abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 25 mei 2006 @ 19:13:32 #1
149848 tringvliegprostie
ramen zijn doorzichtig
pi_38207510
Ik wandel graag in mijn vrije tijd, en het lijkt me leuk om hier goede routes te posten zodat andere mensen die ook van wandelen houden hier goede ideeen kunnen opdoen, en lekker meekletsen over het wandelen in je vrije tijd.

vandaar deze route vast:


Wandeltocht Maasheggen




Je loopt door het centrum van Boxmeer, langs een mooi pand dat vroeger een klooster was en de indrukmakende Sint-Petrusbasiliek, in de richting van de rivier de Maas.
Hiervandaan volg je het Maas- en Peelliniepad, een streekpad door het Land van Cuijk.
Er staan allemaal bomen langs de weg.

Vlak bij de rivier zien we kasteel Boxmeer, als we tenminste die kant opkijken.
De route gaat tot het sluizencomplex van Sambeek vlak langs de Maas, waar ook boten op varen.
Vervolgens loop je over gras- en zandpaden door het voor Nederland unieke en kleinschalige Maasheggenlandschap.
Trek wel goede schoenen aan.

De dichte meidoornhagen verdelen de grasgroene uiterwaarden in kleinere weilanden, waar koeien kunnen grazen als het gras genoeg gegroeid is.

Oude rivierduinen met bosachtig terrein maken de wandeling extra afwisselend.
Dat is erg prettig.

Bij hoog water in de Maas kan een deel van de route niet beloopbaar zijn.
Huur dan een boot.



Bijzonder langs deze route:
- Kasteel Boxmeer
- Bloeiende heggen langs de Maas
- Rivierduinen

Horeca:
In Boxmeer zijn diverse horecagelegenheden, na ruim 4 km is bij de stuw van Sambeek een lunchroom (geopend zaterdag t/m donderdag van februari tot oktober) en aan het eind van de wandeling in Vierlingsbeek zijn diverse horecagelegenheden.

Lengte: 13 km


Veel wandelplezier!
ik ben hier nieuw
  donderdag 25 mei 2006 @ 19:16:55 #2
42510 Baleog
semi kale wijsneus
pi_38207616
don't get me wrong.. natuur is ok enzo.. maar 13 km is wel erg ver hoor
MrSASO's ille rhyme: DA SHIZNIT 33 1/3 (y)
pi_38207656
Dit past beter in TRV denk ik. Schopje dus. .
“Everyone wants to live at the expense of the state. They forget that the state lives at the expense of everyone.” ― Frédéric Bastiat
pi_38316807
!3 km is toch niet overdreven veel? Da's een middag flink doorstappen.

Maar die route uit de Op is gewoon gekopieerd van de NS-site. Wat vond je er nou zelf van, TS?
pi_38330988
13 KM is zeer goed te doen hoor, ok het is geen kleine afstand, maar ook geen overdreven grote, zeker niet met het Nederlandse heuvellandschap....

Ik heb ooit een NS route gelopen; van Baarn naar Hollandse Rading, zeker aan te raden! De hoge veluwe en Drenthe zijn ook goede plekken. Vaak haal ik de informatie daar bij de VVV of van te voren op Internet. Nederland is wat dat betreft goed voorzien van informatie.

In het buitenland kan het lastig zijn; Duitsland is zeer goed, maar dat is dan ook een echt wandelland. Ik ben net terug uit Edinburgh, en daar was het toch flink lastig; geen bordjes, maar tevens een zeer slechte route beschrijving. Ik ben dan ook flink verdwaald en heb halverwege de tocht moeten stoppen om over een reguliere weg terug te lopen (al is dat niet per sé een straf; ik ben welgeteld 0 auto's tegengekomen!)
pi_38331872
Ik wandel ook erg graag, maar het lijkt wel of ik een van de weinige van mijn leeftijd ben.

Binnenkort zal ik ook een paar leuke routes posten. Moet het allemaal in Nederland zijn, of mag het buitenland ook??

In Nederland wandel ik graag door grote stuifzandgebieden en door de Limburgse heuvels. Ik woon vlakbij de Weerter- en Budelerbergen. Het gebied bestaat uit flinke stuifzandheuvels, mooie heidegebieden en bossen. Er worden wandeltochten met een gids georganiseerd, maar omdat ik goed bekend ben in het gebied trek ik er altijd zonder gids op uit. Heerlijk rustig
Dezz, koning van Lechland, opperbevelhebber van de Lechlandse Strijdkrachten groet U!
pi_38343324
Pas de 2 daagse van Blankenberge gelopen en wandelen lijkt inderdaad wel een oude lullen sport! Maar is wel leuk om te doen.
Nijmegen doe ik overigens nooit meer. Veel te druk en de route is niet leuk. Veel te saai.
pi_38345308
Het schijnt dat wandelen voor ouwe lullen is en bovendien dient te gebeuren in gezelschap. Van beiden trek ik me uiteraard niets aan.
pi_38358021
13km is 3 á 4 uur lopen als je rustig aandoet. Een middagje. Valt toch wel mee?
/ ¦ ¦ / ¦ ¦
pi_38358448
Ik heb over iets minder dan 4 km 4 uur gedaan afgelopen zaterdag, maar ja dat was in Edinburgh met een zeer kronkelig riviertje en totaal verdwaalt op een gegeven moment. De terugweg heb ik over een rechte gewone weg gelopen en daar deed ik een half uurtje over
  donderdag 1 juni 2006 @ 10:46:33 #11
46672 DarkShine
Mijnstreek Oost
pi_38429107
Ga deze zomer een paar dagen de Ardennen in, ook wildkamperen.

Word een stuk van een GR route, welke zijn we nog niet helemaal uit...
Vreuger, wie de beerkratte nog va hoots woare en se moëts blieve durchdrinke um d\'r kachel a te hotte
Planning:
-
  donderdag 1 juni 2006 @ 11:47:49 #12
64191 boerinnetje
Kendime yeni bir ben lazým
pi_38431140
Wandelen, boeit me echt niet dat het 'voor de oudere mens' zou zijn. Volgend weekend naar Maastricht en daarr een NS wandeling maken met een vriendin... Mijn idee van relaxen!
C'est la vie, et la vie est belle!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')