Ik rook niet, ik drink niet vaak, ik drink geen koffie. Afgelopen maanden was ik aan het trimmen alleen had ik dat de afgelopen twee weken niet echt gedaan. Verder komen hartproblemen wel in de familie voor. Ook was mijn bovendruk te hoog (150)quote:Op donderdag 16 maart 2006 18:43 schreef Zwansen het volgende:
Rook je? Sport je? Hoe zwaar ben je? Straalt het ook uit naar linkerarm?
ff uit nieuwsgierigheid, maar waar baseer je dat op? Heb je een idee dan wat er is? Het is toch niet normaal dat ik continu pijn in mijn hart heb? En nu op dit moment zo moe ben dat ik zelfs zittend kan slapen.quote:Op donderdag 16 maart 2006 18:48 schreef Zwansen het volgende:
Het komt wel goed, als je er over twee a drie weken nog last van hebt moet je maar ff bellen.
is dat dan continu? ik heb het nu een week lang continu en daarnaast ben ik dus ook erg moe! Mn moeder slikt trouwens al pillen hiervoor sinds haar 25equote:Op donderdag 16 maart 2006 18:55 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
TVP!
Ik heb ook wel eens last van een laat ik maar zeggen "kleine druk/steek" op mijn linkerborst.
En ik hoop ook wel eens last van trillende oogleden.
Niet continu, een aantal keer per dag.quote:Op donderdag 16 maart 2006 18:57 schreef MC het volgende:
[..]
is dat dan continu? ik heb het nu een week lang continu en daarnaast ben ik dus ook erg moe! Mn moeder slikt trouwens al pillen hiervoor sinds haar 25e
Als je nou zo twijfelt ga je toch langs een ziekenhuis, daar zijn die dingen voor hoor.quote:Op donderdag 16 maart 2006 18:57 schreef MC het volgende:
[..]
is dat dan continu? ik heb het nu een week lang continu en daarnaast ben ik dus ook erg moe! Mn moeder slikt trouwens al pillen hiervoor sinds haar 25e
Valt wel mee volgens mij, ik loop er al 2 jaar mee en ben nog nooit naar een huisarts geweest. Volgens mij is het gewoon een borstspier dat af en toe knel zit ofzo.quote:
heb ik ook welleens last van, is dat een teken van te hoge bloeddruk of komt het meer van beeldscherm strarenquote:Op donderdag 16 maart 2006 18:47 schreef MC het volgende:
[..]
Wel valt me op dat mn oogleden soms vaag trillen ofzo
Als je heel veel rookt, drinkt, eet, heb je normaal gesproken meer kans op hartproblemen. Als je dit niet doet hoef jij je in principe nergens druk om te maken. Of het moet een aangeboren hartafwijking zijn. Maar die kans zal klein zijn.quote:Op donderdag 16 maart 2006 18:51 schreef MC het volgende:
[..]
ff uit nieuwsgierigheid, maar waar baseer je dat op? Heb je een idee dan wat er is? Het is toch niet normaal dat ik continu pijn in mijn hart heb? En nu op dit moment zo moe ben dat ik zelfs zittend kan slapen.
Zelf heb ik hier natuurlijk weinig verstand van maar het voelt niet goed aan.
bedantk voor je reactie iig
Oh wacht, je gaat al naar de dokter, dan heb ik niks gezegd.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:04 schreef Steijn het volgende:
Oei, dat klinkt niet best.Gelukkig barst het op Fok van de hartspecialisten, huisartsen, longartsen en farmaceuten zodat je hier altijd een goed advies op maat kunt krijgen.
![]()
Daarom zit ik er ook wat over in. Hartproblemen komen veel voor in de familie aan mijn moeders kant. Mijn opa en oma hadden/hebben er last van. Mijn moeder slikt al medicijnen sinds haar 25e (ben zelf nu 23). Aan de andere kant van de familie komt weer hoge bloeddruk voor dus dat is geen goede voorbode.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:07 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Als je heel veel rookt, drinkt, eet, heb je normaal gesproken meer kans op hartproblemen. Als je dit niet doet hoef jij je in principe nergens druk om te maken. Of het moet een aangeboren hartafwijking zijn. Maar die kans zal klein zijn.
Maar vaak gaan hartproblemen samen met pijn in de linkerarm, ook vaak een voorbode van een hartaanval.
Ik laat het wel ff weten. Dat wat jij had heb ik ook wel gehad trouwens af een toe een steek in mn hart. Was ook niet hinderlijk toen en werd er niet moe van of zoiets.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:01 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Als je morgen naar de dokter bent geweest laat het dan ff weten wat hij er over te zeggen heeft. Dat vind ik wel interessant om te weten dan.
Bij mij zit het ook in de familie. Mijn vader heeft een te kleine hartklep. Maar er valt goed mee te leven. Eigenlijk is het best een goed idee als ik mezelf ook gewoon een keer laat onderzoeken.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:11 schreef MC het volgende:
[..]
Daarom zit ik er ook wat over in. Hartproblemen komen veel voor in de familie aan mijn moeders kant. Mijn opa en oma hadden/hebben er last van. Mijn moeder slikt al medicijnen sinds haar 25e (ben zelf nu 23). Aan de andere kant van de familie komt weer hoge bloeddruk voor dus dat is geen goede voorbode.
Geeft niksquote:Op donderdag 16 maart 2006 19:07 schreef Steijn het volgende:
[..]
Oh wacht, je gaat al naar de dokter, dan heb ik niks gezegd.![]()
Hmm, dat heb ik wel es, maar ook wel es op m'n been of arm.quote:Op donderdag 16 maart 2006 18:55 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
En ik heb ook wel eens last van trillende oogleden.
En werd je dan ook erg moe? En bleef je pijn hebben in je hart? En valt er iets aan te doen want op dit moment is het hinderlijk.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:13 schreef Henk-B het volgende:
Dat van dat hart heb ik ook gehad en nog steeds soms last van heb.
Dat heet een extra-systolen , het is niks ernstigs.
Het heeft er mee te maken dat er meer tijd zit tussen een slag waardoor het hart zich meer met bloed kan vullen en dus de slag erna harder is.
En over die oogleden maar niet te spreken Spiertrillingen!
Nee ik werd er niet moe van.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:17 schreef MC het volgende:
[..]
En werd je dan ook erg moe? En bleef je pijn hebben in je hart? En valt er iets aan te doen want op dit moment is het hinderlijk.
ja ?quote:Op donderdag 16 maart 2006 21:47 schreef Maerycke het volgende:
Ga naar een dokter. Denk je nou echt dat er veel Fok!kers zijn die hier een fatsoenlijk antwoord op kunnen geven?
Je vergeet de begravenisondernemers.quote:Op donderdag 16 maart 2006 19:04 schreef Steijn het volgende:
Oei, dat klinkt niet best.Gelukkig barst het op Fok van de hartspecialisten, huisartsen, longartsen en farmaceuten zodat je hier altijd een goed advies op maat kunt krijgen.
![]()
Hartklachtenquote:Op donderdag 16 maart 2006 21:59 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
Overigens denken mensen heel vaak ten onrechte dat dat soort klachten worden veroorzaakt door het hart, terwijl de eigenlijke oorzaak gewoon een spier, pees, rib, maag, etc is.
Ja, maar ik zou dat toch wel laten beoordelen door een dokterquote:Op donderdag 16 maart 2006 21:59 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
Overigens denken mensen heel vaak ten onrechte dat dat soort klachten worden veroorzaakt door het hart, terwijl de eigenlijke oorzaak gewoon een spier, pees, rib, maag, etc is.
Ik ben zojuist bij de dokter geweest en die heeft me doorgesuurd naar het ziekenhuis waar ze een hartfilmpje hebben gemaakt. De uitslag laat nog op zich wachten maar als ik meer weet laat ik het weten.quote:Op vrijdag 17 maart 2006 07:06 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Meld het ff als je naar de dokter bent geweest![]()
Ok, dan weet ik ook waar ik waarschijnlij aan toe benquote:Op vrijdag 17 maart 2006 09:39 schreef MC het volgende:
[..]
Ik ben zojuist bij de dokter geweest en die heeft me doorgesuurd naar het ziekenhuis waar ze een hartfilmpje hebben gemaakt. De uitslag laat nog op zich wachten maar als ik meer weet laat ik het weten.
MC
Wellicht zou het verstandig kunnen zijn om niet van zijn situatie uit te gaanquote:Op vrijdag 17 maart 2006 10:11 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
[..]
Ok, dan weet ik ook waar ik waarschijnlij aan toe ben![]()
Op een ECG zie je meer wat betreft de geleiding van je hart dan op een thoraxfoto (zie je eigenlijk onder meer afwijkingen aan je longen en of je een vergroot hart hebt). Ik denk zelf ook dat je op zich kerngezond bent, maar ik vind het ook raar dat de huisarts je zo afwimpelt en maar blijft roepen 'u bent gezond' terwijl jij blijft zitten met de vraag 'ja maar...wat voel ik dan??'. Niet echt netjes om daar niet op in te gaan, vooral niet omdat je wel bezorgd bent. Waarschijnlijk heeft hij zelf ook geen flauw idee, zèg dat dan als arts. Zo blijf je in het ongewisse en heb je geen idee wat er aan de hand is.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 11:00 schreef MC het volgende:
*verhaal*
Nu heb ik een bekende van mij gesproken die had het met zijn buurvrouw besproken (die een arts is) dat ze uit zo'n ECG scan weinig kunnen halen, helemaal voor wat ik heb. 1 omdat het een moment opnamen is en 2 omdat het lastig is om een afwijking aan het hart te zien.
Mocht ik er last van blijven hebben dan wil ik toch een rontgefoto van mijn hart/borstkast laten maken. Ik hou jullie op de hoogte.
Bedankt voor de reacties en medeleven.
Nee cardiologen zien op een ECG zooooveel. Ook je hartdikte.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 19:11 schreef Annemiek78 het volgende:
Met een ECG registreren ze toch alleen je hartritme? Op en Echocardiografie zien ze wel een en ander. (idd oa of je een vergroot hart heb)
Ikzelf heb een CT=scan van mijn hart gekregen met contrastvloeistof. Daarop zien ze heel duidelijk of er hartkleppen en dergelijke lekken en hoe de doorstroming in het hart is.
dit is dus niet helemaal waar Fixxxer.... hartklachten kan je wel degelijk langere tijd achetr mekaar ervaren als pijn....zo is er een vorm van Angina pectoris waarbij mensen continu POB (pijn op de borst hebben). Ook pericarditis (ontsteking van het hartzakje) kan langere tijd hartklachten geven... daarnaast zijn er nog mensen met een acuut coronair syndroom (O2-tekort van de hartspier als gevolg van het dichtzitten van de kransslagaders) waarbij de klachten over het algemeen alleen maar afzakken wanneer die mensen nitraten krijgen (middel wat de kranslagaderen weer laat dilateren, waardoor er weer meer O2 naar het hart zelf gaat.quote:Op vrijdag 24 maart 2006 15:51 schreef Fixxxer het volgende:
Hey MC,
Iemand met pijn aan het hart heeft dat niet continu 5 dagen. Zoiets komt in aanvallen en voelt aan als een scherpe stekende pijn recht achter het borstbeen (dus niet links ervan), en je hebt bij het ademhalen het gevoel alsof er een olifant op je borst zit.
Verder is het wel gek dat je zo snel moe was. Maarja... nam de pijn toen ook toe?
Je hebt geen koorts neem ik aan. ZIjn er verder dingen die het erger maken?
Ik zou zeggen ga weer eens hardlopen en kijk wat er gebeurd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |