We zijn eindelijk AMC proofquote:Op maandag 19 juni 2006 10:19 schreef wolfrolf het volgende:
Waarom heeft Ajax in godsnaam TIEN aanvallers
Is dat niet een tandje overdreven??
Oh ok, dan zou het dus het AMC moeten zijnquote:
quote:Op maandag 19 juni 2006 10:59 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Oh ok, dan zou het dus het AMC moeten zijn.
Nee als al het nieuws tegelijk komt zoals een paar dagen geleden niet nee...quote:Op maandag 19 juni 2006 12:14 schreef -Flow- het volgende:
Nou... echt veel boeiends valt er de laatste tijd niet te melden zie ik.
Geen geld voor gekregen dus....quote:Amsterdam, 18 juni 2006
Het aantrekken van Klaas Jan Huntelaar doet Ajax zichtbaar goed. Al klaart de lucht boven de ArenA pas werkelijk een beetje op als de spits zich in februari en maart met treffers laat gelden. Hoe verging het Ajax verder, de eerste maanden na de winterstop? Lees het in het vierde deel van de terugblik op het roerige seizoen 2005-2006.
Drommen supporters wachten aanwinst Klaas Jan Huntelaar op bij het trainingsveld van de Amsterdam ArenA. Op zondag 8 januari maakt de van sc Heerenveen overgenomen goaltjesdief zijn debuut in Ajax-plunje en iedereen lijkt er getuige van te willen zijn. De verwachtingen zijn direct hooggespannen. Kan de international van Jong Oranje alle hoopvolle verwachtingen aan? De eerste (vriendschappelijke) wedstrijd van Ajax met Huntelaar in de gelederen, tegen Haarlem, eindigt in 0-0. Ajax vindt het net wel in de hervatting van het seizoen, op 15 januari tegen NEC. Het thuisduel eindigt in 1-1. De spelerscarrousel draait volop in januari. Zo vertrekt Julien Escudé naar het Spaanse Sevilla, de latere winnaar van de UEFA Cup. Doelman Bogdan Lobont verruilt de Amsterdamse club voor ACF Fiorentina.
Als de spelerscarrousel even stil lijkt te staan, boeken de Ajacieden een sensationele overwinning op FC Twente. Na 89 minuten staat de ploeg van Danny Blind met 2-1 achter in Enschede. Op de valreep bezorgen treffers van Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson de gasten toch nog de zege. Vervolgens is het FC Utrecht dat de Ajacieden voor de tweede keer dit seizoen in het nauw weet te brengen. De formatie van Foeke Booy verlaat de ArenA met een 1-4 overwinning op zak.
Eind januari verlengt Ajax het contract met doelman Maarten Stekelenburg. De sluitpost blijft zijn club tot en met 2010 trouw. De dag waarop Stekelenburg ‘verlengt’, sluit Nigel de Jong zijn carrière af als Ajacied. De middenvelder verkast naar het Duitse HSV, de club waar eerder ook Rafael van der Vaart naar toe verhuisde. Ook Maxwell verlaat de ArenA. Ajax ontbindt het contract van de Braziliaan, die het achterliggende jaar kampt met een blessure.
Met het oog op de sportieve toekomst doet Ajax belangrijke aankopen. AC Milan-verdediger Jaap Stam wordt voor twee seizoenen vastgelegd. AZ-speler Kenneth Perez tekent zelfs voor de komende drie seizoenen. Beide spelers, die het ‘nieuwe’ (toekomstige) Ajax van ervaring en routine moeten voorzien, beginnen op 1 juli 2006 aan hun eerste werkdag. Later wordt ook Dennis Gentenaar vastgelegd. De doelman van Borussia Dortmund wordt volgend seizoen de opvolger van Hans Vonk.
Ajax start februari sterk door het uitduel tegen sc Heerenveen met 0-3 te winnen. Met de overwinning plaatsen de Ajacieden zich voor de halve finale van het toernooi om de Gatorade Cup. Eind december verloren de Amsterdammers nog in het Abe Lenstra stadion en scoorde Huntelaar nog tégen Ajax. Ditmaal draagt dezelfde speler bij aan de Ajax-overwinning.
Na verlies in de Klassieker (3-2 in Rotterdam) tegen Feyenoord, kan Ajax ook al niet overtuigen tegen Willem II. Van de degradatiekandidaat wordt ‘slechts’ met 1-0 gewonnen. Markus Rosenberg scoort de winnende goal. Tot overmaat van ramp verliest Ajax die periode nog een keer. De Ajacieden kunnen het thuis simpelweg niet bolwerken tegen FC Sprookjesbos, de ploeg waarin onder meer Hans en Grietje furore maken. Enkele seizoenen eerder waren de sprookjesfiguren in de Efteling ook al te sterk voor de Amsterdammers.
De kritiek over een vermeend gebrek aan doeltreffendheid (sinds zijn overgang naar Ajax) kennelijk beu, scoort Huntelaar er tegen RBC Roosendaal en Sparta Rotterdam lustig op los. De twee duels krijgen een identieke eindstand: 6-0. Tegen RBC vindt de spits vier keer het net. Tegen de Rotterdammers lukt dat drie keer. In de tussentijd geeft de nieuwkomer ook zijn visitekaartje af tegen Internazionale in de Champions League. Ajax - Inter eindigt in 2-2. Huntelaar breekt het duel open door de openingsgoal te maken. Mauro Rosales bezorgt Ajax voor rust zelfs een 2-0 voorsprong. Stankovic en Cruz brengen Internazionale in de tweede helft alsnog naast Ajax. Drie weken later volgt de returnwedstrijd in Milaan.
Kort voor de tweede wedstrijd tegen Internazionale speelt Ajax doelpuntloos gelijk tegen PSV. Voor de fletse topper komen Ajax en Haarlem een verlenging overeen van het onderlinge technische en organisatorische samenwerkingsverband. De bestaande overeenkomst wordt verlengd tot 1 juli 2008. Ook langs die weg denkt Ajax nadrukkelijk aan de toekomst.
Wat gebeurde er verder van januari tot half maart:Tijdens de nieuwjaarstoespraak toost voorzitter John Jaakke op een gelukkig en voorspoedig 2006 voor alle Ajacieden. Op 9 januari bereikt Ajax het bericht over het overlijden van Gerrie Kleton. De oud-Ajacied overlijdt op 52-jarige leeftijd. Joop Saan treedt op 13 januari toe tot de Raad van Commissarissen van AFC Ajax NV. Saan wordt opvolger van Hein Blocks. In een eerder stadium werd Saan ook al benoemd tot bestuurslid van de vereniging AFC Ajax. Voormalig eerste-elftalspeler Michel Kreek is definitief gestopt als profvoetballer. Na een laatste avontuur bij Willem II bouwt de Amsterdammer al trainend af bij Jong Ajax.
Ja was toch al bekendquote:Op maandag 19 juni 2006 13:39 schreef Mangoworks2002 het volgende:
[..]
Geen geld voor gekregen dus....
Was toch een prima beslissing. Deze zomer was hij transfervrij vertrokken. Nu kan hij zich in Italië voorbereiden en hoefde Ajax zijn salaris niet door te betalen.quote:Op maandag 19 juni 2006 13:39 schreef Mangoworks2002 het volgende:
[..]
Geen geld voor gekregen dus....
Ajax Netwerkquote:19/6/2006 - De Boer gaat stage lopen bij eerste elftal
(Gepost door RvN)
Henk ten Cate heeft in de papieren uitgave van Voetbal International die maandag uitkwam laten weten dat Frank de Boer vanaf de eerste training een periode stage zal gaan lopen bij het eerste elftal. Ten Cate wil hem zoveel mogelijk overal bij betrekken. Afhankelijk van het verloop van die stage zal de nieuwe hoofdcoach besluiten het bestuur al dan niet te adviseren om Frank de Boer aan te stellen als assistent-coach van het eerste elftal. Daarnaast zal De Boer de D1 gaan trainen.
quote:Op maandag 19 juni 2006 14:26 schreef Pritt het volgende:
Laat ik nou net studeren aan de VU, krijg ik binnekort Huntelaar op mijn tafel. _o_
Hehe mooi schilderijquote:Op maandag 19 juni 2006 10:54 schreef Schanulleke het volgende:
In het VU, waar mijn vrouw werkt, hangt dit schilderij ter ere van de 'vruchtbare' samenwerking
[afbeelding]
Ja, het hart zit duidelijk op de juiste plaats.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:02 schreef Erwtensoep het volgende:
[..]
Hehe mooi schilderij
Mooi ook dat ABN Amro logo op de borst![]()
omdat dat het nieuwe seizoen begint voor niet WK gangers....quote:Op maandag 19 juni 2006 15:38 schreef maxamius het volgende:
waarom beginnen de eerste werkdagen bij ajax alweer 1 juli nederland moet de finale dan toch nog spelen.
Ogararu, Timiselaquote:Op maandag 19 juni 2006 15:47 schreef daaaaan het volgende:
Wie zijn die 2e en laatste knakker in de verdediging?
Als Castelen, Greene en Hofs bij Ajax of AZ speelden, zaten ze gewoon bij Oranje hoorquote:Op maandag 19 juni 2006 15:47 schreef maxamius het volgende:
hmms hebben ze bij feyenoord geen last van daar spelen ze toch bijna allemaal geen wk
Ook de play-offs tegen Feyenoord en Groningen??quote:Op maandag 19 juni 2006 15:52 schreef Mangoworks2002 het volgende:
laatste paar wedstrijden als rechtsback van vorig seizoen gespeeld... idd een jeugdspeler...
Toen speelde Boakye volgens mij.....quote:Op maandag 19 juni 2006 15:53 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Ook de play-offs tegen Feyenoord en Groningen??
Neequote:Op maandag 19 juni 2006 15:53 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Ook de play-offs tegen Feyenoord en Groningen??
Green beter dan Heitingaquote:Op maandag 19 juni 2006 15:52 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Als Castelen, Greene en Hofs bij Ajax of AZ speelden, zaten ze gewoon bij Oranje hoor
Ok flauw, maar zoveel beter zijn Babel, Sneijder en Heitinga niet.
Nee volgens mij niet. Timisela scoorde overigens wel in zijn debuutwedstrijd, weet alleen niet meer welke dat was.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:53 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Ook de play-offs tegen Feyenoord en Groningen??
Dat vind ik ja.quote:
Hij heeft totaal 5 wedstrijden gespeeld waarvan 3 als invaller. 4 in de competitie en 1 in de sportdrankjes cup. Heeft 1 keer gescoord tegen Heracles.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:53 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Ook de play-offs tegen Feyenoord en Groningen??
Ach, Serginho Greene is flink overschat. Die wisselt telkens van positie, tot ze weer een beter alternatief hebben, denk dat hij komend seizoen verhuist naar de reservebank.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:57 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Dat vind ik ja.![]()
Heitinga speelde alleen gewoon goed de laatste weken en Greene schijnt niet in Marco's plan te passen.
Ja hoor, het zal aan zijn plan liggenquote:Op maandag 19 juni 2006 15:57 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Dat vind ik ja.![]()
Heitinga speelde alleen gewoon goed de laatste weken en Greene schijnt niet in Marco's plan te passen.
green is inderdaad een leuke speler voor feyenoord.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:59 schreef M0NTANA het volgende:
[..]
Ach, Serginho Greene is flink overschat. Die wisselt telkens van positie, tot ze weer een beter alternatief hebben, denk dat hij komend seizoen verhuist naar de reservebank.
Greene past daar niet, omdat Greene gewoonweg niet goed genoeg is.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:57 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Dat vind ik ja.![]()
Heitinga speelde alleen gewoon goed de laatste weken en Greene schijnt niet in Marco's plan te passen.
Dat is idd Heitinga's voordeel en ook een belangerijke reden dat ie mee is naar Duitsland. Als Greene echter die jaren Europese ervaring had, had ik in hem een betere speler gezien.quote:Op maandag 19 juni 2006 15:59 schreef keijz het volgende:
[..]
Ja hoor, het zal aan zijn plan liggen
Wat heeft Greene nou gepresteerd man, of heb ik die paar jaar CL ervaring over het hoofd gezien?![]()
Dat AZ-matriaal zoals Jaliens wel dan?quote:Op maandag 19 juni 2006 16:00 schreef maxamius het volgende:
[..]
green is inderdaad een leuke speler voor feyenoord.
maar bij oranje nee daar zit die terecht niet bij
Ik denk dat iedereen op FOK! verbaast is over Jaliens hoor, niet alleen jij, maar inderdaad, Jaliens en Greene zijn wel van een vergelijkbaar niveau, beiden Oranje-onwaardig.quote:Op maandag 19 juni 2006 16:04 schreef daaaaan het volgende:
[..]
Dat AZ-matriaal zoals Jaliens wel dan?
Terrechtquote:Vandaag heeft een 17-jarige Ajax-hooligan vier jaar celstraf tegen zich horen eisen waarvan één jaar voorwaardelijk, zo meldt het ANP. Hij wordt ervan verdacht dat hij samen met tientallen anderen het ADO-honk had aangevallen.
Bij die bestorming van de Ajax-hooligans vielen er acht gewonden. Vandaag en de rest van deze week komen er nog zestien hooligans voor. Buiten de rechtbank raakten opnieuw hooligans van ADO en Ajax slaags. De ME moest ingrijpen en beide kanten uit elkaar houden. Het is onbekend of er gewonden zijn gevallen.
Dat lijkt me van Babel niet slim. Bij Ajax moet hij weg, die gaan hem niet goed gebruiken. Hij moet naar een club die 4-4-2 speelt, maar wel één waar hij veel kan spelen. Type HSV, Fiorentina.quote:Op zondag 18 juni 2006 19:23 schreef Ordinair het volgende:
Ze zeggen dat AC Milan Babel wil hebben voor 10 miljoen. Maar ik denk dat Ten Cate hem dit jaar iets meer speelminuten moet geven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |