Verder nog een vraag, hoe zijn de poolse vrouwen? Ze zijn mooi heb ik vernomen, maar zijn ze over het algemeen bitchy of aardig, (in vergelijking met de nederlandse vrouwen die ik als bitchy wil omschrijven)quote:Ik wil binnenkort in krakow gaan studeren (2 jaar); wat ik hier lees is niks dan goeds, dus het zal wel een goed idee zijn. Wat ik me wel afvraag: Als je zoals ik een nederlands uiterlijk hebt, en duidelijk is dat je geen pool bent, word je dan vies aangekeken, of is er een beetje een open mentaliteit aangaande buitenlanders?
Verder nog mensen die in krakow geweest zijn of wonen die me de stad kunnen aan/afraden?
Ben zelf niet in Krakow geweest, maar Krakow is een stad die gewend is aan vele buitenlandse toeristen. Hierover hoef je je echt geen zorgen te maken. Ik, met aziatisch uiterlijk, heb 2 weken in Polen rondgetrokken zonder problemen. Ben geen enkele keer "vies" aangekeken door locals.quote:Als je zoals ik een nederlands uiterlijk hebt, en duidelijk is dat je geen pool bent, word je dan vies aangekeken, of is er een beetje een open mentaliteit aangaande buitenlanders?
Ik denk dat het ook een beetje afhangt van waar je in Polen rond rijdt, en inderdaad of je geluk hebt.quote:Op woensdag 7 juni 2006 08:19 schreef Henk-Wim het volgende:
Nou, in Polen is de politie ook niet helemaal tof hoor. Bij een of andere gare omleiding (snelweg hield opeens op, moest je over een noodweg rijden) reed ik over een doorgetrokken streep. OK, is gewoon een overtreding, maar het sloeg echt helemaal nergens op. Het was een ontzettend chaotische situatie en er was geen gevaar (nauwelijks verkeer, zo vroeg). Komen 2 politie-stagairs (20 jaar ofzo) in een gare Lada aanrijden die mij met een spiegelei tot stoppen verzoeken. Willen ze 50 euro handjecontantje hebben. Dikke onzin dus. Even later namen ze met 20 euro genoegen maar, doordat ik een bonnetje bleef eisen, lieten ze me uiteindelijk helemaal gratis gaan.
Daarna doorgereden naar Oekraine en daar geen gezeik gehad. Niet alle Poolse politie zal zo zijn, maar dit was mijn enige ervaring met de Poolse politie dus voor mij is het 100% crap
Ik vind je erg negatief ingesteld hoor....quote:Op woensdag 7 juni 2006 01:31 schreef saddam_Pinten_man het volgende:
Nog maar een vraag erachter aan dan, is de poolse politie te vergelijken met de russische politie, (omdat ik over de russische politie zeer negatieve verhalen heb gehoord)
quote:Op woensdag 7 juni 2006 10:58 schreef CleeJee het volgende:
[..]
Ik vind je erg negatief ingesteld hoor....
kan me niet voorstellen dat je met zo een negatief beeld van een land er wil gaan studeren....
of wil je voordat gaat alle mogelijke 'gevaren' weten, zodat het hele avontuurlijke er vanaf is?
Polen is veel meer verwesterd dan je zou denken, zeker Krakow en omgeving!
Het is niet zo dat ik negatief ben ingesteld, het is gewoon onwetendheid van mijn kant. En het probleem met de politie is dat ik 3 mensen ken die een trip naar Rusland hebben gemaakt, en alle drie met horror verhalen over de politie terug komen. Je kunt je voorstellen dat ik niet wil wonen in een land waar je als buitenlander CONSTANT op het politie buro moet vertoeven omdat je zogenaamd een stempeltje mist op je visum.quote:Op woensdag 7 juni 2006 10:58 schreef CleeJee het volgende:
[..]
Ik vind je erg negatief ingesteld hoor....
kan me niet voorstellen dat je met zo een negatief beeld van een land er wil gaan studeren....
of wil je voordat gaat alle mogelijke 'gevaren' weten, zodat het hele avontuurlijke er vanaf is?
Polen is veel meer verwesterd dan je zou denken, zeker Krakow en omgeving!
Ben ik wel eens geweest ja, maar ik zit meestal 100km van Poznan op de camping van mijn vader & oom.quote:Op woensdag 7 juni 2006 13:35 schreef saddam_Pinten_man het volgende:
Kom je wel eens in Krakow?
Ik geef zelf de voorkeur aan Poznan of Pila (die l moet zón schuin streepje op).quote:Op woensdag 7 juni 2006 13:42 schreef kroegtijger het volgende:
Krakow is op zich ook wel een leuke stad, is ten minste nog wel het een en ander te doen, alhoewel ik zelf Warschau leuker vind... wat groter en dynamischer
Afgesloten parkeerplaats is wel aan te raden, maar geen absolute must zolang het maar overdag is. 's Nachts zou ik em toch liever op een beveiligde plek neerzetten. Je hoeft meestal niet te reserveren, tenzij je in een specifiek hotel/hostel wilt zitten.quote:Op woensdag 7 juni 2006 13:42 schreef longinus het volgende:
Ik denk er over om met de auto te gaan rondrijden in Polen, zijn hotelletjes op de bonnefooi goed te doen of moet je echt je auto op een afgesloten parkeerplaats zetten.?
Ik wil naar mazurië gaan vanwege de mooie natuur daar.
Als je naar Rusland gaat is het bekend dat je moet zorgen dat je papieren 100% in orde zijn, anders maken zeje inderdaad echt het leven zuur! In Moskou ben ik ook 10 keer in een park gecontroleerd omdat de politie zich verveelde...ach, dat hoort er allemaal bij!quote:Op woensdag 7 juni 2006 13:27 schreef saddam_Pinten_man het volgende:
[..]
Het is niet zo dat ik negatief ben ingesteld, het is gewoon onwetendheid van mijn kant. En het probleem met de politie is dat ik 3 mensen ken die een trip naar Rusland hebben gemaakt, en alle drie met horror verhalen over de politie terug komen. Je kunt je voorstellen dat ik niet wil wonen in een land waar je als buitenlander CONSTANT op het politie buro moet vertoeven omdat je zogenaamd een stempeltje mist op je visum.
Ik heb door Polen gereden en ben van camping naar camping getrokken, echt zeer goed te doen!quote:Op woensdag 7 juni 2006 13:42 schreef longinus het volgende:
Ik denk er over om met de auto te gaan rondrijden in Polen, zijn hotelletjes op de bonnefooi goed te doen of moet je echt je auto op een afgesloten parkeerplaats zetten.?
Ik wil naar mazurië gaan vanwege de mooie natuur daar.
Krakow is een geweldig mooie stad! Veel cultuur, mooi oud centrumquote:Op woensdag 7 juni 2006 13:35 schreef saddam_Pinten_man het volgende:
Kom je wel eens in Krakow?
haha, kan nog wel wat horrorverhaaltjes aan toevoegen hoorquote:Op woensdag 7 juni 2006 13:27 schreef saddam_Pinten_man het volgende:
[..]
Het is niet zo dat ik negatief ben ingesteld, het is gewoon onwetendheid van mijn kant. En het probleem met de politie is dat ik 3 mensen ken die een trip naar Rusland hebben gemaakt, en alle drie met horror verhalen over de politie terug komen. Je kunt je voorstellen dat ik niet wil wonen in een land waar je als buitenlander CONSTANT op het politie buro moet vertoeven omdat je zogenaamd een stempeltje mist op je visum.
Ander aanradertje is Wroclaw, 100km verderop, erg leuke stad om te gaan stappen (vooral PRL is aan te radenquote:Op woensdag 7 juni 2006 16:04 schreef CleeJee het volgende:
[..]
Krakow is een geweldig mooie stad! Veel cultuur, mooi oud centrum
In de buurt van Krakow is ook veel te doen:
* Auschwitz-Birkenau ten westen van Krakow (30 km)
* Zakopane en het Tatra Gebergte (ten zuiden van Krakow (60 km geloof ik)
* Zoutmijn van Wieliczka ten oosten van Krakow (30 km?)
Voor meer info:
http://www.pl-info.net/nl/steden/krakau/index.html
heb je er ook gezwommen?quote:Op dinsdag 20 juni 2006 17:04 schreef JaFFe het volgende:
Ik ben laatst ik Gdansk geweest, dat viel me heel erg mee. Echt een mooie stad, waarschijnlijk de Duitse invloed van weleer. maar goed de politie ziet er wel gevaarlijk uit maar je hebt er geen last van verder. De vrouwen zijn opvallend mooi en nog best vriendelijk ook. Naast Gdansk ligt Sopot dit is een soort Salau van Polen. Hier zijn veel grote discotheken en de langste pier van Europa ofzo. Ook is het bier goedkoop vergeleken bij hier en altijd een halve liter, dat drinkt toch lekkerder dan een klein glaasje vind ik.
Het water is idd niet erg schoon. Ik kan me nog de gezichten herinneren van een paar Grieken die mee waren naar Sopot. Ze hadden zich al verheugd om een frisse duik te nemen. Echter aangekomen op het strandquote:Op woensdag 21 juni 2006 14:59 schreef CleeJee het volgende:
[..]
heb je er ook gezwommen?
paar jaar geleden in de zomer ook geweest...toen was het water best ranzig....
Dat klopt dat ze op markten meer willen verdienen aan je als toerist, maar al ben je een beetje de taal vaardig kan je zo weer afdingen is bij mij nooit een probleem.quote:Op donderdag 6 juli 2006 00:40 schreef DJJoris het volgende:
De busreis door Polen was voor mij zeer interessant en het lijkt mij absoluut een keer erg gaaf om het land een keer te bezoeken maar als ze weten dat je uit een EU land komt lijkt alles opeens zo duur en dat is wel jammer.
Jammer dat ook hier de politie zo een slechte reputatie heeft als menig ander oostblok land.
Afstanden kloppen niet helemaal:quote:Op woensdag 7 juni 2006 16:04 schreef CleeJee het volgende:
[..]
Krakow is een geweldig mooie stad! Veel cultuur, mooi oud centrum
In de buurt van Krakow is ook veel te doen:
* Auschwitz-Birkenau ten westen van Krakow (30 km)
* Zakopane en het Tatra Gebergte (ten zuiden van Krakow (60 km geloof ik)
* Zoutmijn van Wieliczka ten oosten van Krakow (30 km?)
Voor meer info:
http://www.pl-info.net/nl/steden/krakau/index.html
Wroclaw is een leuk stadje, maar ligt op zo'n 200 km van Krakow.quote:Op woensdag 7 juni 2006 16:55 schreef kroegtijger het volgende:
[..]
Ander aanradertje is Wroclaw, 100km verderop, erg leuke stad om te gaan stappen (vooral PRL is aan te raden)
200?? mwoch, volgens mij deden we er maar een uurtje over, maar dan is t 200km...ook best te doen voor een dagjequote:Op vrijdag 7 juli 2006 17:44 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Afstanden kloppen niet helemaal:
Auschwitz is een kilometer of 60.
Zakopane is een kilometer of 100.
Wieliczka zoutmijn is een kilometer of 15. Voor mij was dit echt de grootste tourist-trap die ik ben tegen gekomen in Polen. Entree was iets van 15 euro en het is zo verschrikkelijk platgetrapt en touristisch, dat het niet eens meer leuk is.
[..]
Wroclaw is een leuk stadje, maar ligt op zo'n 200 km van Krakow.
Wel toffe steden trouwens.
Ik ben inmiddels weer een halve week terug. Heb zelf 3 nachten in Hotel Ruczaj overnacht. Mooi, schoon, en netjes hotel. Enige nadelen dat de airco niet echt perfect werkte, en de bedden een beetje hard waren. Maar ach... het is Polen dus we mogen niet teveel klagenquote:Op woensdag 5 juli 2006 13:32 schreef mara25 het volgende:
Iemand nog tips m.b.t. een hotel in Krakau? Volgende week wil ik namelijk een paar dagen naar Krakau om o.a. Auschwitz te bezoeken.
Katowice is ook niet de meest toeristische stad die je kan kiezen inderdaad. ben er een dag of 5 geweest, en heb me er best vermaakt hoor....maar wat een grijze oostblok-toestand is het daar nog zeg. Echt een industrie-stadquote:Op donderdag 17 augustus 2006 15:20 schreef King_of_Kool het volgende:
Ik ben ook in Polen geweest begin augustus en ik vond Krakau wel een heel stuk anders dan wat ik eerder van Polen had gezien (Katowice, Mysowice en wat daarom heen ligt) Leuk, gezellig, verzorgd.
Zywiec is ook aan te raden in Polen, plaatsje gelegen aan een groot meer waar zat te doen is. Komt overigens ook het Zywiec bier vandaan.
Het massa toerisme is nog niet toegeslagen in Polen, dus je zal niet over busladingen toeristen struikelen. Zoals in dit topic al vermeld is Krakow zeer aan te raden, maar ook het noorden in en rondom Gdansk. Warschau is ook wel aardig voor een dag, maar daar ben je redelijk snel uitgekeken.quote:Op donderdag 18 januari 2007 22:21 schreef MM-Luna het volgende:
Ik wil in de zomer wellicht naar Polen, iemand ervaring mee? Is dat goed te doen of gigantisch druk overal en wat zijn aanradertjes?
In Warschau ben ik nu een keer of 6 geweest en nog lang niet uitgekekenquote:Op donderdag 18 januari 2007 22:39 schreef ETA het volgende:
[..]
Het massa toerisme is nog niet toegeslagen in Polen, dus je zal niet over busladingen toeristen struikelen. Zoals in dit topic al vermeld is Krakow zeer aan te raden, maar ook het noorden in en rondom Gdansk. Warschau is ook wel aardig voor een dag, maar daar ben je redelijk snel uitgekeken.
Het massatoerisme niet toegeslagen in Krakau? Toen ik er was begin mei 2006 heb ik eigenlijk alleen maar toeristen gezien. Vele Amerikanen, Japanners en enkele bussen Duitsers.quote:Op donderdag 18 januari 2007 22:39 schreef ETA het volgende:
Het massa toerisme is nog niet toegeslagen in Polen, dus je zal niet over busladingen toeristen struikelen. Zoals in dit topic al vermeld is Krakow zeer aan te raden, maar ook het noorden in en rondom Gdansk. Warschau is ook wel aardig voor een dag, maar daar ben je redelijk snel uitgekeken.
quote:Op zaterdag 20 januari 2007 21:29 schreef highway101 het volgende:
Wroclaw en Kraków zijn inderdaad mooie, en leuke steden. Engels is in dat soort steden meestal geen probleem.
én de A4 naar Zuidoost Polen is ook vernieuwd, en dat is wel een voordeel, want een paar jaar geleden stuiterde je echt van die weg af![]()
Verder wordt het wegennet in rap tempo aangepakt.
quote:Op zondag 21 januari 2007 00:11 schreef highway101 het volgende:
Waar moet je nu tol betalen dan? Ik dacht van de A4 alleen tussen Katowice en Krakow? Of bedoel je de A2 (Duitsland - Poznan - Warszawa)?
Schijnt al verbouwd te zijn, dit moet de A18 worden.quote:Op zondag 21 januari 2007 12:43 schreef Henk-Wim het volgende:
Hoe staat het met de weg direct na de Duits-Poolse grensovergang op de E36 (Cottbus- Wroclaw). De eerste keer dat ik daar reed was het wel 40 km stuiteren over betonnen platen, met om de kilometer een viaduct in aanbouw.
Krakow is erg leukquote:Op zondag 21 januari 2007 15:36 schreef travelman het volgende:
Komende maand staat waarschijnlijk een weekend Krakow op het programma.![]()
Ik heb nog tijd gehad om me in te lezen (komt van de week wel); maar kan iemand me misschien alvast wat tips geven?
Wat moet je gezien hebben/is de moeite waard?
Waar kun je goed uit eten en waar moet je zijn om te stappen?
Voor de liefhebber is er buiten het centrum nog een (openlucht) luchtvaartmuseum en een tuinstad 'Nowa Huta'quote:Op zondag 21 januari 2007 17:13 schreef kroegtijger het volgende:
Krakow is erg leukvoor het centrum; daarbuiten is er nauwelijks iets te beleven.
Er gaan regelmatig excursies naartoe, en ook via ov kan het (alhoewel t nog een stukje rijden is)quote:Op dinsdag 23 januari 2007 12:07 schreef travelman het volgende:
ok, de vluchten zijn geboekt!!![]()
Op vrijdag namiddag heen en zondagavond terug; vrijdag&zaterdagavond feesten, overdag wat cultuur en dan zondag naar Auswitsch; mooie mix, dacht ik zo.
Is Auswitsch met het openbaar vervoer te bereiken of zijn er excursies bij de hostels te boeken?!? Als iemand nog een hostel aan kan bevelen, graag !!
Laat de voorpret beginnen !!!![]()
Ik heb geslapen inquote:Op dinsdag 23 januari 2007 12:07 schreef travelman het volgende:
Is Auswitsch met het openbaar vervoer te bereiken of zijn er excursies bij de hostels te boeken?!? Als iemand nog een hostel aan kan bevelen, graag !!
De zoutmijn is wel aardig.... kun je naar beneden gaan met een slee.... wel leuk op zich hoor, maar ben je vrij snel op uitgekeken. Een halve dag-vulling op zn hoogst.quote:Op dinsdag 23 januari 2007 15:21 schreef travelman het volgende:
volgens een poolse collega zou dit ook de moeite waard zijn: UNESCO Wieliczka Zoutmijn
Iemand daar al geweest?!
Zoutmijn dus. Ik wist dat ik iets vreemds had geschrevenquote:Op maandag 22 januari 2007 09:33 schreef DutchTrain het volgende:
... of druipsteengrotten.
Vergeet ook niet dat je extra moet dokken als je wil fotograferenquote:Op dinsdag 23 januari 2007 15:31 schreef Liejannuh het volgende:
Ga niet naar de zoutmijn! Dat is echt een ontzettende tourist trap!
Je moet verplicht een gids volgen en zit in een groep van 30 man ofzo. Het kost 15 euro en er is echt heel weinig te zien van hoe er vroeger werd gewerkt enzo. Wel krijg je de zaal te zien waar je tegenwoordig kunt trouwen en er staan heel veel standbeelden van zout. Ik vond het echt zonde van mijn tijd.
Het enige leuke vond ik nog het museum wat aan het einde van de route is en waar bijna niemand naar toe ging, waardoor we dus met 4 personen een rondleiding kregen.
Auschwitz en vooral het nabijgelegen Birkenau (Auschwitz II)!!! Iets indrukwekkenders dan dat zul je voorlopig niet meer tegenkomen. Damn, wat was dat een dag, 3 jaar geledenquote:Op zondag 21 januari 2007 15:36 schreef travelman het volgende:
Komende maand staat waarschijnlijk een weekend Krakow op het programma.![]()
Ik heb nog tijd gehad om me in te lezen (komt van de week wel); maar kan iemand me misschien alvast wat tips geven?
Wat moet je gezien hebben/is de moeite waard?
Was echt heel gaafquote:Op donderdag 9 juni 2005 23:01 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Bialowiesza, het laatste Europese oerbos, op de grens met Wit-Rusland. Zo ongeveer het einde van de wereld, maar wel erg gaaf. Het bos zelf kun je alleen met een gids bekijken, maar dat vond ik erg geweldig.
Bij het oerbos Bialowiesza
Die waren ze afgelopen zomer nog aan het bouwen inderdaad. Staat wel op een goede plek; midden in het centrum, bij het treinstation, waar voorheen niet echt veel winkels waren. Verwacht alleen dat het ook een trekker wordt voor veel autoverkeer.quote:Op woensdag 7 februari 2007 23:16 schreef kroegtijger het volgende:
Dr is door ING RealEstate een super-groot nieuw winkelcentrum gebouwd in Warschau
Binnenkort maar weer eens een weekendje kijken dus
Die ooievaar stond net vóór het bosquote:Op vrijdag 9 februari 2007 20:58 schreef rebel6 het volgende:
Polen is tof!
Dat oerbos lijkt me ook wel gaaf, al vind ik een ooievaar nou ook weer niet zo bijzonder, zie ik hier al regelmatig.
tvp
Maar goed dat het alleen onder begeleiding mag, er staan vast hele bijzondere paddestoelen...quote:Op vrijdag 9 februari 2007 21:13 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Die ooievaar stond net vóór het bos.
In het bos is het interessant en geweldig om rond te kijken. Zeker als je met een goede gids meegaat (je mag niet alleen het bos in).
Jaaaa, die ijsjes, geweldig. Ben er afgelopen zomer ook geweest. Verder kom ik elk jaar paar keer in Polen omdat mijn familie van moeders kant daar woont.quote:Op woensdag 21 juni 2006 20:19 schreef ETA het volgende:
[..]
Het water is idd niet erg schoon. Ik kan me nog de gezichten herinneren van een paar Grieken die mee waren naar Sopot. Ze hadden zich al verheugd om een frisse duik te nemen. Echter aangekomen op het strandHelemaal verbaasd dat ze bij kniediep water al hun voeten niet meer konden zien
![]()
Sopot IJsjes![]()
[afbeelding]
Heb ik aan een (deel van de) avond genoeg om dat te bekijken?quote:Op donderdag 18 januari 2007 23:49 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
In Warschau kom je echter vrijwel geen toeristen tegen, alleen in het historische centrum. Daarbuiten valt voor de gemiddelde toerist ook niet veel te beleven, op een enkel museum en park na.
Ja,dat kun je in een uurtje of twee wel allemaal zien. Het is ook de enige plek waar je een rijke keuze hebt aan restaurants. Als je een bierliefhebber bent, dan kan ik de de brouwerij / bierrestaurant aanraden, waar je biersoep, lam in bier, bierpudding etc. kan krijgen.quote:Op zondag 11 februari 2007 23:14 schreef Fogel het volgende:
Heb ik aan een (deel van de) avond genoeg om dat te bekijken?
Bedankt! Ik heb nu 2x1 uur 'vrij' als ik daar ben. Als ik het zo begrijp kan ik het dus daar bij laten, of heeft het nut om een dagje extra eraan te plakken?quote:Op maandag 12 februari 2007 08:07 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Ja,dat kun je in een uurtje of twee wel allemaal zien. Het is ook de enige plek waar je een rijke keuze hebt aan restaurants. Als je een bierliefhebber bent, dan kan ik de de brouwerij / bierrestaurant aanraden, waar je biersoep, lam in bier, bierpudding etc. kan krijgen.
Interessant feit is dat deze historische binnenstad pas zo'n twintig jaar oud is; hij is namelijk geheel opnieuw opgebouwd in de originele staat onder het communisme.
[afbeelding]
Meer foto's: >hier<
Je kan er zeker nog wel een dag vullen als je nog wat musea enzo wil zien. Je kan nog het Wetenschapspaleis op voor een mooi uitzicht, daar is ook nog een techniekmuseum en er zijn wat kunstmusea. Indrukwekkendst is wel het museum van het Verzet, de periode waarin 850.000 inwoners om het leven kwamen (2/3 van de bevolking). Schandalig is echter de manier waarop de deportatie van Joden wordt herdacht met een vervallen monument in een hoekje van een woonwijk.quote:Op maandag 12 februari 2007 19:33 schreef Fogel het volgende:
Bedankt! Ik heb nu 2x1 uur 'vrij' als ik daar ben. Als ik het zo begrijp kan ik het dus daar bij laten, of heeft het nut om een dagje extra eraan te plakken?
En, is er iets aparts aan de hand zo rond de 22/23e maart in Polen? Het was erg lastig om vluchten te vinden die enigszins betaalbaar waren.
Als je warschau een beetje goed wilt bekijken redt je het ook niet met nog 1 dagje eraan plakken....dan ben je wel een week of 2 zoet. T is een erg grote stad waar echt wel heel veel te zien is.quote:Op maandag 12 februari 2007 20:25 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Je kan er zeker nog wel een dag vullen als je nog wat musea enzo wil zien. Je kan nog het Wetenschapspaleis op voor een mooi uitzicht, daar is ook nog een techniekmuseum en er zijn wat kunstmusea. Indrukwekkendst is wel het museum van het Verzet, de periode waarin 850.000 inwoners om het leven kwamen (2/3 van de bevolking). Schandalig is echter de manier waarop de deportatie van Joden wordt herdacht met een vervallen monument in een hoekje van een woonwijk.
Anderzijds geeft dit wel aan hoe de stad in na de oorlog veranderd is; het monument staat op de plek waar een toegangspoort was tot de ghetto. Van alles wat er ooit gestaan heeft is vrijwel niets meer over en nu staat er dus een woonwijk met sfeerloze flats op de plek wat ooit het centrum van de stad was. Als je hierin geinteresseerd bent, kijk dan naar de film The Pianist, die zich afspeelt in de ghetto van Warschau.
En anders kun je altijd nog een dagje gaan winkelen in de megacentra Arkadia, Blue City of dat nieuwe centrum van ING in het centrum. Of een beetje rondrijden met de trams over de enorme boulevards, rondlopen in de stadsparken...
22/23 maart is de week voor Pasen? In Polen is dat het belangrijkste familiefeest, dus dat zal wel verklaren waarom het dan wat duurder is.
Het vliegveld van Warschau is - als de nieuwe terminal nog niet in gebruik is genomen - wel erg grappig; het lijkt op een wegrestaurant, alleen het gemiddelde wegrestaurant is groter
Maar dat is volgens mij geen reden om het niet aan te geven op de toeristische kaart, het enigszins te laten vervallen en de openbare ruimte eromheen te verwaarlozen. Dat bedoelde ik, de plaats is mij duidelijk. Er is een groot verschil met het monument voor het Verzet.quote:Op dinsdag 13 februari 2007 10:49 schreef kroegtijger het volgende:
Wat betreft de manier van herdenken van de deportatie van Joden; als je bij dat monumentje bent geweest, en in het museum wat erbij zit, dan begrijp je wat beter waarom het zo is gedaan.
ook wel mee eens ja, maar ze kunnen hun geld maar 1 keer uitgeven.... en dan staan dit soort dingen niet op de hoogste prioriteit. Wat dat betreft is het in vergelijking met NL nog steeds een redelijk arm landquote:Op dinsdag 13 februari 2007 20:40 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Maar dat is volgens mij geen reden om het niet aan te geven op de toeristische kaart, het enigszins te laten vervallen en de openbare ruimte eromheen te verwaarlozen. Dat bedoelde ik, de plaats is mij duidelijk. Er is een groot verschil met het monument voor het Verzet.
quote:Op donderdag 15 februari 2007 11:35 schreef Sandstorm_81 het volgende:
Vanuit Charleroi raak je vrij goedkoop naar Warschau of Katowice. Toen wij in Krakow waren was er op het grote markplein een kleine rommelmarkt en dat was bijna allemaal spul uit WOII dat men daar verkocht. Vooral duits spul. De Joodse wijk vond ik niet zo boeiend, maar het centrum is zeer mooi.
Meer dan een week is misschien ook wat lang om daar door te brengen. Met 2 dagen heb je de stad zelf inderdaad wel gezien. Ook al naar het luchtvaartmuseum, de winkelcentra aan de rand van de stad en Nowa Huta geweest? (op de fiets)quote:Op vrijdag 2 maart 2007 19:14 schreef IJsmuts het volgende:
nou, ben inmiddels een week in krakow voor mn werk, in totaal nog 3 weken te gaan...
beetje grijze stad, zal ook door het weer komen. clubs zijn wel ok, ben tot nu toe in prozak, minister2, frantic en nog een geweest. barretjes zijn ook wel leuk, kost allemaal geen reet hier. eten ook wel goed, behalve dat traditionele poolse eten, dat is zoo goor.
pierogi is wel lekker idd, alleen jammer dat ze er een boel vullen met koolquote:Op vrijdag 2 maart 2007 19:22 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Meer dan een week is misschien ook wat lang om daar door te brengen. Met 2 dagen heb je de stad zelf inderdaad wel gezien. Ook al naar het luchtvaartmuseum, de winkelcentra aan de rand van de stad en Nowa Huta geweest? (op de fiets)
En wat is er mis met Pierogi![]()
Winkelcentrum ligt ten noorden van het luchtvaartmuseum, ofwel aan de noordoostkant van de stad. Is niet heel groot, voor zover ik me kan herinneren, er zitten wel een paar grote winkels naast ook, meen ik.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 19:32 schreef IJsmuts het volgende:
dat winkelcentra is dat die nieuwe? wel gehoord idd dat er een mega winkelcentra is met veel westerse winkels. zat niet in de planning om er heen te gaan, maar miischien na nog een week hier![]()
luchtvaartmuseum is wel een goed idee. nowa huta nog niet aan gedacht, ga ik zeker heeneven een communistische tour zal me wel goed doen
![]()
Er is inderdaad ook nog een nieuw winkelcentrum bij het station. Maar dat was nog niet af toen ik er was vorig jaar.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 19:32 schreef IJsmuts het volgende:
dat winkelcentra is dat die nieuwe? wel gehoord idd dat er een mega winkelcentra is met veel westerse winkels. zat niet in de planning om er heen te gaan, maar miischien na nog een week hier![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |