Nee, maar het is wel erg handig als je weet waar je op stemt en waar die partij voor staat. Anders kan je net zo goed een gorilla het stemhokje injagen. Die kan tenslotte ook geen zinnige keuze maken.quote:Op zaterdag 3 juni 2006 17:01 schreef ethiraseth het volgende:
Jij wilt bepalen wat een geldige reden om te stemmen is?![]()
daar heeft die kiezer toch alleen maar zelf last van? De zwakbegaafde kiezer komt er vanzelf wel achterquote:Op zaterdag 3 juni 2006 16:55 schreef EchtGaaf het volgende:
De kiezer van nu gaat steeds meer voor de vorm (personen) dan over de inhoud.
Het valt me nog mee dat je niet meteen overgaat tot het verbieden van partijen die je niet aanstaan.quote:Op zaterdag 3 juni 2006 16:55 schreef EchtGaaf het volgende:
De politieke onbenulligheid van de Nederlandse Kiezer neemt met de dag af. (misschien dat het gemiddelde iq van de bevolking ook afzakt, maar dat terzijde)
De kiezer van nu gaat steeds meer voor de vorm (personen) dan over de inhoud.
Het grootste voorbeeld was het Kontje van Wouter Bos in 2003. Veel vrouwen vielen hiervoor en droegen hierdoor bij aan de grote verkiezingswinst in 2003. Terwijl die partij niet echt veel verandert was tov die van 2002, toen olv Ad Meldert (veel minder sexy voor degenen die er verstand van hebben)
Recentelijk hadden we nog het dieptepunt met het VVD lijsttrekkers circus. Ging ook vooral om de personen en veel minder dan de inhoud![]()
Ik heb de oplossing: HET KIEZERSRIJBEWIJS (Election Driving Licence, zoiets)
Na het behalen ben je bevoegd om deel te nemen aan de verkiezingen (actief en passief)
Hiervoor moet je slagen voor de vakken : economie, staatinrichting, en politieke verhoudingen.
Met dit papiertje op zak kun je een veel beter keuze maken. Het bestuur van het land zal kwalitatief veel beter worden.
Wie durf?![]()
Om geen brokken te maken in het verkeer, heb je een rijbewijs nodig. Dit stelt je in staat om handelingsbekwaam te zijn (juist inzicht).quote:Op zaterdag 3 juni 2006 17:14 schreef Sidekick het volgende:
Het volk krijgt ed regering (en parlement) die het verdiend. Het mag dan wel jammer zijn, maar niet iets dat je van hogerhand moet afdwingen.
Nee dat is niet waar, een slecht bestuur als gevolg van niet weters (oerang oetangs) , daar heeft iedereen last vanquote:Op zaterdag 3 juni 2006 17:17 schreef KansloosForEver het volgende:
[..]
daar heeft die kiezer toch alleen maar zelf last van? De zwakbegaafde kiezer komt er vanzelf wel achter
dat handje heeft vast ook wel geholpen, maar volgens diverse speelde die KONT van Wouter wel degelijk een rol. Zal mij niet verbazen de de KONT van Rutte door menig VVD-lid ook goed is bekeken en wellicht de doorslag heeft gegeven. Snap anders ook niet goed waarom hij de lijsttrekkerverkiezing heeft gewonnen, tegen alle verwachtingen in.quote:Op zaterdag 3 juni 2006 17:37 schreef Scepsis het volgende:
Niet het kontje van Wouter Boskabouter droeg bij aan zijn ongelovelijke verkiezingszege, maar juist zijn naïviteit en slappe handje tegenover de vele niet-Westerse allochtonen in ons land.
Dat zou zker niet zo moeten zijn. Het nivo van zo'n examen moet dan ook vergelijkbaar zijn met het niveau van het theorie-examen van een autorijbewijs. In principe zou idereen dit moeten kunnen halen. Bijna iedereen haalt ook autorijbewijs, dus dit moet dan ook kunnenquote:Op zaterdag 3 juni 2006 17:59 schreef Napalm het volgende:
Ik ben bang dat je met zo`n bewijs 80-90% van de kiezers zou moeten weren. Dat maakt het democratische gehalte van de verkiezingen wel wat lastig, zeker aangezien je de grote arbeiders en allochtonen partijen het harste zou treffen.
Gut. Dat de stemgerechtigde VVD-leden simpelweg meer vertrouwen in hem hebben dan in Verdonk is zeker niet bij je opgekomen?quote:Op zaterdag 3 juni 2006 18:01 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
dat handje heeft vast ook wel geholpen, maar volgens diverse speelde die KONT van Wouter wel degelijk een rol. Zal mij niet verbazen de de KONT van Rutte door menig VVD-lid ook goed is bekeken en wellicht de doorslag heeft gegeven. Snap anders ook niet goed waarom hij de lijsttrekkerverkiezing heeft gewonnen, tegen alle verwachtingen in.
Van de totale Nederlandse bevolking is slechts 9% van niet-Westerse afkomst. Met 9% win je echt geen verkiezingen hoor!quote:Op zaterdag 3 juni 2006 17:37 schreef Scepsis het volgende:
Je hebt het fout.
Niet het kontje van Wouter Boskabouter droeg bij aan zijn ongelovelijke verkiezingszege, maar juist zijn naïviteit en slappe handje tegenover de vele niet-Westerse allochtonen in ons land. Maar liefst 82% van alle allochtonen stemden op PvdA bij nationale verkiezingen en gemeenteraadsverkiezingen. Tja, dan komt PvdA aan de macht, ongeacht of de autochtone Nederlanders dit wel willen.
82%!!!
Bijna niemand hield nog rekening met de zege van Rutte. Zelf Hans Hoogervorst gaf er cent meer voor Rutte. Alle peilingen wezen ook in de richting van Rita. Blijkt dat VVD geen zuivere afspiegeling is van het VVD-electroraat, daar zit het geneuk.quote:Op zaterdag 3 juni 2006 18:10 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Gut. Dat de stemgerechtigde VVD-leden simpelweg meer vertrouwen in hem hebben dan in Verdonk is zeker niet bij je opgekomen?
quote:Op zaterdag 3 juni 2006 16:55 schreef EchtGaaf het volgende:
De politieke onbenulligheid van de Nederlandse Kiezer neemt met de dag toe. (misschien dat het gemiddelde iq van de bevolking ook afzakt, maar dat terzijde)
De kiezer van nu gaat steeds meer voor de vorm (personen) dan over de inhoud.
Het grootste voorbeeld was het Kontje van Wouter Bos in 2003. Veel vrouwen vielen hiervoor en droegen hierdoor bij aan de grote verkiezingswinst in 2003. Terwijl die partij niet echt veel verandert was tov die van 2002, toen olv Ad Meldert (veel minder sexy voor degenen die er verstand van hebben)
Recentelijk hadden we nog het dieptepunt met het VVD lijsttrekkers circus. Ging ook vooral om de personen en veel minder dan de inhoud![]()
Ik heb de oplossing: HET KIEZERSRIJBEWIJS (Election Driving Licence, zoiets)
Na het behalen ben je bevoegd om deel te nemen aan de verkiezingen (actief en passief)
Hiervoor moet je slagen voor de vakken : economie, staatinrichting, en politieke verhoudingen.
Met dit papiertje op zak kun je een veel beter keuze maken. Het bestuur van het land zal kwalitatief veel beter worden.
Wie durf?![]()
Kortom: De heren van de duurbetaalde opinie-peilingbedrijven hebben gewoon de verkeerde groep lopen interviewen. Dat heeft natuurlijk weinig te maken met het kontje van Rutte, maar meer met het onvermogen van de peilers om hun werk fatsoenlijk te doen.quote:Op zaterdag 3 juni 2006 18:17 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Bijna niemand hield nog rekening met de zege van Rutte. Zelf Hans Hoogervorst gaf er cent meer voor Rutte. Alle peilingen wezen ook in de richting van Rita. Blijkt dat VVD geen zuivere afspiegeling is van het VVD-electroraat, daar zit het geneuk.
niet zo raar dat Frans Weisglass de heer Rutte een broertje van Wouter Bos vond . Vandaar nijn gekozen invalshoek
Nou ja behalve dat ze nu roepen de kiezer iets serieuzer te nemen m.n. als het gaat om integratievraagstukken. Verder loopt het niet echt zo'n vaart. De winst van de PVDA in 2003 is hoofdzakelijk door de verschijning van Bos te danken. (van Melkert werd je ook wel echt zuurquote:Op zaterdag 3 juni 2006 18:19 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
![]()
jij wilt een verkiezingsrijbewijs terwijl je niet door hebt dat intern de pvda veel is veranderd na melkert.
Kwestie van tijd vrees ik....quote:Op zaterdag 3 juni 2006 18:26 schreef matjas het volgende:
....maar gelukkig is het hier nog niet zo ver als in de usa...
het reclame filmpje van de vvd tegen over de pvda met die roos niet kon kiezen, is het bewijs dat het idd die kant op gaat...quote:
En het blijkt ook maar weer dat peilingen niets voorstellenquote:Op zaterdag 3 juni 2006 18:20 schreef Jernau.Morat.Gurgeh het volgende:
[..]
Kortom: De heren van de duurbetaalde opinie-peilingbedrijven hebben gewoon de verkeerde groep lopen interviewen. Dat heeft natuurlijk weinig te maken met het kontje van Rutte, maar meer met het onvermogen van de peilers om hun werk fatsoenlijk te doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |