Is er nog iemand die deze onzinigge maatregel goed wil praten? Ik kan me de discussies bij de invoering nog goed herinneren. "Terrorisme" was het argument. Het magische woord waarbij de knop omgaat en je "ja" en "amen" moet roepen bij alle 'maatregelen' die geopperd worden. Immers, terrorisme was en is het kwaad. Terrorisme beheerst ons dagelijkse leven, het is overal! Zonder invoering van de ID plicht zou Nederland binnen no-time een speeltuin zijn geworden voor Hakbars met modieuze semtex gordels, aldus PHD. Nu, anderhalf jaar verder, blijkt dat de ID plicht alleen maar een extra melkkoetje is voor de pliezies. De slagroom op de boetetaart.quote:De identificatieplicht, die sinds januari 2005 van kracht is in Nederland, is vooral in gebruik als boete-verdubbelaar bij kleine delicten. Mensen die gepakt worden voor zaken als fietsen zonder licht of wildplassen, krijgen een extra prent als ze hun ID niet kunnen tonen. Vooral bedelaars, zwervers en jongeren zijn de pineut, zo stelt de Volkskrant na een onderzoek naar de wet.
Volgens justitie gaf de politie het vaakst een ID-boete in combinatie met wildplassen en fietsen zonder licht. Verder scoren hoog: het opgeven van een valse naam, softdruggebruik, openbare dronkenschap, brommerrijden zonder helm, autorijden zonder gordel, rijden door rood licht en het niet kunnen tonen van een brommercertificaat. Tussen januari 2005 en april 2006 zijn 80.000 bekeuringen uitgeschreven op grond van de ID-plicht. Dat heeft de overheid 3,8 miljoen euro opgeleverd. Jongeren waren vier keer zo vaak de klos als ouderen. De boete bedraagt 50 euro voor 16 jaar en ouder en 25 euro voor kinderen tussen de 14 en 16 jaar. In september 2005 liet minister Donner van Justitie weten dat het aantal boetes wel meeviel.
De wet op de uitgebreide identificatieplicht was bedoeld om de veiligheid te vergroten, de criminaliteit efficiënter aan te pakken en het terrorisme te bestrijden. Deze effecten lijken volgens de Volkskrant niet of nauwelijks behaald. Er zijn geen voorbeelden bekend van ernstige delicten die op grond van de ID-plicht zijn voorkomen. Wel heeft de wet in één jaar geleid tot een stortvloed van gestolen en verloren paspoorten en identiteitsbewijzen.
Er is toch al een ID op bankpasformaat? Ik heb ze wel eens gezien, dacht ik.quote:Op maandag 24 april 2006 08:35 schreef ElectricEye het volgende:
Ik zie het probleem niet van het bij je hebben van een identificatiebewijs. Ik heb m'n rijbewijs altijd bij me en anderen dragen andere vormen van zo'n ding.
Nichtje van me werd vorig jaar aangehouden in Australië terwijl ze in bikini aan het skeeleren was. Haar ID zat in haar skeeler! er is altijd wel plek voor. Maar het wordt wel tijd voor een ID op bankpasformaat.
Ja ook zo fijn dat je die ook nog eens los langs je paspoort en rijbewijs mag aanschaffen, tjing doet de kassa van de ambtenarij dan weer.quote:Op maandag 24 april 2006 08:36 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
Er is toch al een ID op bankpasformaat? Ik heb ze wel eens gezien, dacht ik.
Als jij een rijbewijs hebt, die je ook altijd bij je moet hebben als je rijdt, heb je zo'n ID niet meer nodig. Ik heb altijd mijn paspoort bij me, geen enkel probleem.quote:Op maandag 24 april 2006 09:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ja ook zo fijn dat je die ook nog eens los langs je paspoort en rijbewijs mag aanschaffen, tjing doet de kassa van de ambtenarij dan weer.
Verder zal uit de evalutatie die men over 3 jaar of zo gaat houden blijken dat de terreurdreiging totaal niet verminderd is en dat was de voornaamste reden om deze wet er doorheen te drukken.
hehehequote:Op maandag 24 april 2006 06:49 schreef robh het volgende:
Bekeurings is Gronings voor bekeurings.
knip
Ik heb een rijbewijs maar geen auto meer, dus die ga ik ook niet constant meeslepen, ook is dat rijbewijs zo'n handig formaat dat hij niet zonder te vouwen in een normaal formaat portemenee past.quote:Op maandag 24 april 2006 10:02 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
[..]
Als jij een rijbewijs hebt, die je ook altijd bij je moet hebben als je rijdt, heb je zo'n ID niet meer nodig. Ik heb altijd mijn paspoort bij me, geen enkel probleem.
Ik voel me veiliger noch onveiliger door deze maatregel. Ik vind het alleen lastig om er constant aan te moeten denken om mijn paspoort mee te nemen. Bij een blokje omlopen of fietsen neem ik het ook soms niet mee.quote:Op maandag 24 april 2006 09:37 schreef Gio het volgende:
Zijn er nu echt mensen die zich onveiliger voelen op straat, of veiliger door invoering van de ID plicht?
Die is er al...quote:Op maandag 24 april 2006 08:35 schreef ElectricEye het volgende:
Maar het wordt wel tijd voor een ID op bankpasformaat.
Omlaag dus, de hoeveelheid beschikbare paspoorten om mee te knoeien is grandioos gestegen.quote:Op maandag 24 april 2006 11:25 schreef SkaterSam het volgende:
Hahaha, dit was echt zo voorspelbaar, het ging om de "veiligheid". Ik neem dus echt nooit mijn paspoort mee, die is te waardevol om even mee over straat te gaan lopen, zeker als je dan leest dat het aantal diefstallen van identiteitsbewijzen is omhooggegaan... Ik snap echt niet hoe ze hebben kunnen zien dat het hebben van een identiteitsbewijs als gevolg heeft dat de veiligheid omhooggaat.
Daar kun je over discussieren. Sommige agenten hebben nogal lange tenen en dan "etter" je ze nogal snel.quote:Op maandag 24 april 2006 12:09 schreef Arnold_fan het volgende:
Het grote voordeel is dat vooral tuig hier last van heeft, hangjongeren, sjonies zulke types. Een normaal burger hoeft het nooit te laten zien, alleen als je vervelend bent , volgens mij wordt het vooral gebruikt als je een boute krijgt en dan gaat lopen etteren, en ja dan verdien je niet beter
Het wordt sowieso gevraagd als je een boete krijgt.quote:Op maandag 24 april 2006 12:09 schreef Arnold_fan het volgende:
Het grote voordeel is dat vooral tuig hier last van heeft, hangjongeren, sjonies zulke types. Een normaal burger hoeft het nooit te laten zien, alleen als je vervelend bent , volgens mij wordt het vooral gebruikt als je een boute krijgt en dan gaat lopen etteren, en ja dan verdien je niet beter
Onveiliger ja, elke keer als ik een agent zie krijg ik het idee dat ie op ieder moment mn ID kan gaan vragen (wat ik niet bij me heb) en als je dan weigert omdat ie geen reden heeft, dan ben je ineens verdacht omdat je weigert en moet je het dus daarom laten zienquote:Op maandag 24 april 2006 09:37 schreef Gio het volgende:
Zijn er nu echt mensen die zich onveiliger voelen op straat, of veiliger door invoering van de ID plicht?
Extra treitermomenten voor wie dan ook zijn nooit fijn.quote:Op maandag 24 april 2006 12:15 schreef Bebop het volgende:
[..]
Het wordt sowieso gevraagd als je een boete krijgt.
maar zoals ik al zei wordt het idd ook gevraagd als je een meningsverschil krijgt (da's wat anders dan etteren)... Het is gewoon uitgegroeid tot een van de mogelijke treitermethoden... Daarom is het fijn dat je ze net zo hard kan terugtreiteren door ook naar hun ID te vragen...
heb het overigens nog nooit meegemaaktquote:Op maandag 24 april 2006 12:15 schreef Repeat het volgende:
[..]
Onveiliger ja, elke keer als ik een agent zie krijg ik het idee dat ie op ieder moment mn ID kan gaan vragen (wat ik niet bij me heb) en als je dan weigert omdat ie geen reden heeft, dan ben je ineens verdacht omdat je weigert en moet je het dus daarom laten zien
De mogelijkheid om terug te treiteren is weldegelijk fijn.quote:Op maandag 24 april 2006 12:18 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Extra treitermomenten voor wie dan ook zijn nooit fijn.
Ik haal liever het oorspronkelijke extra treitermoment bij die agent weg.quote:Op maandag 24 april 2006 12:30 schreef Bebop het volgende:
[..]
De mogelijkheid om terug te treiteren is weldegelijk fijn.
Ja, uiteraard... maar dan nog is het fijn dat ze sinds de invoering van de identificatieplicht in '05 al de regel hebben dat de agent hetzelfde moet doen als de burger daarom vraagt.quote:Op maandag 24 april 2006 12:32 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Ik haal liever het oorspronkelijke extra treitermoment bij die agent weg.
Betuttelende staat, gatverredamme.quote:Op maandag 24 april 2006 09:40 schreef MouseOver het volgende:
Misschien moeten we dit doorschuiven naar WOW en allemaal gaan jubelen dat het weer wat veiliger is
Het is echt de grootste naaiwet sinds tijden, vooral omdat "ja, neger, u gedraagt zich verdacht" zo uit je mouw petgeschud is.
Nou, ze zullen onder de indruk zijnquote:Op maandag 24 april 2006 12:35 schreef Bebop het volgende:
[..]
Ja, uiteraard... maar dan nog is het fijn dat ze sinds de invoering van de identificatieplicht in '05 al de regel hebben dat de agent hetzelfde moet doen als de burger daarom vraagt.
En aangezien de regel waarschijnlijk nooit meer gaat verdwijnen (levert veel teveel geld op), is het fijn dat we dit kunnen blijven doen.
Ze worden er echt strontchagrijnig van...quote:Op maandag 24 april 2006 12:41 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Nou, ze zullen onder de indruk zijn![]()
Ik herinner me nochtans enkele gevalletjes van moeder+baby in de eerste weken na invoeringquote:Op maandag 24 april 2006 12:09 schreef Arnold_fan het volgende:
Het grote voordeel is dat vooral tuig hier last van heeft, hangjongeren, sjonies zulke types. Een normaal burger hoeft het nooit te laten zien, alleen als je vervelend bent , volgens mij wordt het vooral gebruikt als je een boute krijgt en dan gaat lopen etteren, en ja dan verdien je niet beter
Yups.quote:Op maandag 24 april 2006 13:03 schreef Mwanatabu het volgende:
Laten we het allemaal gewoon uit volle borst toegeven: we zijn weer genaaid en de staatskas is weer eens gespekt.
Geeft aan hoeveel nut deze maatregel heeft. Terroristen weten het toch wel te omzeilen en het is idd gemaakt om te kunnen cashen.quote:"Hij werd gecontroleerd op identiteitspapieren maar kwam door de controle met een vals document"
Het probleem is dat deze maatregelen er onder valse of op z'n minst zeer te betwisten voorwendselen doorheen is gedrukt.quote:Op maandag 24 april 2006 08:35 schreef ElectricEye het volgende:
Ik zie het probleem niet van het bij je hebben van een identificatiebewijs. Ik heb m'n rijbewijs altijd bij me en anderen dragen andere vormen van zo'n ding.
Nichtje van me werd vorig jaar aangehouden in Australië terwijl ze in bikini aan het skeeleren was. Haar ID zat in haar skeeler! er is altijd wel plek voor. Maar het wordt wel tijd voor een ID op bankpasformaat.
Ik heb het inderdaad ook bijna altijd bij me, en als ik het eens niet bij me heb maar verder niets stouts doe vind ik mezelf op dat moment niet boetewaardig. Totdat iemand in z'n kop haalde dat het wel eens nuttig tegen gemene terroristen zou kunnen zijn was ik dat ook niet in die situatie.quote:Op maandag 24 april 2006 08:35 schreef ElectricEye het volgende:
Ik zie het probleem niet van het bij je hebben van een identificatiebewijs. Ik heb m'n rijbewijs altijd bij me en anderen dragen andere vormen van zo'n ding.
Nichtje van me werd vorig jaar aangehouden in Australië terwijl ze in bikini aan het skeeleren was. Haar ID zat in haar skeeler! er is altijd wel plek voor. Maar het wordt wel tijd voor een ID op bankpasformaat.
Nog erger is dat we het blijkbaar met z'n allen nog accepteren ook, want volgende verkiezingen kiezen te toch weer gewoon dezelfde politici die deze wet er nu doorgedrukt hebben.quote:Op maandag 24 april 2006 17:48 schreef Posdnous het volgende:
Het ergste is eigenlijk: iedereen ziet dus blijkbaar dat het een kansloze wet is die mensen voor niks op kosten jaagt... maar... wat gebeurt er nu eigenlijk. Niks, die wet blijft gewoon en we worden gewoon DOORgenaaid.
Er heeft namelijk nog nooit zo'n grote kloof tussen volk en kabinet gezeten als in deze periode.
Democratie? Ik zou het liever 'mediacratie' willen noemen.quote:Op maandag 24 april 2006 18:03 schreef Floridinges het volgende:
Dat is democratie nu eenmaal.
quote:Op maandag 24 april 2006 13:25 schreef Allochtoon het volgende:
Er zijn dus 80.000 potentiele terroristische daden voorkomen.
Integendeel, dit is makkelijk verdient, en dan hoeven ze minder snelheidboetes te gevenquote:Op maandag 24 april 2006 23:41 schreef MrSASO het volgende:
[..]
![]()
Ze brengen het wel mooi he, de overheid heeft weer goed geld verdiend met deze regel.
80,000 X 50 = 4000000 Euro.
Dat is makkelijk verdiend.
Overheid: :![]()
Politie :![]()
Justitie :![]()
Als ze dat dan eens zouden doen...quote:Op dinsdag 25 april 2006 00:19 schreef Arnold_fan het volgende:
[..]
Integendeel, dit is makkelijk verdient, en dan hoeven ze minder snelheidboetes te geven![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |