Zal het even checkenquote:Op vrijdag 4 augustus 2006 22:17 schreef mouce het volgende:
ps Zonnestraal(tje) heb je mijn 2de mail nog ontvangen?
Geen tweede mailtje ontvangen.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:40 schreef Zonnestraaltje het volgende:
[..]
Zal het even checken.. Gebruik dat emailadres zeeeeeer weinig
4/4quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 11:58 schreef MarkG het volgende:
Hey komakie.. wat ben jij nou op je pasje?
Als je daadwerkelijk vierspeler bent, krik je volgend seizoen je vijfrating toch zo weer op naar vier? Of zie ik dat verkeerd?quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 12:46 schreef Komakie het volgende:
[..]
4/4
Maar ik sta er niet zo goed voor op me pasje. tenminste, in de single. Daar sta ik nu 4.9. Maar voornamelijk omdat ik natuurlijk al 4 toernooien heb moeten opgeven gezien mijn blessure.
De dubbel sta ik 3,9167 dus dat ging nog wel aardig.
Maar ja, alle resultaten in de competitie gehaald en dat is nooit mijn sterkste periode.
ik ga denk ik proberen om dispensatie aan te vragen ofzo voor de single. Als ze bij de bond zien dat ik bijna alle toernooien in de single heb moeten opgeven heb ik daar nog wel redelijk kans op hoop ik.
Anyway, komende week heb ik in de single opgegeven maar ik ga wel dubbelen. Nou zag ik op de sheet dat we tegen mijn oude trainer moeten. Die moeten we echt wel winnen
Dus vanaf morgen ga ik ff trainen(met de hoop dat alles goed gaat
)
Why?quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 12:49 schreef Chriz2k het volgende:
Ik had vandaag bij mijn kwartfinale een scheidsrechter erbij.
Omdat ik zo'n vervelend jongetje benquote:
Het lag vast aan de scheids!quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 12:49 schreef Chriz2k het volgende:
Ik had vandaag bij mijn kwartfinale een scheidsrechter erbij.
6-0 6-2 verloren.
Geen commentaar.
Dat kan wel zijn, maar ik heb geen zin om 5 toernooien te gaan spelen.quote:Op zaterdag 5 augustus 2006 13:14 schreef Zonnestraaltje het volgende:
[..]
Als je daadwerkelijk vierspeler bent, krik je volgend seizoen je vijfrating toch zo weer op naar vier? Of zie ik dat verkeerd?
Tuurlijk wel. Alleen ben ik daar nog niet compleet genoeg voor. De tegenstander was gewoon een goede tennisser en met gas terug of minder spin stond ik direct onder druk, bij een geslaagde service had ik de hele rally het initiatief. Dat had ik nodig want hij was te slim als hij aan zet was. Hij las mijn spel goed en kon het prima ontregelen, behalve als ik tempo kon maken.quote:Op zondag 6 augustus 2006 13:23 schreef nickybol het volgende:
Als je service de hele dag slecht loopt, zegt er dan niet een klein stemmetje in je dat je misschien iets anders moet doen/iets gas terug moet nemen?
Probleem is juist dat ik niet genoeg risico neem op mijn eerste serve... krijg hem 8 van de 10 keer wel in maar dan wordt ie vrij makkelijk geretourneerd... als ik naar mijn tegenstanders van vandaag kijk slaan die 2 tot 3 punten per game bij elkaar enkel door hun service... dat wil ik ook kunnen... kwestie van durven denk ik, op de een of andere manier sla ik niet helemaal goed door bij mijn serve... maar ik heb een oefening gekregen van mijn trainer om een denkbeeldig pillonnetje naast me te zetten en die te raken. maar dat is iets wat ik echt in de trainingen moet proberenquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:33 schreef nickybol het volgende:
Probeer je eerste service eerst eens gewoon een behoorlijk aantal procenten in te krijgen, zonder elke keer maar weer proberen 200 km/h te serveren, zodat je niet teveel tweede services hoeft te slaan. Geef er een beetje spin aan. Probeer ritme te krijgen op je service, elke keer hetzelfde ritueel. Ga voor controle en in slaan, en als je dat begint te lukken kun je je snelheid verhogen: in wedstrijden en trainingen.
quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:49 schreef nickybol het volgende:
Niet alleen in trainingen met je leraar natuurlijk, maar ook zelf oefenen!
1. zorg dat je goed door je knieën gaat (dit kun je controleren: je moet in de baan terecht komen na je service)
2. zorg dat je een stabiele opgooi hebt, die altijd hetzelfde gaat
3. zorg ervoor dat je soepel slaat, niets forceren, je pols soepel door de bal laten komen
4. zorg ervoor dat je grip in ieder geval goed is: tussengreep/continental (heel belangrijk!, laat dit eventueel controleren door je trainer)
5. zorg dat je goed doorzwaait, links van je lichaam
6. met je linkerarm eerst de bal opgooien en aanwijzen, en daarna intrekken in je buik
7. zorg dat je stevig staat, hierbij zijn er vele variaties, kort gezegd heb je platform (ala sampras en federer, beide voeten uit elkaar laten staan) en pinpoint (ala krajicek, baghdatis, etc., achterste voet meeslepen en planten achter je voorste voet of zelfs ernaast zoals venus williams) Hierbij is het een kwestie van persoonlijke voorkeur, alhoewel ik je de Williams variant niet aan kan bevelen.
Tegenwoordig welquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:51 schreef nickybol het volgende:
Kun je eigenlijk wel meer dan 1 verschil tussen single en double hebben?
Ja hoor, ik ken ze wel. De dubbelspecialisten.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:51 schreef nickybol het volgende:
Kun je eigenlijk wel meer dan 1 verschil tussen single en double hebben?
Ik heb ze allemaal wel eens geprobeerd. Die variant van Sampras en Federer vond ik niets. Dan heb ik het idee dat ik niet hoog genoeg kan opspringen (wat ook niet echt hun sterkste punt was/is)quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:49 schreef nickybol het volgende:
7. zorg dat je stevig staat, hierbij zijn er vele variaties, kort gezegd heb je platform (ala sampras en federer, beide voeten uit elkaar laten staan) en pinpoint (ala krajicek, baghdatis, etc., achterste voet meeslepen en planten achter je voorste voet of zelfs ernaast zoals venus williams) Hierbij is het een kwestie van persoonlijke voorkeur, alhoewel ik je de Williams variant niet aan kan bevelen.
Omdat de meeste spelers bij die versie al vrij snel hun heup opendraaien, en daardoor uiteindelijk minder rotatie hebben waaruit ze hun snelheid kunnen halen. Sommige spelers kunnen hun heup toch vrij gesloten houden met deze voetenstand, maar bij de meeste is dit niet het geval.quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 21:45 schreef Komakie het volgende:
[..]
Ik heb ze allemaal wel eens geprobeerd. Die variant van Sampras en Federer vond ik niets. Dan heb ik het idee dat ik niet hoog genoeg kan opspringen (wat ook niet echt hun sterkste punt was/is)
Ik doe die andere dus... hoewel ik me achterste voet redelijk naast me voorste voet zet uiteindelijk. Hoewel ik het lang niet zo doe als Williams. Dat ziet er spastisch uit
Waarom beveel je die versie niet aan? Ik heb op de manier waarop ik het doe voor mijn gevoel de meeste stabiliteit...
dat vind ik dus zooo moeilijk he. Gooien, dat kan ik gewoon niet. Net als 'vroeger' met softbal op school, en je ving de bal die terug moest naar de pitcher? Dus goed, de helft van de tijd gooi ik dus niet hoog genoeg, waardoor ik de bal te laag raak = in net. Of ik probeer echt hoog te gooien maar dan gaat ie helemaal uit koersquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:49 schreef nickybol het volgende:
Niet alleen in trainingen met je leraar natuurlijk, maar ook zelf oefenen!
2. zorg dat je een stabiele opgooi hebt, die altijd hetzelfde gaat
ik heb er iig geen last van dat ik me heup open draai. Volgens mij verlies je dan richting en snelheid en dat zijn 2 dingen die ik wel hebquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 21:56 schreef nickybol het volgende:
[..]
Omdat de meeste spelers bij die versie al vrij snel hun heup opendraaien, en daardoor uiteindelijk minder rotatie hebben waaruit ze hun snelheid kunnen halen. Sommige spelers kunnen hun heup toch vrij gesloten houden met deze voetenstand, maar bij de meeste is dit niet het geval.
Het kleine verschil tussen pinpoint en platform is inderdaad dat pinpoint iets meer opwaarts momentum geeft terwijl platform iets meer voorwaarts momentum geeft.
Er is trouwens een derde variatie die ik nog niet genoemd heb, maar waarvan ik de naam zo niet weet, ik noem het maar de Roddick variatie: voeten allebei vrij parallel aan de baseline, tenen van de rechtervoet bij de enkel van de linkervoet. Het grote voordeel van deze positie is dat je twee benen gebruikt om kracht mee te zetten, terwijl je bij pinpoint en platform voornamelijk het linkerbeen gebruikt. Uit mijn ervaring is echter wel gebleken dat veel spelers deze roddick service moeilijk te timen vinden.
Och, zelfs ik heb daar ook nog moeite mee (met mijn 17 jaar tenniservaring) en als ik lang niet geserveerd heb kan ik gewoon 3x een bal verkeerd opgooien voordat ik een keer een fatsoenlijke bal kan slaan.quote:Op zondag 13 augustus 2006 02:04 schreef MiLalaa het volgende:
[..]
dat vind ik dus zooo moeilijk he. Gooien, dat kan ik gewoon niet. Net als 'vroeger' met softbal op school, en je ving de bal die terug moest naar de pitcher? Dus goed, de helft van de tijd gooi ik dus niet hoog genoeg, waardoor ik de bal te laag raak = in net. Of ik probeer echt hoog te gooien maar dan gaat ie helemaal uit koersMaar ja oefening baart kunst dus nog maar eens een middagje in de tuin opgooien ofzo.
M'n huisgenote is 4 in de enkel, en 6 in de dubbel (volgend seizoen ook 5 in de dubbelquote:Op zaterdag 12 augustus 2006 20:51 schreef nickybol het volgende:
Kun je eigenlijk wel meer dan 1 verschil tussen single en double hebben?
Die zijn er ook nog idd, vaak de wat oudere mensen die zich niet meer aan het enkelspel 'wagen', maar met dubbel wel 6 of 7 zijn.. Heb wel tegen zulke mensen moeten spelen met toernooien, echt gemakkelijk om van te winnen, al is het alleen maar omdat ze gewoon niet op de goede positie staan met serveren!quote:Op zaterdag 12 augustus 2006 21:43 schreef XL het volgende:
[..]
Ja hoor, ik ken ze wel. De dubbelspecialisten.
Als je je heup goed kunt houden is er geen probleem. Je kunt alle kleine techniekfoutjes wel gaan proberen te verbeteren, maar op een bepaald niveau heeft dat niet echt veel zin meer. Op de hogere niveaus moet techniek vooral in dienst staan van het tactische aspect. Op jouw niveau (4 toch?) zal het tactische aspect ook een stuk belangrijker zijn. Het gaat dan niet om de technische uitvoering van een slag maar het resultaat van een slag. Inderdaad ik ga uit van een rechtshandige.quote:Op zondag 13 augustus 2006 10:19 schreef Komakie het volgende:
[..]
ik heb er iig geen last van dat ik me heup open draai. Volgens mij verlies je dan richting en snelheid en dat zijn 2 dingen die ik wel heb
Daarnaast heeft er nog nooit een trainer iets over mijn techniek gezegd (de laatste paar jaren) dus ik neem aan dat er geen grote fouten meer in zitten.
Die Roddick-service vind ik er ook maar raar uit zien. Lijkt me niet echt relaxt om op die manier te serveren. Ik neem trouwens aan dat in jouw voorbeeld de linkervoet de voorste is en de rechtervoet de achterste? Ik ben links dus btje verwarrend
Dat is inderdaad heel moeilijk. Maar kijk naar mijn tips: opgooien is liften niet gooien. De servicebeweging zelf daarentegen is wel weer zeer gelijkend aan een worp.quote:Op zondag 13 augustus 2006 02:04 schreef MiLalaa het volgende:
[..]
dat vind ik dus zooo moeilijk he. Gooien, dat kan ik gewoon niet. Net als 'vroeger' met softbal op school, en je ving de bal die terug moest naar de pitcher? Dus goed, de helft van de tijd gooi ik dus niet hoog genoeg, waardoor ik de bal te laag raak = in net. Of ik probeer echt hoog te gooien maar dan gaat ie helemaal uit koersMaar ja oefening baart kunst dus nog maar eens een middagje in de tuin opgooien ofzo.
ik had 3 kunnen worden in de dubbel als ik vandaag gewonnen hadquote:Op zondag 13 augustus 2006 20:44 schreef Chriz2k het volgende:
Pfff, ik word volgend jaar gewoon 3 in de dubbel.
Wel geinig natuurlijk opzich, maar of ik er nou zo blij mee moet zijn...
Oud nieuwquote:Op dinsdag 15 augustus 2006 10:52 schreef spurs het volgende:
Na een aantal jaar gestopt te zijn met tennis ga ik volgend jaar de draad weer oppakken.
Maar hoe zit het eigenlijk met het nieuwe klasseringssysteem, hoe is dat te vergelijken met het oude systeem E, D2, D1, C2,.....etc.?
Dat is echt zo gaar he op een 2-2 stand beginnen, dat heb ik ook wel eens meegemaakt. Dan is de set voorbij voordat je goed en wel ingespeeld bent. En als je de 2e set alsnog pakt, dan is 3e set meestal dan een supertiebreakquote:Op dinsdag 15 augustus 2006 09:43 schreef Komakie het volgende:
Gisteren verloren in de eerste ronde van de single.
We moesten de hal in omdat het regende.
Hele rare wedstrijd. We moesten sowieso elke set beginnen op 2-2. Iets wat al raar is voor je gevoel natuurlijk.
Maar allebij de sets heb ik op precies dezelfde manier verloren. Iedere keer wel een paar punten winnen op de service van de tegenstander en de 2de servicegame van mezelf verliezen. De andere 2 servicegames op "love" winnen. Echt zo raar....
Maar het was natuurlijk wel ingecalculeerd. Alleen jammer want als ik helemaal fit was geweest had ik hem wel kunnen pakken. Maarja, dat is als
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |