet zo heel vaak gebeurd dat Farfán reden heeft om uitgebreid te lachen. De Peruaan, goed voor vijftig competitiegoals in drie jaar PSV, maakt een uiterst moeizaam seizoen door. Voor de winter was hij nauwelijks fit, na de jaarwisseling is de prijsschutter van de voorbije jaren opeens een hangende rechtsbuiten. In die rol heeft hij nog niet veel indruk gemaakt.
Pas vorige week in Londen was weer te zien waarom clubs ooit bereid waren miljoenen neer te tellen voor de aanvaller. Farfán leverde bij Tottenham Hotspur zijn beste wedstrijd van het seizoen af en bekroonde die prestatie met een knappe goal. Na afloop van het duel schreef een Engelse journalist dat de Zuid-Amerikaan 'voor elke club in de Premiership een aanwinst zou zijn'.
Farfán heeft zich verbaasd over de lof die hem na de wedstrijd in Engeland ten deel viel. Het heeft hem misschien zelfs wel wat geërgerd. ,,Ik snap al die ophef niet,'' zegt hij. ,,Ik heb al eerder in Engeland gespeeld en dan ging het ook goed. Ik weet ondertussen best hoe het werkt in de media. Voor de wedstrijd vinden ze je nog slecht, na afloop ben je de grote ster. De waan van de dag regeert in het voetbal.''
En dat hij zichzelf vorige week van een last heeft bevrijd, vindt Farfán ook al zo overdreven. ,,Als ik op het veld sta, ben ik echt niet alleen bezig met Jefferson Farfán, of met het bevrijden van mezelf. Volgens mij heeft heel PSV daar een goede wedstrijd gespeeld. En ik heb zeker niet het gevoel gehad: we spelen in Engeland, dus ik moet iets laten zien.''
Hij loopt niet weg voor zijn mindere spel van dit seizoen, al zijn er – vindt Farfán – duidelijk oorzaken aan te wijzen. ,,Ik ben tijdens het toernooi om de Copa America zwaar geblesseerd geraakt, daardoor miste ik de voorbereiding,'' legt hij uit. ,,Je bent zo drie maanden verder voordat je je oude niveau terug hebt. En onder deze trainer kreeg ik een heel andere positie.''
Onder Sef Vergoossen speelt Farfán aan de rechterkant, ver weg van het door hem zo geliefde vijandelijke doel. De trainer heeft veel vertrouwen in de Peruaan, hoewel deze die hoge verwachting nog niet inloste. De gedrongen aanvaller benadrukte al een paar keer dat hij er geen moeite mee heeft op rechts te spelen, maar zijn lichaamstaal suggereert soms iets anders.
,,Twijfelen aan mezelf doe ik nooit,'' zegt Farfán. ,,Ik weet wat ik kan en dat ik word opgesteld geeft me voldoende vertrouwen. Als ik daar niet van waarde voor het elftal zou zijn, stond ik er heus niet in. Ik besef heel goed dat dit me een completere voetballer maakt.''
Ooit moet die completere speler de overstap naar een grote Europese competitie maken. Direct na de uitwedstrijd tegen de Spurs werd er weer druk gespeculeerd over een aanstaand vertrek bij PSV. Opnieuw haalt Farfán de schouders op: ,,Luister, ik heb nog nooit tegen iemand gezegd dat ik weg wil of op zoek ben naar een andere club.
,,Ik word bij PSV goed behandeld, kan goed met mijn collega's opschieten. Natuurlijk heb ik ook ambities. Iedereen weet dat er een keer iets kan komen wat voor PSV interessant is en voor mij ook. Maar nogmaals, ik ben niet op zoek en weet dus ook niet waar al die geruchten vandaan komen.''
Farfán gelooft er wel in dat hij zijn marktwaarde vanavond verder kan opschroeven met een goed optreden tegen Tottenham Hotspur. ,,Tegen Engelse clubs krijg je wat meer ruimte. Er is geen verdediger die je tot in de kleedkamer volgt.''
Na de 1-0 van Londen móet PSV zich plaatsen voor de kwartfinale, maar in het voetbal mag je dat eigenlijk niet roepen. Dus zegt Farfán braaf: ,,We hebben pas vijftig procent van ons werk gedaan. Natuurlijk hebben wij de beste papieren maar Tottenham heeft een goede en gevaarlijke ploeg.
,,Mijn droomtegenstander in de volgende ronde? Als ik moet kiezen, zeg ik HSV. Daar speelt José Paolo Guerrero, ook een Peruaan. Maar eerst Tottenham.''
AD
quote:FARFAN WIL HOGEROP
Van onze Telesportredactie
EINDHOVEN, woensdag
Als het aan Jefferson Farfan (23) ligt, is hij aan zijn laatste seizoen bij PSV bezig. De aanvaller heeft een gelimiteerde transfersom in zijn tot 2010 lopende contract en gaf de clubleiding onlangs te kennen hogerop te willen. Tegen Tottenham Hotspur speelde de Peruviaan zich in de kijker van een aantal Engelse clubs en vandaag krijgt hij tegen de Spurs weer die kans.
Waar PSV zich in stilzwijgen hult over het voornemen van Farfan, is zijn oude club Alianza Lima, dat een percentage ontvangt bij doorverkoop, openhartiger. ,,De algemeen directeur van PSV heeft me verteld dat Jef in juni wordt verkocht”, aldus Carlos Franco in de Peruviaanse media. Inmiddels trokken de Eindhovenaren Reimond Manco en Nordin Amrabat aan als eventuele vervangers.
Ook de nieuwe trainer Huub Stevens heeft geluiden opgevangen dat Farfan weg wil. ,,Maar ik zou hem graag bij PSV houden, omdat hij bijzondere kwaliteiten heeft. Als ik de kans krijg, wil ik te zijner tijd graag met hem praten om hem op andere gedachten te brengen.”
Telegraaf
quote:**** Peru geeft Farfán lange schorsing
***************************************
**Jefferson Farfán mag anderhalf jaar
niet uitkomen voor de nationale ploeg
van Peru.De Peruviaanse voetbalbond FPF
gaf Claudio Pizarro (Chelsea),Santiago
Acasiete (Almería) en Andrés Mendoza
(Steaua Boekarest) dezelfde schorsing.
De PSV-aanvaller zou in november 2007
met zijn drie landgenoten een feest met
veel drank en vrouwen hebben gehouden
in het spelershotel,drie dagen voor een
interland tegen Ecuador.Peru verloor de
WK-kwalificatiewedstrijd met 5-1.
Het kwartet zou in mei 2009 weer voor
hun land uit mogen komen.Bondscoach
José del Solar heeft echter aangegeven
dat hij geen beroep meer zal doen op de
vier.
"Een feest met veel drank en vrouwen"quote:
Ik denk dat hij een beetje verkeerd gebruikt is want tegen Tottenham speelde hij gewoon een heel goede wedstrijd.quote:Op zaterdag 8 december 2007 13:05 schreef sjimz het volgende:
De waarheid ligt in het midden.
De waarheid is dat Farfan 2 seizoenen boven zich zelf is uitgestegen en eigenlijk maar een matige speler is.
Van Persie kan eventueel ook op het middenveld uit de voeten. Adebayor is geen concurrent van Farfán. Dan hou je Bendtner en Eduardo over: Farfán is beter dan beide spelers.quote:Op maandag 31 maart 2008 16:37 schreef mcyodogg het volgende:
Arsenal speelt toch 4-4-2? Zou hij dan moeten gaan concurreren met Van Persie, Adebayor, Bendtner en Eduardo wanneer hij weer fit is?
Farfan komt tekort voor de absolute top, dus ook voor Arsenal.quote:Op maandag 31 maart 2008 16:33 schreef cultheld het volgende:
Arsenal gaat hem waarschijnlijk ophalen voor 15 miljoen euro. Wenger weet wel wat ie doet.
Wenger zal wel dommer dan jij zijn en minder verstand van voetbal hebben, evenals Piet de Visser, Guus Hiddink en Manuel da Costa (die elke dag met hem op het trainingsveld stond en hem samen met Gomes de twee beste spelers van PSV noemde).quote:Op maandag 31 maart 2008 16:48 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
Farfan komt tekort voor de absolute top, dus ook voor Arsenal.
Wanneer ga jij dat nou eens inzien? Hij voegt niks toe aan dit elftal.
Ik trek m'n reactie nu helemaal terug. Ik ben volledig overtuigd van zijn kwaliteiten!quote:Op maandag 31 maart 2008 16:51 schreef cultheld het volgende:
[..]
Manuel da Costa (die elke dag met hem op het trainingsveld stond en hem samen met Gomes de twee beste spelers van PSV noemde).
Van Persie gaan ze echt niet op het middenveld zetten, Fabregas doet het daar toch echt te goed voor.quote:Op maandag 31 maart 2008 16:43 schreef cultheld het volgende:
[..]
Van Persie kan eventueel ook op het middenveld uit de voeten. Adebayor is geen concurrent van Farfán. Dan hou je Bendtner en Eduardo over: Farfán is beter dan beide spelers.
Netzoals Kinkladze bij Ajax uitblonk op de trainingenquote:Op maandag 31 maart 2008 16:51 schreef cultheld het volgende:
[..]
Manuel da Costa (die elke dag met hem op het trainingsveld stond en hem samen met Gomes de twee beste spelers van PSV noemde).
Een uitzondering die de regel bevestigt. Farfán kan volgens mij ook wel een potje breken als hij op het veld staat, dus je Kinkladze vergelijking gaat nogal mank.quote:Op maandag 31 maart 2008 17:34 schreef sjimz het volgende:
[..]
Netzoals Kinkladze bij Ajax uitblonk op de trainingen
Dat weet ik, was er eigenlijk ook 1 met een knipoog.quote:Op maandag 31 maart 2008 17:38 schreef cultheld het volgende:
[..]
Een uitzondering die de regel bevestigt. Farfán kan volgens mij ook wel een potje breken als hij op het veld staat, dus je Kinkladze vergelijking gaat nogal mank.
Maar dat is toch ook zo, ik denk dat als je Huntelaar bijvoorbeeld op rechts zet dat je ook niet echt veel doelpunten van hem hoeft te verwachten.quote:Op maandag 31 maart 2008 17:49 schreef sjimz het volgende:
Nu is het wachten op het moment dat er wordt gezegd: Maar hij speelde vaak niet in de spits.
Omdat Huntelaar de snelheid niet heeft om op de zijkanten te spelen. Ik zie in Huntelaar ook meer spits dan Farfan.quote:Op maandag 31 maart 2008 18:04 schreef MrSASO het volgende:
[..]
Maar dat is toch ook zo, ik denk dat als je Huntelaar bijvoorbeeld op rechts zet dat je ook niet echt veel doelpunten van hem hoeft te verwachten.
Beter lezen, oom agentquote:Op maandag 31 maart 2008 17:49 schreef sjimz het volgende:
2007/08 PSV 26 5 Eredivisie
Hij heeft niet alleen bij Penders in de zak gezeten dt jaar, die dekselse Jefferson.
Nu is het wachten op het moment dat er wordt gezegd: Maar hij speelde vaak niet in de spits.
Ik weet dat je Huntelaar bedoelde met Penders maar Huntelaar scoorde wel tegen Nac.quote:
Je begrijpt er dus niets vanquote:Op maandag 31 maart 2008 18:12 schreef sjimz het volgende:
[..]
Ik weet dat je Huntelaar bedoelde met Penders.
Maar Farfan heeft niet tegen NAC gescoord (Al speelde blijkbaar Penders toen niet mee) dus die zat in de zak tegen Zwaanswijk en Loran.
En dit seizoen nog bij veel meer spelers in tegenstelling tot Huntelaar.
Huntelaar is een echte spits, maar je kan niet ontkennen dat Farfan beter rendeert in de spits dan op de flanken.quote:Op maandag 31 maart 2008 18:08 schreef sjimz het volgende:
[..]
Omdat Huntelaar de snelheid niet heeft om op de zijkanten te spelen. Ik zie in Huntelaar ook meer spits dan Farfan.
Het was gewoon een matig seizoen van Farfan maar dat geld eigenlijk voor de hele voorhoede.quote:Trouwens, Farfan heeft dit seizoen nog zat wedstrijden wel in de spits gestaan en toen ook geen deuk in een pakje boter geschoten.
Maar de 2 seizoenen hiervoor was dat natuurlijk andere koek.
Het eerste seizoen was dan weer zeer matig.
Waren het 2 seizoenen boven zijn top of is dit jaar gewoon een matig seizoen?
Zoveel zijn dat er niet hoor.quote:Plus het feit dat er zat "flankspelers" zijn die wel gewoon veel kunnen scoren.
Een speler als Farfán hoeft niet te scoren om toch gevaarlijk en belangrijk te zijn voor de ploeg. Hetzelfde geldt voor iemand als Babel (die bijv. gaten trekt voor collega's, of de verdediging onder druk blijft zetten, waardoor de opbouw verstoord raakt). Huntelaar kan alleen maar doelpunten maken (en heel soms heeft ie een assist in de 16), maar is verder niet echt gevaarlijk. Tegen Penders zat ie dus echt "in de zak" omdat ie als een verdwaalde kleuter in het veld liep en niks leek te lukken. Dat heb ik bij Farfán in nog geen enkele wedstrijd gezien.quote:
Dat ben ik ook met je eens hoor.quote:Op maandag 31 maart 2008 18:15 schreef MrSASO het volgende:
[..]
Huntelaar is een echte spits, maar je kan niet ontkennen dat Farfan beter rendeert in de spits dan op de flanken.
[..]
Wederom met je eens.quote:Het was gewoon een matig seizoen van Farfan maar dat geld eigenlijk voor de hele voorhoede.
[..]
Idabdelhay, Lurling, Denneboom, Huysegems, Beerens, Pranjic, George, Loval, Kolk, Amrabat, Boukhari, Dissels, Emnes, Schone zijn in de Eredivisie de spelers die regelamtig op de flank spelen en evenveel of meer dan Farfan gescoord hebben.quote:Zoveel zijn dat er niet hoor.
Je hebt wel gelijk dat Farfan zelfs als hij niet scoort gevaarlijk kan zijn, maar hij is dit seizoen nog nauwelijks belangrijk geweest voor zijn ploeg.quote:Op maandag 31 maart 2008 18:18 schreef cultheld het volgende:
[..]
Een speler als Farfán hoeft niet te scoren om toch gevaarlijk en belangrijk te zijn voor de ploeg. Hetzelfde geldt voor iemand als Babel (die bijv. gaten trekt voor collega's, of de verdediging onder druk blijft zetten, waardoor de opbouw verstoord raakt). Huntelaar kan alleen maar doelpunten maken (en heel soms heeft ie een assist in de 16), maar is verder niet echt gevaarlijk. Tegen Penders zat ie dus echt "in de zak" omdat ie als een verdwaalde kleuter in het veld liep en niks leek te lukken. Dat heb ik bij Farfán in nog geen enkele wedstrijd gezien.
quote:Farfán: 'Ik wilde PSV niet verruilen voor Fiorentina'
Datum: 2-apr-2008 20:39
Door Mark van den Heuvel
Florence – Jefferson Farfán (foto, rechts op de tribune van het Artemio Franchi stadion) gelooft dat PSV de UEFA Cup kan winnen. “Natuurlijk leeft dat, de kwartfinale is al een mooi podium,” aldus de Peruaan aan de vooravond van PSV’s eerste confrontatie tegen Fiorentina in de strijd om een halve finaleticket.
“Een goed elftal,” zo omschrijft Farfán de nummer vier van de Serie A. “Vooral Adrian Mutu is een gevaarlijke tegenstander. Tegen NEC zaterdag (0-0) speelden we niet zo goed. Nu moeten we omschakelen. Na Fiorentina komen twee belangrijke duels in de competitie. We willen met dit team zoveel mogelijk prijzen winnen.”
Farfán stond vorig jaar zomer in de belangstelling van Fiorentina. “Er zijn contacten geweest, maar voor Fiorentina wilde ik PSV niet verruilen. Of dat nu anders zou zijn? Ik zou het niet weten, ik ben gelukkig bij PSV.”
quote:Schalke 04 wil zich versterken met PSV'er Farfán
21/05/2008 08:45
PSV bereidt zich deze week voor op een eventueel vertrek van doelman Heurelho Gomes en aanvaller Jefferson Farfán. De zaakwaarnemers van beide sleutelspelers arriveren aan het einde van de week in Eindhoven om over de toekomst van hun spelers te praten.
Behalve Gomes staat ook Farfán open voor een vertrek bij PSV. Het Schalke 04 van Fred Rutten is een van de geïnteresseerde clubs. Rutten kent de aanvaller nog uit de periode dat hij werkzaam was bij PSV.
Farfán ontwikkelde zich tot clubtopscorer onder leiding van Guus Hiddink en diens toenmalige assistent Rutten. De Peruviaanse international heeft nog een contract tot 2010 en beschikt, net als Gomes, over een vaste afkoopclausule.
quote:Op vrijdag 23 mei 2008 12:01 schreef Paaskonijn het volgende:
Farfan blijven ze vanaf, tenminste als ze minder dan 15 mil betalen
quote:Op vrijdag 23 mei 2008 12:30 schreef DJ_Ryow het volgende:
[..]
Farfan gaat echt geen 15 miljoen opleveren![]()
met geluk 6-8 miljoen ofzoiets
quote:
quote:Op vrijdag 23 mei 2008 12:56 schreef DJ_Ryow het volgende:
[..]
als de scouts dit seizoen onder een steen hebben gelegen wel ja![]()
wat was ie slecht zeg dit seizoen
quote:Rutten haalt met Farfán eerste aanwinst naar Schalke 04
05/06/2008 13:05
EXCLUSIEF - PSV heeft met Schalke 04 een akkoord bereikt over de verkoop van aanvaller Jefferson Farfán. De Peruviaan tekent een contract voor vier seizoenen bij de club uit de Bundesliga.
PSV ontvangt tien miljoen euro voor Farfán, die sinds de zomer van 2004 bij de Eindhovenaren onder contract stond. De international kwam in vier seizoenen tot 67 doelpunten in 170 officiële wedstrijden.
Farfán is de eerste grote aankoop van Schalke 04 sinds de club Fred Rutten (FC Twente) aanstelde als nieuwe trainer voor het komende seizoen. Die Königsblauen hopen op korte termijn ook Oranje-middenvelder Orlando Engelaar aan hun selectie toe te voegen.
Een goede club voor Farfan. En PSV heeft er nog redelijk wat op kunnen verdienen.quote:
Schalke betaald wel veel beter dan PSV en je speelt er in een sterkere competitie dan de eredivisie.quote:Op donderdag 5 juni 2008 15:20 schreef Radegast het volgende:
10 miljoen maar, en daarvan gaat nog een deel naar Alianza Lima... Niet echt lekker cashen voor PSV dit.
Ik snap Farfan ook niet helemaal, Schalke is toch niks beter dan PSV? Had 'ie nog even bij PSV gebleven dan had hij z'n pas gekregen en kon hij zo aan de slag in Engeland of Spanje.
Valt dat even tegen.quote:Op dinsdag 1 augustus 2006 22:34 schreef cultheld het volgende:
Wie kent hem niet? Doelpuntenfenomeen van PSV en in iedere wedstrijd een plaag voor elke verdediger. Gekocht voor de fooi van 1.5 miljoen euro en zal worden verkocht voor een astronomisch bedrag aan een club uit de mondiale top-5 van de wereld.
Via Schalke kan hij die stap alsnog maken.quote:Op donderdag 5 juni 2008 16:01 schreef Gordon_Shumway het volgende:
[..]
Valt dat even tegen.
Ik denk trouwens niet dat Duitsland de juiste competitie is voor Farfán
Het wordt wel lastiger, als er nu niet de interesse was van de echte topclubs.quote:Op donderdag 5 juni 2008 16:31 schreef cultheld het volgende:
[..]
Via Schalke kan hij die stap alsnog maken.
quote:Schalke maakt Farfán rijk man
Door MARCEL VAN DER KRAAN
ROTTERDAM - Met de verkoop van Jefferson Farfán aan Schalke 04 heeft PSV voor de zoveelste keer dikke winst gemaakt met een Zuid-Amerikaanse ontdekking. In 2004 haalden de Eindhovenaren hem voor twee miljoen euro binnen, vrijdag gaat hij zo goed als zeker voor bijna tien miljoen de deur uit.
Zelf wordt Farfán er ook niet minder van. Hij gaat in de komende vier seizoenen een totaalbedrag van acht miljoen euro aan salaris verdienen. Daarbovenop komen nog de premies in de competitie en in de Champions League, waardoor de aanvaller straks voor zijn 28ste jaar multi-miljonair is.
De transfer van de kleine en rappe Peruaan zat er aan te komen. Voetbalmakelaars deden al een tijdje hun best om Farfán in het buitenland onder de aandacht te brengen. PSV kon Farfán sportief nog wel gebruiken, maar hoe dichter hij naar het einde van zijn tot 2010 lopende contract zou gaan, hoe minder de aanvaller zou opbrengen.
Daarbij zal hebben meegewogen dat de 24-jarige voetballer uit Lima niet het beste seizoen achter zijn naam heeft staan. Farfán kwam vorig jaar met een zware enkelblessure terug van de Copa America. De kwetsuur deed hem tot december 2007 kwakkelen, waardoor hij ook zijn plek in de spits verspeelde. Na de winterstop werd hij onder Ronald Koemans opvolger Sef Vergoossen weer rechtsbuiten.
In het seizoen 2005-2006 en 2006-2007 was Farfán met respectievelijk 26 en 21 doelpunten nog topscorer van PSV. In de afgelopen competitie kwam hij niet verder dan zeven treffers. Op het juiste moment zette de Zuid-Amerikaan zichzelf echter in de etalage. Toen PSV in de kwartfinale van de UEFA Cup tegen Tottenham Hotspur lootte, gaf Farfán voor de ogen van veel Europese scouts zijn visitekaartje af.
Het UEFA Cup-toernooi was voor hem het grote podium geworden omdat hij bij de nationale ploeg al maanden geschorst is. Farfán haalde het tijdens een interlandweek in Zuid-Amerika in zijn hoofd om twee dagen voor de kwalificatiewedstrijd tegen Ecuador vrouwen en alcohol in het hotel van de nationale ploeg binnen te smokkelen.
Het feestje van de PSV'er en enkele ploeggenoten bleef niet zonder gevolgen. Peru verloor met 5-1 van Ecuador en de voetbalbond zette hem voor straf achttien maanden buiten de selectie van Peru.
Farfán kreeg ladingen kritiek over zich heen, want in eigen land en in heel Zuid-Amerika behoort hij tot de beste spelers. Tijdens de kwalificatiestrijd voor het WK in 2006 was hij met zes doelpunten nog tweede op de topscorerslijst van Zuid-Amerika.
Farfán was vorig jaar al dichtbij een transfer naar de Premier League, toen Portsmouth zich meldde bij zijn zaakwaarnemer met een bod dat dicht in de buurt van de tien miljoen euro lag. Later kwam er ook interesse uit Rusland voor de Peruaan. In geen van beide avonturen had hij trek. De aanwezigheid van trainer Fred Rutten én een forse salarisverbetering (van één naar twee miljoen per jaar) deden hem besluiten nu wel mee te werken aan een verhuizing.
De aanhang van PSV zal zijn vertrek betreuren. Hij kwam als onbekende aankoop binnen, nadat Piet de Visser hem in zijn eigen land had ontdekt als speler van Alianza Lima. Al gauw groeide hij uit tot een pareltje in de voorhoede van de Eindhovense club.
Saillant detail is dat PSV zijn opvolger al heeft vastgelegd en dat die afkomstig is van dezelfde club. Farfáns landgenoot José Manco genoot ook zijn opleiding bij Alianza Lima en kan net als de van VVV overgenomen Nordin Amrabat na de zomer achter of rond de spits spelen. Met de komst van Farfán is Fred Rutten als trainer nog niet uitgewinkeld bij zijn nieuwe club.
Schalke 04 rekent ook op de komst van Orlando Engelaar. Zodra FC Twente en de Duitse topclub eruit zijn, wordt ook diens transfer bekend gemaakt.
Geen al te slimme jongenquote:Farfán haalt geen wit voetje bij Schalke-fans
De supporters van Schalke 04 kunnen de laatste ontwikkelingen rond miljoenenaankoop Jefferson Farfán gewoon in de Duitse boulevardpers lezen. De aanvaller kwam niet alleen te laat terug van vakantie, maar haalde donderdag op zijn eerste training ook gelijk de voorpagina's: de schoenen van de oud-PSV'er waren namelijk zwart-geel, oftewel de kleuren van streekgenoot én aartsrivaal Borussia Dortmund. Klik hier! Farfán werd vorige maand te kijk gezet in een Peruviaanse comedyshow en dit viel nog geen 24 uur later uitgebreid te lezen in de Duitse boulevardpers. Ook kwam hij negatief in het nieuws toen enkele van zijn bodyguards een cameraploeg te lijf gingen. De journalisten waren namelijk bij de doop van zijn pasgeboren zoon te dichtbij gekomen.
De eerste training van het nieuwe seizoen mocht Farfán om privé-redenen laten schieten van Fred Rutten, maar ook op dag twee was hij afwezig. De reden van Farfán is reeds een doorgaans normaal begrip geworden in de voetbalwereld: hij had het vliegtuig gemist. Rutten liet al doorschemeren er geen halszaak van te maken.
Dan heb je je inderdaad niet echt verdiept in je nieuwe clubquote:
quote:Farfán: 'Die gele schoenen gaan de vuilnisbak in'
Jefferson Farfán kent een ongelukkige entree bij Schalke 04. Een verlate terugkeer uit Peru, een lichte blessure en verkeerde schoenenkeuze zetten hem direct in de schijnwerpers.
Voor de aanhang van Die Königsblauen staat de kleur geel gelijk aan aartsrivaal Borussia Dortmund. Dat Farfán op zijn eerste training onder zijn blauwe outfit gele voetbalschoenen droeg was daarom een trap op de Schalke-ziel.
'Ik wist niets van de rivaliteit met BVB', zegt de oud-PSV'er tegen Bild. 'Maar mijn collega's hebben me het direct uitgelegd. En de schoenen zijn eigenlijk neon-groen. Ze zien er alleen geel uit.'
'Ik heb ze nog niet weggegooid. Maar ik zal de schoenen zo snel mogelijk in de vuilnisbak gooien', aldus Farfán, die toch wat hardleers bleek getuige zijn rode schoenen bij de tweede training. 'Ik weet het, die Bayern-kleuren. Ik denk dat ik snel een paar blauwe schoenen moet krijgen. Of ik spuit ze gewoon blauw.'
Farfán, die vanwege privé-problemen de voorbereiding later begon, laat de laatste dagen de groepstraining schieten. 'In april heb ik mijn laatste wedstrijd gespeeld. Het is dus een lange pauze geweest. Daarom train ik op dit moment alleen en zeer hard, zodat ik helemaal fit ben.'
Jezus Gristus, het lijkt m'n jazzballetnichtje van 12 wel. Wat dacht je van zwarte schoenen?quote:'Ik heb ze nog niet weggegooid. Maar ik zal de schoenen zo snel mogelijk in de vuilnisbak gooien', aldus Farfán, die toch wat hardleers bleek getuige zijn rode schoenen bij de tweede training. 'Ik weet het, die Bayern-kleuren. Ik denk dat ik snel een paar blauwe schoenen moet krijgen. Of ik spuit ze gewoon blauw.'
quote:'PSV staat open voor terugkeer Farfán'
Het is voor PSV een serieuze optie om Jefferson Farfán na dit seizoen weer terug te halen. De aanvaller werd afgelopen zomer nog verkocht aan Schalke 04, maar mag daar volgens verschillende Duitse en Peruviaanse media weer vertrekken.
Felix Magath, de nieuwe trainer van Schalke, ziet het namelijk niet zitten in de international. Farfán is dan ook op de transferlijst geplaatst en de Duitse club is bereid hem met verlies te verkopen. PSV ontving in de zomer nog tien miljoen euro voor de aanvaller, die in Duitsland niet wist te overtuigen.
Fred Rutten, behalve de nieuwe coach van PSV ook de man die Farfán naar Schalke haalde, heeft nog wel veel vertrouwen in de rechtspoot. Omdat de Eindhovenaren nog altijd op zoek zijn naar een allround aanvaller, zouden zij bij de Peruviaan zijn uitgekomen.
Ik heb gehoord dat hij in maart al gebeld heeft met Reker om te vragen of ie niet terug kon komen naar Eindhoven....quote:
Heb je ook een bron? Zou echt geweldig zijn als Farfan terugkeert! Ondanks dat hij het laatste seizoen bij PSV niet heel goed presteerde heeft hij zich in de seizoenen ervoor (in het centrum) wel bewezen. Maar goed, de wens is de vader van de gedachte en het lijkt mij niet erg waarschijnlijk dat Farfan terugkeert.quote:
Koevermans ook graag meenemen svp.quote:Op maandag 10 augustus 2009 16:20 schreef -_Guitarist_- het volgende:
Gewoon terug laten komen bij PSV, mag Schalke Lazovic hebben
Miljoen of 6 betalen, als Schalke wil verkopen dan is dat wel een relastische prijsquote:Op maandag 10 augustus 2009 21:58 schreef Halcon het volgende:
Ik vraag me af of een terugkeer van Farfan bij PSV realistisch is. Zijn Zuidamerikaanse vriendjes zijn vertrokken of willen vertrekken en Schalke zal ook wel wat van de betaalde transfersom terug willen zien.
Moet PSV wel 6 mio in kas hebben om Farfan te halen. Als het mogelijk is, zou ik het doen. Farfan is toch een zekerheidje en voor 6 mio koop je nu ook weer niet zo gek veel. Misschien een Braziliaans talent waarvan het nog maar de vraag is of het iets wordt.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 00:34 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Miljoen of 6 betalen, als Schalke wil verkopen dan is dat wel een relastische prijs
PSV kan normaal gesproken geen speler van 25 van het niveau Farfan halen. Als hij nog 2 seizoenen blijft heeft ie ook een NL paspoort al is hij misschien wel zo slim geweest om in Eindhoven te blijven wonen
PSV kan natuurlijk best nog 6 miljoen opbrengen er is ook nog nauwelijks iets gekocht. Engelaar werd gekocht en Ooyer kwam transfervrijquote:Op dinsdag 11 augustus 2009 20:56 schreef Halcon het volgende:
[..]
Moet PSV wel 6 mio in kas hebben om Farfan te halen. Als het mogelijk is, zou ik het doen. Farfan is toch een zekerheidje en voor 6 mio koop je nu ook weer niet zo gek veel. Misschien een Braziliaans talent waarvan het nog maar de vraag is of het iets wordt.
Denk echter niet dat dit financieel op te brengen is voor PSV. Misschien als de sportieve nood erg hoog is in de winterstop.
En Manolev werd gekochtquote:Op woensdag 12 augustus 2009 03:20 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
PSV kan natuurlijk best nog 6 miljoen opbrengen er is ook nog nauwelijks iets gekocht. Engelaar werd gekocht en Ooyer kwam transfervrij
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |