abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_41170574
quote:
Op vrijdag 25 augustus 2006 17:41 schreef horstjan het volgende:
http://i8.tinypic.com/25ja937.jpg Als we prof.dr.Harm Kuipers geloven en waarom ook niet dan bestaat er helemaal geen verbetering bij toediening van wat dan ook! Kunnen we iedere zondaar weer in genade aannemen.
Beetje standaard NeCeDo-achtig stukje dat alle middelen qua effect bagataliseert. Ook al is inderdaad groeihormoon als toediening bij duursporters zeer twijfelachtig, het lethargische effect is vrij groot. Toedienen van anabole steroiden is zeer afhankelijk van de gekozen variant, daar waar Boldenone de zuurstofopname bevordert zijn er genoeg andere varianten die juist een nadelig effect hebben op de zuurstofopname.

Kuipers mag zelf dan verklaren waarom sommige gepakten onder invloed van doping een stuk beter presteerden dan voorheen. Zeker het placebo effect.

Lees dagelijks over de effecten van doping bij gebruikers, ook bij duursporters. Als al die kuurtjes niet werken is het toch wonderbaarlijk dat de prestaties omhoog schieten tijdens het gebruik van bepaalde middelen.

Toch ook wonderbaarlijk dat die niet werkende middelen op de dopinglijst staan.
pi_41170648
Daar heb je een punt!
janneman
pi_41170655
quote:
Op vrijdag 25 augustus 2006 18:07 schreef mbn het volgende:
Omdat de UCI heeft gezien dat het bewijs tegen de meeste renners nog minder is dan tegen Ullrich (waarvan al wordt gezegd dat ze hem niet veroordeeld krijgen), hebben ze besloten de pers niet de lijst met namen te geven van renners waarover de bonden zijn ingelicht. De bonden zullen echter in de meeste gevallen wel bij de start van een onderzoek verplicht zijn renner en ploeg in te lichten. Dit is nu in Spanje gebeurd (oa vanwege de belangen van de Vuelta) en zo duiken er weer namen op.
Als de bewijzen zo mager is, moeten die renners nu ook weer kunnen rijden. Anders krijg je zo langzamerhand een de facto schorsing van Basso/Ullrich van een paar maanden, die op onvoldoende bewijs rust.
pi_41170686
dat onderzoek bij die topschaatsers lijkt me wat onzinnig
daar gaat men er namelijk vanuit dat dat allemaal natuurlijke hematocrieten zijn, wat wellicht ook wel zo is
dus dan lijkt het me vrij logisch dat Hedrick misschien een hematocriet heeft van 44 en Boutiette 46. Dat zegt niets over hun andere lichamelijke kwaliteiten. bovendien zijn de lichamen van die topschaatsers ingespeeld op hun eigen eigenschappen.

een heel ander onderzoek zou je krijgen wanneer je twee schaatsers met ongeveer dezelfde kwaliteiten en zelfde hematocriet-waarden EPO toe zou dienen, de één tot bijv. 48 en de ander tot 55.

Dan denk ik wel dat ik weet welke harder schaatst.
Gaat voor de BHFH-award 2005!
Humanitas est in bestias bonitas.
I am the hole I can't get out of.
  vrijdag 25 augustus 2006 @ 18:27:38 #280
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_41170793
quote:
Op vrijdag 25 augustus 2006 17:41 schreef horstjan het volgende:
http://i8.tinypic.com/25ja937.jpg Als we prof.dr.Harm Kuipers geloven en waarom ook niet dan bestaat er helemaal geen verbetering bij toediening van wat dan ook! Kunnen we iedere zondaar weer in genade aannemen.
"Als we Harm Kuipers geloven" , daar eindigt het al voor mij. Die vent is een fantast die graag de pers haalt ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_41171059
Heb 1 van de onderzoeken denk ik al gevonden :

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=16739092&query_hl=13&itool=pubmed_docsum
quote:
Hemoglobin Level in Elite Speed Skaters from 2000 up to 2005, and its Relationship with Competitive Results.Kuipers H, Moran J, Dubravcic-Simunjak S, W Mitchell D, Shobe J, Sakai H, Ambartsumov R.
Department of Movement Sciences, University of Maastricht, Maastricht, The Netherlands.

We studied the mean hemoglobin (Hb) concentration in elite male and female long track junior and senior speed skaters from 2000 to 2005. In addition, the number of abnormal hematological findings observed over this period of time was investigated. We also studied whether there were differences in Hb concentration between top ranked and lower ranked skaters, and whether a relationship between Hb concentration and competitive results could be observed. The present study shows that the mean Hb level in male and female junior and senior long track speed skaters remained fairly stable and did not change from 2000 through 2005. The number and percentage of abnormal hematological findings were found to vary between 0 and 2 %, and failed to show a clear pattern or trend over the years. There was no difference in mean Hb levels between top ranked and lower ranked skaters, and no meaningful relationship between Hb concentration and ranking could be found.
Het gaat dan om hemoglobine, maar dat is vergelijkbaar met hematocrietwaarden. Volgens zijn onderzoek was er geen groot verschil tussen de Hb levels, maar volgens zijn stukje weer wel. Wazige kerel die Kuipers.
  zaterdag 26 augustus 2006 @ 12:49:12 #282
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_41192881
,,Fuentes heeft nog veel geheimen''
Journalist CARLOS ARRIBAS (El Pais) bracht het dopingschandaal 'Operacion Puerto' uit waarmee hij Ullrich en Basso in nauwe schoenen bracht

,,Slechts met de 'Operacion Puerto' zijn de Spanjaarden zich echt bewust geworden van de juiste omvang van het dopingprobleem waarmee de Spaanse en de internationale sportwereld worstelt'', zegt Carlos Arribas (48). De Madrileense journalist van El Pais publiceerde als eerste gedeelten van het gerechtelijke dossier waarmee hij Jan Ullrich en Ivan Basso, twee wereldcoryfeeën in nauwe schoenen bracht.

Arribas streek gisteren neer in Malaga, waar hij voor de vijftiende keer de Vuelta a Espana voor zijn Spaanse kwaliteitskrant El Pais verslaat. Sinds de Spaanse dopingzaak 'Operacion Puerto' kijkt hij nog door een kritischer bril dan anders naar het internationale peloton. De dopingaffaire ontplofte op 23 mei toen vijf spilfiguren in Madrid werden opgepakt, waaronder Liberty Segurosmanager Manolo Saiz en de vermeende dopingdokter Eufemiano Fuentes.

,,Sinds die dag heb ik geen zin meer om sommige renners, ploegleiders of managers te interviewen. Ik word niet graag voorgelogen en vind niet dat ze dan een forum verdienen.''


Spanje was toch al langer hét paradijs voor dopingzondaars. Epo kon je overal om de hoek kopen. In België was er zelfs sprake van dopingtoerisme onder de wielrenners. Waarom heeft het allemaal zo lang geduurd vooraleer er ingegrepen werd.

,,Ze wilden het probleem niet onder ogen zien. Doping? Dat was voor Spanjaarden de ver-van-mijn-bed-show. Dat was een item dat fel overdreven was, voornamelijk in landen als België, Frankrijk of Italië. Ze hadden zelfs medelijden met een sporter die betrapt was.''

,,De eerste keer dat Spanje hoogte kreeg van doping was op de Olympische Winterspelen van Salt Lake City 2002 toen langlaufer Johann Mühlegg betrapt werd op epo. De tot Spanjaard genaturaliseerde Duitser was met zijn drie gouden olympische medailles een onwaarschijnlijke held geworden in zijn adoptieland en kreeg eerst de felicitaties van koning Juan Carlos.''

,,De tweede schok was de positieve epocontrole van loper Alberto Garcia, eveneens heel populair, die in 2003 Europees recordhouder op de 3000 meter indoor werd. Maar de 'Operacion Puerto' is daartegenover een aardbeving.''


Vertakkingen

Waarom werd er precies nu ingegrepen? Omdat Heras heeft gepraat nadat in november vorig jaar duidelijk werd dat hij zijn unieke record met vier Vueltazeges op epo had behaald? Jesus Manzano, de Kelmerenner die na een verkeerde bloedtransfusie bijna dood werd opgeraapt in de Tour 2003 had toch al alles aangekaart?

,,In 2004 is het klimaat veranderd, met de socialisten aan de macht. Ze wilden een positieve politiek voeren en doping is daarbij een dankbaar onderwerp. Heel mediatiek, weinig tegenstand over de partijen heen en al bij al een gemakkelijk probleem. Tegen volgend jaar moet Spanje ook over een antidopingwet beschikken. Met de 'Operacion Puerto' is duidelijk geworden dat de sportwereld doorkankerd zit van doping en dat het op het allerhoogste niveau geen exclusief Spaans probleem is. De 'chemische fabriek' van Fuentes heeft vertakkingen in Frankrijk, Duitsland en Italië, zo blijkt, en met Hamilton, Ullrich en Basso spreken we niet langer over inlandse topsporters.''

Voor ons was Eufemiano Fuentes een volslagen onbekende arts, maar toen de affaire uitbrak, bleek hij al jaren in Spanje geen onbesproken figuur die maar aan bleef modderen. ,, Ik was absoluut niet verwonderd. Iedereen kende hem. Ik vermoedde al lang dat hij de preparateur was van Spaanse sporters, maar nu blijkt dat hij internationaal veel grote coureurs klaarstoomde. Fuentes was een mythische figuur. Heel sympathiek, heel discreet. Hij voelde zich onaantastbaar. Heras werd betrapt, maar toch ging hij lekker door. Hij is heel dominant en altijd de situatie meester. Hij sprak altijd lang, maar eigenlijk zei hij niets. Ik heb gehoord dat hij tijdens de ondervragingen dezelfde tactiek gebruikt.''


In het begin van de affaire 'Operacion Puerto' werd gepraat over een lijst van tweehonderd sporters waarmee hij werkte. Topvoetballers, clubs, atleten , gewichtheffers, basketters etcetera. Op vandaag zijn er enkel namen van wielrenners bekend.

,,Die lijst van tweehonderd namen is volgens mij een fabeltje. Dit onderzoek is echter absoluut nog niet af. Fuentes was actief in veel verschillende sportmilieus. Hij draagt nog veel geheimen met zich mee. Dat is ook zijn karakter. Hij gedraagt zich alsof hij alle kennis bezit en is op elk moment de meester van zijn eigen geschiedenis.''

Zo wou de Internationale Vereniging van Profploegen (AIGCP) tegen 22 augustus een lijst van alle 58 betrokken renners in de Fuentes-Files, maar de UCI zei dat er geen nieuwe namen zijn. Toch dook deze week voor het eerst de naam van Juan Antonio Hermida op, olympisch zilver in het mountainbike op de Olympische Spelen van Athene 2004. Of Koldo Gil, die donderdag nog snel werd gewisseld voor Benitez bij Saunier Duval, al gold kniepijn als officiële uitleg .

,,Ik vermoed dat nog niet alles is ontmaskerd van wat de Guardia Civil (het Spaanse gerecht) in het bezit heeft. Er is nog een boel werk, alleen al naar sanctionering, zowel sportief als burgerrechterlijk. Al heb ik toch persoonlijk mijn vragen bij de samenstelling van dit Vueltapeloton. Zo is Astana, de nieuwe ploeg van Vinokourov startgerechtigd, terwijl Manolo Saiz, toch een van de sleutelfiguren van deze affaire, nog altijd officieel eigenaar is van het team. Misschien rijden er nog renners mee die betrokken zijn. Het kan van wel, het kan van niet.''


Sterren

Vorig jaar al was er amper publieke belangstelling voor de Vuelta. Nu dreigt het helemaal een kale bedoening te worden.

,,Vergelijk Spanje als wielerland alstublieft niet met België dat ondertussen al al zijn coryfeeën (Museeuw, De Clercq, Meirhaeghe) heeft ontmaskerd. Baskenland is de regio waar het wielrennen het populairst is, maar dit jaar passeert de Vuelta er niet.''

,,De Spanjaard houdt van sterren. Voetbal is dé populairste sport, daarna volgen basketbal (we kunnen wereldkampioen worden), tennis (Rafael Nadal), Formule 1 (Fernando Alonso), snelheidsmotoren (Dani Pedrosa), en dan heb je marginale sporten als wielrennen dat nu wel echt het lelijk eendje dreigt te worden. De toekomst oogt somber en tegelijk mooi. Onmiddellijk na de positieve plas van Floyd Landis verbrak de Vueltahoofdsponsor Endesa (een Spaanse energiebedrijf) de overeenkomst met Unipublic, het organisatiebureau. Eventueel een kleine sponsor komt daarvoor in de plaats. Een aantal teams verdwijnen.''


,,Met Alejandro Valverde echter hebben we de leider in de ProTour en met Oscar Pereiro Sio de échte Tourwinnaar. Bizar genoeg had de Spaanse zender TVE meer kijkers dan andere jaren. Ik spreek wel over het post-Induraintijdperk. Spanje leeft bij sterren. Al kijken mijn landgenoten sinds de 'Operacion Puerto' eindelijk met andere ogen naar elke topprestatie. De ontmaskering van Marion Jones en Justin Gatlin is hen ook niet ontgaan.''
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  zaterdag 26 augustus 2006 @ 19:11:28 #283
143274 -skippybal-
Stuiterdestuiter
pi_41202009
Mooie dopingaflevering van Southpark nu er op
LastFM
03/06 Maccabees - 10/06 Gaslight Anthem - 18/06 Oi Vai Voi - 20/06 Green Beats - 24/06 Ghinzu - 18/07 Extrema Outdoor
pi_41203890
Vooral dat laatste stuk, met Bonds en McGwire.
While we're living, the dreams we have as children fade away
AFC Ajax | Borussia Mönchengladbach] | Kansas City Chiefs | Alabama Crimson Tide
  zondag 27 augustus 2006 @ 21:07:21 #285
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_41235402
Wielrennen: Ullrich wacht levenslange schorsing

BERLIJN (ANP) - De Duitse wielrenner Jan Ullrich moet rekening houden met een levenslange schorsing voor zijn betrokkenheid bij de dopingzaak rond de Spaanse arts Fuentes. Dat zegt voorzitter Pat McQuaid van de internationale wielerunie UCI in een interview met de Duitse krant Welt am Sonntag.

,,Jan staat een levenslange schorsing te wachten, zoals de internationale antidopingcode voorschrijft. De Zwitserse bond zou de schorsing in eerste instantie moeten opleggen, waarna het sporttribunaal in Lausanne zich er in een eventuele beroepszaak nog over kan buigen'', zo verklaarde McQuaid de procedure.

De Duitse ploeg T-Mobile ontsloeg Ullrich nadat zijn naam was opgedoken op een lijst die in bezit was van de Spaanse justitie. De betrokken sporters zouden hebben samengewerkt met de omstreden dopingarts. Volgens het Duitse tijdschrift Der Spiegel zou Ullrich inmiddels zijn ontslag hebben geaccepteerd. Daardoor loopt hij een fikse afkoopsom mis, volgens het tijschrift gaat het om miljoenen euro's.

De zaakwaarnemer van Ullrich zei eerder deze maand dat de voormalige Tourwinnaar niet meer voor T-Mobile zou fietsen. Volgens de advocaten van de wielerploeg tonen deze uitspraken aan dat Ullrich helemaal niet meer van plan was terug te keren. Dat ondermijnde volgens Der Spiegel Ullrichs positie in onderhandelingen over een afkoopsom.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  zondag 27 augustus 2006 @ 21:11:57 #286
67640 SaintOfKillers
Hold me closer, Tony Danza
pi_41235581
Beetje selectieve doortastendheid van Pat "Wie lijst, wat lijst, hoe lijst " McQuaid.
The average burglar breaks in and leaves clues everywhere. But not me. I'm completely clueless.
  zondag 27 augustus 2006 @ 21:13:37 #287
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_41235637
Allicht doet hij dit gewoon omwille van het dreigement van die Duitse tevezenders ...
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
  zondag 27 augustus 2006 @ 21:57:43 #288
40566 Ericr
Livewrong
pi_41237305
Ach ja McQuaid schreeuwt weer eens wat, wanneer wordt die kerel eens vervangen?
  maandag 28 augustus 2006 @ 02:39:44 #289
30220 Barca
~:) EVIL - E; Bad As I Wanna B
pi_41245808
quote:
Op maandag 21 augustus 2006 13:35 schreef Barca het volgende:
Hm ... misschien verstandig om het te zeggen maar ... Riis stond toch zelf niet al te goed bekend? Eerst Hamilton, nu Basso ...
Bedoelde natuurlijk 'misschien NIET verstandig om te zeggen'

Berichten over doping gebruik vind ik geen nieuwswaarde hebben. Waarom? Het is niet onverwacht. Zoals Mart Smeets laatst in Sportweek schreef "ik durf voor niemand mijn handen in het vuur te steken".
Retro is mode, metro ook!
'Bert, Bert, ik duw een banaan in je kont!' "Oh ja, lekker, Ernie!"
pi_41249755
Ik heb dit in de voetbaltopic gezet meer zoudebn er ook wielrenners zijn die deze praktijken doen
en valt het volgens jullie onder doping, ik den k als je met je eigen bloed manupuleert dit ook manupuleren is

Voetballers vriezen stamcellen baby in voor eigen blessures


Voetballers uit de Engelse Premier League laten stamcellen van hun baby’s invriezen. Daarmee zouden ze later carrièrebedreigende blessures kunnen genezen. Volgens de Britse krant Sunday Times is de Fransman Thierry Henry een van de spelers van wie de toekomst in zijn diepvries ligt.

,,Uit therapeutische overwegingen hebben we beslist om stamcellen van onze baby’s te laten invriezen’’, vertelt een anonieme voetballer aan de Britse krant. ,,Loop je een blessure op, dan kan dat het einde van je carrière betekenen. Met stamcellen, die je kan beschouwen als een soort bouwpakket, heb je iets achter de hand.’’ De stamcellen zouden bewaard worden in een diepvries in Liverpools CryoGenesis International Institute, een van de zeven commerciële stamcelbanken in het Verenigd Koninkrijk. De directeur van het instituut, Paul Griffiths, voorspelt dat de stamceltechnologie binnenkort geavanceerd genoeg zal zijn om te kunnen worden gebruikt voor het vervangen van beschadigde voetballerscellen. ,,De stamcellen worden in de knie ingespoten’’, aldus Griffiths. ,,Omdat ze dezelfde genetische code hebben, helpen ze bij de heropbouw.’’

De cellen worden uit het bloed van de navelstreng gehaald en ingevroren. Ze kunnen gebruikt worden wanneer de speler problemen krijgt met zijn kraakbeen of ligamenten. Omdat stamcellen de basis zijn van de cellen in het menselijke lichaam, kunnen ze dienen om de aangetaste lichaamsdelen bij de voetballer te vervangen omdat stamcellen van een baby dezelfde code bevatten als die van de vader.

Van aanvaller Thierry Henry, die bij zijn club Arsenal 190.000 euro per week zou verdienen, is bekend dat hij stamcellen van zijn baby heeft laten invriezen. Nooit heeft hij laten weten of dat voor therapeutisch gebruik bij hemzelf of zijn kind moet dienen.


(BELGA/AG)27/08/2006
Mart Smeets :"In alle drukte heb ik rust."
pi_41251192
Gelet op de blessuregevoeligheid binnen bepaalde sporten vind ik dit geen manipulatie. Meer een geavanceerde manier om de hersteltijd na een blessure korter te maken. Je wordt er niet direct sterker of sneller van.
pi_41251268
quote:
Op maandag 28 augustus 2006 11:37 schreef Ericr het volgende:
Gelet op de blessuregevoeligheid binnen bepaalde sporten vind ik dit geen manipulatie. Meer een geavanceerde manier om de hersteltijd na een blessure korter te maken. Je wordt er niet direct sterker of sneller van.
Maar dan is bloeddoping bij duursporters toch ook gedoogd en geen doping(wat ik ook echt vind trouwens)als herstel!
Mart Smeets :"In alle drukte heb ik rust."
pi_41252310
Met bloeddoping ga je voorbij aan de natuurlijke grens van hoeveelheid bloed in je lichaam. Je wordt er dus beter van. In zekere zin natuurlijk ook van beter herstel van kraakbeen of pezen, maar je maakt de pees of het kraakbeen niet sterker dan in de situatie voor de blessure.

Zit dus wel een verschil in, dit is meer vergelijkbaar met de toegestane ontstekingsremmers bij een blessure.
pi_41254649
Ik vind stamcellen nog maar eng... zeker om dat nou uit je eigen baby te halen?
pi_41254650
Hoeveel zou je kunnen verbeteren met ouderwetse hoogtestage? Dit in vergelijking met bloeddoping.
janneman
pi_41255223
Noppes, hoogtestage stelt je alleen maar in staat om ook op hoogte te presteren. Het effect van hoogtetraining op presteren op zeeniveau is nihil tot negatief. Negatief omdat je bij langdurige training op hoogte een periode minder intensief getraind hebt waardoor je op zeeniveau minder vermogen hebt.

Hoogtestages hebben dus alleen effect als je ook op die hoogte of er boven wil gaan presteren.
pi_41255351
merci beaucoup docteur Ericr.
janneman
  maandag 28 augustus 2006 @ 17:08:05 #298
30220 Barca
~:) EVIL - E; Bad As I Wanna B
pi_41261428
Vandaag een goed (en leuk) stuk van Dick Heuvelman in het Dagblad van het Noorden. Hij pleit voor een liberaler dopingbeleid. Ik stel al jaren "legaliseer doping onder bepaalde voorwaarden (test middelen volgens een internationale standaard en eisen dat gebruik plaatsvindt onder medische begeleiding volgens internationale standaard, met mogelijkheid tot rechtszaken bij een internationaal medisch tuchtcollege) en schoon de lijst eens goed op!"
Retro is mode, metro ook!
'Bert, Bert, ik duw een banaan in je kont!' "Oh ja, lekker, Ernie!"
  maandag 28 augustus 2006 @ 17:21:44 #299
94668 Joost-mag-het-weten
Voor Vorst, Vlaming & vr R
pi_41261884
quote:
Op maandag 28 augustus 2006 17:08 schreef Barca het volgende:
Vandaag een goed (en leuk) stuk van Dick Heuvelman in het Dagblad van het Noorden. Hij pleit voor een liberaler dopingbeleid. Ik stel al jaren "legaliseer doping onder bepaalde voorwaarden (test middelen volgens een internationale standaard en eisen dat gebruik plaatsvindt onder medische begeleiding volgens internationale standaard, met mogelijkheid tot rechtszaken bij een internationaal medisch tuchtcollege) en schoon de lijst eens goed op!"
Dat kun je allemaal wel zeggen, maar het gebruik van middelen als groeihormonen, EPO, testosteron, anabolen, ... (en dat zijn toch de dingen waar men allemaal het meeste op betrapt wordt) zijn gewoon schadelijk voor de gezondheid.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
pi_41262313
Gereguleerd testosterongebruik hoeft niet ongezond te zijn, kan zelfs gezonder zijn dan een lichaam op de natuurlijke manier te laten herstellen. Maar dan gaat het wel om doses die lager liggen die standaard worden gebruikt in de sportwereld. Een lichaam na zware inspanningen laten herstellen kan leiden tot roofbouw en het verzwakken van de hartspier op latere leeftijd.

Er zit nog wel een verschil in herstel en verbetering van prestaties. Maar het is zeer moeilijk te reguleren omdat bij een ieder de natuurlijke testosteronaanmaak verschillend is en je dus per persoon een dosering moet gaan instellen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')