Als het aan Europa ligt doen we de D2Mac (voorloper Palplus/breedbeeld) periode nog eens dunnetjes overquote:Op donderdag 1 juni 2006 06:26 schreef popolon het volgende:
Zelfs de VS loopt 'achter' waar o.a. veel sport, series en films in HD worden uitgezonden, HDTV is nu eigenlijk alweer een verouderde techniek.
Nou goed, de kwaliteit van PAL in Europa is toch net weer wat beter dan NTSC.quote:Op donderdag 1 juni 2006 06:34 schreef SpiceP het volgende:
[..]
Als het aan Europa ligt doen we de D2Mac (voorloper Palplus/breedbeeld) periode nog eens dunnetjes over
Best wel veel mensen, Philips e.d. verwachtte zelfs extra verkoopcijfers vlak vóór het WK.quote:Op donderdag 1 juni 2006 06:58 schreef popolon het volgende:
Ik spreek nu over Michigan, weet niet hoe het in de andere staten is maar hier zijn er tientallen HD kanalen 24/4, lang niet alles dus.
Het gaat ook hier niet snel, vanaf volgend jaar willen ze alle kanalen digitaal hebben + HD (hoeveel kan ik niet zeggen want dat zijn er ontelbare en hangt ook van je abonnement af).
Maar heel veel sport (o.a. de ESPN kanalen) en de grote filmkanalen (HBO, Encore) + de 'grote jongens' (ABC, FOX, NBC, TNT etc) zijn al lang over op HD en voor sport, ik ben een liefhebber, is dat een hele uitkomst.
En dan vind ik het dus raar dat je meer dan een jaar er mee loopt te adverteren en het niet kunt waarmaken.
Zal me benieuwen hoeveel mensen een HD ready TV hebben aangeschaft voor dit spektakel.
720x576 pixels, zelfs nog beter dan wat ze in de VS EDTV noemen; en dat met een standaard van bijna 40 jaar oud.quote:Op donderdag 1 juni 2006 03:34 schreef StefanP het volgende:
Hoe moeilijk kan het zijn? HDTV bestaat all tijden in de VS, 1280x720 en zelfs 1920x1080. PAL is wat, 720x560?![]()
Als ze een XBOX360 hebben en/of een DVD kunnen ze er nog een beetje van genieten.quote:Op donderdag 1 juni 2006 20:06 schreef dVTB het volgende:
Ik doe niet gauw aan leedvermaak, maar deze keer toch heel graag. Al die mensen die koortsachtig een breedbeeld-tv hebben aangeschaft, of die zich nu hebben laten inpakken door de hype die HD-TV heet... - duizenden euro's kwijt aan iets dat niet werkt, je er keer op keer weer aan ergeren tijdens het WK.
Alle WK's die ik heb meegemaakt, heb ik tot dusver bekeken op een gewone kleuren-TV, beeldformaat 3 bij 4, normale beeldbuis. Nog nooit was het beeld zo slecht dat ik niet kon zien wie aan de bal was, of wie er scoorde... - Voor 188 euro koop je al een heel aardige TV
En aan diegenen die zich hebben laten inpakken door verkooppraatjes: eigen schuld, moet je maar niet zo naief zijn.
jij vindt een Dacia Logan zeker ook een prima auto?quote:Op donderdag 1 juni 2006 20:06 schreef dVTB het volgende:
[blaat]
NTSC (VS) en PAL ja. NTSC is echt beroerd.quote:Op donderdag 1 juni 2006 19:59 schreef Jalu het volgende:
[..]
720x576 pixels, zelfs nog beter dan wat ze in de VS EDTV noemen; en dat met een standaard van bijna 40 jaar oud.
De enige reden dat HDTV meer succes heeft in de States dan in Europa is dat er in Europa al een fatsoenlijke tv standaard bestaat terwijl de VS 50 jaar naar een volstrekt beroerd kleursysteem hebben moeten kijken.
Je bedoeld HDTV, gezien digitale TV al enige tijd bestaat. Via de satelliet al sinds 1996. Via de kabel sinds korte tijd.quote:Op donderdag 1 juni 2006 08:20 schreef Yildiz het volgende:
Want digitale TV is béter!
alleen heb je er nu nog geen ruk aan
Behalve als je 2-3 tv's in huis hebt staan, dan moet je ineens, met de geweldige techniek, ook 2-3 decoders aanschaffen.quote:Op vrijdag 2 juni 2006 02:50 schreef SpiceP het volgende:
[..]
Je bedoeld HDTV, gezien digitale TV al enige tijd bestaat. Via de satelliet al sinds 1996. Via de kabel sinds korte tijd.
(en ja, digitale tv is beter, vooral via satelliet)
Tja, dat is nou eenmaal een feit omdat TV's (nog) niet beschikken over een plug&play tuner die je naar wens kunt veranderen van analoog naar digitaal (ether/kabel of satelliet). Dus het ligt niet zozeer aan de digitale TV zelf opzich, maar aan de verouderde technieken waar veel mensen (waaronder Europa) nog vrolijk in willen blijven hangen.quote:Op vrijdag 2 juni 2006 10:02 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Behalve als je 2-3 tv's in huis hebt staan, dan moet je ineens, met de geweldige techniek, ook 2-3 decoders aanschaffen. [afbeelding]
Terwijl het nou niet echt een grote sprong voorwaarts is, om eerlijk te zijn. PAL is goed genoeg voor mij.
Zelfs in vergelijking met PAL is het verschil heel erg groot.quote:Op vrijdag 2 juni 2006 10:02 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Behalve als je 2-3 tv's in huis hebt staan, dan moet je ineens, met de geweldige techniek, ook 2-3 decoders aanschaffen. [afbeelding]
Terwijl het nou niet echt een grote sprong voorwaarts is, om eerlijk te zijn. PAL is goed genoeg voor mij.
Hier mag je in ieder geval voor elk kastje een abonnementje aanschaffen. Digitale kabel is dat dan...quote:Op vrijdag 2 juni 2006 14:45 schreef popolon het volgende:
[..]
Zelfs in vergelijking met PAL is het verschil heel erg groot.Vooral met sport (ijshockey vooral, basketball, voetbal) is het een wereld van verschil.
En als je 't via de satelliet hebt krijg je vaak meerdere decoderkastjes.
Denk het niet, breedbeeld is hier nog niet eens standaard.quote:Op donderdag 1 juni 2006 06:42 schreef SpiceP het volgende:
Da's waar
Ik denk dat het met HDTV op langere termijn wel goed gaat komen. Ik gok een jaartje of 5 voordat het een beetje ingeburgerd raakt. Het aanbod groeit langzaam maar zeker. Bovendien is het wachten op de consument die er klaar voor is (denk daarbij aan een nieuw TV toestel, een vaste HDTV standaard en geen onzekerheden meer hierover).
Ik had hierover al iets geschreven, nog maar een keertje dan:quote:Op zondag 4 juni 2006 01:35 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Hier mag je in ieder geval voor elk kastje een abonnementje aanschaffen. Digitale kabel is dat dan...
Ik snap dat écht niet, dat een 'technisch' bedrijf zoiets verzint. Vandaar dat de overgrote helft ook nog steeds op analoog zit, en het bedrijf ( monopoly ) zich maar afvragen waarom...
dito...quote:Op zondag 4 juni 2006 11:25 schreef Drugshond het volgende:
Tja, het komt er allemaal wel een keer (ooit).
Wel grappig om te zien dat de snelle jongens sneller de huid van de beer hebben verkocht dan dat ze uberhaupt op een beer hebben kunnen schieten.
Dergelijk soort nieuwe technologieen zitten vol met kinderziektes, bugs (you name it). En als early adopter betaal je natuurlijk de hoofdprijs.
Nee op mijn PAL-Kleuren TV kan ik prima het voetbal zien en ik ga pas over als e.e.a. mainstream is geworden. Tot die tijd ben ik tevreden met hetgeen van wat ik heb (and it's proven technology).
Waarvan de toegevoegde waarde is dat je bij tv-uitzendingen 2 zwarte balken aan de zijkant hebquote:Op zondag 4 juni 2006 14:44 schreef TC03 het volgende:
[..]
Denk het niet, breedbeeld is hier nog niet eens standaard.![]()
![]()
Tja, als Europa het vertikt (met grote uitzondering van Engeland) om in breedbeeld uit te zenden heb je die balken iddquote:Op zondag 4 juni 2006 19:10 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Waarvan de toegevoegde waarde is dat je bij tv-uitzendingen 2 zwarte balken aan de zijkant heb
Ja, met DVD's is het soms wel beter ja, soms.
Geef mij eens een flink aantal voordelen van Digitale radio t.o.v. FM.quote:Op zondag 4 juni 2006 19:40 schreef SpiceP het volgende:
[..]
Tja, als Europa het vertikt (met grote uitzondering van Engeland) om in breedbeeld uit te zenden heb je die balken idd![]()
Sowieso lopen ze in dit land met alles achter. In Engeland is DAB bijv. (opvolger van FM) al jaren een begrip, en inmiddels al langzaam aan vervanging toe. Hier zitten we nog steeds met FMEn ze hebben hier plannen om langzamerhand nu pas DAB te gaan invoeren, terwijl het er dus langzamerhand alweer eruit gaat. Kan je nagaan! Zelfs in Amerika hebben ze satellietradio in de auto! Ja je leest het goed. Aanbieder is Sirius. Zoek maar op via Google. Sirius Satellite radio. Lekker in je auto digitale kanaaltjes luisteren in Amerika.
En hier? Ach, als het aan velen ligt doen we het AM tijdperk nog even over, en voeren we het 27mc bakkie nog even in als communicatiemiddel
Je hebt al een aantal dingen benoemd (heb ik even gemarkeerd voor je). Voor de rest zoek je het lekker zelf uit, want digitaal is toch slecht voor jouquote:Op zondag 4 juni 2006 19:45 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Geef mij eens een flink aantal voordelen van Digitale radio t.o.v. FM.
Meer zenders? Betere kwaliteit? Overal te luisteren? Meer Kbps? Ik ken het verder niet goed ofzo.
Maar als dat zou betekenen dat je al die kleine MP3-spelers met radio weg kan donderen, is dat wel zonde.
Dat soort redenen geeft men ook om UMTS erdoorheen te gooien, terwijl er alwéér iets 3x snellers is. Terwijl 90% gewoon alleen maar wil bellen en hooguit sms'en.
De rest is gewoon om het hip zijn, of 'voor de heb'.
Ja man.quote:Op zondag 4 juni 2006 22:15 schreef SpiceP het volgende:
[..]
Je hebt al een aantal dingen benoemd (heb ik even gemarkeerd voor je). Voor de rest zoek je het lekker zelf uit, want digitaal is toch slecht voor jou
Volgens de Consumentenbond is alleen 1920x1080 echt HDTV; En daar voldoen weinig toestellen aan.quote:Op donderdag 1 juni 2006 03:34 schreef StefanP het volgende:
Hoe moeilijk kan het zijn? HDTV bestaat all tijden in de VS, 1280x720 en zelfs 1920x1080.
...
Hier heb ik via satelliet meer dan 400 zenders, ik wil wel eens weten welk kabelnet dat in een analoog pakket overtreft. Sterker nog, volgens mij is er geen enkel digitaal kabelpakket dat zoveel zenders biedt.quote:Op zondag 4 juni 2006 22:20 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ja man.
Digitale televisie via sat. biedt hier overigens 20 zenders minder dan het oude analoge pakket via kabel.
Ik mis op digitenne.nl sowieso BBC 1 & 2.
Lekker offtopic, welke aanbieder heb je? En wat betaal je per maand?quote:Op zondag 4 juni 2006 22:47 schreef Jalu het volgende:
[..]
Hier heb ik via satelliet meer dan 400 zenders, ik wil wel eens weten welk kabelnet dat in een analoog pakket overtreft. Sterker nog, volgens mij is er geen enkel digitaal kabelpakket dat zoveel zenders biedt.
Canal Digitaal, plus alles wat gewoon vrij via de satelliet te ontvangen is(zoals BBC 1,2,3 en 4, ITV 1 t/m 4 en vele andere Engelstalige kanalen, etc). Een basispakket met een zeer compleet aanbod kost nog geen 13 euro per maand.quote:Op zondag 4 juni 2006 22:49 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Lekker offtopic, welke aanbieder heb je? En wat betaal je per maand?
Heb ik op de schotel geen last van, heb zelfs BBC3 en 4 erbij, plus ITV 1,2,3 en 4.quote:Op zondag 4 juni 2006 22:20 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ja man.
Digitale televisie via sat. biedt hier overigens 20 zenders minder dan het oude analoge pakket via kabel.
Ik mis op digitenne.nl sowieso BBC 1 & 2.
Iquote:Op zondag 4 juni 2006 23:14 schreef Jalu het volgende:
Overigens gaan de BBC en ITV samen alle wedstrijden van het WK voetbal uitzenden, in breedbeeld, i.t.t. wat de NOS doet. Daarnaast zal de BBC ook nog eens een flink aantal wedstrijden gratis en voor niets in HD uitzenden, voor diegenen die daar al apparatuur voor hebben.
We gaan steeds meer offtopic, maar ik zou wat de BBC doet geen verspiling willen noemen. De Nederlandse Publieken zouden een goed voorbeeld kunnen nemen aan de BBC.quote:Op maandag 5 juni 2006 00:41 schreef SpiceP het volgende:
[..]
Ah, je houdt ervan als er belastingcenten worden verspilt.
wtf is een P&P tuner?quote:Op zondag 4 juni 2006 16:41 schreef SpiceP het volgende:
plug&play tuner
Dat je kan kiezen uit: Terrestrial (DVB-T) oftewel iets als Digitenne, Cable (DVB-C) oftewel kabeltuner, en Satellite (DVB-S) voor als je een schotel hebt. Je hoeft alleen de tuner te vervangen als je bijv. van kabel naar ether of satelliet gaat, ipv het hele toestel.quote:
Ja, zoiets heet in nederland een externe decoder.quote:Op maandag 5 juni 2006 14:58 schreef SpiceP het volgende:
[..]
Dat je kan kiezen uit: Terrestrial (DVB-T) oftewel iets als Digitenne, Cable (DVB-C) oftewel kabeltuner, en Satellite (DVB-S) voor als je een schotel hebt. Je hoeft alleen de tuner te vervangen als je bijv. van kabel naar ether of satelliet gaat, ipv het hele toestel.
Nee Zoiets is hier nog weinig bekend, maar een ontvanger zoals de Dreambox kan je voorzien van diverse tuners zonder de decoder zelf te vervangen!quote:Op maandag 5 juni 2006 15:52 schreef Wii het volgende:
[..]
Ja, zoiets heet in nederland een externe decoder.
Dus i.p.v. een set-top box+de tv+de satelliet+de kabel heb je 1 tv en 1 afstandsbediening waar je alles op kan aansluiten en mee kan afzappen? da's dan wel voor de ware tv maniakquote:Op maandag 5 juni 2006 14:58 schreef SpiceP het volgende:
Dat je kan kiezen uit: Terrestrial (DVB-T) oftewel iets als Digitenne, Cable (DVB-C) oftewel kabeltuner, en Satellite (DVB-S) voor als je een schotel hebt. Je hoeft alleen de tuner te vervangen als je bijv. van kabel naar ether of satelliet gaat, ipv het hele toestel.
'Echt HD' bestaat niet. Je hebt alleen verschillende types. De 720p, 1080i en de 1080p. De laatste kun je definiëren als echt HD, maar in principe zijn ze dat allemaal. Alleen 1080p is 'beter'. Zo'n beetje 90% van de LCD tv's die in NL worden verkocht gaat het om een 720p tv. Een kleine 10% heeft dus de mogelijkheid om 1080i weer te geven. Kan een 720p tv ook wel, maar die downscaled je beeld dus gewoon van 1920x1080 naar 1280x720. En een 1080p televisieis erg zeldzaam.quote:Op zondag 4 juni 2006 22:26 schreef sooty het volgende:
Volgens de Consumentenbond is alleen 1920x1080 echt HDTV; En daar voldoen weinig toestellen aan.
jij bedoelt vast dit topic HDTV is de toekomst (enquête)quote:Op maandag 5 juni 2006 21:08 schreef popolon het volgende:
Ook maar even gedaan. Ik vind de enquete wel wat kinderlijk in elkaar zitten als ik eerlijk moet zijn.
Kijk al meer dan een jaar naar HD, vooral sport is geweldig om in HD te zien.
Eep ! Blunderquote:Op maandag 5 juni 2006 21:09 schreef Sideshowbobbie het volgende:
[..]
jij bedoelt vast dit topic HDTV is de toekomst (enquête)![]()
quote:UPC levert voor het weekeind 500 HD decoders uit
UPC is vandaag druk bezig alle klanten te benaderen die zich via de website http://www.ervaarhdtv.nl vooraf hebben ingeschreven voor de UPC HD kabeldecoder. Niet alle mensen die zich aangemeldt hebben zullen nog deze week in bezit komen van een HD kabeldecoder. Alleen de eerste 500 abonnees zullen nog voor dit weekeind een monteur van UPC aan de deur krijgen die de HD kabeldecoder komt afleveren en installeren. Deze mensen kunnen dus net voor of net iets na de start van het WK voetbal genieten van voetbal in HDTV kwaliteit. Mensen die zich aangemeldt hebben voor HDTV via UPC en die nog geen abonnee zijn van het digitale televisiepakket van UPC krijgen ook op vrijdag of zaterdag bezoek van een monteur. Deze komt dan voorlopig de oude mediabox (geen HDTV dus) plaatsen waarmee men in ieder geval in goede SD kwaliteit in breedbeeld naar het begin van het WK voetbal kan kijken. In de loop van volgende week en de week daarop zullen deze mensen weer een monteur aan huis krijgen om de geinstalleerde mediabox te komen omruilen voor de HD kabeldecoder. Dit geldt alleen voor mensen die zich vooraf hebben ingeschreven voor de HD kabeldecoder.
UPC heeft vandaag extra personeel opgeroepen om alle mensen die zich hebben ingeschreven te benaderen. Ook dan hoort men of men bij de eerste groep gelukkigen zit die nog voor zaterdagavond kunnen genieten van HDTV via de UPC kabel. Overigens zal de Philips HD kabeldecoder gewoon beschikken over scartuitgangen. Op het gebruikersforum van Chello, Chelloo Underground, waren gisteren berichten te lezen dat de ontvanger alleen over digitale beelduitgangen zou beschikken. Deze, HDMI en DVI, zijn wel beschikbaar op de HD kabeldecoder maar daarnaast zijn er ook de eerder aangekondigde analoge beelduitgangen beschikbaar. Voor het bekijken van HDTV is overigens naast de UPC HD kabeldecoder, van fabrikant Philips, ook een speciaal televisiescherm nodig.
Bron: Satplaza
quote:Satelliet wint het vooralsnog van de kabel bij HDTV strijd
Satelliet wint het op HDTV gebied voorlopig van de kabel. Alhoewel de Nederlandse satellietprovider Canal Digitaal zelf nog geen HD zender verspreidt kunnen satellietkijkers wel, zonder enige kosten overigens, naar het WK voetbal in HDTV kwaliteit kijken. Op de Astra 2 satelliet zendt de HD zender BBC-HD, een proefproject van de Engelse publieke omroep, vele wedstrijden gespeeld op het WK voetbal live uit.
In Nederland is alleen via de kabel HD ontvangst van zenders die WK voetbalwedstrijden uitzenden mogelijk. De Nederlandse publieke omroep zendt, in samenwerking met de kabelbedrijven Essent, Casema en UPC, via Nederland 2 de wedstrijden in HD formaat uit. Ook de Nederlandse abonneezender Sport 1 begint tijdens het WK met HD uitzendingen. Echter de kabelmaatschappijen hebben een groot probleem. De HD kabeldecoders zijn zeer slecht leverbaar. Zo kan fabrikant Samsung, die voor Essent en Casema de HD kabeldecoders aanlevert, de grote vraag niet meer aan. Slechts 10.000 HD kabeldecoders kon Samsung tot nu toe uitleveren. De vraag is echter minimaal drie maal zo groot. Ook UPC, die met fabrikant Philips wat betreft de HD kabeldecoder in zee ging, kan niet alle abonnees die zich via voorinschrijving hadden aangemeld voor HDTV van een HD kabeldecoder voorzien. Slechts een aantal tussen de 300 en 500 abonnees krijgen nog dit weekeind de HD kabeldecoder in huis. De overige 3000 abonnees die zich hadden opgegeven voor de HD kabeldecoder zullen langer moeten wachten. De verwachting is dat in alle gevallen pas in de maand juli betere beschikbaarheid van HD kabeldecoders zal plaatsvinden. UPC zal overigens de HD kabeldecoders door eigen monteurs gratis bij de consument thuis laten installeren. De reden ligt in het feit dat de "happy crew" UPC HDTV kijkers eigenlijk als testpersonen dient. De Philips HD kabeldecoder is slechts heel beperkt en te kort getest door UPC en Philips en de kans is dan ook groot dat het HD kijkplezier van de mensen die een UPC HD kabeldecoder in huis krijgen verstoort kan worden door bugs in het apparaat.
Anders ligt het voor de satellietapparatuur. In bijna elke satellietspeciaalzaak zijn zonder al te grote moeite HDTV satellietontvangers te koop. Nadeel is dan wel weer dat men moet afstemmen op buitenlandse televisiezenders om HDTV op het platte beeldscherm te krijgen. Maar als men dit niet een al te groot probleem vindt kan men zonder enige zorgen genieten van HDTV. Televisie die werkelijk van veel betere kwaliteit is dan het huidige SD beeldformaat.
Bron: ©2006 SatellietNieuws.nl
Goh, waarom verbaasd me dit nietquote:“UPC netwerk nog niet geheel “HD-Ready”
Niet alleen een tekort aan HD kabeldecoders maar ook het kabelnetwerk schijnt UPC op dit moment parten te spelen bij het uitrollen van HD televisie aan zijn klanten. Diverse grotere kabelnetwerken van UPC schijnen volgens monteurs van UPC nog niet geheel geschikt te zijn voor ontvangst van HDTV via de UPC kabel. Hierdoor blijven honderden UPC abonnees die zich hadden opgegeven voor HDTV via de kabel verstoken van High Definition beelden van onder andere het Wereldkampioenschap voetbal.
UPC heeft het in alle berichtgeving met betrekking tot HDTV via haar kabelnet het alleen maar gehad over het niet beschikbaar zijn van het geplande aantal HD kabeldecoders. Deze Philips decoder was net voor het begin van het WK in beperkte aantallen beschikbaar. Ondanks het feit dat dit aantal te weinig was voor het aantal mensen die zich vooraf hadden opgegeven via de website www.ervaarhdtv.nl van de kabelboer kon men mensen die als één van de eersten zich opgaven op deze internetsite niet voorzien van een HD kabeldecoder. Dit ondanks het feit dat voor een deel van deze mensen wel een HD kabeldecoder beschikbaar was. Dit kwam doordat deze abonnees waren aangesloten op een gedeelte van het UPC kabelnetwerk dat nog niet geheel gereed bleek te zijn voor verspreiding van HDTV. Zo blijken grote gedeelten van netwerken in en om Rotterdam niet geschikt te zijn voor HDTV ontvangst. Ook andere grote plaatsen in de Randstad zijn voor grote gedeelten nog niet "HDTV Ready". Zo moest een installatie van een HD kabeldecoder van één van de medewerkers van deze weblog op het laatste moment worden afgezegd. De reden hiervoor was niet dat de HD kabeldecoder niet beschikbaar was maar het feit dat het gedeelte van het UPC netwerk nog niet geschikt was voor HDTV, Bij de tijdelijke plaatsing van de "normale" Thomson UPC mediabox werd door de installatiemonteur duidelijk dit uitgebreid duidelijk gemaakt.
©2006 SatellietNieuws.nl
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |