het ligt ook aan de tegenstander natuurlijkquote:Op zondag 13 mei 2007 14:06 schreef rubbereend het volgende:
bij NAc zat er bijna niemand en bij de start werd er hoog opgegeven over dat de supporters massaal naar het stadion zouden komen...... volgens mij zijn er nog minder mensen dan vorig jaar, dus lijkt me het definitief mislukt!
of gewoon na 34 wedstrijden stoppenquote:Op zondag 13 mei 2007 16:41 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik zou gaan voor een systeem zoals in Scotland, zodat je 4 keer tegen de beste ploegen speelt
ik heb het idee dat het bij de meeste wegblijvers niet om geld gaatquote:Op maandag 14 mei 2007 10:02 schreef Lionheaad het volgende:
Gewoon voor zorgen dat mensen met een seizoenskaart bij de play-offs niet meer hoven te betalen.
Maak de seizoenskaart gemiddeld 20 euro duurder. Bij het niet spelen van play-offs krijgen seizoenskaarthouders het volgende jaar 20 euro korting.
En gelijk hebben ze.quote:Stoppen met al die overbodige wedstrijden, liever vandaag dan morgen
Het voegt vrijwel niets toe aan de competitie. De play-offs vormen één grote anticlimax
Zo als het nu gaat, kan het niet langer doorgaan.
Onzin.quote:Op maandag 14 mei 2007 13:57 schreef paultjuhhh het volgende:
Het valt me op dat alle tegenstanders van de playoffs hier er net uitgekickt zijn
En blij dat ik was toen we er uitgekickt waren. En vorig jaar was ik ook tegen, en toen deed Sparta niet eens mee.quote:Op maandag 14 mei 2007 13:57 schreef paultjuhhh het volgende:
Het valt me op dat alle tegenstanders van de playoffs hier er net uitgekickt zijn
quote:Supporters willen af van play-offs
Uitgegeven: 14 mei 2007 12:56
Laatst gewijzigd: 14 mei 2007 14:57
NIJMEGEN - De play-offs in het betaalde voetbal verkeren in een negatieve spiraal en moeten direct worden afgeschaft. Dat is de stellige overtuiging van de SOVS, de Samenwerkende Organisaties Voetbal Supporters waarbij veel officiële supportersverenigingen van de profclubs in Nederland zijn aangesloten.
"Stoppen met al die overbodige wedstrijden, liever vandaag dan morgen", benadrukte Jurien Korzelius maandag. Zij is interim-voorzitter van de SOVS.
Weerstand
"Over dit onderwerp bestaat bij alle aangesloten supportersverenigingen geen enkele verdeeldheid. De weerstand tegen de play-offs neemt onder het Nederlandse voetbalpubliek alleen maar toe. Wij blijven alle recente boycot-acties onder de supporters ook van harte steunen."
Voor de SOVS kwamen de teleurstellende bezoekersaantallen bij de play-offwedstrijden in het afgelopen weekeinde allerminst als een verrassing. "Veel mensen vinden het onbegrijpelijk dat er na een lang seizoen vol hoogte- en dieptepunten nog zo'n gekunsteld toetje achteraan komt", stelde Korzelius.
"Het voegt vrijwel niets toe aan de competitie. De play-offs vormen één grote anticlimax, zeker na de spannende titelrace tussen PSV, Ajax en AZ. Er staat gewoon te weinig op het spel. Met de kwalificatie voor de voorronde van de Champions League bijvoorbeeld heb je feitelijk nog niets in handen."
Publieke belangstelling
De play-offs in de eredivisie leiden dit seizoen allerminst tot uitverkochte stadions. Vooral zondag viel de publieke belangstelling bij de beslissende duels Ajax - SC Heerenveen (29.000) en Feyenoord - FC Groningen (18.000) flink tegen. Bij die laatste wedstrijd konden de fans voor de helft van de normale toegangsprijs naar binnen. Toch bleef de tweede ring van De Kuip pijnlijk leeg.
"Vorig jaar bij de invoering van de play-offs waren de toeschouwersaantallen ook al niet denderend", legde Korzelius uit. "Maar toen was alles nog nieuw. Er bestond bij het voetbalpubliek nog enige gezonde nieuwsgierigheid. Vitesse moest de kaartjes echter toen ook al voor 3 euro aanbieden om het stadion een beetje vol te krijgen. Dat is natuurlijk ver onder de kostprijs en dat komt het imago van de play-offs niet ten goede. Zo als het nu gaat, kan het niet langer doorgaan."
Vrees
Volgens Korzelius is het de hoogste tijd voor een grondige evaluatie door alle betrokken partijen. "Ik neem aan dat de KNVB en de Eredivisie CV evenmin blij zijn met de huidige ontwikkelingen. Onze vrees dat de play-offs vooral zijn ingevoerd om tv-zender Tien te behagen, wordt steeds meer bewaarheid. Want van de andere uitgangspunten - meer spanning en meer inkomsten - komt nog maar weinig terecht."
Aan de eerste evaluatie na de eerste editie van de play-offs deed de SOVS niet mee. "De conclusies en aanbevelingen uit dat beraad hebben ons nooit bereikt. We zouden nu graag wel meepraten hoe het nu verder moet. Want voor ons is het duidelijk dat deze play-offs geen toekomst hebben. Er is veel aanleiding om met alle betrokken partijen opnieuw in discussie te gaan."
'Te vroeg'
Manager competitiezaken Bert van Oostveen van de KNVB noemt het in een reactie "nog te vroeg om zwaarwegende conclusies te trekken". "Ik vind het nog niet verontrustend. Pas als de stadions bij de komende duels tussen AZ en Ajax opnieuw half leeg zijn, weten we dat we met een serieus probleem hebben te maken. Dat zullen we dan structureel moeten aanpakken."
gaan ze het nu van incidentele lotingen af laten hangen, voor het zelfde hadje Ajax - Twente gehadquote:'Te vroeg'
Manager competitiezaken Bert van Oostveen van de KNVB noemt het in een reactie "nog te vroeg om zwaarwegende conclusies te trekken". "Ik vind het nog niet verontrustend. Pas als de stadions bij de komende duels tussen AZ en Ajax opnieuw half leeg zijn, weten we dat we met een serieus probleem hebben te maken. Dat zullen we dan structureel moeten aanpakken."
valt ook nog wel mee, alleen om plek 5 was het nog spannend........ en voor de intertoto plekken? Niemand wilde vroeger dat toernooi spelenquote:Op maandag 14 mei 2007 17:09 schreef paultjuhhh het volgende:
De playoffs hebben de competitie gewoon spannender gemaakt dat is gewoon een feit
AZ-Ajax en Ajax-AZ zullen gerust een hoop toeschouwers trekken, daar ben ik van overtuigd. Maar dat is niet omdat die toeschouwers die play-offs zo tof vinden. Het is meer het affiche. Zo zal Ajax-Feyenoord en Feyenoord-Ajax ook altijd erg veel bekijks trekken, ook al ging het maar om een onderlinge weddenschap tussen de coaches.quote:Op maandag 14 mei 2007 17:01 schreef rubbereend het volgende:
[..]
gaan ze het nu van incidentele lotingen af laten hangen, voor het zelfde hadje Ajax - Twente gehad
Oh ja, de titelstrijd was zo spannend omdat er play-offs warenquote:Op maandag 14 mei 2007 17:09 schreef paultjuhhh het volgende:
De playoffs hebben de competitie gewoon spannender gemaakt dat is gewoon een feit
Vandaar die 'verdachte' beker-lotingen de afgelopen seizoenen.quote:Op maandag 14 mei 2007 17:34 schreef Zwoerd het volgende:
We hebben de afgelopen 2 jaar geluk gehad met de bekerfinale, voor hetzelfde geld grijp je als je bij de eerste 5 eindigd alsnog overal naast
ja, de 3 clubs deden nog beter hun best om kampioen te worden omdat ze daarmee play-offs ontlopenquote:Op maandag 14 mei 2007 20:37 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Oh ja, de titelstrijd was zo spannend omdat er play-offs waren.
beide wedstrijden waren vorig jaar in de PO's ook niet uitverkochtquote:Op maandag 14 mei 2007 17:46 schreef xFriendx het volgende:
[..]
AZ-Ajax en Ajax-AZ zullen gerust een hoop toeschouwers trekken, daar ben ik van overtuigd. Maar dat is niet omdat die toeschouwers die play-offs zo tof vinden. Het is meer het affiche. Zo zal Ajax-Feyenoord en Feyenoord-Ajax ook altijd erg veel bekijks trekken, ook al ging het maar om een onderlinge weddenschap tussen de coaches.
Ten Cate: 'Dus Leo, als wij winnen krijg ik van jou z'n doosje sigaren?'
Leo: 'Zo is het. Maar als wij winnen dan kom je bij mij thuis het gras maaien en wil ik je niet meer horen over slechte grasmatten'.
Voor de toeschouwer geen enkele prijs te behalen in principe, maar toch zal zo'n wedstrijd het altijd goed doen.
Beetje onzin dus dat ze denken dat de play-offs toch wel geslaagd zijn als er bij de wedstrijden tussen Ajax en AZ veel mensen zitten.
Dat dusquote:Op maandag 14 mei 2007 17:28 schreef MaxPower het volgende:
de strijd om plek 5 was zonder playoffs net zo spannend geweest.
maar dat is toch een raar principe, daar wil je toch de beste ploegen ipv de gelukkigste of toevallig in vorm zijnde....?quote:Op maandag 14 mei 2007 22:36 schreef ASroma het volgende:
als je kijkt naar groningen en twente.... qua uitsupporters wel, 15 bussen van groningen naar utrecht straks weer. Het is voor de (kleinere) teams juist aantrekkelijker geworden omdat ze nu eindelijk kans hebben om Europa in te gaan of zelfs CL te gaan spelen.......
quote:over een paar seizoenen weet je niet beter, ze mogen het beker toernooi ook wel eens aanpakken en meer allure geven.
en btw gewoon weer massaal staanplaatsen invoeren en die prijzen 30-50 procent naar beneden![]()
En ze hebben nu ook eindelijk de kans om terecht te komen in een competitie die veel te zwaar voor ze is.quote:Op maandag 14 mei 2007 22:36 schreef ASroma het volgende:
als je kijkt naar groningen en twente.... qua uitsupporters wel, 15 bussen van groningen naar utrecht straks weer. Het is voor de (kleinere) teams juist aantrekkelijker geworden omdat ze nu eindelijk kans hebben om Europa in te gaan of zelfs CL te gaan spelen.......
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |