Verzoek: ik zou wel eens wat commando's willen zien in CMD waarin functioneel toepasselijke commando's worden verenigd.quote:at Windows eigenlijk geen ene fuck kan vanuit de command prompt, zeker niet als je het vergelijkt met Linux Met de cmd niks nee Met linux kun je dan veel meer dat is zo ja Maar veel commando,s voor linux zijn werken ook met windows Zeggen dat je met de cmd niks kan is onzin
Hier sluit ik me (als lurker in deel 1) me bij aan en ik vind het kut dat er nu een tweede deel is waar weer lekker tegen Linux geschopt kan worden.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:12 schreef whoops het volgende:
Ik ben zelf een erg tevreden Linuxgebruiker en soms stoor ik me aan de ongenuanceerde houding van mensen die claimen dat Windows het toppunt van gebruikersvriendelijkheid is, terwijl ze Linux niet eens fatsoenlijke hebben leren kennen...
Jij begonquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:12 schreef whoops het volgende:
Eigenlijk was het nooit mijn bedoeling er een 'competitie' van te maken hoor wdn...
Ikzelf gebruik beide al jaren. Tegenwoordig eigenlijk Linux thuis en XP op werk en bij klanten (als systeembeheerder). Ik ken dus inderdaad beide klappende zwepenquote:Ik ben zelf een erg tevreden Linuxgebruiker en soms stoor ik me aan de ongenuanceerde houding van mensen die claimen dat Windows het toppunt van gebruikersvriendelijkheid is, terwijl ze Linux niet eens fatsoenlijke hebben leren kennen...
Och en zijn er OOK die het na veel klooien en proberen toch opgeven.quote:Hierbij ga ik er wel vanuit dat je een OS pas echt leert kennen als je er op z'n minst een maand of 2, 3 mee werkt, dus effe een knoppix cd downloaden en dan beoordelen dat het niet gebruikersvriendelijk is tel ik niet mee, dan ken je Linux nog lange niet...
Daarentegen heb ik erg veel waardering voor een aantal mensen uit een aantal andere topics (wdn weet wel welke, denk ik...), die het op zich lastig vinden om met Linux te beginnen, en soms wat zeuren, maar na een tijdje prutsen, klooien en leren (en ook: lezen) toch inzien dat het allemaal wel meevalt met dat Linux, en helemaal niet zo eng is als het lijkt... (Sommige mensen noemen het zelfs 'logisch'...)
Dat idee is niet eens in mijn hoofd gekomen.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:18 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
Hier sluit ik me (als lurker in deel 1) me bij aan en ik vind het kut dat er nu een tweede deel is waar weer lekker tegen Linux geschopt kan worden.
Vraag dan aub een topictitelchange aan, want dit is een topictitel die alleen MS fanboys aantrekt.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:22 schreef wdn het volgende:
[..]
Dat idee is niet eens in mijn hoofd gekomen.
Ik heb deel 2 aangemaakt omdat ik serieus geintereseerd ben ik de claim van msscholl mbt cmd.exe![]()
![]()
Voor een algemene discussie over gebruiksvriendelijkheid is de TT idd een erge dooddoenerquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:25 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
Vraag dan aub een topictitelchange aan, want dit is een topictitel die alleen MS fanboys aantrekt.
Bovendien gaat het nu over de CLI en niet over desktop usage.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:26 schreef existenz het volgende:
[..]
Voor een algemene discussie over gebruiksvriendelijkheid is de TT idd een erge dooddoener
Dat is niet alleen nu het geval, maar vroeger "toen Linux nog niet gebruiksvriendelijk was" ook.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:34 schreef btb het volgende:
...
Ik denk zelfs dat wanneer je iemand uit de jungle haalt die nog nooit een pc heeft gezien het geen zak meer uitmaakt wat je gebruikt.
Een discussie over de CLI is nu nog wat onzinnig. Pas sinds SP2? van Windows Server 2003 en Windows Server Longhorn / Windows Vista is de CLI van Windows te vergelijken met die van Linux, daarvoor was hij gewoon inferieur. Al is het alleen al vanwege het ontbreken van remote beheer via de CLI wat Linux al jaren ondersteunt en Windows pas sinds kort of binnenkort.... En dan nog is het de vraag of het te vergelijken valt, al hoewel MS claimt dat je alles kunt beheren met de nieuwe CLI.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:31 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
Bovendien gaat het nu over de CLI en niet over desktop usage.
Want, onderbouw dat maar. Linux zou best een goede basis kunnen vormen voor een Desktop OS. Kijk maar naar de basis van Mac OS 10. Zeg nooit nooitquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:42 schreef Blaxje het volgende:
Linux, ondanks alle verschillende versies en vertakkingen, is nooit bedoeld voor de desktop PC.
Jaja, en Windows is nooit bedoeld voor multiuser omgevingen.. Zo lust ik er ook nog wel een paar...quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:42 schreef Blaxje het volgende:
Linux, ondanks alle verschillende versies en vertakkingen, is nooit bedoeld voor de desktop PC.
Dat is imho niet zo, wanneer je een blanco iemand achter een command line zet zal hij toch commando's moeten leren. Zeker voor de opdrachten die meerdere commando's behelzen is dit niet eenvoudig om zelf uit te vogelen.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:40 schreef Wezzl het volgende:
[..]
Dat is niet alleen nu het geval, maar vroeger "toen Linux nog niet gebruiksvriendelijk was" ook.
Wanneer iemand die nog nooit een pc heeft aangeraakt, achter Linux wordt gezet dan leert hij hier net zo gemakkelijk mee omgaan als wanneer hij achter Windows wordt gezet, want hij kent toch niets anders.
Dat is ook de reden waarom "gebruiksvriendelijk" een relatief begrip is.
Linux heeft in het begin nooit de nadruk gelegd op de desktop itt Windows. Dat is wat anders. Tegenwoordig zijn distro's als Ubuntu vriendelijk om mee te werken. Het is voornamelijk gewenning en het accepteren dat niet alle "bekende" "grote" applicaties even lekker draaien (Gewoon weg door gebrekkige support van de fabrikant).quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:42 schreef Blaxje het volgende:
Linux, ondanks alle verschillende versies en vertakkingen, is nooit bedoeld voor de desktop PC.
Een basis absoluut, maar ik geef een antwoord op de topicvraag zeg maar.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:44 schreef ChatChewbacca het volgende:
[..]
Want, onderbouw dat maar. Linux zou best een goede basis kunnen vormen voor een Desktop OS. Kijk maar naar de basis van Mac OS 10. Zeg nooit nooit
Ach, elk OS zo zijn gebreken. Maar is niks mis mee toch? Op elk potje past een dekseltje.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:44 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
Jaja, en Windows is nooit bedoeld voor multiuser omgevingen.. Zo lust ik er ook nog wel een paar...
In de DOS tijdperk hoorde ik niemand klagen over dat je commando's moest leren.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:46 schreef btb het volgende:
[..]
Dat is imho niet zo, wanneer je een blanco iemand achter een command line zet zal hij toch commando's moeten leren. Zeker voor de opdrachten die meerdere commando's behelzen is dit niet eenvoudig om zelf uit te vogelen.
Dat is dus absoluut NIET waar, jammer want het verneukt de rest van je verhaal.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:47 schreef faberic het volgende:
maar als je zelf apps wil schrijven, kies je voor linux
Windows wel, en dat werpt niet zijn vruchten afquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:42 schreef Blaxje het volgende:
Linux, ondanks alle verschillende versies en vertakkingen, is nooit bedoeld voor de desktop PC.
Blijkbaar wel, want ze hebben de komende jaren nog steeds hun monopoliequote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:49 schreef faberic het volgende:
[..]
Windows wel, en dat werpt niet zijn vruchten af
Dan kende je misschien geen Mac-users toenquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:48 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
In de DOS tijdperk hoorde ik niemand klagen over dat je commando's moest leren.
waarom?quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:48 schreef existenz het volgende:
[..]
Dat is dus absoluut NIET waar, jammer want het verneukt de rest van je verhaal.
Klopt.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:50 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dan kende je misschien geen Mac-users toen
- 90% van de beste ontwikkelomgevingen zijn geschreven in Windows en daarna geport naar Linux, want de omgeving retetraag maakt.quote:
Daar heb je wel een punt, maar ik ben wel van mening dat je niet met een computer moet beginnen als je geen documentatie tot je beschikking hebt. En dat geld ook voor Windows.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:46 schreef btb het volgende:
[..]
Dat is imho niet zo, wanneer je een blanco iemand achter een command line zet zal hij toch commando's moeten leren. Zeker voor de opdrachten die meerdere commando's behelzen is dit niet eenvoudig om zelf uit te vogelen.
Windows in tegenstelling, met het betere klikwerk kan je in principe snel je doel bereiken. Zeker een tijdje terug toen windows nergens "moeilijke" security vragen stelde en alles maar slikte. Dat is in linux imho echt wel anders en zeker een tijdje terug.
Hij had het ook over vroeger toen er nog niet van die front-end laagjes warenquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:48 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
In de DOS tijdperk hoorde ik niemand klagen over dat je commando's moest leren.
Goed, nu hebben we GUIs en ook onder Linux zijn er moderne GUIs die voor elke command-line taak wel een front-end biedt, dus dat hoeft geen probleem meer te zijn.
Omdat je software kunt schrijven met dezelfde taal en dezelfde tools onder Windows en Linux.quote:
"Hoe kunnen de vooroordelen over Linux worden weerlegd?"quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:54 schreef wdn het volgende:
iemand die een goede alternatieve topic titel heeft wordt verzocht om deze aan te vragen. Ik ben slecht in het denken van titels (en kopieerde dus gewoon deel 1![]()
Omdat dit soort topics toch altijd in welke vorm dan ook de kop op blijven steken, ben ik er wel voor om er gewoon een reeks van te maken. "Het grote Windows vs Linux holywar-topic" zou ik het genoemd hebben toen ik nog moderator wasquote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:54 schreef wdn het volgende:
[..]
iemand die een goede alternatieve topic titel heeft wordt verzocht om deze aan te vragen. Ik ben slecht in het denken van titels (en kopieerde dus gewoon deel 1![]()
quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:02 schreef Tijn het volgende:
[..]
Omdat dit soort topics toch altijd in welke vorm dan ook de kop op blijven steken, ben ik er wel voor om er gewoon een reeks van te maken. "Het grote Windows vs Linux holywar-topic" zou ik het genoemd hebben toen ik nog moderator was
Dat hoeft niet per se, ik ken zat mensen die weten meer van computers als jij en toch draaien ze Windows (op desktop dan, servers moeten gewoon Linux draaien).quote:Op vrijdag 26 mei 2006 19:52 schreef faberic het volgende:
windows is n00bkwekerij
Mijn servers draaien gewoon Windows Server en hebben een betere uptime, security en performance dan meningeens Linux machinequote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:03 schreef most_wanted het volgende:
[..]
Dat hoeft niet per se, ik ken zat mensen die weten meer van computers als jij en toch draaien ze Windows (op desktop dan, servers moeten gewoon Linux draaien).
Betere security?quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:04 schreef existenz het volgende:
[..]
Mijn servers draaien gewoon Windows Server en hebben een betere uptime, security en performance dan meningeens Linux machine
Duidelijk gevalletje van: "Ik denk dat ik alles weet en snap, omdat ik zo stoer ben om Linux te draaien, maar in werkelijkheid snap ik er geen hol van."quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:04 schreef most_wanted het volgende:
[..]
Betere security?![]()
Ze hebben een Security van lik m`n hol.
Nee.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:06 schreef existenz het volgende:
[..]
Duidelijk gevalletje van: "Ik denk dat ik alles weet en snap, omdat ik zo stoer ben om Linux te draaien, maar in werkelijkheid snap ik er geen hol van."
Blijkbaar wel, anders had je niet als een mongooltje gereageerd. Je hebt duidelijk geen kennis van Windows & Securityquote:
Waar baseer je dat op?quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:08 schreef existenz het volgende:
[..]
Blijkbaar wel, anders had je niet als een mongooltje gereageerd. Je hebt duidelijk geen kennis van Windows & Security
Jouw eenzijdige reactie zonder enige onderbouwing. Om even te voorspellen wat jij dadelijk gaat proberen:quote:
Stel, je wilt een dedicated webserver, en om een 1 of andere vage reden wil je dat het op Windows moet draaien. Dan vraag ik me af, wat moet een dedicated server met een enorme overhead aan GUI en allerhande niet uninstallable spul die je op je dedicated bak niet nodig hebt.quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:08 schreef existenz het volgende:
[..]
Blijkbaar wel, anders had je niet als een mongooltje gereageerd. Je hebt duidelijk geen kennis van Windows & Security
Heb je dan ook nog een reboot nodig, zoals vaak het geval is na gebruik van Windows Update?quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:13 schreef existenz het volgende:
[..]
Patchen is 1 onderdeel van security en dat KAN bij Windows meer werk zijn, tenzij je de servers goed geconfigureerd hebt, dan kan het met 1 druk op de knop.
Eens, dat kan inderdaad niet op dit moment. En dat is een nadeel. Maar zie mijn vorige posts over bugs etc.. Echter is vanaf Vista en de daarbij behorende server versie ook de mogelijkheid tot CLI only aanwezig. Een enorme vooruitgang...quote:Op vrijdag 26 mei 2006 20:13 schreef klnvntrbyt het volgende:
[..]
Stel, je wilt een dedicated webserver, en om een 1 of andere vage reden wil je dat het op Windows moet draaien. Dan vraag ik me af, wat moet een dedicated server met een enorme overhead aan GUI en allerhande niet uninstallable spul die je op je dedicated bak niet nodig hebt.
Ik bedoel, ik heb op mijn dedicated Apache box geen X en geen webbrowser en geen multimedia en geen andere overbodige zooi staan. Dus minder securityzorgen want wat er niet is, kan niet voor securityproblemen zorgen.
Maw: hoe strip je Windows zodat er alleen overblijft wat je nodig hebt (dus ook de GUI weg als het niet nodig is) terwijl het wel door MS gesupport blijft? (dus geen nlite achtige zooi)?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |