De facto, schat.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:19 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Nee, Hezbollah is volgens de EU geen terreurorganisatie, wist je dat al?
[..]
Nee hoor. Ik weet wel bijna zeker dat Hezbollah geen fuck om burgers geeft als ze Israel maar een hak kunnen zetten. Of dat in dit geval ook gebeurd is, weet ik niet.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:00 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ik dacht dat het een vraag was, maar kennelijk is het gewoon een insinuatie.
Ga toch weg, het was gewoon geen vraag van je.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:21 schreef klez het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik weet wel bijna zeker dat Hezbollah geen fuck om burgers geeft als ze Israel maar een hak kunnen zetten. Of dat in dit geval ook gebeurd is, weet ik niet.
Nee, hij wilde eigenlijk zeggen dat alle moslims dood moeten. Dat heb je goed gelezen tussen de regels door.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:22 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ga toch weg, het was gewoon geen vraag van je.
Waarom ook niet?quote:Op zondag 30 juli 2006 13:24 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Nee, hij wilde eigenlijk zeggen dat alle moslims dood moeten. Dat heb je goed gelezen tussen de regels door.
Juist.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:23 schreef Godslasteraar het volgende:
Het lot van die kinderen is inderdaad wel buitengewoon triest, je zult maar zulke waardeloze ouders hebben, en meegesleurd worden in een volstrekt overbodige oorlog door een stel godsdienstwaanzinnigen, om over de rol van Assad, die lelijkerd in Iran en alle mede-moslims nog maar te zwijgen. Waarna, hypocrisie ten top, er luidkeels geweeklaagd wordt als zo'n kind sterft.
Ja Libanezen, 6 jaar geleden werd er vrede gesloten met Israel, inclusief allerlei VN verdragen en de hele meuk, maar nee, jullie willen oorlog en terreur. En nu slaat jullie bloeddorstigheid als een boemerang terug, en sterfen ook jullie eigen kinderen ipv die van "ongelovigen".
What goes around comes around.
Zondagochtend, hè?quote:Op zondag 30 juli 2006 13:23 schreef -IksRee- het volgende:
Ik geloof dat Dominiqueje boos is.
Leuk maar wat je er niet bij verteld is dat :quote:
wel lief blijven voor Monidique hoor, hij is nog wat jong en idealistisch. Maar dat gaat goed komen! Nog een paar jaar en ook Monidique is door een lange reeks teleurstellingen een echte ijzervreter gewordenquote:Op zondag 30 juli 2006 13:21 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Oh, nu is het opeens de facto. Aha. Dus het is het niet, maar toch wel. Duidelijk.
Dan moet ie eerst maar eens beginnen z'n voordeur uit te komen en de grote boze mensenwereld in te stappen.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:26 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
wel lief blijven voor Monidique hoor, hij is nog wat jong en idealistisch. Maar dat gaat goed komen! Nog een paar jaar en ook Monidique is door een lange reeks teleurstellingen een echte ijzervreter geworden![]()
Spionage is niet iets exclusiefs dat enkel aan Israël besteed is.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:15 schreef Monidique het volgende:
Ja, dat spionagenetwerk zal wel de hele dag hebben zitten krijten ofzo.
mooi excuusquote:Op zondag 30 juli 2006 12:54 schreef venomsnake het volgende:
[..]
Omdat veel arme mensen niet de middelen hebben om zomaar weg te gaan..
Die mensen dachten dat ze in de enige schuilkelder in Qana wel veilig zaten..
Het is ook geen oorlogshandeling. Ieder land spioneert overal. Zelfs onze buurlanden hebben bij ons spionnen zitten. Het was dan ook een waardeloos voorbeeld.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:29 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Spionage is niet iets exclusiefs dat enkel aan Israël besteed is.
Je moet het niet omdraaien en naar mij toe schuiven. Ik analyseer en constateer hoe men daar denkt. Dit is namenlijk wel overduidelijk de redenatie van Israel. Kennelijk vind men 2 gekidnapte soldaten zo veel meer waard, dat het zo'n 600 (totnutoe bekend) slachtoffers mag opleveren, waarvan een stuk of 150 onschuldig, en de rest zogenaamd schuldig aan terreur (alsof elke Hezbollah strijder omdat hij lid is van die organistaie ook zelf ooit een Israelier vermoord heeft en de kogel verdiend). Over willekeur en gebrek aan rechtstaat principes gesproken. What happened to trial and jury.quote:Op zondag 30 juli 2006 12:53 schreef damian5700 het volgende:
Een evenredig aantal slachtoffers is geen maatstaf om dit conflict te doen laten beslechten en de slachtoffers aan beide zijden zijn te betreuren. Het zou een vreemde beredenatie zijn, dat de doden aan Libanese zijde erger te betreuren zijn dan de slachteroffers aan Israëlische kant.
Mindreader...quote:Op zondag 30 juli 2006 13:22 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ga toch weg, het was gewoon geen vraag van je.
De vijanden van zowel de VS als Israel maken veel meer slachtoffers. Dus daar ga je al de mist in met jouw redenering.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:32 schreef LuukBes het volgende:
[..]
Je moet het niet omdraaien en naar mij toe schuiven. Ik analyseer en constateer hoe men daar denkt. Dit is namenlijk wel overduidelijk de redenatie van Israel. Kennelijk vind men 2 gekidnapte soldaten zo veel meer waard, dat het zo'n 600 (totnutoe bekend) slachtoffers mag opleveren, waarvan een stuk of 150 onschuldig, en de rest zogenaamd schuldig aan terreur (alsof elke Hezbollah strijdfer omdat hiuj lid is van die organistaie ook zelf ooit een Israelier vermoor dheeft). Ove rwillekeur en gebrek aan rechtstaat principes gesproken. What happened to trial and jury.
Ik draag dus nogmaals de stelling voor : als mijn broer in NL vermoord wordt, en ik vermoord op mijn beurt de dader, zijn familie en aanhang-familie, ben ik dan gezond in mijn hoofd ? Ben je uberhaupt gezond in je hoofd als je oog om oog, tand om tand leefprincipes erop nahoudt. Waarom gelden de principes van beschaafdheid die de moderne burger geacht wordt na te leven (namelijk niet fysiek wraak nemen op criminelen en het heft in eigen handen nemen) niet voor politieke grootgewichten en landen.
Volgens de VS is preventief moorden legaal, en dus mag hun maatje Israel het ook. 3000 WTC doden, waren 200.000 onschuldige doden waard in Irak en Afghanistan. Volgens hen zelf althans, als ik hen zo hoor. En nog meer zelfs, want we zijn nog niet klaar daar met de bodybags.
Het zal wel aan mij liggen, maar dit soort redenatie's op basis van wraak zijn de mijne niet, en zal ik nooit snappen, ook omdat het nog nooit gewerkt heeft. Op zich snap ze wel, maar alleen als ik rekening houdt dat diegene die hier achter staat in een zwaar beveiligd gevang-gesticht behoort, net zoals ik daarin zou moeten als ik die familie uitmoord.
Dat ben ik volkomen eens. Er werd de indruk gewekt of de Mossad twee weken geleden is opgericht en dat Israël geen satellieten heeft.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:30 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
Het is ook geen oorlogshandeling. Ieder land spioneert overal. Zelfs onze buurlanden hebben bij ons spionnen zitten. Het was dan ook een waardeloos voorbeeld.
Ik vind dat je er een rare manier van redeneren op nahoud. Israel heeft zich de afgelopen jaren ingezet voor een diplomatieke oplossing in het midden-oosten. Vredesverdragen werden ondertekend, nederzettingen ontruimd, óók als dat tegen het zere been van de eigen bevolking was.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:32 schreef LuukBes het volgende:
[..]
Je moet het niet omdraaien en naar mij toe schuiven. Ik analyseer en constateer hoe men daar denkt. Dit is namenlijk wel overduidelijk de redenatie van Israel. Kennelijk vind men 2 gekidnapte soldaten zo veel meer waard, dat het zo'n 600 (totnutoe bekend) slachtoffers mag opleveren, waarvan een stuk of 150 onschuldig, en de rest zogenaamd schuldig aan terreur (alsof elke Hezbollah strijder omdat hij lid is van die organistaie ook zelf ooit een Israelier vermoord heeft en de kogel verdiend). Over willekeur en gebrek aan rechtstaat principes gesproken. What happened to trial and jury.
Ik draag dus nogmaals de stelling voor : als mijn broer in NL vermoord wordt, en ik vermoord op mijn beurt de dader, zijn familie en aanhang-familie, ben ik dan gezond in mijn hoofd ? Ben je uberhaupt gezond in je hoofd als je oog om oog, tand om tand leefprincipes erop nahoudt. Waarom gelden de principes van beschaafdheid die de moderne burger geacht wordt na te leven (namelijk niet fysiek wraak nemen op criminelen en het heft in eigen handen nemen) niet voor politieke grootgewichten en landen.
Volgens de VS is preventief moorden legaal, en dus mag hun maatje Israel het ook. 3000 WTC doden, waren 200.000 onschuldige doden waard in Irak en Afghanistan. Volgens hen zelf althans, als ik hen zo hoor. En nog meer zelfs, want we zijn nog niet klaar daar met de bodybags.
Het zal wel aan mij liggen, maar dit soort redenatie's op basis van wraak zijn de mijne niet, en zal ik nooit snappen, ook omdat het nog nooit gewerkt heeft. Op zich snap ze wel, maar alleen als ik rekening houdt dat diegene die hier achter staat in een zwaar beveiligd gevang-gesticht behoort, net zoals ik daarin zou moeten als ik die familie uitmoord.
philip freriks in je ava?quote:Op zondag 30 juli 2006 13:35 schreef klez het volgende:
[..]
De vijanden van zowel de VS als Israel maken veel meer slachtoffers. Dus daar ga je al de mist in met jouw redenering.
een turning point wellicht?quote:Analysis: A second Qana Massacre?
By Martin Asser
BBC News, Beirut
The southern Lebanese town of Qana is known for two events in history, and there could soon be a third as news comes in of rising civilian casualties from an Israeli air strike there.
In realms of biblical narrative, some believe it to be the scene of Jesus Christ's first miracle, turning water into wine during the wedding at Cana of Galilee.
In modern times, it was the scene of one of the bloodiest events of the modern Arab-Israeli conflict, the Israeli shelling of a UN base sheltering Lebanese civilians 10 years ago.
International shock at those deaths - more than 100, and another 100 injured - led to huge pressure for a ceasefire deal bringing an end to Israel's last sustained military operation against Hezbollah militants, codenamed Operation Grapes of Wrath.
The Qana Massacre, as it is known in Lebanon, remains a powerful symbol for Lebanese people of what they say is Israel's indiscriminate and disproportionate response to Hezbollah's rocket attacks.
'No accident'
Israel still insists the 1996 shelling was an accident and that its forces had a legitimate militant target - a Hezbollah military unit that had fired mortars and rockets from near the Qana base.
Then, as now, Israel accused Hezbollah of using the civilian population as human shields when they launched their attacks.
However, a UN investigation reported in May 1996 that the deaths at the Qana base were unlikely to have been the result of an accident as claimed by the Israelis.
The UN report cited the repeated use of airburst shells over the small UN compound, which sent down a deadly torrent of shrapnel that caused terrible injuries among the unprotected civilians.
The UN also noted the presence of Israeli helicopters and a drone in the skies over Qana which must have witnessed the bloodbath.
Strategic location
In the current round of Israel's bombardment, Qana has again been in the news - the scene of several incidents, such as the bombing by Israel of two Lebanese Red Cross ambulances and the death of a young Lebanese photojournalist, Layal Nejib, also in an air strike on her car.
Looking at the map, it is not hard to see why Qana is never far from the headlines when Israel bombards southern Lebanon.
It lies at the northern edge of the Lebanon's southern uplands which border Israel and also at the confluence of five strategic roads in the hinterland south-east of the southern city of Tyre.
Qana and the villages surrounding it are a strong pro-Hezbollah area and Israel says it has repeatedly been used to fire rockets over the border about 10km (six miles) to the south.
Israeli officials say leaflets had been dropped in the area warning civilians to leave their homes so it could conduct more anti-Hezbollah operations.
However, it seems clear that, with the number of civilian cars and convoys which have been bombed on the roads heading to Tyre, many residents chose to ignore the Israeli warnings.
Story from BBC NEWS:
http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/middle_east/5228554.stm
Published: 2006/07/30 10:30:53 GMT
© BBC MMVI
Geintje. Maar het is niet Freriks...quote:
marijnissen?quote:
owww het leger had ze al gevraagd om weg te gaan. Nou dan is het logisch dat ze uiteindelijk weggebombardeerd worden.quote:***************************************
Doden in Libanon na luchtaanval
***************************************
` Bij een Israëlische luchtaanval op
Qana zijn volgens de Libanese politie
veel doden en gewonden gevallen.Onder
de tientallen slachtoffers zouden veel
kinderen zijn.
Tijdens de Israëlische luchtaanval werd
een appartementencomplex geraakt waar
volgens de Libanese politie zo'n 100
vluchtelingen uit andere delen van het
land verbleven.Het complex is voor een
groot deel verwoest.
Hezbollah zou de afgelopen dagen vanuit
Qana Noord-Israël met raketten hebben
bestookt.De burgers in Qana is een paar
dagen geleden gevraagd om die plaats zo
snel mogelijk te verlaten.
***************************************
uiteraard, eigen schuld dikke bult...quote:Op zondag 30 juli 2006 13:59 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
owww het leger had ze al gevraagd om weg te gaan. Nou dan is het logisch dat ze uiteindelijk weggebombardeerd worden.
toch?
Nou, als ze 1 werkende hersencel hadden was het slim geweest om gehoor te geven aan die oproep ja.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:59 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
owww het leger had ze al gevraagd om weg te gaan. Nou dan is het logisch dat ze uiteindelijk weggebombardeerd worden.
toch?
dat er in de regio raketten afgevuurd wordt kan geen vrijbrief zijn om alles wat zich in de regio bevindt te bombarderen, zoals die vn postquote:Op zondag 30 juli 2006 13:51 schreef Incomplete het volgende:
De burger is wederom het slachtoffer. Foutje van Israel zoals ze zelf
ook toegeven. Triest.
Anderzijds mag je jezelf ook afvragen waarom daar gebombardeerd werd.
De reden van het IDF, er zouden vanuit dat gebied katoesja's afgevuurd worden,
is in mijn ogen plausibel.
dat is de rechtvaardiging inderdaadquote:Op zondag 30 juli 2006 13:59 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
owww het leger had ze al gevraagd om weg te gaan. Nou dan is het logisch dat ze uiteindelijk weggebombardeerd worden.
toch?
Ja lekker, alsof dat het enige punt is en je daarmee alles kan afwimpelen. Ik ga dit niet in een slachtoffer-count discussie maken, daar is te weinig betrouwbaar materiaal over geregistreerd. Het gaat mij juist om de geschifte denkwijze zodra men op het punt is aangekomen dat men oorlog wil gaan voeren voor 'iets'. Dus omdat Saddam een hekel had aan humaan beleid, en hij dus volgens jou de vijand was van de VS (ook al was daar geen directe aanleiding toe ondanks de leugencampagne over connectie's tussen Al Qaida etc), mag de VS een heel end dezelfde schurkentactieken hanteren en diezelfde grote aantallen slachtoffer-burgers maken in een oorlog die eigenlijk maar op 1 man gericht was. Dan ben je toch totaal niet geloofwaardig meer.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:35 schreef klez het volgende:
[..]
De vijanden van zowel de VS als Israel maken veel meer slachtoffers. Dus daar ga je al de mist in met jouw redenering.
Kom kom zeg. Er zijn al zat beelden geweest van die katoesjas die vanuit huizen, naast ziekenhuizen, vanuit tuinen en ga zo maar door afgevoerd werden. Het zal heus ook wel zo zijn geweest dat Hezbollah naast dat gebouw raketten heeft staan afvuren. En daarom is Hezbollah ook in 1e instantie verantwoordelijk. Het is net zoals met de Palestijnen die tussen kinderen gaan staan en dan gaan schieten:quote:Op zondag 30 juli 2006 14:03 schreef Slayage het volgende:
[..]
dat er in de regio raketten afgevuurd wordt kan geen vrijbrief zijn om alles wat zich in de regio bevindt te bombarderen, zoals die vn post, 7 urr lang achtereen de omgeving bombarderen en als er dan een mortier valt op het complex: ja sorry het was een ongeluk
![]()
hoe dan ook katoesjas worden niet afgevuurd vanaf flatgebouwen en ik denk ook niet dat de hezbollah luchtafweergeschut had geplaatst op die flatgebouw, "ja maar er werd vanuit de regio geschoten" ja sorry hoor maar dan moet je echt beter richten, het probleem is dat het israel niet al te veel uitmaakt of er eventueel burgers worden getroffen, dit is gewoon een strafcampange tegen libanon, omdat ze de hezbollah niet hebben kunnen ontwapenen
En ik vind dat jij dan naief bent en denkt dat er met iedereen wel te praten is. Face it: sommige mensen willen niets anders als jou dood hebben en daar valt niet mee te praten.quote:Op zondag 30 juli 2006 14:05 schreef LuukBes het volgende:
[..]
Dus omdat de Taliban een hekel had aan humaan beleid en zogenaamd cellen huisveste, is het okay hun 'aus te radieren' met daarbij een hele hoop onschuldige burgers mee te nemen. Ik vindt dat gewoon niet kunnen in deze nieuwe eeuw, en achterhaald denken. Gebasseerd op een gebrek aan de wil eruit te komen via normale wegen. Allemaal koppige mensen met eigen agenda's en belangen. .
quote:Op zondag 30 juli 2006 14:05 schreef LuukBes het volgende:
Ik vindt dat gewoon niet kunnen in deze nieuwe eeuw, en achterhaald denken.
ook al zou dat het geval zijn, als die katoesjas daar niet meer staan wat is het nut ervan om daar te gaan bombarderen?quote:Op zondag 30 juli 2006 14:06 schreef -IksRee- het volgende:
Kom kom zeg. Er zijn al zat beelden geweest van die katoesjas die vanuit huizen, naast ziekenhuizen, vanuit tuinen en ga zo maar door afgevoerd werden. Het zal heus ook wel zo zijn geweest dat Hezbollah naast dat gebouw raketten heeft staan afvuren. En daarom is Hezbollah ook in 1e instantie verantwoordelijk. Het is net zoals met de Palestijnen die tussen kinderen gaan staan en dan gaan schieten:
Een vakkundig gemonteerde propaganda-video....quote:Op zondag 30 juli 2006 14:02 schreef ilona-scuderia het volgende:
http://video.google.com/videoplay?docid=8686436805958401993&q=Lebanon
Volgens mij wordt er wel degelijk gekeken wat er beschoten wordt, al is het alleenquote:Op zondag 30 juli 2006 14:03 schreef Slayage het volgende:
[..]
[quote]dat er in de regio raketten afgevuurd wordt kan geen vrijbrief zijn om alles wat zich in de regio bevindt te bombarderen, zoals die vn post, 7 urr lang achtereen de omgeving bombarderen en als er dan een mortier valt op het complex: ja sorry het was een ongeluk
![]()
Heel fijn voor je dat je gedachten kan lezen, maar ik analyseer evengoed en kom tot een andere conclusie.quote:Op zondag 30 juli 2006 13:32 schreef LuukBes het volgende:
[..]
Je moet het niet omdraaien en naar mij toe schuiven. Ik analyseer en constateer hoe men daar denkt. Dit is namenlijk wel overduidelijk de redenatie van Israel. Kennelijk vind men 2 gekidnapte soldaten zo veel meer waard, dat het zo'n 600 (totnutoe bekend) slachtoffers mag opleveren, waarvan een stuk of 150 onschuldig, en de rest zogenaamd schuldig aan terreur (alsof elke Hezbollah strijder omdat hij lid is van die organistaie ook zelf ooit een Israelier vermoord heeft en de kogel verdiend). Over willekeur en gebrek aan rechtstaat principes gesproken. What happened to trial and jury.
Dit conflict is té complex om het te vergelijken met sociale kwesties op het niveau van verwanten.quote:Ik draag dus nogmaals de stelling voor : als mijn broer in NL vermoord wordt, en ik vermoord op mijn beurt de dader, zijn familie en aanhang-familie, ben ik dan gezond in mijn hoofd ? Ben je uberhaupt gezond in je hoofd als je oog om oog, tand om tand leefprincipes erop nahoudt. Waarom gelden de principes van beschaafdheid die de moderne burger geacht wordt na te leven (namelijk niet fysiek wraak nemen op criminelen en het heft in eigen handen nemen) niet voor politieke grootgewichten en landen.
Het ontmantelen van Hezbollah had natuurlijk meteen na de aanname van resolutie 1559 moeten voltrekken. De Fransen echter vonden dat in het belang van de democratiseringsproces in Libanon belangrijk Hezbollah ook in de politiek te betrekken en na de Syrische terugtrekking resulteerde dat in de uitbreiding van haar machtsbasis in het zuiden. Niet in de laatse plaats door de lobby en veto's van Hezbollah's parlementsleden en ministers.quote:Volgens de VS is preventief moorden legaal, en dus mag hun maatje Israel het ook. 3000 WTC doden, waren 200.000 onschuldige doden waard in Irak en Afghanistan. Volgens hen zelf althans, als ik hen zo hoor. En nog meer zelfs, want we zijn nog niet klaar daar met de bodybags.
Dat is de taal die in het Midden-Oosten gesproken wordt. De Palestijnen hebben daar ook ervaring in. Ook zij waren dicht bij een oplossing voor hun conflict met Israël, maar Arafat koos destijds een andere weg.quote:Het zal wel aan mij liggen, maar dit soort redenatie's op basis van wraak zijn de mijne niet, en zal ik nooit snappen, ook omdat het nog nooit gewerkt heeft. Op zich snap ze wel, maar alleen als ik rekening houdt dat diegene die hier achter staat in een zwaar beveiligd gevang-gesticht behoort, net zoals ik daarin zou moeten als ik die familie uitmoord.
Libanon wil al tijden praten, geen gehoor, Israel wil eerst karwei afmaken. Vredesproces met de Palestijnen en de Roadmap to peace : Israel zet het in de ijskast en vind telkens wel een reden niet aan tafel te gaan. De Taliban wou praten, zelfs over uitlevering van Bin Laden (Bush wimpelde het af en wou wraak). En Saddam wou praten voor de deadline verstreek, en werd weggehoond. Het is allemaal niet of nauwelijks geprobeerd. Dat leert mij dat onschuldig leven geen cent waard is voor die betrokken mensen.quote:Op zondag 30 juli 2006 14:07 schreef -IksRee- het volgende:
[..]
En ik vind dat jij dan naief bent en denkt dat er met iedereen wel te praten is. Face it: sommige mensen willen niets anders als jou dood hebben en daar valt niet mee te praten.
israelische steden kan je in dit conflict moeilijk vergelijken met libanesche stedenquote:Op zondag 30 juli 2006 14:12 schreef manhattan het volgende:
[..]
Een vakkundig gemonteerde propaganda-video....
Ik mis alleen Hezbollah, die vanuit de bergen op Israelische steden vuurt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |