Dat is toch voor tanden=quote:Op woensdag 19 april 2006 06:45 schreef buzzer het volgende:
Quick 'n Brite, is alleen niet zo goed verkrijgbaar meer...
o ja joh? en welke plastick soort is dat dan? ze bestaan wel, maar die worden niet voor printers gebruikt. eerder voor biologisch afbreekbare produkten.quote:Op woensdag 19 april 2006 12:19 schreef Basp1 het volgende:
chloor is geen optie er bestaat dan eenmogelijkheid dat je plastic oplost.
Nee gek, juist van chloor kan plastic enorm verkleuren (gelig worden). Als je dat eenmaal gedaan hebt is dat proces niet meer terug te keren.quote:Op woensdag 19 april 2006 13:47 schreef Sebastiaan_2006 het volgende:
Ik denk dat ik hem een paar dagen ga laten weken in water en chloor. Hij moet schoon te krijgen zijn, met heel hard schrobben met schuurpapier komen er nu al witte plekken. Ik hoop alleen dat het er na 2 dagen weken, iets makkelijker af gaat.
Yep, maar plastic kan er erg door vergelen. Als je chloor op een kledingstuk gooit wordt dat vaak een roze vlek, en ook niet noodzakelijk wit.quote:Op woensdag 19 april 2006 13:59 schreef Sebastiaan_2006 het volgende:
Chloor is toch een bleekmiddel of niet
Ook niet bij Tell Sell?quote:Op woensdag 19 april 2006 06:45 schreef buzzer het volgende:
Quick 'n Brite, is alleen niet zo goed verkrijgbaar meer...
Chlorix bevat onder andere chloor. Of liever gezegd natrium hypochloriet, het actieve bestanddeel van bleekwater.quote:Op woensdag 19 april 2006 14:04 schreef Sebastiaan_2006 het volgende:
Hm nou dan pleur ik die bak weer in de gootsteen. Net op tijd.
Het was trouwens chlorix is dat hetzelfde als chloor?
Glorix is een chlooroplossing waaraan dikmakers toegevoegd zijn zodat het goed op het oppervlakte van bijvoorbeeld sanitair blijft plakken. Met name handig voor toiletten.quote:Op woensdag 19 april 2006 14:04 schreef Sebastiaan_2006 het volgende:
Hm nou dan pleur ik die bak weer in de gootsteen. Net op tijd.
Het was trouwens chlorix is dat hetzelfde als chloor?
hmm dat ga ik toch eens uittesten. want als je bijvoorbeeld een wit shirt, dat niet meer zo wit is, weer echt wit wil hebben, dan doe je dat met een verdunde chloor oplossing.quote:Op woensdag 19 april 2006 14:02 schreef 205_Lacoste het volgende:
[..]
Yep, maar plastic kan er erg door vergelen. Als je chloor op een kledingstuk gooit wordt dat vaak een roze vlek, en ook niet noodzakelijk wit.
Voordat ik lichtmetalen velgen had op m'n 205Lacoste had ik witte wieldoppen. Deze waren al niet heel wit meer, dus dacht ze even met chloor te doen. Effect was dat ze zelfs licht gelig werden. Dat is zo gauw het praktijkvoorbeeld wat ik je kan geven.
Then again, het is jouw printer
bronquote:Philips BX542A: drie toetsen van een zijn donkerder van kleur dan de andere drie. Is het mogelijk om ivoorkleurige toetsen te bleken?
Koop bij de apotheek een flesje waterstof-peroxide 10%. Tip nu voorzichtig met een wattenstaafje met waterstof-peroxide een niet zichtbaar deel van de toets aan om te kijken wat het resultaat is. Werkt het te sterk, verdun dan tot 5%. Werkt waterstof-peroxide niet, probeer het dan met bleekwater. Dit kun je tegenwoordig in stroperige vorm kopen (de meest agressieve). Hiermee doe je hetzelfde. Denk er wel om, dat je de toets weer afsponst, wanneer het juiste resultaat bereikt is. Zorg ook dat waterstof-peroxide of bleekwater niet aan je handen en zeker niet in je ogen komt. En pas ook op voor je kleren. Een paar druppels op je goede kloffie en het wordt gelijk "gepromoveerd" tot in-en-om-het-huis klusjeskloffie.
En nog een waarschuwing: oude kunststof is vaak al wat bros en vertoont craquelé. Chloor en H2O2 zijn oxiderende stoffen (daarom bleken ze) en daardoor zouden de plastic toetsen wel eens versneld kunnen aftakelen (barstjes, brokkelend oppervlak). Dat betekent in ieder geval heel goed afspoelen na de bewerking, helemaal als je chloor gebruikt (daar blijven resten van achter die nog actief kunnen blijven). Het is moeilijk te voorspellen of het plastic er tegen kan. probeer het op één toets en kijk na een half jaar nog eens of hij er nog steeds goed bij staat.
Om het breken van het plastic te voorkomen, kun je de holle achterkant van de toets voorzichtig volgieten met epoxyhars ter versteviging. Met bepaalde soorten knoppen, waar de weekmaker uit verdwenen is doe ik dat ook altijd.
Ben ik met je eens, maar het plastic van zo'n printer bevat 99% zeker kleurstoffen die reageren met het Chloor. Daarbij is ongekleurd textiel (een wit shirt) anders dan plastic. Het shirt wordt inderdaad witter met bleek, maar verteert ook deels. Het verteren van het plastic geeft volgens mij de gelige kleur.quote:Op woensdag 19 april 2006 15:15 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
hmm dat ga ik toch eens uittesten. want als je bijvoorbeeld een wit shirt, dat niet meer zo wit is, weer echt wit wil hebben, dan doe je dat met een verdunde chloor oplossing.
dat een spijkerbroek niet echt wit wordt, komt omdat de kleurstoffen niet volledig worden afgebroken. vergelijk het met het blonderen van donker haar. dan wordt meestal ook niet wit, maar geel. komt door niet volledige ontkleuring. begin je daarentegen met blond haar, dan kun je het spierwit krijgen.
tip-ex?quote:Op woensdag 19 april 2006 22:38 schreef Sebastiaan_2006 het volgende:
Nog meer suggesties...?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |